Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt (12. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
Apóka
  Válasz | 2002. október 08. 22:46 | Sorszám: 825
Nincs olyan diktatúra, amely jobb lehet egy közönséges állampolgárnak, egy rossz demokráciánál.

A demokrácia szinessége és változása védi 0a kisembert és esélyt ad.

Én 11 éve dolgozom az állami szférában és azt tapasztalaom, hogy minél biztosabbnak érzi a hatalmon levő a saját hatalmát, annál agreesszívabb az elnyomásban és a kizsákmányolásban. Gondolj csak arra, micsoda ereje volt 1994 és 1998 között a kétharmados parlamenti többséggel bíró kormánynak. A legbrutálisabb privatizációt és a legbrutálisab nyomort egyszerre tudta produkálni. A mostani kormány ezt nem teheti meg, mert borotvaélen táncol a parlamenti többsége.

VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 08. 20:25 | Sorszám: 824
Athén - ahogy mi ismerjük - már egy ízig vérig civilizált vagyis beteg város. Történelmét ismerjük. A klasszikus irodalmat is ismerjük. Minden filozófusuk és költőjük a szelíd pásztorok világába álmodja magát illetve északra tekint. Szkítákra akiket Hérodótosz a világ legbecsületesebb, legigazabb, legjobb embereinek nevez. Ez pedig nem egy pöttöm indián törzs. Hosszú ideig meghatározója a történelemnek. Perzsákat, Nagy Sándort megfutamító nagy hatalom. Aztán elég csak emlékeznünk az Árpádi Magyarországra is. Szintén Európa első számú nagyhatalma. Pedig tanultuk ősközösségi társadalom. Ennek ellenére magasan szervezett és differenciált társadalomról van szó. Európa első szintű fémiparával, gazdaságával. Ezek elfogadott tények csak ritkán foglalkozunk velük.

"An-archia?" Uralom-nélküliség. Ezzel így nincs semmi baj csak azokkal a semmirekellőkkel akik a zászlaja alatt vannak. Lásd spanyol anarchisták vagy szélsőbalos punkok. Nos az ő életformájuk nem sok értéket hordoz - ráadásul az az érzésem hogy tehetségtelenségükben minden érték ellenségeivé lesznek szükségszerűen.

De az hogy ne uralkodjon senki korlátlanul s azt ne kelljen tömegeknek elszenvednie az teljesen oké nekem. Azt hiszem az emberi jogok meg a jogállami demokrácia útján ebbe az irányba fordultunk... Vezetők azonban kellenek. S lesznek. Bárki bármit is mond. (Az MSZP és a "baloldal" nagyon kifogásolta ugye hogy Orbán egy kimondott vezér-típus... A baloldalnak sose volt népszerű vezére.) De a vezető legyen "jó" s ne "rossz". Ily módon a "jó diktatúrája" is jó. Míg a rossz diktatúrája az ami elsősorban kiszorítandó. Különösen ha az alantas indulati alapú mint amilyen most az MSZ(M)P uralma.

A természetes társadalom fogalma nem légből kapott. Síklaky előadását már meghirdettem itt. Nem tudom azt gondolja-e mint én de szerintem kb. azt. Akárcsak Grandpierre. Ő meg egész jól megírta ennek ideológia alapjait. Csak ez az ideológia nem abból áll hogy kijelentjük hogy márpedig Krisztus a megváltó s adjátok meg a császárnak ami császáré stb. meg legyetek jók meg fizessetek tizedet - vagy nem abból hogy a munkásosztály ki van zsákmányolva és !történelmi szükségszerűség! a termelő eszközök társadalmi tulajdonba vevése - punktum - s így lesz ha bele is döglöttök mind mi jót teszünk veletek mert mién az ország a hatalom a mennyben s a földön mindörökké lenin!

Hanem megvizsgálja az emberi viselkedést, lelket és belső indíttatásait, a kapcsolataink evolúciós szabályait, természetes nemzeti hagyományainkat s azzal foglalkozik pl.

VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 08. 19:52 | Sorszám: 823
Eszem ágában sincs azzal vitatkozni hogy milyen jó volna ha a Balcsi úgy nézne ki mint a '80-as lvekben. Nekem tetszene. De mégis honnan szerzünk bele vizet. Ezt én innen nem tudomeldönteni s nem is foglalok állást. Lehet pl. hogy egyáltalán nem jó ha most beleszabaítunk egy teljesen más ökológiai rendszert. A víz lehet ha elvezetjük máshonnan fog hiányozni. Pl. a Rába víze biztos hiányozna a győri Dunából... Lehet alkalmazkodnunk kéne a tó lecsökkent vízszintjéhez. A Természet elég jól csinálja...

Egyébként a balatoni turizmus elsősorban nem ezért van taccson. Hanem azért mert drága és szar.

Kerek perec így írom mert ez az igazság. Mindenki csak a markát tartja de semmilyen nívós szolgáltatásba nem akar pénzt belefektetni. Lepukkant vityillókat adnak ki tízezrekért. Illetve adnának...

A magyar tenger elsősroban magyaroknak lenne kitalálva ha meg lehetne fizetni. A gazdag német nem jön ide - ha mégis ilyen kaliberű közeli helyre vágyik akkor ott van neki Hrvatska. Szép. Sokkal nívósabb és nem fosztják ki. A magyar is oda megy inkább s nem kerül neki többe mint Füred...

Ez a baj s ez nem környezeti probléma hanem a vállalkozók agyában lévő probléma. Egyszerűen tuskók üzemeltetik a Balcsit. De nem gond mert mennek remélem szépen csődbe. Aztán majd más felvásárolja s majd lassan felvirágzik újra a tó környéke. Csak attól félek hogy ebben megint a német lesz az ügyesebb. Megjegyzem megérdemlik a magyarok ha ilyen bal...szok.

Mérges vagyok rájuk.

Mallow
  Válasz | 2002. október 07. 19:11 | Sorszám: 822
Szerintem az egész lényeges.

Valamint még ez is: úgy látom, van egy lényeges megközelítésbeli különbség kettőnk közt. Én nem tekinteném az emberi ideológiák/ eszmék/ gondolatok fölött állónak a természetet, egyszerűen rövidlátóságnak és gyengeségnek tudnám be, ha az ember nem élné túl mindenkori tetteinek következményeit. Szerintem nincs kiszelektáló természet, csak a saját nevéhez méltatlanná váló ember.

Az embernek nem kell alkalmazkodnia semmihez és senkihez, de felelősségteljesen kell viselkednie. Írásomban az ellen emelek kifogást, hogy az ember túlságosan rákényszerüljön egy saját maga által teremtett rendszerhez való alkalmazkodásra. Ne saját maga által „elővarázsolt” kényszerkörülmények irányítsák, hanem ő maga irányítson. Ha ez így lenne, nem adnák túl sok esélyt annak, hogy magunk által előidézett természeti katasztrófában veszünk el.

Mallow
  Válasz | 2002. október 07. 19:09 | Sorszám: 821
„Három természetellenes vonás? Csak? Én jeleneleg életünknek egyetlen olyan szegmenséről sem tudok ahol nem lenne valamiféle félrecsúszás. A világ rendje a feje tetején áll.”

Bazzeg, Én átfogó, lényeges változásokról beszélek, Te meg jössz itt ezzel a szöveggel. Nem szégyelled magad?
Ahelyett, hogy elmondanád a „természetes társadalom” meghatározását. Pl. miben természetesebb egy átlagos indián törzs, az archaikus Athénnál? Mások az isteneik és kezdetlegesebbek? Ja, és vajon melyik emberközpontúbb?

Előbbieknél feltételezésem szerint nem volt elterjedt az „állam” mint olyan. Anarchiát is szeretnél? AE a globalista-anarchista jobb-baloldali
Végül is, a természetes társadalomról amilyen benyomás kialakult bennem, még ez is beleférne Tévednék?

Ja igen. Mi a „világ rendje”?
Szerintem az, hogy az erősek legyőzik és uralkodnak a gyengénken, s így ez a világ valóban fel van fordulva... de majd jönnek a szőke bestiák

„De ezek nem mesterséges utópiák.”
Minden elgondolás mesterséges, aztán kiderül valóságossá tehető-e.

zöldike
  Válasz | 2002. október 07. 17:46 | Sorszám: 820
Ne röhögj, legközelebb majd zárom soraimat!
zöldike
  Válasz | 2002. október 07. 17:45 | Sorszám: 819
Én is befejezem mára, de

én vettem a fáradtságot és elolvasgattam a hozzászólásaid jelentős hányadát. Hiszem azt, hogy Te jó vagy, de nem nagyon szeretsz szembesülni a valósággal.

Tudod mi a valóság ebben a témában? - a következő, ám a teljesség ígénye nélkül; - azért is kellene ütőképes ZÖLD PÁRT, mert a természetet csak anyagi forrásból tudod megvédeni, tehát, ha Parlamenti párt vagy, aki az eddigieknek a cca. 2000-3000 szeresét harcolja ki, ha be akarod hozni az eddigi cca. 30 - 50 évi hátrányunkat!

Más: persze, hogy fáj a sok-sok kipufogógáz látványa, de próbálj tenni ellene! - ugye, hogy nem tudsz tenni semmit, ezért is kellene az általad is megálmodott ütőképes ZÖLD PÁRT, egy olyan párt, amelyik olyan vehemenciával védi a Természetet, mint pl. Te most, itt a velem folytatott eszmecsrében, vagy még ettől is jobban!

Mára ennyit... hello!

111
  Válasz | 2002. október 07. 17:44 | Sorszám: 818
Itt röhögök a képernyő előtt.
111
  Válasz | 2002. október 07. 17:42 | Sorszám: 817
Szerintem Te egy vízépítő mérnök vagy, aki elvégzett egy posztgrad. környezetgazdálkodási szakot. Aztán ez lett belőle. Mindegy. Hagyjuk. VV követlek!
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 07. 17:40 | Sorszám: 816
Félreérted 111-et. Üdv!
zöldike
  Válasz | 2002. október 07. 17:35 | Sorszám: 815
Szerinted jobb lesz, ha kiszáradnak nagy tavaink részben, vagy egészben? - mégegyszer megkérdzem:

mi lesz a Balatoni 164 településen élő családokkal?

és mi legyen a Velencei tó környékére települt, cca. 60 000 családdal??

Szépen hangzana valakinek az, hogy "bla, bla, bla" - mint mondtad, de nekem ezek nem érvek.

Nekem tanult szakmám a környezetvédelem és nálam jobban Te se féltsd már a természetet! Mégiscsak az ember sorsa a lényeges, de nem úgy ahogyan Te azt hiszed, hogy ..."na most majd aztán jön a nagy természet és az meg fog oldani mindent"... így volt ez addig, amíg nem okádták a szénmonoxidot a légtérbe, meg az egyéb pusztító tényezők nem hatottak, de ma már itt van a nyakadon az un. modern kor, ennek a pusztításával kell szembesülnöd. Ha álmodozni akarsz, akkor minek a ZÖLD - mozgalom, meg a ZÖLD-párt? - álmodni másként is lehet... nemde?

VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 07. 17:28 | Sorszám: 814
Igen, úgy érzem elég jól behatároltam az arany középutat az emberi érdekek és a Természet egésze között azzal hogy mind az emberi mohóságot mint a túlbuzgó "majomszeretet" elvetem. Mi ez ha mem következetesség? (Ennek a vitának se füle se farka.)

Mára befejeztem.

111
  Válasz | 2002. október 07. 17:27 | Sorszám: 813
Mivel az kevés, a mesterséges töltéssel megváltoznak a viszonyok.
zöldike
  Válasz | 2002. október 07. 17:22 | Sorszám: 812
Értelek, de nem vagy túl következetes, mert korábban meg arra figyelmeztetsz, hogy "a majomszeretet nem ZÖLD- ügy"...

A Földet azért kell óvjuk, mert itt ezen a bolygón élük és azt szeretnénk, ha utódaink is itt élhetnének még sok-sok évezreden át... nemde?

VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 07. 17:19 | Sorszám: 811
Bocs a nikked azt sejtette hogy szíveden viseled a Természet sorsát úgy teljes egészében is nemcsak a sajátodét...

Mi, tudod, nem túristái vagyunk a Földnek hanem lakói...

zöldike
  Válasz | 2002. október 07. 17:19 | Sorszám: 810
Tehát, cca. az egész Föld lakossága az a 6 milliárd...
zöldike
  Válasz | 2002. október 07. 17:17 | Sorszám: 809
Olyan jól kifejted, hogy mostmár végképpen érthetetlen vagy...

Mert ezideig honnan folytak a vizek a tavakba?? - netán a Hold lenne a bűnös?

111
  Válasz | 2002. október 07. 17:16 | Sorszám: 808
"az ember jó közérzete a létfontosságú elemek egyike?"
És mi van a maradék kb. 6 milliárddal. Merthogy a jó közérzetünk miatt ennyien éheznek, szomjaznak Afrikában, Indiában, Ázsiában, tehát kb. a Föld nagy részén.
zöldike
  Válasz | 2002. október 07. 17:14 | Sorszám: 807
Akkor hogy értetted azt, hogy "a tó nem arra való, hogy lubickoljunk benne"...
111
  Válasz | 2002. október 07. 17:12 | Sorszám: 806
Amit Te nem értesz. Víz és víz között különbség van. Pl: ph, oxigén tartalom, szervesanyag tartalom, stb. És az élővilág; mik folynak be a vízzel együtt, amik nem oda valók? (halak, mikroorganizmusok)
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 07. 17:09 | Sorszám: 805
Az ember jó közérzetét nem rendelem fölé az egész bioszféra érdekeinek ha megbocsátasz. Gondolom épp ez volna annak a szájtépésnek a lényege amiről általában a természetvédők szólnak.
zöldike
  Válasz | 2002. október 07. 17:06 | Sorszám: 804
Lehet, hogy nem értelek, Te úgy gondolod, hogy nem az ember jó közérzete a létfontosságú elemek egyike?
zöldike
  Válasz | 2002. október 07. 17:04 | Sorszám: 803
Na ne mondd, a "bla, bla, bla" összekötő szövegeden túl, mit értesz Te még "ökológiai szempontok"-on?
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 07. 16:58 | Sorszám: 802
(Üdv! Meghívó ment. AE)
kyu
  Válasz | 2002. október 07. 16:39 | Sorszám: 801
Nem mondom, szép kis forgalmat generáltatok a hétvégén!

Kedves VV,
én az rtim@freemail.hu címmel jelentkeznék a listára.
Az lenne a javaslatom, hogy -forgalom csökkentési okokból- a listán tényleg csak lényegi, szervezési és olyan dolgokat tárgyaljunk meg, amik nem publikusak.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola