Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt (21. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
111
  Válasz | 2002. szeptember 26. 13:55 | Sorszám: 600
Ez a Heiszler Vili szerintem még most is szadista. Ők mondanak ilyen határok nélküli baromságokat.
Az kellene egyébként, hogy a Droppát küldjék el valahová messzire nagykövetnek. Csak sajnos, mint önálló, soha vissza nem lépő főpolg. jelölt már senkinek nem kell, hogy jutalmazza.
111
  Válasz | 2002. szeptember 26. 13:44 | Sorszám: 599
Értem. Nagyszerű.
kyu
  Válasz | 2002. szeptember 26. 10:09 | Sorszám: 598
"Alapítsunk Nemzeti Önvédelmi Pártot! "

Nagyon jó!!
NÖP...
Esetleg Nemzeti Értékvédelmi Párt = NÉP ????
Nem lenne tökjó név és rövidítés egy igazi nemzeti pártnak??

eszbey
  Válasz | 2002. szeptember 26. 03:02 | Sorszám: 597
Valamint ajánlom mindenki figyelmébe az ugyanott megjelent, az ÉSből átvett Spiró György szöveget.

Egyszerűen nem értem, mit keres ez egy magyar párt honlapján? Mi köze a zöldséghez?

Ezek nyilvánvalóan büszkén vállalják.. de mit?

Alapítsunk Nemzeti Önvédelmi Pártot!

eszbey
  Válasz | 2002. szeptember 26. 02:56 | Sorszám: 596
Ja.
Föllapozva a nevezettek oldalát az alábbi szöveget találtam Heiszler Vilmos történésztől, aki a Párt elnökségi tagja, vagy mi. Volt már szoc.den., 199094 között szdszes önkormányzati képviselő, majd megint szocdem-féle a Szociáldemokrácia 2000 alapítvány melett. STB,.

Ezt írta:
1945 óta több mint ötven év telt el. A //Benes// dekrétumok már nem sújtják a németeket, magyarokat. Nem a csehszlovák kormány, hanem sokkal hatalmasabb tényező: a világ haladása tette okafogyottá a dekrétumokat, de azok bármiféle bolygatását is. Erkölcsi jóvátétel kell németeknek, magyaroknak, melyet kikényszeríteni nem lehet. S a jogosnak érzett anyagi igényeket is célszerűbb lesz egy európai döntőbíróság előtt elintézni, mint a nemzetközi jog régivágású eszközeivel. Mert csak az a megbékélés lehet tartós, melyet valamennyi érintett őszintén akar.
Eddig az idézet.

Egyszerű tudatlanság, vagy vastag butaság. Tudniillik a magyarok és németek kárpótlása miatt nem bolygatják a dekrétumokat - így nem kell őket bevonni a kárpótlásba. Heiszler dr. miért feledi el ezt a tényt elemezni? Nyilvánvaló, hogy a szlovákok (és csehek) nem holmi ósdi csököttségből nem nyúlnak e jogi kövülethez, hanem nagyon is húsbavágó, élő és égető mai napi érdekek miatt! Ami persze igen sietteti a magyarság pusztulását a Felvidéken. Német ott már aig van, eladtákőket, mint az erdélyi szászokat!
Ezért kell egy nemzeti zöld pártot csinálni!

Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 26. 00:00 | Sorszám: 595
EZT KAPTAM MA E-MAIL-EN!!!!
DROPPA NAGYON NEM FEJLŐDÖTT 1998 ÓTA

Tisztelt hazai zöld (világoszöld, középzöld és sötétzöld) szervezetek!

Történelmi fordulóponthoz érkeztünk. Hazánk történelmében először fordult elő, hogy egy legitim zöld szervezet vezetője fővárosi főpolgármester-jelölt lehessen!

Márpedig pártunk társelnöke, Droppa György, az alternatív Nobel-díjjal jutalmazott Duna-kör egyik meghatározó, szinte mindenki által ismert megalapítója a CENTRUM színeiben elnyerte a budapesti főpolgármester-jelöltséghez szükséges számú ajánlószelvényt („kopogtatócédulát” , így hivatalosan is regisztrált főpolgármester-jelöltté vált.

Nincsenek illúzióink, nem hisszük, hogy ez az első kísérlet azonnal eredménnyel (megválasztással) zárul, de az esemény kiváló alkalmat ad a zöld gondolatok népszerűsítésére.

Ennélfogva mi, a Zöld Demokraták ezúton békejobbot nyújtunk minden olyan (zöld) szervezet számára, amelyekkel az utóbbi években vitáink, esetleg elmérgesedett összezördüléseink voltak, hogy közös erővel használhassuk föl ezt a rendkívüli lehetőséget a közös zöld ügyek megismertetése, népszerűsítése érdekében anélkül, hogy szándékainkat, elképzeléseinket rátukmálnánk más, a mieinkétől eltérő véleményeket képviselő zöld szervezetekre.

Közös gondolkodást és együttműködést ajánlunk tehát minden olyan, általunk ismert zöld vagy környezetvédő szervezetnek („aki olvassa, adja tovább!” , amelynek van mondanivalója (de eddig sehová sem tudta eljuttatni… a főváros és az ország környezetvédelmi problémáinak megoldására.

Várjuk és kérjük tehát a T. Címzettek észrevételeit, gondolatait, kritikáját: mit hagyjunk el, mint lényegtelent, viszont mit tűzzünk a zászlónkra, mint nagyon fontosat, ebben kérjük a T. Címzettek segítségét. Mi az, amiért Ők harcoltak, de eddig még nem sikerült eredményt elérniük? Vállaljuk-e ezen kezdeményezések továbbítását nem megfeledkezve (nem kisajátítva) a probléma felvetését közlő szervezetekről.

Az első, talán nem fő-fontosságú kérdés a következő: hogyan lehetne mindenki számára érthető magyarságúra lefordítani a fenntartható fejlődés („sustainable development” című, tartalmatlan szó-szörnyeteget?

Ha jó ötleteket kapunk akár angol, akár magyar, akár mindkét nyelven, akkor a magyar változatot a jövőben használni fogjuk, és az angol változatot javasolni fogjuk a nemzetközi szervezeteknek e helyett a „fűrészpor-ízű” kifejezés helyett.

Hosszúra sikeredett levelemet a Globális Zöld Charta* (Canberra, 2001) záró mondatával zárom: „ személyesen és politikailag is baráti módon, optimistán és jó humor-érzékkel támogassuk egymást és érezzük jól magunkat!”

Baráti üdvözlettel:

Fóti László,
a CENTRUM-ot alapító Zöld Demokraták Választmányának egyik alelnöke.


Központi irodánk telefonszáma: 35-30-100 (Hajnal Károly, az Ellenőrző Bizottság elnöke, Titkárságvezető)
E-mail: centruminfo@axelero.hu és zd@zd.hu
Honlap: www.centrumpart.hu és www.zd.hu

* kívánság esetén elküldjük akár az eredeti angol, akár az általunk lefordított magyar nyelvű szöveget!

Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 25. 23:38 | Sorszám: 594
Remélem, hogy a következő választáson a magyar ökoszociálisok is többet szereznek mint az előtte levő tizen... év alatt összesen.
Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 25. 23:36 | Sorszám: 593
Torgyán győzni akart és győzött, de mivel csak a győzelem volt számára fontos, és az ország sorsa, a feladatok megoldása nem, ezért lejáratódott és megbukott.

Az a politika jó, amely a hatalom megragadásán túl a problémák megoldásával is foglalkozik.

111
  Válasz | 2002. szeptember 25. 13:29 | Sorszám: 592
Nemhogy kormányoznak, több szavazatot kaptak, mint 4 éve!
111
  Válasz | 2002. szeptember 25. 13:27 | Sorszám: 591
Bocsánat VV-t győzködtem!
111
  Válasz | 2002. szeptember 25. 13:26 | Sorszám: 590
"Az a politika a szélsőséges, aki győzni akar."

Na! Mallow embert pont arról győzködtem, hogy a hatalmat meg kell szerezni. Ha nem akarsz győzni, akkor mit akarsz? (Csak nem kerültél egy szappanopera hatása alá!?)
Úgy írsz most, mint én. Rajtam kívül senki sem érti.

111
  Válasz | 2002. szeptember 25. 13:18 | Sorszám: 589
Nem t'om mi lesz.
111
  Válasz | 2002. szeptember 25. 13:16 | Sorszám: 588
"a Fidesz táboron belül is van egy széles és gyarapodó réteg"
Látni kell, hogy a jobboldalon kevés egy gyűjtőpárt, kevés önmagában a Fidesz. Pontosan azért, mert jó értelemben, de széthúzás van. Vannak liberális és vannak radikális csoportok, emberek. Ahhoz, hogy a jobboldali többség létrejöjjön, az egységnek kell megszünni! Minimum két párt kell; az egyik jobbról a másik balról hoz el szavazatokat. Persze legyen ott a MIÉP is, ha majd még ott tud lenni.
Viszont az aztán egyáltalán nem jó, hogy összesen 2-3-4 párt jut a Parlamentbe, legyen 6-7-8.
111
  Válasz | 2002. szeptember 25. 13:06 | Sorszám: 587
"Részemről nem lenne elég jobboldali a párt ahhoz, hogy rá szavazzak."

Legyen annyira ökoszociális, amennyire én elképzelem és nincs probléma.
111
  Válasz | 2002. szeptember 25. 12:59 | Sorszám: 586
Kicsit több önbizalmat! Aki kiabál az fél, szokták mondani. Vagyis a balliberók ilyenek. Sok mindent fel szabad vállalni egyénileg és csoportosan, még ha ez másoknak nem tetszik, akkor is.
"Rengeteg űr van a közéletünkben." Ez így igaz. Csak a zöld szervezetek történetét ismerve, ezen nem is kell csodálkozni. Vagy nézd a szakszervezeteket...

"eddig két felülről építeni kezdett ház omlott össze - ezt talán el kéne kerülni..." A magam részéről köszönöm az aggódó sorokat, de talán pont a lyukas közélet miatt lehet most lépni. Ugyanis az első lépést nehéz megtenni, amikor a gondolat cselekvéssé válik. És sajnos a magyar társadalom pontosan annyira van szétverve, hogy ezt csak nagyon nehezen képes megtenni. (Pozitív példa viszont a polgári körök megalakulása) "Itt ma valami elkezdődött" O.V.
Más megközelítésben: a politikai hatalmat akarni kell, a civileket éppen ezért nem veszik komolyan. Mert nem vagyunk Európa szellemileg jobbik felén.

Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 25. 00:22 | Sorszám: 585
Én csak a tényt nézem, az magában jó. De szívesen olvasnám, hogy miben adtak engedményt. Nem tudok azonban németül.
eszbey
  Válasz | 2002. szeptember 25. 00:14 | Sorszám: 584
Németországban újra kormányoznak a zöldek: majd meglátjuk, mi lesz, milyen programmal. Túl sok engedményt tettek egyfele, túl sokat engedtek a baloldaliaknak, másfele.
Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 24. 22:50 | Sorszám: 583
Ja ne felejtsük el Németországban újra kományoznak a zöldek.

Mégiscsak Európa legerősebb országában.

Ha tudtok részleteket, írjatok róla.

Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 24. 22:42 | Sorszám: 582
Nem szeretek harcolni, de jólesik a győzelem. Tudjátok miért? Soha nem kell keresni a témát, mert az az utcán hever.

Ha viszont a témát utcakőnek nézed és elkezded dobálni, VISSZAHULL RÁD és veszítesz.

Meg kell oldani a problémákat, és ebben kényszerű részletkérdés a harc, az igazi győzelem az adott probléma megoldása.

A politikában ne keress ellenséget, mert az ellenség nem meggyőzhető csak legyőzhető. Akit legyőztél az nem áll a te oldaladon.

Az a politika a szélsőséges, aki győzni akar. Szép magyar és igaz szó az, hogy a választásokat és a népet meg kell NYERNI.

Ennyit a forradalomról.

Medgyessy akkor veszítette el a következő választásokat amikor hatalma biztosítása érdekében szétverte a tüntetéseket. De a tüntetők révén a jobboldal is veszített, mert utcakőnek nézte a megoldandó problémát.

Itt az ideje egy új poltikának ami megteremti a XXI. századi magyar nemzetet és ez bármennyire hihetetlen az ÖKOCOCIÁLIS POLITIKA LESZ.

A puszuló nemzetünket, a pusztuló természetet, a pusztuló jóléti szociális rendszerünket ez az eszme fogja újjá teremteni. Ez adja meg a tudást, az önbizalmat és a hitet, a valódi összefogást az embereknek. Ez az amiben mindenki egyet tud érteni, mindenkinek olyan újat tud adni, ami épít, békét és jövőt teremt.

Mallow
  Válasz | 2002. szeptember 24. 20:47 | Sorszám: 581
„S talán amikor ránk néznek féltenek.”
Kulcsmondat. Van olyan közeli hozzátartozóm, aki szerint úgymond „likvidálni” fognak, és még az se biztos, hogy posztbolsi oldalról. Szal, ha eltűnnék, tudjátok mi van

Na persze, Én erre nem tudok mit mondani, mert ilyen eszembe sem jut. Nekik még igen, hiszen többek listán voltak, és egyáltalán, mélyebbek a sebek...

Persze, jó lenne, ha a nyugaton kitanuló, főként (és eredetileg… liberális értelmiségiek helyét egy alapállásból nemzetibb értelmiség venné át. Akiknek nem az isteni nyugat a lényeg, ahová „balkánként” be kell kéredzkedni, hanem az önálló, minél erősebb, egyedibb Magyar Állam. Sajnos ma ennek az értelmiségnek a már meglévő baloldali ellentéte is kapja az utánpótlást, és ha így marad minden, kapni is fogja. A jobboldali fiatalok közül sokan mérséklődnek, ahogy nőnek. „Felnőnek”. Kár értük. De azé’ leszünk páran, az hétszentség. Ha mindenben nem is értünk egyet, határozottan jobb anyag leszünk, mint ezek...

„10-12 év múlva merthogy itt forradalom lesz az már eldöntött tény”
Csak akkorra már szokványos, langyos, jelentéktelen kis EU tagállam leszünk. Vagy nem?
És addigra már felbomlik a mai EU?

„Egyszerűen nem lesz más elit csak mi.”
„Soros az egyetemeken szélsőjobb elleni kampányt tervez. Megjegyzem ez csak olaj lesz a tűzre. Győzni fogunk!”
ÁMEN!

Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 24. 20:32 | Sorszám: 580
Nem emlékszem. Milyen zenét ajánljak a süketeknek?
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. szeptember 24. 20:02 | Sorszám: 579
Hirtelen felötlött bennem Haider karriere az FPÖ-ben. (No én valójában sokkal szelídebb srác vagyok mint a derék karantán de azért bírom a fickót...) A Szabadságpárt afféle helyi szabaddemokratáknak indultak ez a (egyébként kiváló képesságű) úr meg ripsz-ropsz csinált belőle egy faja kis radikális jobboldali pártot. (Európában az új jobboldaliság sok helyen a szabadelvűségből veszi gyökereit - ez is érdekes ugye - vö. SZDSZ. Cccc!)

Szóval a politikában bármi lehet bármiből. Egyedül Kovácsból nem lesz szalonna mint tudjuk de így is bámulatos színészi képességekről tesz tanubizonyságot.

Szóval azt látom hogy az én nemzedékem és mondjuk a 10-20 évvel idősebbek nemzedéke közt van egy szakadék még a jobboldalon belül is. Egyszerűen sokan nem készek a szólászszabadság megélésére. Egyszerűen frászt kapnak ha egy hevesebb vitába csöppennek bele.

Hát igen 40 év nem múlik el nyomtalanul. Picit még ránk is hatott bevallom. De mi le tudtuk rázni és fel tudtunk ébredni. Nem véletlen hogy ennek következtében az fiatal (vagy leendő) értelmiség 80%-a jobboldali s ennek jó ha a fele mérsékelt pártokra voksoló másik fele egyértelműen radikális. De ugye azt is látni kell hogy a Fidesz táboron belül is van egy széles és gyarapodó réteg ami radikálisnak tekinthető tehát más világ ez nagyon mint az apáink világa. Ők megszokták a semmitmondó pártkongresszusokat. A kussolást. A necsináljsemmit-nemleszbajod "lelkületet". Bennünk ez már nincs. S talán amikor ránk néznek féltenek. S még valami nincs. Nem vagyunk elkötelezettek. Nem vagyunk még láncszemek a láncban. (Mely lánc végső soron saját rabláncunk mint tudjuk.) Nincs érdekeltségünk s nem vagyunk elfogultak. Magyarán nem féltjük az egzisztenciánkat a szoci/szadi főnöktől (mert tudjuk tízszer többet tudunk nála s az ő hatalma addig tart amíg kapcsolatai forróak. De azok egyre inkább elhalóban vannak).

Úgyhogy kiváncsian várom mit fognak csinálni velünk 10-12 év múlva merthogy itt forradalom lesz az már eldöntött tény. S még csak az utcára se kell kimenjünk! Egyszerűen nem lesz más elit csak mi.

Szóval legfontosabb lenne most ezt a jó adottságot megőrizni mert azt is látjuk hogy az ellenség már hegyezi a dárdáit. Soros az egyetemeken szélsőjobb elleni kampányt tervez. Megjegyzem ez csak olaj lesz a tűzre. Győzni fogunk! Ezer Umberto Eco sem állíthat meg minket!

Mallow
  Válasz | 2002. szeptember 24. 19:26 | Sorszám: 578
„Minden esetre most még talán túl fiatal vagyok az ilyesmihez. Aztán azt vettem észre, hogy számos megjegyzésem megosztotta a társaságot ez nem túl szerencsés.”

Ezt akár én is írhattam volna
+
Részemről nem lenne elég jobboldali a párt ahhoz, hogy rá szavazzak. Akkor pedig miért vennék részt benne? Csak Politikai karrier építésére lenne valamelyest alkalmas

VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. szeptember 24. 18:38 | Sorszám: 577
Én ezt nem mondtam...
Minden esetre most még talán túl fiatal vagyok az ilyesmihez. Aztán azt vettem észre, hogy számos megjegyzésem megosztotta a társaságot ez nem túl szerencsés. Amellett hogy ha az ember politizál akkor politikusként kell megnyílvánulnia s emiatt sokkal kevesebbet engedhet meg magának - magyarán szűkebb az a cipő. A jelenlegi közéleti tűrőképesség nálunk még nagyon sok dolognak nem enged teret. Ezeket a tabukat persze le kell dönteni (máskülönben sosem csatlakozunk Európa szellemileg jobbik feléhez) s talán ennek legcélszerűbb módja ha a pártpolitikán kívülről tesszük. Ezért is javaslom első lépésben minél több gondolkodó kör, polgári szerveződés, szellemi műhely, alkotócsoport, megmozdulás szervezését. Rengeteg űr van a közéletünkben. Pl. nincsenek igazi polgárjogi , jogvédő önkéntes syerveyődések. (Ó nem a Helsinki-bizottság és a többi nem éppen keresztény-magyar, szdsz-es bábintézmény nem az.) Szóval ideje volna betölteni ezeket a hézagokat. Alulról építkezve kellene talán végre kezdeni ugyanis eddig két felülről építeni kezdett ház omlott össze - ezt talán el kéne kerülni... Persze ez nem zárja ki hogy akár idén bejegyezzetek egy nemzet és természettudatos pártot. Miért ne?
111
  Válasz | 2002. szeptember 24. 14:52 | Sorszám: 576
És Te miért nem akarod csinálni?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola