Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt (43. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
András
  Válasz | 2002. május 22. 16:05 | Sorszám: 50
Hát annyi, hogy én szivesen támogatnék egy mozgalmat, de a választásokon szeretnék a Fideszre szavazni.
kyu
  Válasz | 2002. május 22. 16:03 | Sorszám: 49
Nem tudom pontosan, mi a különbség -jogilag- a párt, a mozgalom, stb... között, de azt sejdítem laikusként, hogy a pártoknak van a legnagyobb mozgásterük, legtöbb lehetőségük.
Nem?
András
  Válasz | 2002. május 22. 15:51 | Sorszám: 48
Én inkább a Nemzeti Zöld Mozgalmat alapítanám meg.
kyu
  Válasz | 2002. május 22. 15:50 | Sorszám: 47
Egyre több ilyen véleményt kapok, tulajdonképpen mi akadályoz meg bennünket, hogy megalpítsuk a nemzeti zöld pártot?
András
  Válasz | 2002. május 22. 15:23 | Sorszám: 46
Nosza! Keressétek meg Illés Zolit és lássatok neki!
onogur
  Válasz | 2002. május 22. 15:21 | Sorszám: 45
Semmi sem áll tőlem távolabb, mint hogy csúfolódjak.
Már régóta gondolkodunk néhányan egy ilyen nemzeti+zöld program megvalósításán. Csak hát...közben a nemzetközi helyzet fokozódott.
András
  Válasz | 2002. május 22. 15:17 | Sorszám: 44
Fát, levegőt, tiszta utcát, kevesebb zajt. Budapest ebből a szenpontból az összeomlás szélén van.
kyu
  Válasz | 2002. május 22. 14:41 | Sorszám: 43
Nem ismerem Budapestet, bunkó vidéki vagyok.
Ezért aztán várom a Budapesti kollégák segítségét, hogy Bp. területén konkretizálhassuk a zöld-programot.
toloba
  Válasz | 2002. május 22. 14:28 | Sorszám: 42
"> hogy osztoznak a koncon?
Ballib reflex?
Ne aggódj emiatt!"

"Sok lesz a jobboldali párt és ha most rosszindulatú vagyok megkérdezem, hogy osztoznak a koncon? "

Jellemző balos hozzáállás...
Gratula."

Tudjátok én még emlékszem egy rövidítésre: FKGP
Jobboldali párt. Aztán mivé lett a keresztény erkölcsiségével együtt. Marakodás, marakodás hátán, mind a koncért.
Nem kötözködésképpen írtam.

András
  Válasz | 2002. május 22. 14:06 | Sorszám: 41
Kyu! Ha ezeket a dolgokat konkretizálod, továbbá kiegészíted avval, hogy Bodapseten x területen parkot hoznál létre, máris ütőképes programod van.
kyu
  Válasz | 2002. május 22. 14:00 | Sorszám: 40
Tökéletesen egyetértek. Kibővítve azzal, hogy az oktatást is érintő, a gyerekeket már kora ifjúságában környezet-, természet-, és állatvédelemre nevelő átfogó program kéne.
Sőt. Lassan eljön az ideje annak, hogy egy-egy ipari beruházásnál is prioritása legyen a környezetvédelmi szempontoknak, ne kizárólag a munkahely teremtés és a profit számítson.
Azonkívül erőteljes "pénzgyűjtési" akció szükségeltetne, a zöld-projektek finanszírozására, ami egy parlamenti pártnak szintén sokkal könyebb lenne, mint egy civil mozgalomnak.
Továbbá, egy komoly nemzetközi összefogás sem árt, hiszen az ország területén lévő természeti értékek óvása nemzeti feladat ugyan, de nemzetközi érdek, mivel minden ember kára az, ha pl. egy faj kipusztul, eltűnik örökre.
András
  Válasz | 2002. május 22. 13:43 | Sorszám: 39
Kyu! Ha egy zöld mozgalom, nem irreális célokat fogalmaz meg. Például elindulnak a választásokon és elmondják: 4 év alatt ezek és ezek a környezetvédelmi beruházások, törvények megvalósíthatóak ennyi és ennyi pénzből. Ez a pénz több lenne, mint most, akár jóval több is, de nem borulna ettől a költségvetés, csak érezhető lenne, hogy a téma prioritás.
kyu
  Válasz | 2002. május 22. 12:08 | Sorszám: 38
Most tényleg kiráj, vagy csúúúúúúúfolócc????
onogur
  Válasz | 2002. május 22. 11:57 | Sorszám: 37
Benne vagyok.
György Lajost ismered? Harmadik Út?
Nemzeti Zöldek...KIRÁJ!
kyu
  Válasz | 2002. május 22. 11:53 | Sorszám: 36
"Egy jól kommunikált ökológiai mozgalomnak sokkal több híve lenne, mint gondolnád. "

Na. Hozzuk létre.
Te mit tartanál egy "jól kommunikált" programnak? (A kérdés komoly. De még a javaslat is.)

kyu
  Válasz | 2002. május 22. 11:52 | Sorszám: 35
Magyarországi viszonylatban gondolkozom elsősorban. Magyarországon érték alapú politikát kizárólag a jobboldal folytat. A természeti kincsek ugyanúgy a nemzeti értékek közé tartoznak, mint a kultúrális értékek, és ezek képviselete szintén a jobboldal reszortja nálunk.
Szerinted kik építgetnek elsősorban (persze nyilvánvalóan nem kizárólag) plázákat, lakóparkokat, kiírtva pl. Budapesten az utolsó megmaradt zöld foltocskákat is, meg a Tétényi fennsíkon védett növények tömkelegét?
Hogy Ny-Európában miért támogatják a baloldalt, nem tudom, de asszem az ottani baloldal nem egyenlő a mi baloldalunkkal. (Bár, nem sokkal jobb...)
Persze, a legjobb az lenne, ha egy zöld párt egyedül is megállna a lábán kishazánkban is. De erre mostanában nem sok esély van, muszáj lenne állást foglalnia még mielőtt parlamentbe kerül. Szvsz.
András
  Válasz | 2002. május 22. 11:43 | Sorszám: 34
Kyu! Franciaországban és Németországban a baloldalt támogatják. Így ezt bővebben kell kifejtened, hogy miért tartoznának a nemzeti oldalhoz.
András
  Válasz | 2002. május 22. 11:42 | Sorszám: 33
Mallow! A Zöld Pártok olyan 5-10%-os eredményeket is értek el, kormányra kerülnek, majd visszaesnek. Utána megint megerősödnek. Komoly politikai tényezővé ne lettek, de mérleg nyelve már voltak. Azért ez ütőképes eredmény.
András
  Válasz | 2002. május 22. 11:40 | Sorszám: 32
Onogur! Egy jól kommunikált ökológiai mozgalomnak sokkal több híve lenne, mint gondolnád.
kyu
  Válasz | 2002. május 22. 07:44 | Sorszám: 31
"Ütőképes zöld párt"
Nem önelletmondás ez?"

Félreértettél...
Ütőképes alatt nem azt értem, hogy komoly hatalmi tényező. Én már akkor is ütőképesnek tartanám, ha bent lenne a parlamentben, és közvetlenül tudna interpellálni minden kérdésben. Ha nem lenne egy parlamenti párt kegyeire, meghallgatására kárhoztatva.

"SZELEKTÁLTAN gyűjtsd a hulladékot.
HAZAI terméket vásárolj, ne külföldit.
NE vásárolj génmanipulált termékeket.
BOJKOTTÁLD a multinacionális cégek termékeit.
NE vásárolj tartósított élelmíszereket.
CSAK bioterméket fogyasszál."

Ez komolytalan "program". Egyáltalán nem így képzelnék el egy tisztességes zöld-programot...

"Sok lesz a jobboldali párt és ha most rosszindulatú vagyok megkérdezem, hogy osztoznak a koncon? "

Jellemző balos hozzáállás...
Gratula.

"A zöldeknek elegük lehet a nagy pártokból. Az MDF idején a minisztériumuk gyenge volt, Hornék idejében egy maffiózó vezette, Orbán és Medgyessy odadobta a kicsi koalíciós partnernek, ami a tárca presztízsét eléggé meghatározta. Ebben a helyzetben a zöld mozgalmak önálló pártban gondolkodhatnak, mely nem kötelezi el ideológiailag magát, így mindkét oldal számára koalíciós partner lehet kő kemény környezetvédelmi szempontokkal. "

Pontosan.
Tökéletesen jól látod a helyzetet. Csak annyit tennék hozzá -bár, már írtam-, hogy jellegénél fogva szvsz sokkal inkább tartozna a nemzeti oldalhoz, mint a balhoz.

Mallow
  Válasz | 2002. május 21. 21:33 | Sorszám: 30
"Ütőképes zöld párt"

Nem önelletmondás ez?
Hol van olyan zöld párt, amelyik komoly hatalmi tényező?

onogur
  Válasz | 2002. május 21. 17:43 | Sorszám: 29
Ajánlom kutassatok egy kicsit, olvasgassatok György Lajos írásaiból. Zöld is, meg "harmadik utas".
Mint írja, Magyarországon egyelőre még be akarjuk pótolni azt, amit negyven évig nem tehettünk meg. FOGYASZTANI akarunk. Úgy szeretnénk élni, olyan színvonalon, mint a sógorok a Lajta túlsó partján.
Ha most valaki egy olyan programmal állna ki a nép elé, hogy:
NE vásárolj, csak visszaváltható üvegbe töltött üdítőt.
SZELEKTÁLTAN gyűjtsd a hulladékot.
HAZAI terméket vásárolj, ne külföldit.
NE vásárolj génmanipulált termékeket.
BOJKOTTÁLD a multinacionális cégek termékeit.
NE vásárolj tartósított élelmíszereket.
CSAK bioterméket fogyasszál.
Nem folytatom.
Itt, Magyarországon, ha ezen elveket vallanám, rövid úton bezárnának a Vigyorgó Házba.
frog
  Válasz | 2002. május 21. 17:00 | Sorszám: 28
> hogy osztoznak a koncon?
Ballib reflex?

Ne aggódj emiatt!

toloba
  Válasz | 2002. május 21. 16:55 | Sorszám: 27
fulike
  Válasz | 2002. május 21. 16:46 | Sorszám: 26
Jujjj de yó,hogy nem ez történt

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola