Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt (25. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
eszbey
  Válasz | 2002. szeptember 11. 02:34 | Sorszám: 500
Nem egészen becsukottal. Mivel fontos a számla, mostanság csak éjfél után vagyok itt. Álmosan,
Szörnyen röstellllllem, megjavulok. Különösen hogy, a nyelvvédelem fickós vesszőparipám.
Tényleg szeretnék pártoskodni. Muszáj, pedig egyszer már megutáltam.
Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 11. 00:39 | Sorszám: 499
* A zöld politika nem sebészeti munka. mert a sebész nem gyógyítja az okot, hanem eltávolítja az elromlott részeket. Ez a sebészi munka a környezetvédelmi szakma feladata.
* A zöld politika a belgyógyászathoz hasonlít. Keresi az okot és gyógyítja. Ha nem ezt teszi, akkor olyan ellenállást szül, ami a működését ellehetetleníti, marginalizálja.
* A zöld politika következésképpen akkor sikeres, ha nem radikális, hanem reális. Ugyanis a környezetszennyezés a társadalom működési zavarának csak a tünete, ezért az okok kezelése mindenképpen több, mint amire a környezetvédelmi szakma önmagában képes.
111
  Válasz | 2002. szeptember 10. 18:03 | Sorszám: 498
Imádom magam ismételni:
"Ajánlom figyelmedbe az Új Jobboldal képviselőinek írásait a demokrata hasábjain. Én rendszeresen olvasom. (...)
Ugyanakkor folyamatosan felhívják a figyelmet a globális környezeti károkozás hatásaira, kockázataira is.
Tehát, igaz: "a magyar zöldségek is egyértelműen balra húznak." Csakhogy a nyugat-európai jobb pedig zöldül.
Hogy pedig a nyugati zöldek honnan jöttek azt Apóka leírta. Viszont attól, hogy ők eltünnek a környezetvédelem még - egyre szélesebb - társadalmi ügy lesz. A kérdés, hogy ezt ki, hogyan képes kezelni."
111
  Válasz | 2002. szeptember 10. 17:50 | Sorszám: 497
Eszbey!

Én mindezzel egyetértek, Mallow és Hóbuda szkeptikus egy kicsit.
Egyébként Te becsukott szemmel írsz? (Bocs)

111
  Válasz | 2002. szeptember 10. 17:39 | Sorszám: 496
"Ha az egész világ tervszerűen állna át, nem lenne nagy probléma."
Mi az, hogy tervszerűen? A "világ" társadalmi vonatkozásban nem tervszerűen működik. Bár tulajdonképpen a terv az, hogy megváltoztassuk. Olyan viszont nem volt, hogy a világ egyszerre változott volna meg. A változás egy folyamat. Minden egyes országban apránként megy végbe.

Koalíciót csak akkor kell kötni, ha muszáj. De: a nagyhal megeszi a kishalat! Ez tényleg veszélyes. Külső támogatóként is lehet "kormányozni". Ez pusztán mandátumfüggő.

eszbey
  Válasz | 2002. szeptember 10. 01:38 | Sorszám: 495
Az emberek (kik azok az "emberek"? A fogyasztók?)
Miért vesz ilyan-olyan autót? mert föltünő, a szó szoros éretelmében KItünő akar lenni.
Az emberek értékválsztása jó és rossz irányba is terelhető. Jórészüket nem lehet meggyőzni, de várja azt, hogy értékeket javasoljanak nekik. /"Szomjazza az igazságot"helyes, legyen.
Nem lesz a zöldség tömeges rögtön, hamar. Van időnk a társadalomra. Sajnos, sokkal kevesebba a teremtett világra, amit a pénzhatalom martalócai széttaposnak.Bizonyos dolgokat elehetetlenné kell tenn, minden eróvel.
Ma hallottam az Inforádión egy olajos főnök predikációját. Szerinte két akadálya van az üzemanyag-ellák elterjedésének. Az egyik: a tankoló kutak hiánya. Ahaa. A másik: a hidrogén tömeges előállítása. Értirk?
Ezt MINDTA mint akadályhalmazt! ÉS MIT NEM?

Egy párt idehaza is azért kell, hogy az ilyen szövegek után ki tudjuk taposni a megfelelő lépéseket: le az oljajjal!

eszbey
  Válasz | 2002. szeptember 10. 01:27 | Sorszám: 494
Küvé, ne keverd!
A cuvée miből van, he?
Amúgy: rossz duma, de sokat mondják.
Továbbá: csakugyan, a zöld mozgalmat megszállták a komcsikkek. Na és? Kikell tenni őket száradni!
Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 10. 00:49 | Sorszám: 493
Nekem teccik az a gondolat, hogy a zöldek nem koaláznak kezdetben, mert még nem elég tapasztaltak, hanem külső támogatói lehetnek egy kisebbségi kormánynak.
Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 10. 00:44 | Sorszám: 492
Ezeket te csak úgy spontán hasból fakítod ide vagy szoktál az ilyenek leírásakor gondolkodni is?

Ugye nem gondolod, hogy minden jobb oldali náci?

Mallow
  Válasz | 2002. szeptember 09. 16:29 | Sorszám: 491
A teljes átállás után valamelyest visszatérne a jólét, de mi lenne az átállás alatt!?
Ha az egész világ tervszerűen állna át, nem lenne nagy probléma. De erre nincs valami nagy esély... Ha egyes országok beintenek a többinek, akkor az erőteljes "fogyasztói" és mindenféle jólét csokkenéssel járna.

Tehát, ez utóbbi járna nagy lemondásokkal, és én erre gondoltam.

Koalíciót azért kell kötnie, hogy kormányra jusson, erre másként nincs esélye. Régebben vki azt írta, hathatós befolyásra lehetne így szert tenni. Ezt akartam cáfolni.

Mallow
  Válasz | 2002. szeptember 09. 16:19 | Sorszám: 490
Csak egy hasonlatot mondtam.
A hasonlat mindkét "felét" támogatom a mai rend ellenében.
111
  Válasz | 2002. szeptember 09. 15:57 | Sorszám: 489
Egy gyöngyszem mindenkinek:

"A közérdeklődés rendszerint olyankor fordul a múlt felé, amikor a jövö alakításának eszközei kicsúsznak a kezünkből, vagy a politikusoknak nincs a jövőről olyan érdemleges mondanivalójuk, amely a vetélkedő csoportokat egymástól kellőképpen megkülönböztetné."

Lányi András, Népszabi., Hétvége 2002. szept. 7.

(Hajrá!)

111
  Válasz | 2002. szeptember 09. 15:46 | Sorszám: 488
Neked is üzenem amit Hóbudának.

"a "fogyasztói jólét" csökken."

Pontosan ezt a hiedelmet kell eloszlatni. Merthogy nem igaz. Nem kell kevesebb áramot fogyasztani, csak másképpen állítják elő. Nem kell kevesebbet autózni, csak éppen más üzemanyaggal. Nem kell kevesebbet vásárolni, csak éppen más csomagolásban. És ez olcsóbbá teszi mindenki életét!

"ha egy zöld párt koalázna a Fidesszel, az épp olyan (hatástalan) lenne, mintha a MIÉP tenné ezt"

Miért koalázna bárkivel is? Egy zöldpárt elől áll, külső támogatója pedig bárkinek lehet.

cuvee
  Válasz | 2002. szeptember 09. 15:43 | Sorszám: 487
"hogy a valódi zöldséghez semmi köze. Balosféle."

És ezzel nincs egyedül. Nem vlétlenül járja az a mondás a zöldekről, hogy olyanok, mint a dinnye. Csak kívülről zöldek, belül vörösök...

111
  Válasz | 2002. szeptember 09. 15:35 | Sorszám: 486
Miért kell 10 millió emberben gondolkodni? Pártot akarunk és nem diktatúrát! Legyen meg első körben az a 300 ezer biztos szavazó!
Amennyiben a párt bejut a parlamentbe és legitim politikai erőként működik, beindít egy folyamatot, amivel további támogatókat találhat. Arról nem is beszélve, hogy a támogatói létszám növelésének lehetősége még egy parlamenten kívüli párt esetében is fennáll. Továbbá a hatalom megszerzésével és gyakorlásával a 10 millióra is befolyással lehetünk. (törvényalkotásra, propagandára gondolok.)
Hóbuda
  Válasz | 2002. szeptember 09. 09:47 | Sorszám: 485
Magyarországon 10 millió emberből alig van, aki túl tudna látni a napi gondjain. A nagy többség egyik napról a másikra vegetál, bedől hülye reklámoknak, fogyaszt, akkor is, ha nem is engedhetné meg magának, csak azért, mert ettől érzi agát embernek és polgárnak. Ezen változtatni nem elég 1 nagy vagy akár sok kis zöld párttal. Csak egy egyszerű példa: hová dobod ki a szemetedet és hogyan? És a többi majd' 10 millió?
Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 08. 22:56 | Sorszám: 484
NA ÉS? Ne tegyek semmit, mert semmi sem tökéletes?

Minden politikai értékrend nehezen érvényesül, ennek ellenére sokan igyekeznek megvalósítani a sajátjuknak mondottat.

Miért éppen a miénk maradjon ki a megvalósítás bonyodalmaiból?

Mallow
  Válasz | 2002. szeptember 08. 13:38 | Sorszám: 483
Egy zöld életmódra való váltás nagyobb traumát okozna egyeseknek (elkényelmesedett lagymatag fogyasztópógár + pártembereink), mint az EU-ból való kimaradás.

De hát tudjuk: már az EUn kívül sincs élet! Megyókánk megaszondta: olyan lesz ez, mint a második államalapítás.

Még Orbán sem hiszem, hogy komolyan gondolta az elhíresült, "EU-n kívül is van élet" mondatát.

A zöldek pedig csak akkor győzhetnek, ha az emberi életmód és életszemlélet gyökeresen megváltozik, és ezzel párhuzamosan a "fogyasztói jólét" csökken.

Régen írtam egy párhuzamot: ha egy zöld párt koalázna a Fidesszel, az épp olyan (hatástalan) lenne, mintha a MIÉP tenné ezt. Az itteni első mondatomat olvasva, gondolom mindenkinek világos lesz, miért írtam ezt akkor.

Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 08. 02:43 | Sorszám: 482
"Magyarországon 10 millió zöld gondolkodású ember van, csak még nem tudja magáról, hogy ő az."

Ezt szoktam mondani. De a valóság nem rózsás. Komoly kulimunka lesz felépíteni a zöld pártot, mert nagy a hitetlenség és ezt hit bélkül nem lehet eredményre vinni. Ezért gondolkodom új szervezési módszereken. Olyan módszereken, ami szíven üt.

eszbey
  Válasz | 2002. szeptember 08. 02:12 | Sorszám: 481
Ki hány zöldet ismer, aki velünk mozogna egy pártban?
eszbey
  Válasz | 2002. szeptember 07. 00:53 | Sorszám: 480
A világban mindeneféle értékek vannak. És mindenféle értéktelenségek. Vannak u. n. "jobboldali" és "baloldali" értékek. És "zöld" értékek. Pontosabban: értékek vannak csak, amiből, ha választunk, kikeveredik a veres, a fekete vagy épen a zöld. Ez a felelőségünk. A választás.
Természetesen nem csak egy kupacból veszünk. Így lehetünk jobbos vagy balos zöldek. Én jobbos vagyok, mert így választottam.
Aki mondani akar valamit nekem, az az ügyről beszéljen vagy rólam. Ne másokról.
Zöld pártra azért van szükség, hogy a közelálló értékeket választók segíthessék egymást az értékek éltetésében. Mások is választanak. Akik a zöldet, azok velem vannak, s én velük. Akik mást, azok lehetnek még értékes emberek, tisztességesek és jóindulatúak. Akik a zöld értékek lerombolására törnek, azok az ellenségeim.
ennyi
eszbey
  Válasz | 2002. szeptember 07. 00:27 | Sorszám: 479
"Dilettáns, erkölcsileg kétes vagy nem átlátható és frusztrált alakok ne jártassák a szájukat a Természetért."
Egyetértek.

"Nézzük ezt a Cohn-Benditet pl. Expressis verbis pedofil."
Azt nem állíhatom,hogy pedofil, de az biztos, hogy gusztustalan figura. De te se vagy valami gusztusos.
És: nem az a baj, hogy pedofil(ami: bűn)- hanem az, hogy a valódi zöldséghez semmi köze. Balosféle.
Magyar Nemzet 2000. június 6. - ott olvass erről.

eszbey
  Válasz | 2002. szeptember 07. 00:14 | Sorszám: 478
Kínos tévedés ez az általánosítás..
A mondott könyvet nem olvastam. Mi a jobb oldal? Ki sajátítja ki? Zöld nem lehet jobboldali?
Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 06. 21:10 | Sorszám: 477
Droppa Györgyről, családi kötődéséről (ÁVH) már írtam ebben a topicban.

Mivel a zöldek közötti titkosügynökök felszinre kerültek, ezért mostmár ideje megvalósítani egy valódi zöld pártot.

Apóka
  Válasz | 2002. szeptember 06. 21:02 | Sorszám: 476
"A zöld-mozgalom eredendően és ma is vérvörös."

Ez ugyanannyira nem hamis kijelentés, mintha azt mondanánk, hogy a minden jobboldali náci.

"Nem lehet valaki csak környezetvédő tessék már észrevenni!"

Nem lehet valaki csak keresztény tessék már észrevenni.

VAGDALKOZOL A VAKVILÁGBA.

Ebben a topicban már többször ismertettem a zöld politika, zöld értékrend lényegét történetét. Nem akarom megismételni. Olvasgasd egy kicsit visszafelé is a topicot és rájössz, hogy kijelentéseid megalapozatlanok.

ESSEN LE AZ ÁLLAD EGY KICSIT. Felsorolok néhány konzervativnak tekinthető zöld politikai álláspontot.

* A zöldeken kívül senki nem állt ki akkor, amikor a nagy olajtársaságok kis törzseket, kis népeket pusztítottak el.
* A zöldek gazdaságpolitikája méri a család gazdasági értékét, szemben a jelenleg alkalmazott GDP GNI alapú közgazdasági elemzéshez.
* Hangsúlyozza, hogy a monokultúrás mezőgazdasági termesztést terjesztő multik kiszolgáltatottá, önellátára képtelenné teszik az országokat.
* Egy nép kultúrája alkalmazkodás a környezetéhez (a természetihez is). El a kezekkel a nemzeti kultúráktól. Le a multikultúrával.

"Dilettáns, erkölcsileg kétes vagy nem átlátható és frusztrált alakok ne jártassák a szájukat a Természetért."

A jobboldalon és a baloldalon egyaránt előfordulnak az általad felsorolt embertipusok. Miért feltételezed, hogy csak a zöldek között van ilyen. Szerintem az általad elitélt magatartás pártfüggetlen. Ha te nem így gondolod, akkor rólad is alkothatnak ilyen véleményt.

Tudtad-e, hogy a holland szélsőjobb oldal vezetője, akit nemrég meggyílkoltak, homoszexuális volt és a szeretője fekete bőrű volt? Ezt hova teszed? Mert az én agyamban ez kicsapja a biztosítékot. De ettől az egy esetttől függetlenül nem általánosítok az egész jobboldali politikára és politikusaira.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola