Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt (39. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
Apóka
  Válasz | 2002. július 10. 22:06 | Sorszám: 150
Szerintem érdemes elindulni. A legnehezebb megtanítani az embereknek, hogy hol a határa a pragmatizmusnak, és mik azok az ideák, értékek amit mindenképpen, mindenkor és minden lényeges döntésnél figyelembe kell venni. Ezt másképpen következetes reálpolitikának nevezem.

Szerintem azt kell hírdetnünk és úgy kell gondolkodnunk, cselekednünk, hogy Magyarországon 10 000 000 ember ért egyet a környezetünk védelelmével. Számos alkalommal láttam, hogy ezért az emberek áldozatot is képesek hozni, éppen úgy mint a nemzeti önállóság, a személyes szabadság, az egyenlőség és testvériség eszméjéért. Ezek az áldozatok olyan értékeket teremtenek, amik kultúránk gazdagságának öröké élő forrását adják.

És itt akár vissza is kanyarodhatok a gondolatsorban, mert a mi kultúránk, hazánk, személyes szabadságunk, az egyenlőségbe és testvériségbe vetett hítünk védelme nélkül vagy ezek ellenében nem lehet sikeres a Zöld párt. Ezek miatt a gondolatok miatt mondom azt, hogy a steril zöld párt helyett a mai valóságnak és a jövőnknek jobban megfelelő ÖKOSZOCIÁLIS PÁRT léterhozásának és müködtetésének látom az értelmét.

Miért nem életképes egy steril zöld párt(lásd a Medveczky Zoltán vezette Magyarországi Zöld Pártot)? Mert kirekesztő jellege miatt nem tud szót érteni a társadalom egészen különböző érdekű csoportjaival. Nem tudja a különböző érdekeket sajátos részérdekeiken keresztül a megfelelő irányba terelni.

Intő példa számomra az SzDSz is, amelyik annyira pragmatikus lett mint egy Rákóczi téri kurva. Ahol a liberális ideológus Kiss János már csak egy estére tudott "pálfordulást" előidézni.

Én 1997-ben úgy láttam, hogy a FIDESZ fogékony lesz azokra az elvekre amit fent ismertettem. Azt gondoltam, hogy olyan gyűjtő párt, amelyben ideológiai pragmatizmus alapján az ilyen gondolatoknak is helye van. Az elmult négy év alatt csalódtam.

Lassan alakult ki bennem az az álláspont, hogy addig az országban, a parlamentjében, önkormányzatokban, hivatalokban az ökológiai (zöld) értékek érvényesítése döcögni fog, amig a mindennapi ember és a döntéshozó számára közérthetően meg nem jelenik az ezt képviselő politikai párt.

Most újra kész vagyok egy ilyen párt letrehozásában, működtetésében dolgozni.

kyu
  Válasz | 2002. július 10. 15:08 | Sorszám: 149
Én ezzel abszolut egyet tudok érteni.
Ti (mármint Te és Eszbey) nem gondoltatok még soha arra, hogy nem csak álmodozni és elmélkedni kéne egy ilyen pártról, hanem esetleg létre is hozni?
És ha gondoltatok, miért nem tettétek?
Apóka
  Válasz | 2002. július 10. 00:05 | Sorszám: 148
Ha igy folytatódnak a III-as ügyosztállyal kapcsolatos küzdelmek, akkor a rendszerváltó pártok kinyírják egymást és bizalomhiány, apátia áll be a közvéleményben. Ez egy lehetőség. Ezt ki lehet használni.

Én semmiképpen nem nevezném az új politikai erőt Zöldnek, mert nem szabad közösséget vállalni a Medveczky-Schmukk-Droppa vonallal, ami tulajdonképpen nagyon hasonló a többek által itt a Gondolán szidott EU zöld pártokkal, akinek últrabalos elkötelezettségét már korábban bemutattam.

Az új politikai erő akkor eredményes, ha az ÖKOSZOCIÁLIS PIACGAZDASÁGOT képviseli.

Ez a XXI. sz. vezető politikai értékrendje. Ez a megtartó erő ami nemcsak a Földet tartja meg, hanem az emberiséget is.

Ez halad elől, ehhez képest mögötte lehet a bal, a közép, és a jobboldal.

Ez meg tudja szólítani a családot, a nemzetet, a kultúrát a gazdaságot, tudja képviselni a szolidaritási eszmét, és mindezt úgy, hogy mindig figyelembe veszi a mi kis 94 000 Km2 területünk és a Kárpát medence eltartóképességét és a nemzeti és természeti kincseinket.

Ez az új politikai erő sokat tud tenni egy ÚJ ÉS TISZTA MAGYARORSZÁG MEGTEREMTÉSÉÉRT.

eszbey
  Válasz | 2002. július 09. 01:29 | Sorszám: 147
kÖSZ KYU, NEM ZAVARSZ!
válaszok, mint kőöreg mohos zöld motorso de csak személyemtől:
- nincsen ilyen karizmatikus személyiség. 4-5 embert ismerek, akik remek környezetvédők és zöldek,- de nem politikusok. DE: fel lehet építeni 2-3 vezető egyéniséget (annyi kell!) a következő válsztásig!
- igen, lehet, tudok valakiről, aki azon dolgozik
- 2006? nem tudom... Igen/nem?
Ha van ötven jó ember és pénz és szellemi erő, akkor igen. De el kell ketdeni minimum az önkorményzatok megalakulása után 3 hónappal.-- fiygelem: jönnek az Európa Parlamenti választások, oda be lehet kerülni! (vannal érveim állításom mellett)
- pénzügyekben mindi rossz volt, szerezni nem tudtam, költeni-spórolni igen.
De nagyon kell megfelelő anyagi erő!
A kérdés neheze: valódi zöldek csak jó erkölcsű helyről fogadnak el pénzt (pl. autóipari érdekeltségtől nem!)
Valamint: meg kel határoznia jobboldali zöldek értékrendszerét, ez fontos!
Kyu, írj!
Apóka
  Válasz | 2002. július 09. 01:25 | Sorszám: 146
Amint olvastad, Medveczky Zoltán egy vadember. Schmukk Erzsébet, Droppa György Gusztáv már nem hitelesek, mert elkötelezettségük elsősorban balos és másodsorban zöld. Tájékozottságuk széleskörű Ismert zöld politizáló személyek Illés Zoltán, Lányí András. Illésnek nincs lehetősége kilépni a FIDESZ kötelékéből, Lányi nagyvárosi értelmiségi művész-tanár a Védegylet vezetője, de tevékenysége nem lépi túl a mozgalmi kereteket. A Lukács Adráshoz hasonló jó mozgalmi vezetőket kár felsorolnom, mert azok nem fogják otthagyni saját mozgalmi köreiket.

Véleményem szerint meg kell teremteni a vezetőt. Lehet, hogy itt van közöttünk és a helyzet ki fogja őt emelni, de a helyzetet meg kell teremteni.

A lila ideológiák minden párt körül ott lengenek és ritka eseteket kivéve tisztító erővel hatnak. Nézd meg a Kis János esetét az SZDSZ parlamenti frakcióval. A lelke mélyén mindenki megrendült egy estére és majdnem bukott a D-209-es. De az MDF, a FIDESZ és a többi párt körül is van egy általad lilának nevezett ideológiai holdudva. De a pártokban a hatalom gyakorlásának az igénye a legerősebb és ez pragmatikussá teszi a működő pártokat.

A pártokat, ideológiákat, sajátos értékrendeket a konfliktusok teremtik meg.

A nemzeti pártokat a nemzetpusztító idegenelnyomás, a liberális pártokat a szabadságjogok eltiprása, a nyomor, az örök vesztes helyzet szülte a szociális, szolidaritási eszméket, az ipari termelés miatt létfeltételeink súlyos romlott és ez szülte meg az ökológikus vagy más néven zöld eszméket.

Az EU országok többségében van működő ZÖLD párt. Több országban parlamenti párt. A helyi önkormányzatokban erősebb a szerepük és tartósabb a jelenlétük, mint a parlamentben.

Magyarországon csak nagyon profi és rendkívül aktív szervezéssel teremthető meg egy ZÖLD párt. Ha a Centrumot nézem, akkor látható, hogy nem lehetetlen akár egy év alatt ismertséget szerezni.

A parlamenti küszöb átlépése már egy nehezebb feladat, mert ahhoz nem elég az ismertség, ahhoz jelentős taglétszám és szimpatizánsi kör kell. Ez már matematika és számítás is. Hol és hány válsztókerületben kell indítani, ott hány ajánlócédula gyűjtő van, hány szavazókör van, ott hány szavazatszámláló bizottsági tag van. És mindez személy, idő, pénz.

Lehet-e pénzt szerezni? Szerintem igen. Eleget? Nem. A szükséges pénz előteremthető? Igen. "Addig nyújtózz ameddig a takaród ér." Hogyan? Ilyen kérdést nem illik feltenni. 1990-ben nem, de most elsősorban a pénz fogja meghatározni, hogy lesz-e 2006-ra ZÖLD párt.

kyu
  Válasz | 2002. július 08. 10:17 | Sorszám: 145
Sziasztok!

Mint topiknyitó természetesen követem a vitátokat, beszélgetéseteket, és eddig azért nem szóltam bele nehogy megzavarjam.
Most is csak azért, mert lenne 1-2 kérdésem. Ti, mint régi zöld-motorosok mit gondoltok arról, hogy:
- van-e ma Magyarországon olyan hiteles, és ismert személyiség (szakértő), aki egy zöld párt élére tudna állni?
- lehet-e lila ideológiáktól mentes normális programot csinálni, ami esetleg tömegbázist képes kialakítani?
- van-e ma (illetve 2006-ban) Magyarországon esélye egy zöld pártnak, hogy önállóan bejusson a parlamentbe?
- lehetne-e pénzt szerezni (ha igen, hogyan) egy kampányra?

eszbey
  Válasz | 2002. július 08. 00:31 | Sorszám: 144
Igen.
Valamint: az internet a közvetlen demokrácia adekvát eszköze lehet. Lehet szavazni a dróton keresztül - persze megfelelő biztonsági technológia mellett. Ez ma már nem lehet gond.
Az újraindulás megakadályozása: a nem szavazat. Hatékony lehet. Lásd: Torgyán dr. és partja.
A képviselőknek visszahvás helyett és a folymatos kontrolt javasolom. Pl.: ha bizonyos számú szvazáson nem vesz részt, nincs ott, : automatikus kizárás. Nem pénzmegvonás! Törlés a képviselők sorából. Persze vigyázni kell. akommunisták 1947 igen visszaéltek valami hasonló eszközzel!
Apóka
  Válasz | 2002. július 07. 10:50 | Sorszám: 143
Végig kell gondolni, hogy az országgyűlési képviselő is bizonyos feltételek mellett visszahívható legyen függetlenül attó, hogy listán vagy egyéniben jutott be. A visszahívási eljárás mindenképpen hosszabb és ellenőrzöttebb legyen.

El tudnék képzelni olyat is, hogy az újraindulást tiltaná meg a nép.

Önkormányzat. Valóban itt lehet a közvetlen demokráciát tanítani. Valóban több önkormányzati képviselő kell.

Az önkormányzati döntéseket, rendeleteket az interneten kötelező lenne kihírdetni.

eszbey
  Válasz | 2002. július 07. 00:10 | Sorszám: 142
Amit a svájciakról mondasz: helyes! De ne feledd el: 800 év alatt alakult ki a mai állapot.
Persze nekünk is el kell kezdeni valamit.
Példa: megszabni a döntések körét, hogy mikor kell ismétlem: KELL kikérnia szavazópolgárok közvetlen véleméynét egy-egy ügyről. Mondjuk: üzemtelepítés, útkitűzés, utcanév, iskolaigazgató /!/.
Lehet egy sorendet fölállítani, amely sezrint ez a kör fokoztaosan tágítható.
Az "atomadó" nem a közvetlen demokrácia kérdése. Egyetértek azzal, hogy az "olcsónak" hazudott atomenergia (nem számolják bele az aktív anyagok örzésének költségét! Csalnak!) legyen különadóval terhelve, s ez KÖTELEZŐEN kerüljön az alternatív energiaforrások (ma még tényleg viszonylag drága) működtetésének és fejlesztésének a segítésére.
De ez nem közvetlen döntés kérdése, hanem törvényhozási ügy. (Nem szabadna például népszavazásra föltenni a kérdést, mert az lenne mint a nyugdíjasok 19 000 forintjával!)
A közvetlen demokrácia áttétels frmája például a képviselők visszahívhatósága. Nem értek egyet azzal, hogy az országgyűlés tagjai visszahívhatók legyenek. De az önkormányzatokban 1: növelném tagok számát 2: eltörölném a pártlistát 3: lehetővé tenném a visszahívhatóságot (a polgármester kivételével. Így bizonyos közvetlen felügyeletet lehetne gyakorolni az önkormányzatok fölött.
Ma már "jó biznisz" egy gazadagabb önkormányzatban képviselősködni (200 000 körül lehet felvenni + az egyebek) s ez nem baj (a korrupció baj, de más kérdés, ne keverjük ide!) de az igen, ha nincs megfelelő ellenszolgáltatás. Igenis a képviselő járja a körzetét és figyeljen a dolgokra! Az természetesen nem baj, ha a többség ellen foglal állást (a nép könnyen manipulálható mert IQ 60), de ezt értékek menteén tegye. Mindent értékek mentén tegyen! Lehetőleg zöld értékek mentén!
Ugyanakkor egyértlemű, világos és egysezrű törvényeket kell hohzni, hog mindenki megérthesse. Ma szándékosan homályos, bonyolult, ellentmondó és hiámnyos egy csomó jogaszbály. Az első lépés pedig a közvetlen demokráciához az ismeretszerzés! A Tudás a hatalom!
Apóka
  Válasz | 2002. július 06. 22:08 | Sorszám: 141
Na gyerekek erre a TOPIKRA IS ÍRJATOK
Apóka
  Válasz | 2002. július 06. 11:26 | Sorszám: 140
sZERINTEM A KÖZVETLEN DEMOKRÁCIA A TÉMAKÖRTŐL KÉRDÉSFEVETÉS MÓDJÁTÓL FÜGGŐEN MŰKÖDTETHETŐ.

Pl. szerinted az alábbi témák hogyan vihetők be a közvetlen demokráciába:

Aki DOHÁNYZIK magasabb társadalombiztosítási járulékot fizessen.

Aki fosszilis vagy atomenergiára ERŐMŰVET épít vagy működtett az fizessen egy alapba, amelyből a megújítható energiaforrások beruházásait működtetését támogatjuk

A közmeghallgatásoknak valóban nics sok értelme. Nem teljes értékű demokratikus eszköz, addig amig a közvetlen demokrácia egyéb eszközei nem működnek.

A demokrácia olyan mint az autó, működik három kerékkel is de a két jármű képessége és teljesítménye nem összehasonlítható.

Külföldön jártam és megdöbbentem, hogy az új pénz az EURO milyen gyorsan elfogadott lett. Ha valami olyan dolog születik, ami a mindennapi létedet kézzel foghatóan közvetlenül érínti és jóra is használhatod, szükségleteidet is közvetlenül kielégítheted, akkor megtanulod és alkalmazod.

A pénzt lehet utálni, de nem lehet nélküle teljes értékű társadalmi életet élni. Ilyen a demokrácia is.

Biztos vagyok benne, hogy a svájciak számára érthetetlen, hogy más országban miért nincs közvetlen demokrácia. A nemzettudatuk és az önállóságuk része.

eszbey
  Válasz | 2002. július 06. 01:43 | Sorszám: 139
OK a közvetlen demokráciáról beszéljünk!

Mérsékelt híve vagyok. Országos ügyekben nincsen értelme, mert minél nagyobb egy töme, annál könnyebben manipulálható! Lásd Kína: legnépesebb ország - léegvirulensebb kommunizmus. Ma is. Mert a tömeg nem inteligens, minél többen vagyunk , annál kisebb az egy főre eő ész aránya!

De olyan ügyekben, amit az emberek többsége könnyen átlát, föltétlenül szükséges a közvetlen demokrácia gyakorlása. Példák: Svájcban, ha valaki építkezni akar, akkol föl kell építenie 30 napra a készülő ház kubusát, kontúrjait bejelölve, a zon a helyen, ahol állni fog. Nem lehet tehát számítógépes csodaképekkel bűvészkedni naiv emberek elött! És a szomszédok szavaznak! Ha pedig nem tetszik, akkor nincs építkezés. Közvetlen demokrácia, józan és mértékletes. Pénzbe kerül? A seftesek kevesebbbet visznek a Bahamákra.
Az Egyesült Államokban ha veszel egy házat egy lakóparkbn (tehát a Te szent tulajdonod!), akkor a vételkor még azt is kiköthetik, hogy a tulajdonostársak beleeggyezése kell, hogyha a külső ajtót más színűre akarod átfesteni! Viszont ha bárki az engedélyed nélkül behatol a házadba, nyugodtan lepuffanthatod. Mert megsérettte a szent magánzónádat.
Ez meg mi? Közvetlen demokrácia?
Viszont ma Magyarországon az erkölcsök a sárban vannak. Egy erkölcsmentes populációt pedig igennehéz a közvetlen demokráciával felszerszámozni.
Röviden: a kérdés nehezen válaszolható meg számomra legalábbis.
A diófa hasonlat igaz: de nem mindegy hová ülteted a csemetét! Mondjuk. a helyi építési ügyekben (a legszéleseb értelembe vetteken: pl. óriásplakát-hely) közvetlen és döntő beleszólása kell legyen a népnek. Ha valaki nem él vele, az ő dolga. A ma létező "lakossági fórumok" és "közmeghallgatások" szellentést sem érnek, csak az áldemokratikus manipuláció eszközei.
Mára ennyi.
Kérdés holnapra: a polgári engedetlenség (ami nem közvetlen demokrácia) mennyire illeszthető be a nemzet életébe?

Apóka
  Válasz | 2002. július 06. 00:13 | Sorszám: 138
Ha nem ülteted el a diót nem lesz terebélyes diófád az unokádnak, hanem csak baromságok gyüjteménye amit mi is örököltünk az őseinktől.

Utálom a kommunista múltat, mert meghurcolta apámat és engem is több mint 30 évre bezárt a bolsevik keleti tömbbe, de utálom a bús magyar lófaszokat is, akik ahelyett, hogy cselekednének, inkább mindig azt keresik, hogy mit miért nem csinálthattak meg, holott 12 éve, sőt 1998-től csak bátorság kérdése a cselekedet.

Gyöngy
  Válasz | 2002. július 05. 23:42 | Sorszám: 137
Ehhez azért kell néhány évtized a demokrácia füvének!
Apóka
  Válasz | 2002. július 05. 23:35 | Sorszám: 136
Szerinted a népszavasáshoz nem lehet hozzászokni és nem lehet normálisan csinálni?

A sznob svájciaknak megy. Mi magyarok még a lehetőségeinket sem használjuk ki.

A független bíróság azért ért valamit a demokráciához, híszen a blokádot csinálók öszesen nem fizetnek 100000 Ft-ot.

A jobboldali kormánynak is voltak olyan hülyeségei, amik közvetlen demokrácia esetén nem csináltak volna.

A közvetlen demokrácia erős kontroll és gyorsabban tanítja az embereket, mint a jelenlegi módszer.

Gyöngy
  Válasz | 2002. július 05. 23:25 | Sorszám: 135
Apóka!

Gondold végig, ha az előző ciklusban a baloldal kevesebb korláttal élhetett volna a közvetlen demokrácia eszközével (egyszer próbálta meg, de nevetségessé vált), hogyan zilálta volna szét a kormányzás lehetőségét?

Apóka
  Válasz | 2002. július 05. 23:18 | Sorszám: 134
Én is ott voltam este 8-től 1/12-ig.

Az én erkölcsi mércémben a békés polgári engedetlenség természetes dolog. Része a közvetlen demokráciának. Szerinted?

eszbey
  Válasz | 2002. július 05. 02:24 | Sorszám: 133
Ma a Kossuth téren voltam. Elfáradtam. Holnap a folytatás! A Válasz erre a szövegre.
Apóka
  Válasz | 2002. július 05. 00:37 | Sorszám: 132
Kezdjük a Közvetlen demokráciával. A'szem aktuális.

A hatalmat az gyakorolja, akire a nép (Az Istenadta) a hatalmat választás útján ráruházza. A népnek stabilitásra van szüksége, aminek egyik feltétele, hogy akiket megválaszt az megfelelő időtartamot kapjon a cselekvésre. A másik feltétele, hogy a nép a hatalmon levők hatalmát korlátozza. A közvetlen demokrácia esetén ezek a korlátok a mainál lényegesen erősebbek.

A másik része a demokráciának a döntéshozatal módja. Ma Magyarországon a népszavazás, mint a közvetlen demokrácia legfontosabb eszköze erősen korlátozott. Ennek a korlátnak a nyitása feltétlenül szükséges.

Ki kell dolgozni, mit értünk közvetlen demokrácián a gyakorlatban, melyek azok a politikai cselekvések ahol ezt szükséges vagy inkább kötelező lenne alkalmazni.

A következőt szintén fontosnak tartom:

A közvetlen demokrácia ha rosszul szabályozott, akkor könnyen cselekvőképtelenség alakulhat ki, ahhoz hasonlóan ahogy az a Magyarországi Zöld Pártban történt.

Modellezni kell a döntéshozatalt, a lehetséges következményeket. Ha rosszul modellezünk akkor lejáratjuk ezt az alapvetően jó politikai intézményt.

eszbey
  Válasz | 2002. július 04. 00:54 | Sorszám: 131
A lista alakul.

most csak kevesebb szó:

régiók
önkormányzati rendszer
közvetlen demokrácia
nemzeti médiapolitika
Trianon

Egy ütőképes párthoz több minden kell: például kitűzött, elérhető cél (Magyarország vagy a világ "zöldítése" semmiképpen sem az, mert nem megfogható, a cél eléréséhez hasonló világnézet (mert ugyanazt a célt több irányból közeledve is el lehet érni)tudatos tervezés és igen sok munka.
Hit.
Pénz.
1994-ben volt valamennyi pénz, viszont semennyi esély sem volt az elfogadható választási szereplésre. Nem voltak helyi csapatok, csak 2-3, nem voltak ütőképes jelöltek, nem volt értelmes és elfogadott célkitűzés.
Volt viszont jelentkező pl. a környezetvédelmi államtitkárságra, volt lódító helyi erő, aki egész megyét tönkretett, volt őrült, akit senki sem vett komolyan, de esetenként 1-2 órát elvitt.
Lehetőség az Alternatíva név bevitelére volt a közgondolkodásba, és a következő választásr való felkészüléshez az alapok megteremtése. Helyben nem sokan tudtak pénzt szerezni, de mindenki szeretett volna valamennyit a Központtól, mert azt hitte, hogy egypár tíz-százezer forinttal csodát tehet.
Ugyan. Akkor éppen a százmilliós székházakat (és még mit nem...) sefteltek a nagyobb pártok, s több máig hatóan belerokkant. Politikailag kiszolgáltatottá vált.
Lett egy helye az Alternatívának (fontos a támaszpont!) telefon, és valaki, aki fölveszi a kagylót (alapvető!)
A pénz jó része viszont mégis elment (főleg Sch. "érdeme") s a győzelemorientált harcosok már az önkormányzati választások előtt feladták.
Sokan összekeverték az álmokat a valóval és a lehetőségekkel. Talán Szabó is, - de nyilván máshogy, mint Te.
Az ütöképesség, amit szeretnél nem az eszméből, hanem az akaratból fakad. Ha akarod, akarjuk lesz ilyen Zöld Párt. És ha még sokan akarják.

Apóka
  Válasz | 2002. július 03. 23:07 | Sorszám: 130
Kicsit meglep a felvetésed, ezekről a tételekről, de vágjunk bele.

Próbálok kapcsolódó témákat felsorolni:

adórendszer, elosztási rendszer
tudományos kutatás, fejlesztés
személyiségi jog, közösségi jog,
település, régió, nemzet, állam, Európa
család (nnek nincs párja)
oktatás, nevelés,
pihenés szórakozás, kultúra
mezőgazdaság, erdőgazdaság,

Agyilag ki vagyok lúgozva, a 15 soros részletekbe most nincs kedvem belemenni. NYUGI soha nics itt az ideje, de mindig itt az ideje a ZÖLD Párt megalapításának.

"Ahol a legnagyobb a szükség ott a segítség."

Mivel minden ember szívében ott vannak a ZÖLD gondolatok, ezért csak a módszertan a titka a sikernek. Tudni kell megszólaltatni a lelkek húrjait. A politika nemcsak a stratégiai tisztánlátást, hanem a pillanatokat kihasználó taktika érzéket is kíván. Ha az alapelvek tisztázatlanok az agyakban, akkor sem a stratégia, sem a taktika nem fog működni.


Elolvastam a Szabó Béla István cikkeit. Nem hatottak meg. Látom változott a gondolkodása, őt is tanítják a kudarcok, de továbbra sem tudja mit jelent ZÖLD-nek lenni. Ő az 1990-ben az általa elvesztett liberális szellemű társakat keresi. Ez önmagában semmiképpen nem bűn. Én fékező erőnek láttam őt a Zöld Alternatívában. Pl.: 1994-ben a választási kampányban Droppával és Schmukkal együtt mindent megtettek azért, hogy a pénzeket visszatartsák. Érthetetlen volt számomra ez a magatartás. Én nem 1998-ban, hanem korábban kiszáltam a Zöld Alternatívából.

eszbey
  Válasz | 2002. július 03. 01:34 | Sorszám: 129
Egyetértünk.
De az Alternatíva azért volt olyannyira jellegtelen mert rendkívül "színes" volt. A közmegegyezés, csöndben, az volt, hogy jobb, ha nem bolygatjuk az elvi kérdéseket, legyünk hatékonyak és majd csak lesz valahogy. Enbből az lett, hogy nem lett semmi.
Volt néhány "ügy", voltak nemzetközi jóhírkeltések, és főleg volt nagy belső feszültség.
De nem ment a köznappi, rakkolós munka. Márpedig egy párt élete eszméletlenül unalmas tud lenni, ha a forradalom sosronkövetkező lépése 1000 boríték megcímzése!
Igaz: Illés Zoltán s a hasonlóka (pl.: Kiss Róbert szadesz. Farkas Péter KDNP, Mészzáros Péter MDF stb.) igencsak peremre szorultak. A különféle pártokba sodródott és ott zárványként ltező csapatoknak, szegénylegényeknek nincsen jövője.
Igen, szrintem is kell egy zöld párt, s most egyetértek, hogy a szoros ideológiájú (azaz jól körülhatárolt gondolatkörön belül lévők zárt, nehezen nyíló) csapat lehet a jó út.
De tudomásul kell venni, hogy hosszú és nehéz út.
Én 1998 januárjában kiszálltam a politizálásból. tudom, nem örökre. De nem vagyok benne biztos, hogy most kell újra belépnem. Személyes okok mellett a politikai helyzet helyzet sem biztató. DE
szívesen részt veszek egy magyarországon, a 21. század elején IDEÁLIS ZÖLD PÁRTnak számítható szervezet gondolati fundamentumának lerakásábvan.
Jó?
Előzetes javaslat: írjunk egy szójegyzéket a megtárgyalandó témákról, amelyekből a végén 12t kiválasztunk és nem több mint tételenként 15 sorban lerögzítünk.
S aztután tovább.
Íme hirtelen 12 fogalom

nemzeti hagyomány
egészség
kisebbségevédelem
a fejlődés és gyarapodás
vallás
államforma
állatvédelem
nőügyek*
oktatásügy
Európai Únió
adók és más elvonások
területfejlesztés

Passzimizmusodhoz: most t vagyunk és beszélgetünk, ha jó lesz megy a dolog, ha nem, nem.

Apóka
  Válasz | 2002. július 03. 00:53 | Sorszám: 128
Jókat írsz, de nézz körül mennyire kevesen írnak bármit is erre a fórumra. Nézz körül milyen kevés a környezetvédős téma, zöldpolitika meg csak ebben az egyetlen fórumban van. Vajon hányan olvassák? Én nem értek az internethez, nincs erre valami mérőeszköz?

A távolkeleti harcművészetek egyike azon alapul, hogy nem ellenállok az ellenségnek, mint egy bástya, hanem az ő lendületét is felhasználom, eltérítem a támadását a nekem kedvező irányba. Ha valami ellen harcolsz, azzal sajnos igazolod a létét, a szükségességét és ő rád mutat, ellenségnek kiáltva tör a megváltoztatásodra, asszimilálásodra, legrosszabb esetben a megsemmísítésedre.

A közéletben vagy más néven politikában a reformkommunista nómenklatúra jól használta a távolkeleti módszert: miközben hírdette a szolidaritási elveket a kisembereknek, a kádári rendszer alatt felhasználva a valóságban általuk ellenfélnek tekintett kommunista eszméket megfelelő hatalmat szerezve a gazdasági és érdekképviseleti szférában, elpusztította az őt megszülő politikai rendszert, megteremtette és elindította Magyarországon a kapitalizmust. Nem panaszkodhatunk, a volt szocialista országok közül ők értenek a legjobban a kapitalizmushoz. Ez lehet a ZÖLDEK sikerének is majd a titka. Nézz körül a világban. Ahol erős a kapitalizmus ott tud megerősödni és párttá szerveződni a ZÖLD értékrend. Ez természetes is.

A ZÖLD értékrend olyan közösségi értékeket, normákat fog össze, aminek felismeréséhez és alkalmazási igényéhez bizonyos tisztánlátás kell. Látni kell a ma uralkodó ideológiák káros hatásait is. A személy szabadsága és méltósága, a szolidaritás mértéke, a nemzeti öntudat valóságérzete mind mind szép és megtartandó, és mind mind bizonyította már azt is, hogy milyen szélsőségeket tud teremteni oly mértékben, hogy az emberi lét alapvető feltéteit is el tudja pusztítani.

A ZÖLD értékrend azt az alapvető dolgot tanítja, hogy az élet szent és sérthetetlen, és az emberi élet része egy nagyobb rendszernek, amelynek működéséhez a mindennapi létünk minden tevékenységével kapcsolódunk. Cselekedhetünk szabadon, de a korlátok akkor is léteznek, és ha ezeket a korlátokat túllépjük, akkor minket embereket iktatnak ki a nagy egészből.

A válasz ezekre a tanításokra NEM AZ, HOGY elutasítom a tudomány, a technológiai fejlődését, elvetem az állami létet, elvetem az ipar, a kereskedelem, a gazdálkodás szükségességét, elmegyek a "Középföldre" harcolok a gyűrűk ura ellen, csak füvet eszem és visszamászom a fára és leülök ISMAEL mellé. Aki így gondolja az maradjon zöld mozgalmár.

A hatékony válasz az, hogy a rendszerben rejlő erőket használom fel a ZÖLD ÉRTÉKEK érdekében. Ennek a legitim eszköze a politikai párt. A párt amely elfogadja az alkotmányos államrendet, tehát elfogadja a meglevő erőteret, de demokratikus módon törekszik annak alakítására is.

Én egyszer vetettem fel a Magyarországi Zöld Pártban, hogy vitassuk meg, nekünk zöldeknek el kell-e fogadnunk a Magyar Köztársaság alkotmányát. A Medveczky Zoltán vezette csapat provákációval kimenekült a helyzetből és ezért nem lett a vitából semmi. A Zöld Alternatíva annyira arctalan, jelegtelen volt, hogy fel sem volt érdemes tenni ezt a kérdést.

Én azt hisze továbbra is, hogy a ZÖLD Párt elől megy és nem jobb vagy balodalon vagy középen, de abban igazat adok neked, hogy Magyarországon a balodal nem tudott és valószínüleg nem is tud sikeresen zöld pártot működtetni. Ha innen nézem akkor a születendő és remélem már sikeres zöld pártot akár jobboldalinak is nevezheti a naív szemlélő. De aki már próbált zöldíteni jobboldali pártot, (márpedig én ezt is megpróbáltam) az tudja, hogy azok is előbb-utóbb perifériára szorítják a zöld értékrendet és azok képviselőit. Lásd Szommer Feri sorsát az MDF-ben vagy az Illés Zoliét a FIDESZ-ben. Tudom a baloldalinak mondott MSZP is kivetett magából néhány zöld értékrendet képviselő embert. Nyugi a MIÉP is ki fogja szorítani a ma még szükségesnek tartott zöldjeit (Már lelki szemeimmel látom, hogyan fog zajlani. Pl.: közel áll a budhizmushoz és nem elég keresztényi stb. Pedig a Kárpát medence középkori társadalmi életében és gazdálkodásában számos ökológikus elv érvényesült.)

Ha mi zöldek valóban szembesülünk azzal, hogy minden pártból kiszorultunk, akkor látjuk majd, hogy mennyire nem jobboldali, nem baloldali, nem középső, hanem elől haladó a zöld párt. De ebben a zöld pártban valószínüleg sem a Droppának sem a Schmukknak, sem a Medveczkynek nem lehet vezető szerepe, mert ez fogja képviselni az ÚJ A TISZTA MAGYARORSZÁGOT.

eszbey
  Válasz | 2002. július 02. 01:07 | Sorszám: 127
Nem értünk egyet.
"...a zöld-séggel a nagytőke-globalizáció nem kompatibilis [1], a kulturális, életformabeli globalizáció - világpolgárság - igen.
Szerintem nem. A nemzet az a közösség, amely összetart közösséget és magát a személyt is. A világpolgár helyett ma világnagyidiótákat gyártanak, hogy fogyasszanak és kész. Teli van a világ gyökértlen, értékrend nélküli, denaturált és dehumanizált, embernek nevezett, de valójában valami új fajt képező figurákkal.
" ... a modernség mint nem hagyományos, modern, szabadszellemű-pörgős-egyénies életvitel igen."
A "modernség" mint érték, az előbb elmondottak értelmében döglött és büdösödik. Hol látsz mondjuk Kassákát vagy Dalit vagy akár (nemszeretem) Hunderwassert a pöcetévékben? Pedig azok a TÖBBSÉG tévéi. Ezek gajdolnak a "pörgős-egyénies2élletvitelről, ami nem más, mint a modellek szoros követése! "Valósítsd meg önmagad!" - és válassz az ezer féle mobiltelefon logo-csengőhang-tok közül. Eza szabadszellem? Ami korszerű ma: a konzervativitás.
"Liberalizmus mint neoliberális gazdaságpolitika nem kompatibilis, mint erkölcsi-társadalmi-emberi-toleráns szabadszelleműség igen."
A liberális szellem kirekesztő és gyűlölködő. Nem ismeri a jó hírt: a szeretetet. Ma már öregedve, tudom: nem a szbadság a legfőbb érték. Messze nem az! Ezért nem vagyok már régen liberális! de a szabadság ma bennem messze több, mint az szdsz egész gyászos tagságában együttvéve.
A zöld: értékőrző. Hidd el, a nyugatiak jó része is: csak a balosoknak jobb a szédítőkészsége (= píár, marketing, sajtó stb.). Ismerem őket. És ismerek más remek embereket is a zöldek között. Itthon is.
eszbey
  Válasz | 2002. július 02. 00:52 | Sorszám: 126
KLis javítások Apóka történetéhez:
Vargha János az SZDSZ egyik alapító tagja volt, az első Országos Tanácsba beválasztották. Majd kimaradt a politikából és lassan mindenből.
Csak közvetett ismereteim vannak arról, hogy 1989-ben az európai zöldek egy busznyian eljöttek Magyarországra és az itteni pártot alapítani akarókat erről lebeszélték, mondván lépjenek be ide-oda, zöldítsék a pártokat ez tesz az ügynek jót. Hiba volt. Végzetes.
A Droppa és Schmuck szerepe az Alternatívában érdekes, Sch inkább a szocik felé, Droppa a SZDSZ fele vitte volna a pártot (ő is szadeszes volt) de fő szempontjuk a személyes karrier volt.
Ismételten fölhívom a Kedves Olvasó figyelmét a Magyar Nemzet 2000. júniusi számára, amelyben a nevezett Szabó Béla István egy oldalon értekezik a zöld pártok történetéről és az éppen aznap Zöld Demokratákká átalakuló Alternatíva, illetve az ügy helyzetéről. Ő ezen a tavaszon több cikket is írt a Magyar Nemzetben, zöld dolgokat is érintve. Se a Fidesz, se a Szadesz nem nevezte ki semmivé. Vargha Márton: dettó.
Pártot csinálni midíg nehéz dolog volt: pénz, paripa, fegyver, együttműködésre kész és KÉPES emberek.
De biztos vagyok benne, lesz jobboldali zöld párt! Én akarom!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola