Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt (22. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. szeptember 24. 14:45 | Sorszám: 575
Jó. Mondtam hogy egyet értek valami új tiszta arcélű párt létrehozásával. Bevallom én is ábrándoztam valami ilyesmiről - nem utolsó sorban mert magam a politikai önazonosságát és helyét is a Nemzet és a Természet gyújtópontjai fénykörében keresem.

Szóval úgy érzem a gondolatból kijöhet valami nagyon jó is. Valami eredendően új és tiszta.

De mint mondtam ez nem a mi álmainkon múlik hanem azon hogy kik csinálják az adott dolgot s mennyire életképesek, élelmesek a jelenlegi közéletben.

De közben azért igyekszek realista is lenni. És egynémely megjegyzésemet érdemes figyelembe venni azért. Pl. az onogur által említett csapattal is fel kéne venni a kapcsolatot ha már...

AE

111
  Válasz | 2002. szeptember 24. 12:45 | Sorszám: 574
Lehetne demonstrálni, vagy legalább egy állásfoglalást kiadni. De ki emlékszik már 111 javaslatára, hogy a választások kapcsán készüljön egy ajánlás a pártok számára?
111
  Válasz | 2002. szeptember 24. 12:43 | Sorszám: 573
"A bicajozás fundamentális zöld dolog!"
Na ezt felejtsd el! Ez egy jó dolog, egy apróság a környezetért és az egészségért. Mindenki számára elérhető és ajánlott, de nem fanatikus tett.
A pláne viszont az, hogy a betiltott bringásokat éppen Demszky kérte meg a tekerésre! Tényleg!
111
  Válasz | 2002. szeptember 24. 12:35 | Sorszám: 572
Mit nem lehet ezen érteni?
Ne legyen zöld a neve, csak ha totál erős kampányt tudunk csinálni, ami elsöpri a kételkedőket, gáncsoskodókat.
eszbey
  Válasz | 2002. szeptember 24. 01:43 | Sorszám: 571
De még mennyire!
Azokkal értek egyet, akik szerint ez a dolog összefügg a Hídi Válsággal. Legalább is elviekben. A röndőrség vezetői félnek. De akármit csinálnak, egyre többb a bicajos az utcán és ezek helyet követelnek maguknak a forgalomban. Minden eszközzel.
Amúgy: szeretném látni Salgókémet, amint éppen megbilincsel egy járdán parkoló autót, vagy elvontat egy második sorba leálló tahómobilt.
Emberek! Ki látott már az utcán leállított (teher)autót, amelyet azért vontak ki a forgalomból azonnali hatájjal, mert hatáértéken felül köpte a mérget?
És miért nem?
A bicajozás fundamentális zöld dolog! És a rendőrség védelme is saját rosszképességű vezetőiketől!
eszbey
  Válasz | 2002. szeptember 24. 01:35 | Sorszám: 570
nem értem...
Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 24. 00:22 | Sorszám: 569
A biciklis tüntetést betiltotta a BRFK. Ez egy zöld párt számára téma. Nem?
111
  Válasz | 2002. szeptember 23. 16:15 | Sorszám: 568
Némi konkrétum:
http://www.levego.hu/kiadvany/allamhaz/allamh.htm
111
  Válasz | 2002. szeptember 23. 16:00 | Sorszám: 567
Akkor is le van járatva a téma. Magyarázkodni pedig nem lehet, nem szabad. Kettő másodperc kimondani (bele a médiumba) hogy dilettáns hülye vagy, de egy nap is kevés kimagyaráznod magad! Olyan tisztának kell lenni, hogy a ma született bárány hozzánk képest tömeggyilkosnak tűnjék. Különben pedig mindenki erőteljesen kezdjen gondolkodni a múltján, hogy legalább ne érje váratlanul, amikor nyakon öntik vele!
Persze, ha van cc. 500 millió Ft., akkor lehet, hogy tényleg nem számít.
Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 23. 02:00 | Sorszám: 566
Támogatom.
eszbey
  Válasz | 2002. szeptember 23. 01:02 | Sorszám: 565
Igaz.
De itt a Medveczky-féle izéről volt szó.
Amit mondtál, abba különösenfontos az alapszíbály kérdése, ez így van!
Magam szeretném, ha valami biztosítékok is lenének benne. Például: én szeretnm viszonylag zárttá tenni a szervezetet, - nem baj, ha nem tömegcsapat, hanem inkább egymást ismerő és becsülő, a munkát ismerő és becsülő, képzett (ez korántsem akadémikusi rangot jelent!! - hanem megfelelő környezeti és politikai ismereteket megtanult és alkalmazó embereek csoportja.
Javaslat: a megalakulás után (már az informális megalakulás után is!9 csak közös megegyezéssel, döntő többséggel vegyünk fel teljes jogú tagokat.
Nme az "ideológiai egységet" szeretném biztosítani ezzel, hanem a hatékonyságot és a tisztességet.
Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 21. 02:05 | Sorszám: 564
A Magyarországi Zöld Párt induláskor és egészen 1993 februárjáig Medveczky zoltán hatalomátvételéig zöld volt. Annyi hibája volt mint a többi frissen alakult pártnak, meg eggyel több. Ez az egy a gyenge alapszabály volt. Ha rendes alapszabály lett volna szépen lassan kiforta volna magát és mára már ütőképes lenne.
eszbey
  Válasz | 2002. szeptember 20. 23:51 | Sorszám: 563
Nem.
A Magyarországi Zöld Párt NEM VOLT ZÖLD, vezetői hülyeségeket beszéltek, részint saját agyvizükből, részint mert azt kellett mondani nekik!
Pénzük volt ( HVG 1995???: 12 milla érlezet az alapítványuk számlájára. Ekkora suska nem szokott a verébfészekben születni.)
Az eszmeiséget nem sikeröült kicsinálni: pl. itt vagyok én! Meg mások...
De tudom: sár az van rajta.
Le töröljük.
111
  Válasz | 2002. szeptember 20. 12:49 | Sorszám: 562
Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a zöldpártot és az eszmeiségét lejáratták. Ez a megnevezés elhasználódott, a szervezői, alapítói alkalmatlanok voltak, és még pénzük sem volt, vagy rosszul használták.
A Havas és Seres félék szövegelésének pedig nem szabad felülni.
111
  Válasz | 2002. szeptember 20. 12:20 | Sorszám: 561
Írsz egy levelet, azt mondod ez az, szóljatok hozzá. (Radír helyett Del.) Mi nem megy?
toloba
  Válasz | 2002. szeptember 20. 08:46 | Sorszám: 560
Szép jó reggelt!
És mindjárt jó hétvégét is, mert nem tudom meddig leszek.
Mindenesetre örömmel olvaslak. Ez meg kifejezetten tetszik: "hogy amilyen "zöld" pártról mi beszélünk, az nem egy-ügyű, nem kizárólag azon lovagol, hogy védjük meg a természetet, meg a zállatokat, hanem egy környezettudatos, minden porcikájában értékalapú, új típusú demokráciát szorgalmazó párt."
Csakhát megcsinálni....de támogatlak, majd meglátjuk mi sül ki belőle. Ne add fel.
üdv.
toloba
kyu
  Válasz | 2002. szeptember 20. 08:08 | Sorszám: 559
"Biztos vagyok benne, hogy KYU lenne a legalkalmasabb, mert ő aféle moderátor itt."

Tessék???!
Hogy én mi vagyok? Dehogy vagyok én modera, mér' teccik rosszhíremet kelteni???!

Mercurius
  Válasz | 2002. szeptember 20. 00:41 | Sorszám: 558
Valamikor 94 kornyeken a Zoldek felettunk bereltek egy lakast, ahol az osszejoveteleik tartottak. Partta akartak alakulni. Szerintem kicsinaltak okte, mert amint ez szoba jott, rogton bejegyeztek (nem ok, masok) egy zold partot. Amit aztan Havas jol jeljaratot a NapTV-bn. Az egyszeri embereknek szimpatikusak lettek volna a Zoldek, de ezutan az interju utan nem igazodtak tobet el.
eszbey
  Válasz | 2002. szeptember 20. 00:19 | Sorszám: 557
Így van!
eszbey
  Válasz | 2002. szeptember 20. 00:18 | Sorszám: 556
De, kedves barátom, úgy érzem ,mert úgy tűnik, hogy fúrod a nemzeti zöld párt létrejöttét. Ez nem helyes.
Ellenezni, támadni, visszatolni lehet.
Fúrni nem illik.

Igen, bölcsész vagyok.
Balogh János kamaszkoromban nagy élményem volt. A 80as évek végén is.
Ökologiailag követhető, de nem politikus alkat volt.

eszbey
  Válasz | 2002. szeptember 20. 00:10 | Sorszám: 555
Sajnos, tévedsz! Mindenkit és mident le lehet fasisztázni.
Egy a rágcsáló-alkatúakcsoportjába tartozó libertárius-anarchista figura, Seres László, még Magyar Narancsos korában szép kerek cikket írt "Ökobarnák" címmel, s azóta is a náci egészségkultuszt meg a fasisztoid dohányzás-elleneseket emlegeti, ha teheti, a zöldek kapcsán.
Ma a Népszabadság rovatvezetője, vagy milye, ha jól tudom.
terra
  Válasz | 2002. szeptember 19. 23:16 | Sorszám: 554
Tetszik a lelkesedésed és hozzáállásod, de egy-két dolgot szerintem nem gondoltál végig.

- "szükséglet" - egy párt társadalmi bázisú megalakításához olyan értelemben szükséglet kell, hogy bizonyos érdekek (érdekcsoportok) létezzenek, amelyeknek még nincs a politikai rendszerben képviselete - tehát először a "szükséglet", aztán a párt. Lehet fordítva is, de akkor az a párt nagyon rövid életű lesz (ld. rendszerváltás utáni pártburjánzás).
- Akkor most a zöld (öko, stb.) párt egy-ügyű és életképtelen vagy nem ?
- A politikai "Címkékkel" kapcsolatban azonban maximálisan igazad van, de miért mész olyan messzire? (Nagy-Br.-Blair)
Utalhattál volna mondjuk arra, hogy az mszp miért szociáldemokrata, vagy a Rózsadombi-Torgyán-féle FKGP mitől (volt) kisgazda?

_ választójog korlátozása, arisztokrácia szükségessége: ebben nem értünk egyet. Gondolkodj egy kicsit tovább is! Azt, hogy ki választhat és ki nem, valakinek el kell döntenie. Ugyanígy azt is, hogy ki legyen az arisztokrácia tagja. Innentől kezdve a demokratikus vívmányok ingatag talajra helyetődnek át. Aki kiharcolja a döntés jogát, az kizárhat másokat a demokratikus jogok gyakorlásától. Ld. : most a kormány(pártok) döntik el, hogy ki a képzett, stb, tehát arisztokrata és kit kell azonnal és páros lábbal kirugni (politikai tisztogatás).

"A jó vezető, a jó politkai párt ismérve nem a helyes ideológiai címke viselése hanem a megfelelő tartás, erkölcsiség birtoklása" - ez különösen teszik !!!

- Gaia : egyetértünk. Amúgy meg bátorságra vall, hogy ezt előhoztad.
Balogh János: Igen!!!

-

Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 19. 22:50 | Sorszám: 553
111-nek az 544. hozzászólásához:

NEHEZET KÉRSZ. Már sok ilyet írtam, de valamiért most nem áll rá az agyam. Miért? Nem érzem a technikáját. Más az, ha előttem egy fehér papírlap. Azon a szerkesztést már megtanultam. De ezt a "csetelős" masinériát még csak tanulgatom. Biztos vagyok benne, hogy KYU lenne a legalkalmasabb, mert ő aféle moderátor itt.

Halló KYU!!

Foglalkozz egy kicsit az "111" által felvetett dolgokkal!

Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 19. 22:37 | Sorszám: 552
Az általad írottak tanulságosak, de nem érthetek vele egyet.

Miért gondolod, hogy szűkíteni kellene a szavazati jogosultak körét? Azt hiszed, hogy most a szavazás olyan borzasztóan sok dolgot dönt el?

10 éve dogozom az államigazgatásban és azt tapasztalom, hogy az ügyek legnagyobb része bürokratikus szakapparátusi döntés alá tartoznak. Szerintem ez is túlzás.

Egy szakapparátus belső látásmódja sokszor szögesen ellentétes lehet a közösségi érdekekkel és ezért látom fontosnak a demokrácia szélesítését és a népszavazás gyakoribb használatát.

111
  Válasz | 2002. szeptember 19. 15:52 | Sorszám: 551
Továbbá: Kyu, Eszbey, Apó és mások! Energiátokat fordítsátok pl. arra, hogy írtok egy jó állásfoglalást "a Gondola ződjei" nevében, ahogy javasoltam. Nagy tisztelettel. Pardon.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola