Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt (37. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
onogur
  Válasz | 2002. július 16. 18:53 | Sorszám: 200
Összefogás a Fennmaradásért Mozgalom.
Már többször javasoltam: www.fennmaradas.hu
Barnus
  Válasz | 2002. július 16. 18:13 | Sorszám: 199
Hello Onogur!
Evvel teljesen egyet lehet érteni.Melyik párt programja?
Gyöngy
  Válasz | 2002. július 16. 18:08 | Sorszám: 198
A megadott URL Lap nem található üzenettel tér vissza. Milyen program ez?
onogur
  Válasz | 2002. július 16. 18:01 | Sorszám: 197
FORDULAT-PROGRAM

A fordulat a mai, pénzgyarmati sorban tengődő Magyarországból független, jóléti, szociális piacgazdasági rendszerű Magyarországot hoz létre. A Fordulat-program pontjai:

1. A magyar föld megőrzése a magyar állampolgárok jelenlegi és jövendő nemzedékei számára, ennek érdekében
a külföldiek, valamint a bel- és külföldi gazdasági és nem gazdasági társaságok földtulajdon-szerzésének és földbérlésének, feloldhatatlan tilalma;
továbbá a 300 hektárnál nagyobb földterület tulajdonlásának és bérletének feloldhatatlan tilalma.

2. A magyar pénz kibocsátása és forgalmának ellenőrzése a magyar nép elidegeníthetetlen joga, semmilyen külföldi vagy nemzetközi szervezetre nem ruházható át. A Magyar Nemzeti Banknak olyan irányítás és ellenőrzés alatt kell működnie, mint minden más közvagyont kezelő állami szervnek. Le kell állítani az adófizetők pénzének a pénzoligarchiához való szivattyúzását, meg kell szüntetni az adósságcsapdát.

3. A magyar gazdaság védelme minden szükséges eszközzel, ha kell, bármely ezt korlátozó nemzetközi egyezményhez való tartozásunk felülvizsgálatával. Teljes foglalkoztatás biztosítása munkahelyvédelmi törvénnyel, a munkaidő megfelelő szabályozásával, családi gazdaságok, kistáj-szövetkezetek, termékpálya-szövetkezetek támogatásával, a hazai kis- és középvállalkozók alacsony kamatozású hitelellátásával.

4. Négy év alatt minden bérből és nyugdíjból élő reáljövedelme a kétszeresére növekedjék. A pénzszivattyú leállítása és a közérdeket szolgáló pénz- és hitelrendszer bevezetése ennek minden feltételét megteremti.(Lásd: Kitörés 1 füzet, és www.fennmaradas.hu)

5. Köztulajdonba a közműveket! Felül kell vizsgálni a privatizációkat és a bankkonszolidációkat! A közvagyonmozgás nem titkosítható! A törvénysértően kötött szerződések semmisek, a termelővagyont a magyar társadalom érdekének megfelelő formában és módon kell működtetni. A törvénysértéseket - ha elévültek is - felelőseikkel együtt nyilvánosságra kell hozni.

6. Visszahívható képviselőket! Törvény írja elő, hogy a képviselőjelöltek választóikkal szerződést kössenek, melynek megszegése esetén visszahívatók.

7. Semlegesség és függetlenség, NATO- és EU-tagság, azaz, a világgyarmatosításba való beolvadás helyett.

8. A természettel való harmónia (ennek keretében a városkörnyéki zöldterületek és a természetvédelmi területek) helyreállítása, illetve megőrzése.

9. A hazai nyomtatott és sugárzott sajtót hazai tulajdonba!


10. Külföldi állampolgárok letelepedésének és ingatlanvásárlásának olyan szabályozása, amely biztosítja, hogy továbbra is - a velünk évszázadok óta együtt-élő etnikai csoportokat is testvériesen magában foglaló - hagyományos magyar kulturális környezetben élhessünk. Mindenki boldogulhasson saját szülőföldjén!

kyu
  Válasz | 2002. július 16. 16:01 | Sorszám: 196
Naná, hogy láttam, kívülről tudom.
És majd ott leszünk, hisz ez a cél.
armagnac
  Válasz | 2002. július 16. 15:51 | Sorszám: 195
Bizony hogy el. A közvetlen demokrácia ötleténél és a radikális változások követelésénél voltam kénytelen elfoglalni az álláspontomat. Láttad a Gyaloggaloppot? Alant idéztem belőle. Nem vagytok a nyúlban
kyu
  Válasz | 2002. július 16. 15:35 | Sorszám: 194
Biztos, hogy elolvastátok: mit értünk 'zöld' párton???
armagnac
  Válasz | 2002. július 16. 15:32 | Sorszám: 193
Van értelme. Bár, szerintem egy kissé előre szaladtak.
Az itt a bökkenő, hogy 1939 és 1999 között gyakorlatilag nem volt Magyarországon társadalmi-gazdasági békeév. De inkább 1914 óta nem volt. Elszoktak az emberek attól, hogy a jövővel felelősen foglalkozni kell.
Ennek köszönhetően sem a születésszám, sem az emberek egészségi állapota, sem a képzettsége, sem természetes és épített környezete nem olyan, mint amilyennek lennie kellene. Ráadásul a közeg sem kedvez a fejlődésnek: teljes média agymosás közepette nem nagyon alakulnak ezek a dolgok.
Én ebből azt a tanulságot vonom le, hogy a "mozgalmi szinten" kell terjeszteni a "jövőszemléletet", és nem zöld pártra van (akarom mondani lesz) szükség, hanem "jövő pártra".
apostol
  Válasz | 2002. július 16. 15:11 | Sorszám: 192
Éppen ezért, mert olvastam, teszem föl a kérdést mégegyszer: van értelme a topiknak?
kyu
  Válasz | 2002. július 16. 14:55 | Sorszám: 191
Neked is azt tudom javasolni: olvasd el a topikot.
Ezt a kérdést már részletesen kitárgyaltuk.
armagnac
  Válasz | 2002. július 16. 14:38 | Sorszám: 190
Egyelőre nincs rá garancia Erre később térjünk vissza
apostol
  Válasz | 2002. július 16. 14:33 | Sorszám: 189
Most azért zöld, mert ilyen még nem volt, vagy azért mert ez egy szép szín? Mi arra a garancia, hogy a "környezetbarátok egylete" a magyar jövö záloga? Mert elrettentö példával tudok Európából szolgálni! Csak két név: Daniel Chon-Bendit és Joschka Fischer. Kedves "zöldfülüek" állom a vitát! Remélem nem haragszik senki?!
kyu
  Válasz | 2002. július 16. 14:19 | Sorszám: 188
Jaaaaa...!
Nem akarok zöldülni, csak pojjén vót.
Mongyál Te is egy nevet.
armagnac
  Válasz | 2002. július 16. 14:08 | Sorszám: 187
Az elnevezés miatt kérdeztem...
kyu
  Válasz | 2002. július 16. 14:02 | Sorszám: 186
Ha elolvasod a topikot, szerintem választ kapsz a kérdésedre.

A Teleki Flóra teccik!!

armagnac
  Válasz | 2002. július 16. 13:50 | Sorszám: 185
Esetleg legyen Teleki Flóra Az elég zöldül hangzik, nem?
Na jó, nem bohóckokdni!
Szóval, az lenne nekem a nagy kérdésem, hogy mi az értelme és a célja a zöldülésnek? L'art pour l'art "Éljen a környezet, éljen a környezet!", vagy az _egészséges_ környezet most és a jövőben?
kyu
  Válasz | 2002. július 16. 12:34 | Sorszám: 184
Zöld Béka Párt??
Esetleg Zöld Béke...
kyu
  Válasz | 2002. július 16. 12:32 | Sorszám: 183
Igen, szolidabb, racionalistább, de úgy is mondhatnám, hogy szürkébb név kéne.
Anno én Nemzeti Zöld Pártnak neveztem volna, de aztán megállapodtunk, hogy nem akarunk direkte egyik oldalra sem állni, és, hogy a 'zöld' elnevezés kissé lejáratódott már Mo-on, így nem használnánk.
Más viszont eleddig nem jutott a zeszembe.
Agyaljatok!
frog
  Válasz | 2002. július 16. 11:39 | Sorszám: 182
Sziasztok!

Én is követem a topicot (lehet, hogy van még itt pár rejtőzködő olvtárs...). Csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy ismerve a media felállást az "ÚJ MAGYARORSZÁGÉRT" párt ilyen névvel - attól tartok - fél nap alatt csurkista, antiszemita, revizionista, fasiszta csürhének lenne titulálva. Azaz egyetértek Kyu-val, dobjunk fel még néhány verziót! (Próbálok én is...)

armagnac
  Válasz | 2002. július 16. 10:32 | Sorszám: 181
SzVSz az úgy nem megy, mint a Gyaloggaloppban, hogy:
- Az éj leple alatt Lancelot és én kirontunk a nyúlból, majd meglepjük az őröket, akik nem csak álmosak, de fegyvertelenek is lesznek.
- Hogyan?
- Mondom az éj leple alatt, Lancelot meg én, kirontunk a nyúlból...
- De hát az bent van, ti meg kint!
- Ja, erről az apróságról megfeledkeztem...

Mit akarok ezzel mondani? Azt, hogy még a legradikálisabb ideológia is jól teszi, ha a kiindulópontból indul ki, és nem valahonnan a cél közeléből szeretné megtenni az utolsó lépést.

Hogy ez szalonzöldség lenne? Nem tudom. Nem igazán értem, honnan az élc a kutyagumiról és a bébifókákról. Én 1 dolog köré csoportosítottam a "programpontjaimat", ez pedig az egészség. Ezért bátorkodtam tiszta levegőről, mozgáslehetőségről és ehető kajáról ábrándozni.
És azért éppen azokat a pontokat soroltam fel, amelyeket, mert azoknak van olyan vetülete, amit mindenki felfog és támogat. (Többek között, természetesen.) Mert ezek alternatívák a jelennel szemben, ha mégoly kevéssé is hasonlít (még) a végeredményük a hőn áhított célra. De egy lépés a jó irányba, egy lépés a gondolkodás és a világ megváltoztatására.
Az viszont nem alternatíva, hogy űzzük ki a multikat, tiltsuk be a reklámot, nyilvánítsuk környezetszennyezőnek és tiltottnak a kerékpár,ló,hajó,villanymozdony kivételével a járműveket, vessünk ki kifizethetetlen adókat az ipari tevékenységet űző vállalkozásokra, és magyarázzuk meg az embereknek, hogy az nekik nem jó, ha a divat kedvéért túl soxor vesznek ruhát. Ezzel ugyanis rossz esetben Afganisztán, jó esetben Irán példáját követjük, amíg tönkre nem megyünk bele. A világgazdasági környezetet innen Budapestről nem lehet befolyásolni, és elszakadni nem lehet tőle. Amit tenni lehet, az egy követhető, VERSENYKÉPES modell kialakítása. Ami nem versenyképes, az ugyanis gyorsan meg fog bukni.
A társadalmi-gazdasági kísérleteknek is megvan a maga korlátja. Ha több jelentős folyamatba egyszerre nyúlnak bele, méghozzá alaposan, akkor elég nehéz megmondani utólag, hogy mely eredmény minek is az eredménye. Intő példának a kommunizmust hozhatnám, ami nem a szenvedő alanyai ellenállásán bukott meg, hanem azon, hogy megszüntette az innovációt és nagyobb dolgokban eltüntette az egyéni felelősséget. Nem lehet azt állítani, hogy a Szovjetunió semmit nem fejlődött, de valahogy Finnország, Japán, stb. hasonló mélységekből sokkal magasabbra tört. Egyszóval, a környező világ "állva hagyta" a kommunistákat, akik egyre jobban lemaradtak, így a fegyverkezési versenyt gazdaságilag nem bírták.

kyu
  Válasz | 2002. július 16. 09:06 | Sorszám: 180
Sziasztok!

Sajnos ma sem tudok igazán érdemben hozzászólni, csak röviden.
A politika több rétegű, és több célú. Vannak azonnal megoldandó ad hoc problémák (kutyaszar, bicikli út, stb..), és vannak a jövőbe mutató, hosszútávú tervek (tudatos környezetvédelemre való nevelés, szemléletváltás, stb...)
Egy zöld pártnak mindegyiket szem előtt kell tartani, mindegyiket képviselnie kell, nem kell, és nem is szabad válogatni közülük.

Elneveződött a párt? Nekem továbbra is vannak fenntartásaim, kellene még 5let, hogy lehessen választani. Majd agyalok néhányat üres óráimban.

Kedves Eszbey,
az igényelt gleccser postafordultával érkezik.

Üdvözlettel,

kyu

eszbey
  Válasz | 2002. július 16. 01:00 | Sorszám: 179
off
Kyu, irigyellek a behavazottságért! Én mostanában Grönlandról álmodom! Nem tudnál ideigazítani egy alig használt gleccsert?
on

Biztos, hogy csak topikban kellene az ügyeket megtárgyalni?

eszbey
  Válasz | 2002. július 16. 00:56 | Sorszám: 178
Természetesen a végcél radikálisan más, mint a mostani világé (mármint az Ejrópaié!.
Nem szükséges nulláról indulni. Az egész világon, de Magyarországon is, jeles számmal vannak kész szövegek, tanulmányok és háttéranyagok; valamint törvényjavaslatok /! igen csak be kellene nyújtani ezeket!: formailag és "felszereltségükben" pont olyanok, mint a pártszakértők művei. Van egy jelentős szellemi háttér, csak nem eléggé ismert a nemzet elött. Az egyik feladat: ennek megismertetése.
+: a jobboldali zöld politika kialakítása elvi alapokon is fontos. Meggyőződésem pl. hogy egy zöld világhoz a múlt eértékeinek tiszteletén keresztül vezet az út!
Erről máskor.
eszbey
  Válasz | 2002. július 16. 00:47 | Sorszám: 177
Nem veszem kötekedésnek a szavaidat. De tévedsz. Egy valódi politikai párt, amely a hatalomgyakorlásra készül, szükségszerüen rendelkezik a politika világának egészére vonatkozó elvekkel, s ami a fő kivitelezhető gyakorlati programokkal. Nagyon rokonszenves és ésszerű dolgokkal állsz elő (kerékpárút, fűtéskorszerűsítés) meg vitathatóakkal is (valóban: kisautó-behozatal)semmi ellenhőzöngés, semmi anyázás.
Helyes.
Amit tudni érdemes: a zöld gondolkodás RADIKÁLIS szakítás a világfolyamatokat most irányító eszmerendszerekkel (lásd: globalizmus: benne a marxizmus - leninizmus esszenciájával)és ugyanakkaor az én világképemben erőszakmentes, amennyire lehet. Éppen az a célom, hogy az erőszakmentesség esélyét fönntartsam mindíg. Ez persze nem jelenti azt, hogy a határozott cselekvéstől ódzkodnék: a komenista ágenseket pl. el kell tiltani a politizálástól!
Másfelől: ne vedd zzkon: érdemes jobban átgondolnod az általad leírtakat. Te tudniillik tüneti kezelést javasolsz akkut bajokra. Példa: a bevásárló-központok. Európában (dicső szó: kár hogy új papjai nemeggye Ejrópának ejti!) a viszonylagosan legtöbb Budapesten van. És hatalmasaka és épülnek. Egyszerűen egy jogszabállyal korlátozni lehetett volna a méretüket, s akkor több jutott volna bicikliutakra!
???
Igen: mivelhogy a bevásárlóközpontosdi jellegeztesen autós műfaj: megyünk, veszünk, beteszükk az autóba, hazáig nyomjuk a gázt. Msot mit lehet egy bicajon elvinni? Mennyi azon a haszon?
A bevásárlóközpontok ezen felül az erkölcsi értékrend átszabásában is jeleskednek. Vásárolj, s akkor létezel!
Költs és vagy! stb.
Messzi vivő erkölcsi ösvények ezek,de el kell rajtuk indulni.
Arm! Az érvrendszered tiszteletreméltó, de rossz.! Holmi költség/haszon elemzésket kérsz számon trajtunk és a zöld politikát a parktikus környezetvédelem meg a szalonzöldség fele akarod elvinni. "Védjük az esőerdőt, a bébifókát; le a kutyaszarral, a Trabanttal!" De a poltika komoly dolog, hagyjuk a "profikra".
Mályzöld lócsöcs.
Ha a fináncvilágból jönnek a hasonlataid, nyilvánvalóan otthon vagy benne. Akkor tehát tudod, hogy a gazdasági folyamatok nem lesznek, hanem csinálják őket.
Mi azt mondjuk: csináljuk másként! A kutyaszarszedést meg hagyjuk a szakemberekre: az utcaseprőkre. Egy zöld kormány nyilván elismerné munkájukat, ami fontos, mint egy bankáré!
Apóka
  Válasz | 2002. július 15. 22:30 | Sorszám: 176
Ne félj a zöldek jelentős része nem akarja felforgatni a világot, miképpen a konzervatívok sem.

Az "ökoszociális piacgazdaság" mint program éppen azt képviseli, hogy a változás folyamatos és nem elfogadhatalanul radikális.

Szerintem egy zöld programmal hatalomra kerülő magyar kormány nem engedhetne meg magának olyan radikális beavatkozásokat, amit a Horn Kormány Bokroskája meg mert tenni.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola