Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt (44. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
toloba
  Válasz | 2002. május 21. 16:44 | Sorszám: 25
Jó,jó!
András
  Válasz | 2002. május 21. 16:42 | Sorszám: 24
"proteszt"
András
  Válasz | 2002. május 21. 16:41 | Sorszám: 23
Frog! Lehet, hogy igazatok van. Ettől függetlenül a témának egyre több híve lesz és kezdetben egy zöld mozgalomra történő szavazás felérhet egy protszt szavazással is.
András
  Válasz | 2002. május 21. 16:35 | Sorszám: 22
Toloba! Nem erről szól a topic, de most is két párt van benne.
frog
  Válasz | 2002. május 21. 16:35 | Sorszám: 21
1), 2), 4) ok, én is így gondolom. A 3) nehéz ügy. Nem vagyok biztos benne, hogy elég széles az a szavazó réteg (ill., hogy a közeljövőben elég széles lesz), akikben megvan ez az igény. Óriási volt a kiesés ezen a téren az elmúlt évtizedekben. Elég csak az oktatás területét említeni... Ezek a gondok sokaknak csak akkor fognak valódivá válni, ha valamilyen közvetlen anyagi hátrányuk származik belőle. Legalábbis a mostani választásból erre következtetek.
toloba
  Válasz | 2002. május 21. 16:34 | Sorszám: 20
Hello!
Nem lesz a jobboldal túlságosan feldarabolva? Sok lesz a jobboldali párt és ha most rosszindulatú vagyok megkérdezem, hogy osztoznak a koncon?
András
  Válasz | 2002. május 21. 16:31 | Sorszám: 19
Mackó! A zöldeknek elegük lehet a nagy pártokból. Az MDF idején a minisztériumuk gyenge volt, Hornék idejében egy maffiózó vezette, Orbán és Medgyessy odadobta a kicsi koalíciós partnernek, ami a tárca presztízsét eléggé meghatározta. Ebben a helyzetben a zöld mozgalmak önálló pártban gondolkodhatnak, mely nem kötelezi el ideológiailag magát, így mindkét oldal számára koalíciós partner lehet kő kemény környezetvédelmi szempontokkal. Ha megfigyeled, egy zöld párt azért is alakulhat ki, mert az SZDSZ MSZP-s elkötelezettsége révén nem tudja eljátszani az alternatív alternatíva pártját.
toloba
  Válasz | 2002. május 21. 16:30 | Sorszám: 18
Fülike Drága!
Ha az SZDSZ nem jut be akkor két párt maradt volna és az már tulajdonképpen egypárt rendszer.
frog
  Válasz | 2002. május 21. 16:23 | Sorszám: 17
Pl. békaügyi szakértő

Komolyra fordítva, attól tartok, hogy "meg kell történnie" az első nagy katasztórfának ahhoz, hogy elinduljon egy életképes szerveződés. Nem tudom, Te hogy érzékeled magad körül, de én azt látom, hogy ilyen téren nagyon nagy baj van a fejekben. Teljesen érzéketlenek az emberek az ilyen kérdésekben, különösen a nagyvárosokban. Tényleg nagy dolognak kell történnie, hogy az átlagos ingerküszöböt alulról megbirizgálja...

kyu
  Válasz | 2002. május 21. 16:21 | Sorszám: 16
Szerintem is a jobboldalon a helyük.
Ha az előérzetem nem csal, akkor a század végére talán a legerősebb pártokká válhatnak, mivel úgy gondolom -tanulmányaim alapján is-, hogy a század végére a környezetszennyezés az egyik legsúlyosabb probléma lesz szerte a világon.
Mint már írtam, nem kéne megvárni...
András
  Válasz | 2002. május 21. 16:20 | Sorszám: 15
Nézd, ez nem vágyálom, hanem megpróbálom érvekkel alátámasztani:

1) Két nagy blokk adott.
2) Az EU-csatlakozással járó feszültségek és egy baloldali kormány "ideális" terep egy radikális jobboldal megerősödéséhez. Ráadásul az EU-párti jobbközép, mely középről is erősödni szeretne, bizonyos dolgokat nem képviselhet.
3) A magyar társadalomban igény van "alternatív" megoldásokra. Ebben kiváló szerepet vállahatna egy ökológiai párt, mely ráadásul egyre égetőbb gondot vállalna fel hangsúlyosan.
4) Az SZDSZ-nek az MSZP-vel történő összemosódása folytatódni fog, ami egy 5.45%-os párt esetében veszélyes.

mackó
  Válasz | 2002. május 21. 16:16 | Sorszám: 14
Minden felvetésedre igazat adok, a saját gonjuk a mienk is teljes mértékben. Én úgy gondolom, hogy a Zöldek elsősorban a környezetvédelem előtérbe helyezésével tudják megszólítani a választókat, a többi szintén nagyon fontos plitikai mondanivaló ma Magyarországon nem az ő reszortjuk. Úgy érzem, ahogyan azt Te is leírtad, a Zöldek által képviselt programot valamely "nagy" pártnak kellene felkarolnia. Az EU-ban a Zöldek jobboldali értékrendet képviselnek, én szívesen látnám körünkben a Zöldeket. Addig is helyi szinten kell óriási csatákat vívniuk, mint nálunk Solymáron is, a környezet-szennyezés megakadályozására....
kyu
  Válasz | 2002. május 21. 16:09 | Sorszám: 13
Úgy legyen.
Én is azt hiszem, hogy a környezetszennyezés fokozódásával, néhány környezeti katasztrófa után, amikor pl. Budapest már teljesen élhetetlen lesz a levegője miatt (nekem már most is az mondjuk...), akkor a zöld mozgalmak nagyon meg fognak erősödni. Ha viszont még előtte létrejönnek egy normális zöld párt, aki nem csak a nevében az, akkor esetleg el lehetne kerülni néhányat a környezeti katasztrófákból...
frog
  Válasz | 2002. május 21. 16:07 | Sorszám: 12
A próféta beszéljen belőled!
András
  Válasz | 2002. május 21. 15:59 | Sorszám: 11
Nekem meggyőződésem, hogy a magyar pártstruktúra a jövőben így fog fejlődni: MSZP és a Fidesz-MDF mellett előbb-utóbb vissza fog jutni a parlamentbe a radikális jobb és igenis meg fog jelenni egy zöld párt a parlamenti erők között (lenne rá legitim társadalmi igény és intelektuális bázissal is rendelkezne), továbbá jósolom az SZDSZ további gyengülését is.
kyu
  Válasz | 2002. május 21. 15:51 | Sorszám: 10
Hogy mennyire tudná megőrizni a függetlenségét, az azon múlik, be tudna-e kerülni a parlamentbe "egyedül". Mert ennyi elég is lenne, a zöld pártok nem szoktak Fidesz, vagy mszp méretű tömegpártok lenni. De szvsz nem is kell, elég lenne a létük, és az, hogy ott csücsülnek a parlamentben. Persze elkötelezett, és megvesztegethetetlen emberekkel, akik mondjuk nem hagyják, hogy Medgyessy erdőt irthasson, meg védett növényeket a lakóparkja miatt. A környezetvédelmi világszervezet égisze alatti működés jó 5let, bennem is felmerült. Mit szólnál a Greenpeace-hez??

Most, hogy minden lényeges kérdésben megegyeztünk, kioszthatnánk a tisztségeket. Te mi akarsz lenni?

frog
  Válasz | 2002. május 21. 15:39 | Sorszám: 9
> Egy párthoz elsősorban nem hiteles személyiségek, hanem hiteles program kell/kéne.

A mostani választásokig én is így gondoltam, de kiderült, hogy egyik sem kell...
Egyébként teljes mértékben egyetértek, hogy nagy szükség lenne egy ilyen pártra. A kérdés csak az, hogy mennyire tudná/akarná megőrizni egy ilyen szerveződés a függetlenségét. Szerintem alapvetően függetlennek kellene lennie a nagyoktól. Talán valamelyik környezetvédelmi világszervezet szárnya alatt ezt meg is lehet valósítani.

kyu
  Válasz | 2002. május 21. 15:25 | Sorszám: 8
Ja, és még valami.
Egy párthoz elsősorban nem hiteles személyiségek, hanem hiteles program kell/kéne. Szvsz.
kyu
  Válasz | 2002. május 21. 15:24 | Sorszám: 7
Őszintén szólva én sem tudok személyiségeket.
A civil szervezetek pedig picik, sokan vannak, és általában egy kicsi részterületre öszpontosítanak. Lásd: Levegő Munkacsoport, vagy Duna-Kör.
Ez mondjuk nem csoda, hiszen a környezetvédelem, természetvédelem nagyon összetett (még az oktatást is illene, hogy érintse), de pont ezért kéne egy párt, aki összefogja, egyben tartja, koordinálja a sok-sok részterületet. Méghozzá nagyon kéne.
A sok szép szó, nemzeti kultúrális, történelmi értékeink mit érnek?, ha a természeti értékeink meg folyamatosan pusztulnak.
Szóval... kéne egy zöld párt.
frog
  Válasz | 2002. május 21. 15:05 | Sorszám: 6
Ezen már én is gondolkodtam egy csomót. Szerintem ehhez első körben elismert, hiteles környezetvédő személyiségekre lenne szükség, akik az élére állnak. Az eddigi próbálkozások, úgy emlékszem csak felhasználni akarták a nevet, de egész más céllal alakultak. Hirtelen nem tudnék neveket sorolni, hogy kik lennének alkalmasak. Igazából olyan civil szervezetet sem tudok, amiből kifejlődhetne egy parlamenti szintű képviselet. Ti?
kyu
  Válasz | 2002. május 21. 14:56 | Sorszám: 5
"itt is lemaradásunk van az EU-val szemben"

Így van.

"Sok "kis" párt küzdött a mostani választásokon az 5%-os határért - sikertelenül. "

Nem volt az olyan sok, és mindegyik esetben magyarázható a bukás.
Azonkívül, ha lenne egy általam áhított zöld párt, az éppenséggel együtt is működhetne a nemzeti erőkkel... Nem kéne egyedül megküzdenie a parlamentbe jutásért. Lásd: MDF...

""saját" problémájuk eltörpülni látszik a választók szemében a "nagyok" igéreteivel szemben. "

Azok a "saját" problémák nem sajátok, hanem mindenkié. Amíg a "nagyok" hadoválnak, ígérgetnek, addig lassan, de biztosan kipusztul alólunk minden.

Sörnemissza
  Válasz | 2002. május 21. 14:44 | Sorszám: 4
a zöld filkó üti a zöld alsót
mackó
  Válasz | 2002. május 21. 14:19 | Sorszám: 3
Emlékeim szerint 94-ben is, bár nem biztos. Szerintem mint sok más dologban, itt is lemaradásunk van az EU-val szemben. Sok "kis" párt küzdött a mostani választásokon az 5%-os határért - sikertelenül. Magyarországon eddig a Zöldek nem tudtak átfogó politikai programot kínálni, a "saját" problémájuk eltörpülni látszik a választók szemében a "nagyok" igéreteivel szemben.
fulike
  Válasz | 2002. május 21. 14:16 | Sorszám: 2
Ha ez a mostani helyzet így folytatódik,lassan nem hogy zölpárt nem lesz,hanem visszatér az egypártrendszer
szalonna
  Válasz | 2002. május 21. 14:09 | Sorszám: 1
Nálunk egyelőre csak baseballütőképes pártok vannak

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola