Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt (41. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
kyu
  Válasz | 2002. június 25. 08:53 | Sorszám: 100
?????????
(Mi köze a Debiánnak a zöld párthoz...???)
onogur
  Válasz | 2002. június 25. 08:36 | Sorszám: 99
Már van egy tökéletesnek tűnő, említettem is volt.
"fennmaradas.hu"
kyu
  Válasz | 2002. június 25. 07:58 | Sorszám: 98
Folytasd nyugodtan, engem érdekel.
Senki nem mondta, és senki nem gondolja (szvsz), hogy a Fidesz valami húdeszuper környezetvédelmi politikát folytatott. Sőt. Odadobták a tárcát a kisgizdáknak, és, hogy Pepó mit tett, meg mit nem, azt jól tudjuk. Haraxom is emiatt rájuk, nem is kicsit. Persze, Mariskánk is megéri a pénzét, kiváló szakembernek tűnik...
Alapítsunk mán egy zöld pártot!
onogur
  Válasz | 2002. június 24. 18:35 | Sorszám: 97
Ja, és még megjegyzem, hogy az eldobható palackokra vonatkozó környezetvédelmi termékdíjat még az előző kormány csökkentette...khhhmmmm...
Mint ahogy megegyeztek az amerikai kormánnyal a 2000 köbcenti feletti személygépkocsik vámjának a csökkentéséről is.
Azért az fontos dolog, de nagyon, hogy ezeket a benzinfaló szörnyetegeket egymillával ócsítva vehessük meg.
Nem folytatom.
onogur
  Válasz | 2002. június 24. 18:14 | Sorszám: 96
Betiltani nem lehet. Kicsit több liberalizmust, elvtársak!
Szóval a betiltás az nem EU-konform ( Istenem, de rühellem ezt a kifejezést...)
A megoldás egyszerű: a környezetvédelmi termékdíjat kell felemelni a csillagos égig. Azt szabad. És akkor már a gyártó saját érdeke, hogy ne töltse eldobható palackokba a cukros vizét, mert a kutya sem veszi meg tőle méregdrágán.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2002. június 24. 17:08 | Sorszám: 95
Én már évek óta a nemvisszaválthatós műanyagpalackok betiltását követelem itt erre ezek...

Megáll az eszem.

onogur
  Válasz | 2002. június 24. 16:56 | Sorszám: 94
Én már cirka 20 éve bojkottálom!
Egyébként - tudtommal - csak a kétlityós palackokat szüntetik meg, a másfeles visszaváltható marad.
frog
  Válasz | 2002. június 21. 17:56 | Sorszám: 93
Csak pár gondolat:
a "kutyaszar-kommandó" féle hozzáállás szerintem nem vezet sehova, csak komoly konfliktusokat okozna olyan emberekkel, akik egyébként állatszeretők, és mint ilyenek potenciális támogatói lehetnének a zöldeknek. Lehet, hogy inkább segíteni kellene őket pl. villanyoszlopokra rakott papírzacskókkal, stb. Szerintem ezen a területen sokkal jobb eredmény érhető el motiválással, mint szankcionálással (bár utóbbira is szükség van pl. a "pepsikóla" estében teljesen indokolt lenne...)

A globalizációval kapcsoltban egy zöld mozgalomnak nem kizárólag szélsőséges ellenző álláspontja lehet. Akit érdekel a dolog, javaslom keressen rá a "fenntratható fejlődés" kulcsszóra a neten, biztosan lesznek a globalizációhoz is kapcsolódó, környezetvédelmi anyagok.
(pl. http://korny10.bke.hu/kornygazd/fenntarthato/index.html)

Kyu! Remélem, ezt nem komolyan írtad: "Ezért nem lesz normális zöld párt Magyarországon mostanában... "! Ha van valami előrelépés, értesíts engem is lécci!

Trab Antal
  Válasz | 2002. június 21. 09:13 | Sorszám: 92
A pepsikóla bejelentette,hogy a továbbiakban nem forgalmaz visszaválthatós palackokat, mivel nincs rá igény. Felháborító, hogy ilyet megengedhet magának. Eddig sem ittam a lónyálukat, ezek után még ugyse fogom.
Bojkottáljátok a termékeit!
kyu
  Válasz | 2002. június 10. 12:36 | Sorszám: 91
Kedvesem,

én nem vagyok sem paraszt- sem múltimádó. Okvetlenül modernizáció ellenes sem vagyok.
De.
A modernizáció, a globalizáció, az életszínvonal minden áron történő emelése, a liberális gazdaságpolitika, a termelés folyamatos növelése, ezek mind-mind antizöld programok.
A modernizáció, a liberális gazdaságpolitika és a zöld gondolkodás olyan messze vannak egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől. Mondhatni: egymást kizáró tényezők. A környezetet, természetet megvédeni csak kőkemény érték alapú politizálással lehet, minden mást háttérbe szorítva, ez pedig Magyarországon (mert én elsősorban arról beszélek) a nemzeti oldal sajátja.
Természetesen, egy zöld pártnak nem kell erre vagy arra az oldalra állnia. Sőt, kifejezetten tilos, már ha meg tud állni a saját lábán. De Magyarországon félő, hogy nem tud, és előbb-utóbb állást kell foglalnia. Kishazánkban viszont az állásfoglalások egy életre szólnak, a jelenlegi helyzetben nincs olyan, hogy X párt erre is, arra is koalícióképes. És a kör bezárult...
Sajnos.
Ezért nem lesz normális zöld párt Magyarországon mostanában...

Hollender Miklos
  Válasz | 2002. június 09. 01:03 | Sorszám: 90
"Azonkívül, ha lenne egy általam áhított zöld párt, az éppenséggel együtt is működhetne a nemzeti erőkkel..."

Jahajjj... na ez az kérem. Amikor te zöldet mondasz, akkor azokra gondolsz, akik a paraszti életformára flesselnek. Egy nem ilyen múltimádóval, hanem egy modern zöld párttal, lásd Cohn-Bendit szerinted együttműködnének ?... Na ugye...

Én csak arra szeretnélek kérni, hogy légy korrekt. Ne csak az egyikfajta zöld pártokat - a parasztimádó fajtát - állítsd be "a" zöld pártokként, hanem hangsúlyozd ki, hogy kétfajta zöld pártok vannak, egyrészt ezek, a hagyományimádók, meg a másikok, a modern , Cohn-Bendit-féle zöldek. Mintahogy én is ezt tettem. Légyszíves ne sajátítsd ki a zöldeket csak az egyik felüknek, a hagyomány-paraszt-zöldeknek, okszi ? Mert azért van a másik felük is.

Hollender Miklos
  Válasz | 2002. június 09. 00:56 | Sorszám: 89
Maqyarországon kétféle zöld párt van.

Az egyik az valójában jobboldali párt. Ilyenek azok, akik úgy gondolkoznak, mint a Budapest Klubos László Ervin. Őt nagyon sokáig tényleg nagyon szerettem, de aztán láttam néhány cikkét, ami nagyon nem jött be. Mert neki nála a zöld az azt jelenti, hogy visszatérés a tiszta, természetes paraszti életformához, vissza a hagyományokhoz... jabazmeg, majd cifraszűrben fogok járni, mekkora marha

Na a másik, a valódi zöld pártok, akik nem valamiféle paraszthagyománykohoz akarnának visszatérni, hanem teljesen modern zöldek, mint Cohn-Bendit - na őket meg Magyarországon sajnos szélsőbalosnak hívják. Szerintem jó fejek, nekem tetszene egy ilyen zöld politika, de itt sajnos leszélsőbalozzák őket és így hát nehéz.

Szóval ez a gond. Én zöldnek tartom magam. De modern zöldnek. Nem igazán komázom azokat a - magukat gyakran jobboldalinak mondó, ami marhaság, zöld az zöld azt kész - zöldeket, akik elutasítják a modern társadalmat, a huszadik század második felének modern fejlődését. Hanem szerintem igenis el kell ismerni, hogy a szabad, jóléti modern társadalom jó dolog, és nem kell ezt elutasítani, hanem ezen belül kell törekedni egy a környezetünkkel és más emberekekkel, illetve saját magunkkal is harmonikusabb élet kialakítására. Elutasítom a zsigeri antiglobalista marhaságokat, globalozációkritika kell, nagyon kell, de zsigeri marhaságok nem. Szerintem a cool arcok a Római Klubban vannak.

(OFF gázosan írok tudom, de most linux van apróbetűs szar régi netscape és egyszerűen nem látom, amit leírok, effektíve vakon írok... most ez van, ezétr ilyen )

husevő
  Válasz | 2002. június 07. 14:47 | Sorszám: 88
Kedves kyu!
Nálam az ütőképes a baseball-ütő képesnél kezdődik, és ilyenből nem kérek.( mert már van egy? )

Ha gondolod, kidolgozok néhány redikális programot.
üdvözlettel husevő

toloba
  Válasz | 2002. június 07. 13:31 | Sorszám: 87
Igen, igaz.
kyu
  Válasz | 2002. június 07. 13:28 | Sorszám: 86
Hát, nem tudom.
Nem vagyok biztos benne, hogy egy normális programmal rendelkező zöld pártnak még 4 év múlva sem lenne esélye...

Az ütőképes definícióját pedig már lejjebb kifejtettem: egy parlamentbe jutott zöld párt (ha csak úgy csusszan át, mint a szadesz) nekem már ütőképes.

A kutyaszar-program jó, de ez 1 pont. Mi van a többivel?

husevő
  Válasz | 2002. június 07. 12:39 | Sorszám: 85
Frissen ez csak kenőképes.
toloba
  Válasz | 2002. június 07. 12:37 | Sorszám: 84
Ez valóban radikális de "ütőképes".
husevő
  Válasz | 2002. június 07. 12:28 | Sorszám: 83
Budapest kutyaszaros. Napi 40 tonna kutyaürülék keletkezik, amelynek a legyek a felét sem képesek mozgási energiává és zümmögéssé alakítani.

Javaslat: Kutyaszar kommandó. Jó megjelenésű, mosolygós és udvarias kigyúrt fiatalemberek gumikesztyűben az eb tulajdonosának udvariasan a kezébe nyomnák az általa (jószága által) elhagyott holmit, fölhívva szíves figyelmüket, hogy ezt bizony el tetszett hagyni. Állítom, hogy egy hónap alatt csak készségekkel fölszerelt kutyások lennének, akik összeszednék maguk után a kutyagumit, vagy végre rászoktatnák az állataikat a csatornarácsok használatára (ahonnan ugyan tisztítatlanul kerül a Dunába).

Van még néhány radikálisnak tűnő ötletem.
üdv husevő

husevő
  Válasz | 2002. június 07. 12:19 | Sorszám: 82
Szimpatikus egy erős zöld párt, ha a magyarországi pártrendszer többpólusú lenne, esélye is lehetne.

Jelenleg két polusú a politika, ami nem jó, de sajnos amíg ez így marad, addíg nehéz friss új erő mögé még jó szándék és program esetén is szavazatokat gyüjteni országos szinten.

Ütőképes pártot pedig egyet sem szeretnék. A békés politizálás jobb.

üdv husevő

toloba
  Válasz | 2002. június 07. 11:22 | Sorszám: 81
Jó, én egy igent vagy nemet vártam, az még belefér. Kértél valakitől segítséget, csak azért kérdeztem.
kyu
  Válasz | 2002. június 07. 11:14 | Sorszám: 80
Úgy nagyjából semmi, de különben sem fórum-téma...
toloba
  Válasz | 2002. június 07. 11:05 | Sorszám: 79
Rendben van, helyreraktál.
De nem válaszoltál a kérdésemre.
Mi van Illéssel?
kyu
  Válasz | 2002. június 07. 10:57 | Sorszám: 78
Egy általam létrehozott vagy szervezett zöld pártról egyelőre hülyeség beszélni.
De.
Ha nekem a balosok "kinyírása" lenne életem fő célja, akkor eszembe sem jutna bármilyen új pártot létrehozni, megszervezni, mivel az óhatatlanul a jobboldaltól is vonna el szavazatokat. Különösen egy zöld párt. Szóval kissé magadnak mondasz ellent.
Azt pedig soha nem mondtam, hogy nem utálom a balosokat, én ezt készséggel beismerem bármikor bárkinek. Sokkal inkább te vagy az, aki mindig fennen hírdeti középen állását, aztán egyfolytában csépeli a Fideszt és védi a szocikat. (Akár csak a Kupa, jó pártra szavaztál.)
Egy zöld párt hitelességét pedig az szabja meg, hogy milyen elszántan védi a természeti értékeket, nem pedig az, hogy melyik oldalt csépeli. (Mellesleg, ha kishazánk történéseiben kicsit körülnézel, akkor furcsa mód azt tapasztalot, hogy a környezetkárosító dolgok feszegetésében, valahogy nagyon gyakran szoci, vagy libsi fészekbe nyúlunk. A fene se érti, mitől lehet ez...)
toloba
  Válasz | 2002. június 07. 10:46 | Sorszám: 77
Azt a lakóparkot megkeresem, mert sehogy nem tudom felidézni, hol van ott lakópark. Pedig járok arra is sokat.
Az a bajom, hogy az összes párt becsületességéhez kétségem fér! Ahhoz is amiben Te gondolkodsz. Nem sértésnek szántam, bocs ha elsőre így érzed. Pusztán arról van szó, hogy olyan nagyfokú benned a gyűlölet /igen!/ a baloldal iránt, hogy nehezen hiszem el egy általad létrehozott vagy támogatott zöld pártról, hogy hiteles lehet. Nem egy, a balosok "kinyírására " szerveződött alakulatról van-e szó? Bocs az őszinteségért.
Viszont érdekelne értél-e el valamit Illésnél, ill. kell-e az ügyben segítség?
Persze ezek után....
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2002. június 07. 10:40 | Sorszám: 76
de a természetvédelmi terület is termőföld, legfeljebb nem mezőgazdasági művelésű. De terem.

Most légyszíves ne csak a löszpusztagyepekre gondolj, vagy a Hortobágy évtizedek óta feltöretlen "ősgyepeire", hanem mondjuk a KNP sívó homokdűnéire, vagy az Aggteleki Karszt dolinás fennsíkjaira!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola