Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
Gyöngy
  Válasz | 2006. május 06. 15:48 | Sorszám: 1026
Nagy baj, ugye, hogy ennek a topic-nak témája is van? Nagyon töri az orrodat, részeges kis barátom .
warlord
  Válasz | 2006. május 06. 15:43 | Sorszám: 1025
Ugy finoman sokkal regebben vagyok itt hogy te engen ide kuldottnek regisztralj )Meg computert sem lattal mikor en mar itt voltam )Vilagos??Vilagos.Akkor OK )
Gyöngy
  Válasz | 2006. május 06. 15:41 | Sorszám: 1024
Hagyjad, ezt a tagot azért küldték ide, hogy mindent a maga képére formáljon, kár vele egy percig is foglalkozni.
warlord
  Válasz | 2006. május 06. 15:38 | Sorszám: 1023
Kis baratom egy kritikat birni kell am,nem okoskodni!!
Gyöngy
  Válasz | 2006. május 06. 15:38 | Sorszám: 1022
Ilyen párt a választások küszöbén létre is jött, ha jól emlékszem, Élőlánc néven. Nem lehetett sokat megtudni róla: vagy azért, mert nincs mit, vagy azért, mert nem volt, aki/ami kommunikálja.
kyu
  Válasz | 2006. május 06. 15:34 | Sorszám: 1021
A párt ellen csak az a kifogásom, hogy amint párttá alakul egy mozgalom, hirtelen elkezd kizárólag pártpolitikai érdekek mentén mozogni. A zöldekre is igaz ez, viszont az érem másik oldala, hogy parlamentből nyilván összehasonlíthatatlanul eredményesebben lehet politizálni, és célokat elérni.
A másik kifogásom meg az, hogy az emberek is kezdenek megundorodni a pártoktól, és ma már nehezen veszi be a gyomruk, hogy esetleg létezhet "másmilyen" párt is. A mozgalmak még kevéssé vannak lejáratódva.
Érdekelni pedig minden érdekel. A múltkor kb. ott tartottunk, hogy nevet kéne választani, és bizonyos lokális célokat megjelölni, melyek mentén el lehet kezdeni hallatni a hangunkat.
Jól emléxem? (Lev.listánk is volt. )
Viszont, ha nem bánod, nem kéne kizárólag személyes vonalra terelni a dolgot, hiszen a fórum előnye, hogy sokan sokféleképpen látunk, sok 5let, vélemény jöhet innen-onnan.
(Persze, a kapcsolatfelvételnek részemről semmi akadálya, csak ne vonuljunk vissza ismét.)
kyu
  Válasz | 2006. május 06. 15:24 | Sorszám: 1020
Én az életben nem dobtam el egy papírzsebit sem, az viszont gyakran előfordul, hogy mások után felszedem.
És nagyon hálás lennék, ha ez a topik megmaradhatna olyan konstruktívnak, mint amilyen 2003-ban volt. Hogy te is értsd: a magadfajta USA-mániás nagyarcú seggfejek inkább máshol bunkózzanak.
Köszike.
warlord
  Válasz | 2006. május 06. 13:40 | Sorszám: 1019
Mondtal; egy nagy hulyeseget!!Magyrorszagon nincs tobb kornyezeti problema mint masutt???Voltal mar Svajcban..Az ilyenek mint Te ontik a szart az erdoszelre..
eszbej
  Válasz | 2006. május 06. 13:14 | Sorszám: 1018
(Régebben eszbei és eszbey néven is futottam: csak technikai váltás a mostani nikk.)
Nagyon jó ötlet volt fölhoznod a topikot. Csakugyan, néhány érdeklődő volt csak akkoriban, de háromnál azért talán több. Végig fogom megint olvasni. Edvárd jelen van a Fórumon, nem tudom most másfele merre kalandozik, de egy kezdeményben, azt hiszem, részt vett. Apóka eltűnt előlem, öreg harcos, ha körülményei engedik, biztos mozdul - valamerre. Talán van más neve is. Te meg Te vagy, csak innen ismerlek.
Igen, kell egy „igazi párt”, amely zöld. Párt kell: ez nem azt jelenti, hogy olyan, mint a torgyánizált kisgazdák vagy a szocik, vagy… hanem tisztességes. Lehetséges ilyesféle, van rá példa. Még sikeres is - a maga módján.
A György Lajos-féle „spirituális forradalom” nagyon fontos, valóban, de az még egy lelken belül is lassan épül. A Verók-Fürst-féle ház- és múltrombolók azonban ma dolgoznak, kétszázzal, és ahhoz, hogy megállítsuk őket, meg kell akadályozni az ismételt hatalomra kerülésüket. Ezt csak politikai úton (lásd: önkormányzati választás) lehetséges. Az általad kívánt „átfogó mozgalom” része lehet egy politikai párt, határozott kontúrral, amely megoldhatja a hasonló feladatokat.
Ha érdekel a dolog, keressük egymást személyesen.
eszbej
  Válasz | 2006. május 06. 13:13 | Sorszám: 1017
Az idő mindig itt van. Már mint a pártalapításé és a pártszerű cselekvésé. Nem sokára jönnek az önkormányzati választások és azt hiszem, hogy a sok zöld/öko gondolkodású polgárnak lehetőséget kell adni a szavazhatásra.
Figyelem! A globalisták és üzletfeleik által hirdetett „fenntartható fejlődés” eszme nem azonos a zöldek hasonnevű alapigéjével (a magyar kifejezés amúgy is rossz fordításon alapszik, de nehéz lenne harcolni ellen; maga mindenestre a jövőben az „ésszerű építés” frázist használom helyette).
A pártcselekvés, a mozgalmárkodás, a tudományoskodás, a környezeti nevelés, a széplélekpengetés, a fa - eb - ház - víz védő akciózás, a spirituális megvilágosodás, a nem szemetelő önfegyelem stb. nem zárják ki egymást. Mindnek más a feladata és másfajta lelkialkatú embert kíván mind. Más és más módszerek és más és más szervezetek működése egy irányba vezet: a zöld jövőbe. Természetesen tudatában kell lenni, hogy mi is az és mi is a napi élet. Tudniillik pártot a mai viszonyok uralására kell (és lehet és érdemes) szervezni. Ám lehet: a szervezet „sikeres” (ne a bulvárértelmezést tessék érteni ez alatt) csak évek múlva lesz. Ezt végigélni nem könnyű, de jó edzés.
Ma Magyarországon nincsen betöltve a zöld politikai kocka a játéktáblán. Márpedig, ha nem jó csapat horgonyozik le ott, akkor baj lesz. Ezért kell MA egy jó zöld politikai szervezet. Ezért is
kyu
  Válasz | 2006. május 06. 09:43 | Sorszám: 1016
A nagypolitikát nem kell erről megkérdezni. A Zengő-hegyi akcionisták sem kérdezték meg, csak egyszerűen sikerre vitték az ügyet.
Ha egy mozgalom alulról szerveződik, és elég széles tömegeket meg tud mozgatni, a nagypolitika elmehet a búsba.
kyu
  Válasz | 2006. május 06. 09:39 | Sorszám: 1015
Teljesen igazad van. (Te régebben nem eszbei néven futottál? )
Tulajdonképpen azért hoztam fel a topikot, mert anno, több éve itt mi elkezdtünk szervezni egy zöld mozgalmat (ne párt legyen!), de hamvába holtunk, mert kb. 3 embert érdekelt rajtam kívül. (Eszbeit, Edvárdot, és ha jól emléxem Apókát.)
Az elmúlt 3 évben viszont csak erősödött bennem az óhaj, hogy most már tényleg kéne egy "ütőképes zöld párt", ami nem is igazán párt (a pártpolitikától megundorodtam), hanem sokkal inkább átfogó mozgalom.
Vagy ahogy György Lajos mondta: spirituális forradalom.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. május 06. 07:17 | Sorszám: 1014
Szerinted. de ez nem teljesen jogos.
estebany
  Válasz | 2006. május 06. 01:23 | Sorszám: 1013
A harmadik felvetésedre reagálnék: Valóban jó lenne egy zöld nemzeti párt (konzervatív és akcionista, mint akár az élőlánc is), de sajnos "inter armas silent musae": nem jött el az ideje. A nagypolitika ezt sem engedi kibontakozni. Bár egy körülírt zöls párt nagyonis beleillik a már az elvekben (és valamelyest a gyakorlatba is beágyazódva) az EU-ban is meghonosodott, sőt támogatott "fenntartható fejlődési modell" kereteibe, de ettől - főleg a globalizáció szorításában - ők is viszonylag könnyű szívvel állnak el, váltják fel aprópénzre. (Arról most nem is szólva, hogy a pénzügyi versenyképesség hajszolása belekényszeríti őket az új tagállamok újragyarmatosításába).

Amíg a hazai történelem még mindig az eredeti tőkefelhalmozás és a pozíciószerzés önző lázában ég és tipródnak a közszereplők, egy ilyen tiszta hang sem lesz képes áttörni. Mégcsak megjelenni sem.

eszbej
  Válasz | 2006. május 06. 00:52 | Sorszám: 1012
"" Szerintem nincs szükség külön zöld pártra, de annál nagyobb szükség lenne a Fidesz szövetségen belül egy életképes zöld mozgalomra. ""

Szerintem meg igenis nagy szükség van rá - több okból. Egy: látni kell, hogy a Fidesz "egy a tábor, egy a zászló" startégiájának nem vége lesz, hanem vége van. És közben gyakorlatilag megszűnt a Fidesz, mint párt. A feladat: az újáépítés, de ehhez nem nagyon fűlik senki főfideszes foga.
Kettő: létezik zöld politikai gondolkodás és érdekrendszer Magyarországon is - is! - de viszont a megfelelő politikai szervezet nem létezik. Ez nem lehet egyetlen most létező nagy párt sem: egyszerűen mert semmi zöld nincs bennük. A Fideszben sem. Kár elpazarolni a zöld értékeket egy képzelt - és lehetetlen - "nemzeti egységpárt" fradikolbászába.
Három: a zöld politika egyik (nemzetközileg is jelenlévő) útja a konzervatív,nem akcionista és nemzeti értékőrző út. Nekem régóta hirdetett és mondott eszmém egy zöld nemzeti párt létrehozása és működtetése. Ez lehet akár az élőlánc is.

Gyorgy
  Válasz | 2006. május 05. 19:38 | Sorszám: 1011
A régi vágású pártállami öreg természetvédők legfeljebb saját maguk és elvtársaik számára hitelesek.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. május 05. 19:21 | Sorszám: 1010
Illést már a Tagozat létrehozásakor mellőzték. Helyébe olyanvalakit tettek, aki szerintem kevesebb pozitívumot mutat fel jelenleg.

A zöldek elég jól ismerik a politikát és a politikusokat. Igaz néha kissé naivan néha kissé cinikusan látják őket. Vannak köztük régi vágású pártállami öreg természetvédők és vannak valóban ellenzékiek is. Alapvetően azonban szkeptikusak a pártokat illetően. Még! a saját pártjaikban sem bíznak s ebben biztos van szerepe a személyes presztizsnek és ambícióknak, amik egy ilyen zárt közösségen belül is ütközhetnek a kevésszámú pozíció okán. Civilként mindenkinek jut tér. Politikusként mindig csak keveseknek és mindig hierarchiát is vonz maga után a profi politika.

Gyorgy
  Válasz | 2006. május 05. 18:22 | Sorszám: 1009
Elfelejted, hogy az egész magyar ellenzéki mozgalom egy zöld mozgalomból nőtte ki magát. A nagymarosi vízlépcső elleni tiltakozás szervezte meg először jelentős számban a kommunistákkal szembenálló ellenzéket magyarországon.
Gyorgy
  Válasz | 2006. május 05. 18:18 | Sorszám: 1008
Zöld párt kérdésben érdemes elolvasni, ezt a vitát:
http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=007688
Szerintem nincs szükség külön zöld pártra, de annál nagyobb szükség lenne a Fidesz szövetségen belül egy életképes zöld mozgalomra.
Sajnos ezt épp most sikerült lefejezni Illés Zoltán az országos lista esélyes helyeiről való mellőzéssel.
Pedig ő hiteles és aktív igazi zöld politikus, aki ha kell maga megy személyesen megvédeni a zöld érdekeket.
Van egy Zöld Párt nevű szervezet. MSZP által írányított ügynökpárt. Ők 1994-ben még újfasiszta pártként próbáltak politikai pánikot kelteni. Mostanában újra Zöld pártként támadják, elsősorban a Fidesz politikusait. Érdekes nem?
Ha nem vigyázunk a szocik magukat kiálthatják mi a zöld értékek hiteles képviselőinek, mert hát ugye nemetországban is úgy van. Mondják majd. Ehhez pedig van egy szervezetük Zöld Párt néven.
Még él a régi idők rossz szelleme, és a magyar zöldek, akik nem kevesen vannak, jelenleg még zsigerből utálják az MSZ(M)P-t. Nem szabad megengedni, hogy ez megváltozzon.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. május 05. 16:31 | Sorszám: 1007
A plakátjaikról sok minden jó kiderült róluk csak az nem, hogy ők egy párt, a választáson indulnak és rájuk kéne szavazni... Most mit mondjak? Ez nem marketing.
eszbej
  Válasz | 2006. május 05. 01:01 | Sorszám: 1006
Sajnos, igazad van!

De csak félig!

A hazai zöld/ökopolitikában sok a zöld - kevés a politikus. Másrészt nincsen megfogalmazva a cél: a VÉGREHAJTHATÓ startégiai cél és a hozzá vezető taktikai ösvény.
Azt hiszem, az Élőláncból lehet még valami.
A véleményem nem változott: az emlegetett spirituális megújulás egyik elem az aktív zöld politizálás. De politizálni kell végre, nem eszmélkedni, hanem a hatalmat megszerezni.
Én tisztelem az antipolitikus nálláspontot, de nem osztom.

mezeiegér
  Válasz | 2006. május 04. 22:50 | Sorszám: 1005
Erre szvsz az Élőlánc lenne a legesélyesebb.

Igéretesen indult, értelmes vezetők, kidolgozott program, a környezetvédelmet összekapcsolták a hagyományos életformák védelmével, társadalmi konzervativizmussal.

De sajjnos a jelek szerint beleestek ugyanabba a csapdába mint a nemzeti radikálisok közt a Jobbik: Büszkék rá hogy egy olyan elitista, elvont értelmiségi klub a pártjuk, amire néhány ezer elhivatotton kívül soha nem fog szavazni senki.

kyu
  Válasz | 2006. május 04. 22:39 | Sorszám: 1004
Megbocsáss, de szellemi színvonal terén az USA-nak sincs mit büszkélkednie.
Egyrészt, az USA a világ legnagyobb CO2-kibocsátója, de az erre vonatkozó egyezményt következetesen nem írja alá.
Másrészt, én annyi hülye, kulturálatlan, agyatlan idiótával még sehol nem találkoztam, mint az USA-ban. (Pedig elég sok helyen jártam.)
Magyarországon nincs sokkal több környezeti probléma, mint máshol a világban. Ami különbség, hogy nálunk jóval kevesebb, és jóval erőtlenebb zöld mozgalmak, szervezetek léteznek, mint más országokban.
jm
  Válasz | 2006. május 04. 21:46 | Sorszám: 1003
A világ legnagyobb madárvédő egyesülete Angliában van, ahol szinte már a veréb is ritka, a legerősebb környezetvédő mozgalom pedig Hollandiában, amelyik a világ legszennyezettebb országa. Nekünk azért nem ezt az utat kéne bejárnunk.
warlord
  Válasz | 2006. május 04. 21:32 | Sorszám: 1002
Utokepes magyar zold part akkor lesz ha a magyar ember szellemi szintje megerti azt hogy az erdoszele az ibolyanak es varganyanak,nem a szemetnek van!!Otthon olyanok mint itt a mexikoiak!!Ket eve harminc mexikoit nyomtuk bortonbe a rendortiszt tarsammal,eloszor szemetelesert,majd hivatalos elleni eroszakert.huszat deportaltak beloluk..10 meterre volt toluk egy Forest Preserve-be a szemetes,ok soknak talaltak..Mi is )

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola