Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt (8. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
eszbey
  Válasz | 2002. november 11. 02:01 | Sorszám: 926
Jó. de azért sert!
Apóka
  Válasz | 2002. november 11. 00:42 | Sorszám: 925
Nyugi. November végén látványos mozgalmi akció Budapesten. Nem kell hozzá csak pár ember, mert amolyan "performance" féle lesz. Részleteket írok, ha a dolog jobban összeállt.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2002. november 10. 11:33 | Sorszám: 924
Milyen akció?

(Akkor gyorsan ide azt 20 a embert!)

eszbey
  Válasz | 2002. november 10. 02:07 | Sorszám: 923
tempo, tempóó ússzunk felül, ne süllyedjünk!

Zsírosb Ödön! nem adtad meg a távbeszélőd számát! Ezért nem hívtalak.
Pardon.

eszbey
  Válasz | 2002. november 09. 01:28 | Sorszám: 922
Cselekedni, cselekedni,igen, ja, da.
Szeretném, ha mintegy huszonötten lelülnénk s megalapítanánk egy szervezetet. Az sem baj, ha informális.
A romlás megállítható.
Akciót induljt!
Indul?
Apóka
  Válasz | 2002. november 08. 23:47 | Sorszám: 921
Nem leszek ott szombaton, mert ti sem lesztek ott.

Hogyan tovább?

Akció lesz Budapesten ebben a hónapban. Majd figyeljétek. Nem álmodni, cselekedni.

eszbey
  Válasz | 2002. november 08. 01:02 | Sorszám: 920
nosháthogyantovább?
szomor
eszbey
  Válasz | 2002. november 07. 01:37 | Sorszám: 919
én is.
de levél a listán nemsokára!
Apóka
  Válasz | 2002. november 06. 23:11 | Sorszám: 918
Úgy tervezem, hogy ott leszek.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2002. november 06. 19:04 | Sorszám: 917
Javaslat:

Kezdeményezni kéne hogy a megalakult 1x000 polgári kör kezdjen saját lakókörnyezete megóvásának, megszépítésének valamilyen akciójába. Fogalmazzanak meg terveket.Lépjenek fel esetlegesen érdekeiket sértő lakóhely-, egészség- vagy természetromboló tevékenységek ellen. S e tevékenységüket hangolják össze.

Szóba jöhetne némi országos munkaösszehangolás is.

Mely kezdeményezésekből természetesen itt-ott akár egy leendő párt vidéki hálózata is kicsírázhatna.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2002. november 06. 18:57 | Sorszám: 916
Helyes. (Csak gondoltam felhozom a topikot.)
eszbey
  Válasz | 2002. november 06. 01:35 | Sorszám: 915
itt jártam ma is
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2002. november 05. 10:10 | Sorszám: 914
Jóvan! Most látom csak, hogy 10 óra. OK.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2002. november 05. 09:56 | Sorszám: 913
Én igent mondok. De csütörtökig derüljön ki mert különben más programom is lenne s emiatt tettel el egy utazást egyelőre!

Kérlek mindnyájatokat jelentkezzetek!
Levélben közlöm a gyorsabb elérhetőségeimet.
Hasznos lenne ha ti is adnátok egyet.

Apóka, 111, kyu! Listán felmerült pár kérdés! Nem kívántok hozzászólni?

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2002. november 05. 09:53 | Sorszám: 912
Oké, oké...

Szerintem hanyagoljuk abal-jobb témát.
Titeket nem idegesít ez a hülyeség? Engem nagyon. ki milyen milyen színű stb. Ez mellékes. Kb. minden politikusunkat imserjük. Ők ilyenek. Lényeg: nem képviselik az érdekeinket. Se az emberekét se a Természetét.

Ezért kell harmadik választás!
Ezért kell a természetpártiság.
Ezért kell egy emberarcúbb politika!

eszbey
  Válasz | 2002. november 05. 00:59 | Sorszám: 911
Emberek!

ok, de

ki lesz ott szombaton 10 órára? Délután már nem mi leszünk azok, akik ott vannak, mert két óránál sokkal többet most nem szabad az üggyel tölteni.
Magam most magammal együtt öt emberről tudok, aki el akar jönni. Ez kevés. Ha csütörtökön estére nem lesz 10 halálbiztos jelentkező, lemondom a találkozót és a termet. Azután a munka másként történjék tovább!

Apóka
  Válasz | 2002. november 04. 22:56 | Sorszám: 910
Más a pártok által megvalósított politika és más a politikai eszmerendszer.

A megvalósult politikában az MSZP nem balos, hanem liberális. De az MSZP és SZDSZ által csinált liberális politika is messze áll az igazi liberális, azaz szabadelvű eszmerendszertől.

karpatia
  Válasz | 2002. november 04. 09:49 | Sorszám: 909
Harmadik. (A liberális az bal.)

Persze a zöldség az anti-neo-liberális. Ugyanakkor szép szabadelvű kell legyen - jó értelemeben.

Részemről ha egy mondatban kéne összefoglalni akkor azt mondanám hogy az én alapállásom a
természeti,
kultúrális,
lelki környezetszennyezés elleni küzdelem volna.

Egyet lehet ezzel érteni?

Most sajnos többre nem maradt időm. Még visszanézek!

Listára válaszoltam.

(Ez most nem Karpatia hanem AE)

Apóka
  Válasz | 2002. november 04. 00:54 | Sorszám: 908
Most érkeztek meg az e-mailjeid. A vitaanyag is.

Nekem az a véleményem, hogy
A ZÖLD SE JOBB, SE BAL, SE LIBERÁLIS, HANEM EGY NEGYEDIK POLITIKAI ESZMERENDSZER.

NEGYEDIK ÚT.

Ennek megfelelően szükségét és helyét látom a balnak, a szabadelvűnek és a konzervatívnak egyaránt, de mindezek felett az ökopolitika eszmerendszere a szabályozó és összefogó elem.

Apóka
  Válasz | 2002. november 04. 00:33 | Sorszám: 907
Nem tudom. Én biztos, hogy szombat dél körül megyek a legnagyobb fiammal Pestre, mert az ELTE jogi karán szónok verseny lesz és őt ez érdekli. Igaz, hogy engem is érdekel a szónokverseny, de azért el tudok menni néhány órára délután a zöldek beszélgetésére.
eszbey
  Válasz | 2002. november 04. 00:08 | Sorszám: 906
Emberek, mi lesz szombaton?
Apóka
  Válasz | 2002. november 02. 23:14 | Sorszám: 905
Én a Camberrai konferenciáról csak ennyit találtam. Szerintem Droppánál van meg a teljes szöveg.
Apóka
  Válasz | 2002. november 02. 23:10 | Sorszám: 904
Voltam a Védegylet mostani közgyűlésén. Feltettem a kérdést, hogy mi a véleményük egy zöld párt létesítéséről.

Úgy látom, hogy vannak akiket érdekel, pl.: Sűkösd Miklóst, de a szervezet többsége nem akarja, nem érdeke.

Viszont úgy látom, hogy akiket érdekel, azok készülnek is rá.

eszbey
  Válasz | 2002. november 02. 22:15 | Sorszám: 903
Igen, a Védegyelet vitája érdekes lehetett, kár, hogy nem voltam ott. A társaság néhány tagja valamikor lehet jó politikai zöld is, de nem mindegyik lesz hajlandó a politizálásra.

Olvastátok a levelem???

Apóka
  Válasz | 2002. november 02. 03:00 | Sorszám: 902
Joschka, a takarító
Kevés európai politikus élete annyira nyitott könyv, mint az 52 éves Joseph Martin Fischeré. Az egykori diákmozgalmár politikai karrierje az 1968-as generáció egyik (nem is különösebben tipikus) tagjának sokszor megénekelt narratívája: a diákmozgalmak idején nem diák, csak mozgalmár, a hetvenes évek eleji állóvízben radikálisan baloldali anarchista, házfoglaló, a Párizsból Frankfurtba toloncolt Cohn-Bendit "Forradalmi Harc" spontaneista ("sponti") csoport "Putz und Chaos" ("takarítás és káosz") nevű rendőrgyűlölő verekedőbrigádjának tagja. Élénken foglalkoztatják a RAF akciói, Ulrike Meinhof 1976-os halála után összecsap a rendőrökkel, letartóztatják, fotója több lapban megjelenik. Autodidakta értelmiségi, taxisofőr, a frankfurti Karl Marx könyvesbolt és antikvárium eladója, a 80-as évek elejétől a Zöld Párt politikusa, mégpedig nem a szélsőbaloldali "fundi" szárny, hanem a liberáldemokrata "realo" oldal szervezője, amiért azóta is rendre leárulózzák. 1985-ben senkit nem zavar a múltja, amikor Hessen tartomány tornacipős környezetvédelmi minisztere lesz. 1998 óta Európa legjelentősebb gazdasági és politikai hatalmának külügyminisztere, az európai integráció, a keleti bővítés szószólója, aki saját pártjának dogmatikusaival szemben is kiáll a koszovói szerbek bombázása mellett, s emiatt egy zöld kongresszuson telibe kap egy éppolyan militáns, szélsőbalos támadást (festékbomba formájában, ami könnyebben megsebesíti), amilyet sokáig ő okozott másoknak.
"Soha nem tagadtam, hogy majdnem tíz éven át erőszak alkalmazásával is meg akartam dönteni a Szövetségi Köztársaság alkotmányos rendjét" - nyilatkozta immár a miniszteri bársonyszékből, 1998 augusztusában, miután megjelent egykori elvtársa, Christian Schmidt Wir sind die Wahnsinnigen (Mi vagyunk az őrültek) című, nagy port kavart Fischer-életrajza. Ebben Schmidt nem kevesebbet állít, mint hogy Fischer kifejezetten kedvét lelte az utcai verekedésekben, "szinte szadista élvezetet" találva a karhatalom elleni erőszakban, amit viszont maga Fischer és a "vörös Dany" ismert be a legőszintébben ("azt hiszem, szégyellnünk kell magunkat néhány dologért, amit írtunk vagy tettünk"). "Fischer múltja nem az ő demokratikus megbízhatóságának, hanem a demokrácia szilárdságának szakítópróbája" - fogalmazott a zöldekhez közeli Kommune című folyóirat.
A Fischer-vita már ott tart, hogy a 68-as generáció egy részének tetteit a neonácik erőszakos támadásaihoz hasonlítják - tegyük hozzá: eszközeiket tekintve joggal, ennyi kritikát el kell viselniük. A Molotov-koktélra nincs mentség, még akkor sem, ha a fegyveres karhatalom elleni utcai hadviselés nem hasonlítható a védtelen, kiszolgáltatott menekültek elleni gyáva erőszakhoz. Ulrike Meinhof volt férje, Klaus-Rainer Röhl odáig ment, hogy a minap "baloldali SA-nak" nevezte az egykori spontikat. A baj csak az, hogy a mai Németország legprogresszívebb figuráin most azok a fasisztoid kispolgárok röhöghetnek, akik mindig is gyűlölték a hosszú hajú, füvet szívó hippiket, valamint azok az ex-NDK-s szervilisek, akik egyszerre sírják vissza a szocializmust, és tapsolnak, amikor égnek a vendégmunkások otthonai.
Az anarchista Graswurzelrevolution kommentárja szerint a harminc évvel ezelőtti sponti-erőszak előtérbe kerülése "egy kulturális háború része, amelynek egyik célja - Pierre Bourdieu szavaival - a 68-as gondolkodás lebontása". A kulturális háborút azonban éppen a 68-as gondolkodás váltotta ki, és részben meg is nyerte. Egyáltalán nem mindegy tehát, hogyan dolgozza fel a német és az európai nyilvánosság 1968 kettős örökségét, hogyan alakul a demokratikus diskurzus - pláne, hogy az egykori barikádharcosok ma Európa döntéshozói.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola