Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt (19. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 01. 09:03 | Sorszám: 650
Mi lesz október 28-án?

Már egyre kiváncsibb vagyok.
Pártalakításhoz 10 ember kell.
De nem muszáj pártot alapítani.

A Magyar Természetpárt pedig baromi jó név szerintem. Mondjuk én mindig is természet-elvűséget vallottam s nem csupán természettudatosságot vagy természetvédőséget mely valóban lekorlátozó. A természetpártiság szó kiállást jelent a természeti értékek mellet. Ebből csak egy az egészséges környezet. De ilyen a természetes életmód támogatása, a természetes (s konzervatív) értékek mint a család, az egészséges nemiségfelfogás. Stb.

Szemben ugye a zöldpártisággal mely tartalom nélküli kifejezés. Mi az hogy zöld? Egy szín. Ez önmagában még csak annyi mint a vörös. Semmi. Nem csoda hogy a német zöldbolsevikok legfőbb eredménye a melegek jogainak kiszélesítése mely nemhogy nem természetelvű de valójában természetellenes indíttatás.

A nemzeti érdek pártja az kicsit úgy hangzik mint egy szélsőjobb alakulat. Nemzeti Akarat Pártja már ugye létezett. Hmm. Még nekem se idéz fel kellemes emlékeket. Pedig aztán itt mint jobboldali radikálist szoktak emlegetni...

Véleményem szerint ennek a nyílt fórumon való megvitatását abba kéne hagyni.

VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 01. 08:42 | Sorszám: 649
Hát kérem a Fidesz bírálatanterén nálam nem volt hiba. Én már hónapok óta nyomom.

Lásd Orbánizmus csődja topik az indexen.

Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 30. 22:44 | Sorszám: 648
Kicsit szétesettek a hozzászólások.

Felvetettem témának az önkormányzati zöld politikát. Senki nem lőtt rá semmit.

Ha nincs ilyesmire lövésetek, csak a kekeckedésekre meg a rögeszmecserékre akkor minek beszélünk itt már több 600 ablakocskán keresztül?

Mallow
  Válasz | 2002. szeptember 30. 20:34 | Sorszám: 647
„Így aztán nem is mondanak túl sokat, ellentétben az igazi tudósok filozofálgatásaival.”
Aha. Ez eléggé hibás berögződés, nem hiszem, hogy komoly vizsgálódásokat takar.
Ha esetleg mégis, Én akkor is maradnák Platónnál és Nietzschénél, ahelyett, hogy holmi metafizika és természettudomány ötvözetét olvasgassam. Az ilyen keveredések iszonyúak tudnak lenni…
Már az alap sem szerencsés: a filozófus ne dumáljon bele a természettudományokba, és fordítva, egy fizikus ne kezdjen el filozofálni, ha egyszer nem azzal foglalkozik…

Továbbá sosem fognak a szimpla tudósok olyan szépen írni, mint Platón

Végül pedig arról ne had ne mondja semmit, hogy szerinted az etika, társadalomfilozófia semmitmondóak…

De mondok jobbat. Szóval, attól még, hogy a Rész és egész az egyik kedvenced, nem kell ilyen otrombán rámozdulni minden kritikára és meggondolatlan kijelentéseket tenni…

„Én nem hiszek, és nem vagyok híve az Ibolyka-féle "jajj, csak jó legyek az ellenfélnél" típusú politizálásnak.”
Előbb mutass itt valakire, aki ebben hisz, mer’ én nem az biztos.

„és még most szóljatok, ha puhapöcs-jellegű, filozófikusan (értsd. lilán) elmélkedő zöld pártot akartok”
Ilyet sem akar senki + nem vagyok benne a szervezésben, de ne zavarjon…
Aztán meg érdekes, ahogy a „filozofikus” szót használod. Ez pont olyan, amikor a ballibsik antiszemitáznak. Az se antiszemitizmus, mint ahogy ez se filozofikus.

Az utcai háborgásokkal kapcs. mindössze azt akartam kifejezni, hogy az eredményességnél nem tartom többre. Aztán, a kivisszük a népet, oszt forradalmat csinálunk dolog ált. primitív célok esetén működik – mint például kommunizmus esetén. Nem is fog emiatt megbukni Medgyessy…
Ott meg elb@sztam mondókámat, ahol a mostani tüntik eredményességét bekevertem, mer’ eredetileg nem is azokról akartam írni, így meg hülyeség lett. Valami eredményük persze van. Ráadásul ha a ált. a tüntetési szokásokat nézzük, akkor átlagon felüli vagyok, uh. ez a „nem szokásom” szöveg is kissé erős volt...

Ha pedig az utcapolitika nyerő lenne, akkor eszközként atz is be kell vetni.

111
  Válasz | 2002. szeptember 30. 15:50 | Sorszám: 646
Mert a zöldmozgalom nem mindig. Persze a mozgalmi politizálás az más. Kicsit megkevertem a dolgokat. Bocs.
kyu
  Válasz | 2002. szeptember 30. 12:04 | Sorszám: 645
Én mindig a realitások talaján mozgok.
Hogy jön ez a mozgalmársághoz???
111
  Válasz | 2002. szeptember 30. 11:59 | Sorszám: 644
Jó duma! Tetszik!
"mozgalmár módjára érdemes politizálni"
Csak nem szabad mozgalmárkodni. Teszem hozzá. A realitások talaján kell mozogni.
kyu
  Válasz | 2002. szeptember 30. 11:54 | Sorszám: 643
"Rész és egész? Egyelőre maradok filozófusabb filozófusoknál, mert ők filozófikusabbak "

Így aztán nem is mondanak túl sokat, ellentétben az igazi tudósok filozofálgatásaival.

"Arra viszont gondolj – erre gondoltál, nem? –, hogy a teljesen eredménytelen utcai háborgásokat – amikben nem is szokásom részt venni – többre tartanám, mint a békésebb eszközökkel kierőszakolt eredményeket."

Nem teljesen eredménytelen!!!! A szabadság téri tüntetés eredményeként jelentős változás tapasztalható mind a médiában, mind a politikus pofaméretében! A médiában igyekeznek korrektek és kiegyensúlyozottak lenni, újra vannak hirdetések a Magyar Nemzetben, a maszop-szadesz tandem pedig visszavett a pofájából.
ezek igenis eredmények, méghozzá nem is kicsik.

Én nem hiszek, és nem vagyok híve az Ibolyka-féle "jajj, csak jó legyek az ellenfélnél" típusú politizálásnak. Kizárólag harcosan, mozgalmár módjára érdemes politizálni, és még most szóljatok, ha puhapöcs-jellegű, filozófikusan (értsd. lilán) elmélkedő zöld pártot akartok, mert akkor már itt sem vagyok.

111
  Válasz | 2002. szeptember 30. 11:16 | Sorszám: 642
"Attól félek, hogy a Kis János - Tamás Gáspár Miklós típusú tagok fogják most keményen lenyúlni a zöld elveket és a maguk balos csapatát elhelyezni."
Ez könnyen bekövetkezhet. A lényeg viszont a megjelenés, a PR. Ehhez viszont pénz kell. Nekik van. Mi honnan szerzünk? (Sok kell!)
111
  Válasz | 2002. szeptember 30. 11:06 | Sorszám: 641
Eredeti tőkefelhalmozás van, még mindig. Ráadásul a hatalom nagyon könnyen megszédíti az embert. (Lerágott csont, de így igaz.) De nézzünk körül a saját házunk táján: Ki fizet rendesen adót, ki nem telefonálgat a haverjainak a munkahelyéről, stb. Vagyis: ami lent kicsiben, az fent nagyban. Ezt a szemléletet nagyon nehéz megváltoztatni. Persze törejedni kell rá. Én egyébként elhiszem, hogy Te nem ilyen vagy és adott esetben sem változná ilyenné. Mást nem nagyon tehetek...
111
  Válasz | 2002. szeptember 30. 10:55 | Sorszám: 640
"Nos igen utálkozom..."
"De támadni kell az mszp jelenlegi politkáját."

Egyetértek. Viszont a fidesz politikáját is támadni kell. Hogyan lehetne egyébként szavazatokat szerezni? Két oldal van, nézd a centrumot, majdnem bejött nekik. (Csak elárulták a szavazóikat.)

111
  Válasz | 2002. szeptember 30. 10:49 | Sorszám: 639
"Magyar Természetpárt "

Nekem nem tetszik. Lekorlátoz.

A Nemzeti Értékvédő Párt az inkább.
DE: Harmadik Út - Nemzeti Értékvédő Párt, vagyis
Harmadik Út - NÉP
Ez milyen?

Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 29. 09:08 | Sorszám: 638
Kevés ismerős ember van köztük.

Lehet, hogy az internetcímet nem jól írtad, mert nem találom. Légy szíves, másold be pontosan.

zöldike
  Válasz | 2002. szeptember 29. 04:16 | Sorszám: 637
Lehet, hogy igazad van, de nem tudod bizonyítani!

Az viszont bizonyság, hogy MP is és OV is és HGY is, meg BP is és AJ is alaposan lenyúlták(ják) a NÉP bizalmát! - egyetértesz?

Mégis belőlük áll össze ma is a Parlament un. többsége!

Azért kellene, hogy jöjjön egy új, egy lehetőleg tiszta fő, hogy az agyonsanyargatott NÉP-nek legyen végre valakije, aki mögé felsorakozhat!

Csak a vak nem látja, hogy MP betlire játszik, (a Te pénzedből, a Tőled erőszakkal behajtott adópénzekből, ... - ráadásul Veled cinikus!!), OV meg még mindig azt hiszi, hogy tovább "etethet!" bennünket...

A bajok annyira nagyok, hogy minden olyan kezdeményezést támogatnunk kellene, amely ellensúlyozni képes az elmult 12 évnek a 4,5 kormányának áldást nem hozó tevékenységét!

Négy kicsike példa:

a.) Antall idejében a "pénzügyi lobbi" megalkottatott egy "lenyúlásra hívatott rendeletet". Ennek az volt a lényege, hogy ha "befektettél kárpótlási jeggyel egy privatizálandó cégbe" akkor 174 %-on számították be az általad 15-30 %-os árfolyamon megvett kárpótlási jegyeket.
(Jajj a szegény kárpótoltaknak és jajj az össznépi vagyonnak is!!...)
Ennek a folyamatnak a legszégyenteljesebb további lerablása pedig az volt, hogy a "befektetés" 30 %-át vissza ígényelhetted az adófizetők pénzéből. Miután Antall rádöbbent arra, hogy ő egy született zseni, sőt Europa legeslegjobb miniszterelnöke, könnyű volt őt megvezeteni!... Az E-hitelek elsíbolására "titkos" bankkonszolidásciós kormányhatározatokat "alkottak"!...

b.) Bármelyik mszp-s, - a Horn időben- bármit lenyúlhatott, az eseményt agyontitkolták! Lásd Máté, Vallis, stb. A Hajdú BÉT Rt. -(baromi nagy baromfis céggé nőtte ki magát??!!)- 42 mrd Ft-ot kapott a két vezető bankunktól, - ámbár egy fittyfenét, (a szerencsétlenül járt kisbetétesektől, L: infláció alatti betéti kamatok!!) és adófizetőktől (L: bankkonszolidáció, stb.) pénzéből!

Amikor az "amerikai" zsebe már túlduzzadt, a két bank a hiteltartozást fillérekért eladta előbb egymásnak, majd eladta a mindeben tudós VALLIS-nak...

c.) OV kormányrajutását követően azonnal "konszolidálta" a Postabankot; 158 mrd Ft!... A fejét vették a "Zöld Újság vezérkarának" amiért le merte közölni azt a névsort, amelyben a magyar parlamenti képviselők nevei közel 80 %-ot tettek ki! (Pártfelekezet nélkül!!)
Az MNB - egykoron nagy demokrata hírében álló volt elnöke, csak úgy mandinerből fizetett az adópénzekből 100 millió Ft jutalmat a CW-bank "rendbetétele" kapcsán elhíresült haverjának...

d.) MP - fennen hírdeti makulátlan becsületességét... Reménykedik, hogy hátha hinnének még neki! Elképesztő dolgokat művelnek máris... Sok-sok egyéb mellett; azt hiszed, hogy a 60 mrd Ft-ot a mezőgazdák kapják?? (L: második 100 nap), - egy frászt, a banklobbi, - a bankok kapják! Az egekig felspékelt hitelkamatokból ők hozták össze, a szerencsétlenül járt mezőgazdák un. "hiteltartozását"!! - Látod itt nem olyan nagyvonalúak, mint a fentebb már említett baromfis cégnél voltak...
Hello

zöldike
  Válasz | 2002. szeptember 29. 03:31 | Sorszám: 636
A baj csak az, hogy MP és tsai meg sem hallják a jó szót!

Hihetetlen arroganciával, hazugságokkal, eszement tiltakozásokkal, kommunista berögződésű félrevezetéssel próbálnak kibujni a felelősség alól.

Két konkrétum, a máris sok ezerre duzzadt negatív halmazból:

- mi van az adórendőrség megszüntetésére tett választási
ígéretükkel?
- a kistérségi menedzserek pártkatonák, (ha nem
zsoldosok...)

eszbey
  Válasz | 2002. szeptember 29. 02:04 | Sorszám: 635
nézd meg a 626. szobácskát itt!

Még érdekel?

Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 29. 01:14 | Sorszám: 634
Hol van ilyen most? Engem érdekel
eszbey
  Válasz | 2002. szeptember 29. 01:02 | Sorszám: 633
A Zöld Akadémia senkit sem érdekel?

KI hány embert tud hozni,kérdezem ismét+!?

Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 28. 15:43 | Sorszám: 632
Medgyessy harcnak tekintette a választásokat, adott 19000 Ft-ot a nyugdíjasoknak és pár ezer forintot fejenként azoknak az MSZP szavazónak, akik hajlandók voltak boritékos választási csalásban részt venni. Nem mondhatod, hogy nemes és tiszta volt. Igazi spekuláció, népátverés volt. Ugyanigy viselkedett Torgyán is annak idején. Hát ő sem volt a becsület szobra.

Ha meg az igazi fegyveres harcra gondolsz. Ott jellemző igazán a mocsok. Hiszen fegyvert és vele pillanatnyi hatalmat kap a társadalom legalja is.

Továbbra is fentartom az álláspontomat, a harc a háború bármely formája pusztit és nem tisztit.

Győzni csak a békében lehet.

Úgy látom, hogy te az ökoszociális eszmékről semmit sem tudsz, de ha megismered és megérted, akkor nem fogod mondani rá, hogy rossz, mégha te nem is fogsz soha a megvalósítása érdekében egy lépést sem tenni.

Mallow
  Válasz | 2002. szeptember 28. 10:35 | Sorszám: 631
"Arra viszont gondolj" --> "Arra viszont NE gondolj"
Mallow
  Válasz | 2002. szeptember 28. 10:32 | Sorszám: 630
Győzni harcban az igazi. Egyértelmű, tiszta, mentes minden feleslegtől. A pártharc már inkább spekuláció és népátverés, továbbá kompromisszumok, megalkuvások sorozata. De ami igaz, az igaz: van, amikor a győzelem a legfontosabb. Vagyis, a hatalom megkaparintása, tartása.

Eredetileg nem komálom Machiavelli nézeteit, de erről az érzésről úgy látszik, időnként meg kell(ene) feledkeznem… a mocsokban, mocskosan – de végérvényben a mocsok ellen. Vagy így, vagy sehogy, és mivel nincs kinek megfelelni – az istenadta népnek? Ugyanmá’ – ezért egyszerűsödik a helyzet, így már nem olyan mérhetetlenül nehéz.

Arra viszont gondolj – erre gondoltál, nem? –, hogy a teljesen eredménytelen utcai háborgásokat – amikben nem is szokásom részt venni – többre tartanám, mint a békésebb eszközökkel kierőszakolt eredményeket. De a végső eredmény csakis a GYŐZELEM lehet. Alább nem adom

„Itt az ideje egy új poltikána... és ez bármennyire hihetetlen az ÖKOCOCIÁLIS POLITIKA LESZ”
„Ez az amiben mindenki egyet tud érteni”
Vagy mégsem

Mallow
  Válasz | 2002. szeptember 28. 10:08 | Sorszám: 629
Az atomtudósok világ-közvéleménye elé nyilván nem állt volna ki olyan állításokkal, amelyek nem bizonyíthatóak

De olyannal már lehet próbálkozni, amely nehezen, vagy épp sehogysem cáfolható
Ám a könyv szerzője pedig a cáfolással is próbálkozik. A könyv meg - gondolom - tele van lehalgatott beszélgetésekkel. Az meg elsőrendű információanyag, mondjuk így: tényanyag.

Rész és egész? Egyelőre maradok filozófusabb filozófusoknál, mert ők filozófikusabbak

szentistvánjobb
  Válasz | 2002. szeptember 28. 09:33 | Sorszám: 628
... Az atomtudósok világ-közvéleménye elé nyilván nem állt volna ki olyan állításokkal, amelyek nem bizonyíthatóak ...

... (nem végeztem ezirányú kutatást, de nem tudok róla, hogy bárki is kétségbe vonta volna az állításait - rajtad kívül ...)

... A "Rész és az egész"-t már kétszer olvastam, mindkétszer azt éreztem, hogy "majdnem" értem, amit mond. Asszem, inkább azt olvasom el 3.x is, hátha mostmár "egészen" megértem ...

Mallow
  Válasz | 2002. szeptember 28. 08:25 | Sorszám: 627
Mi mást írhatott volna? Talán ezt:
"Én megcsináltam volna a bombát, de elszámoltam magam!"

Hibát be nem ismerünk, és egyben hősök leszünk

Na jó, azé' ne legyek rosszindulatú...
De van egy könyv, amelyik a náci (vagy nemnáci?) tudósok beszélgetéseiről szól. Azt hiszem, a háború után hallgatták le őket... vagyis valahogy így rémlik... vagy a németek a háború közben, na mind1. Én nem olvastam ezt a könyvet, de ismerek valakit, akit megbízhatónak tartok és olvasta. Ha gondolod, elkérhetem tőle a könyv címét!

eszbey
  Válasz | 2002. szeptember 28. 03:08 | Sorszám: 626
Közben elcsalinkáztam az indymédia.hu oldalra és a következőt találtam:

"....
A Zöld Akadémia pártoktól és kormányzati szervektől független oktatási és kutatóintézet. Alapítóinak szándéka olyan, az európai zöld politizálás elveit hathatósan képviselő szervezet létrehozása,...."

A Zöld Akadémia alapítói: Bőhm Viktor, Bozóki András, Bruszt László, Csillag Gábor, Csonka András, Farkas Zsolt, Fazekas Anna, Kerényi Szabina, Kiss Viktor, Kumin Ferenc, Krasztev Péter, Pató Zsuzsanna, Petőcz György, Sipos Réka, Sükösd Miklós, Jávor Benedek, Sándor Judit, Sebők Marcell, Szabolcs Tünde, Teszler B. István, Trom Kata, Ürge-Vorsatz Diana, Zágoni Miklós, Zimborán Gábor.

Aha. Vannak köztük zöldek: Csonka, Vorsatz, Pató Zsuzs (?), de amúgy elképesztő a névsor és a tagok: nyújorki balliberális - libertárius - sorosista kommandó.
Attól félek, hogy a Kis János - Tamás Gáspár Miklós típusú tagok fogják most keményen lenyúlni a zöld elveket és a maguk balos csapatát elhelyezni.
OKTÓBER 28: egyre fontosabb a dátum!!! Hányan vagyunk, hábnyan leszünk?
Ki hajlandó és képes beszállni a szervezésbe?
Ki tud jó helyet?
essünk neki, mert nem lesz minek!

szbi

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola