Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt (30. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
111
  Válasz | 2002. augusztus 19. 18:00 | Sorszám: 375
Helló!

Tudtam, hogy erre a repülős + kocsis Ixir mondatra rá fogsz vetődni. (Sajnos nem fogadtam rá)
Csak nehogy elüldözd, mind Apó Kyut!

Jó fazonok ők is és ismerjük be, hogy a minőség forradalmához rájuk, mérnökökre, kutatókra nagy szükség van. Persze aki lemarad, az kimarad!

111
  Válasz | 2002. augusztus 19. 17:54 | Sorszám: 374
Az a baj ezzel, hogy "elmélet". Vagyis a maga formájában sokak számára értelmezhetetlen és érthetetlen. Mi a gyakorlat?
111
  Válasz | 2002. augusztus 19. 17:49 | Sorszám: 373
Naná, hogy ez már politika. Sőt, a T. politikus is félti a tikszaros életét.
De szegény Kyut elüldözted ...
eszbey
  Válasz | 2002. augusztus 19. 01:56 | Sorszám: 372
Megjöttem a szabadságról, részben.
Az elmém egy része még odavan. Majd megjön.
Örülök az élénk topikéletnek!
Most nem írok semmit, csak annyit:


"Ilyen alapon a repülögép és a gépkocsi tervezést is
társadalmi bizottságoknak kellene felügyelniük, hiszen az életünk függ ezektöl a "mütárgyaktól", amikor használjuk öket."

Kedves lxir!
Igen. Msot tudniillik nem az ésszerűség, a mérnöki tudás vagy mifene alakítja a kocsikat és repülőket, hanem a "gazdasági szükségszerűség". Azaz: a kocsigyártóknak szükséges szupergazdagnak lenni!
Akkor valamit a minőség forradalamáról!

innen holnap

Apóka
  Válasz | 2002. augusztus 17. 23:15 | Sorszám: 371
Bocs, az utolsó karakter kérdőjel akart lenni.
Apóka
  Válasz | 2002. augusztus 17. 23:14 | Sorszám: 370
Igen, amiszerint a földanya és a Föld azonos és a földanya ha akar kiiktatja az embert a bioszférából. Jól mondom,
Mercurius
  Válasz | 2002. augusztus 17. 22:03 | Sorszám: 369
A Gaia elmeletet ismeritek ?
Apóka
  Válasz | 2002. augusztus 17. 21:28 | Sorszám: 368
Mi van Kyu? Kiütöttem a hozzászólásaimmal a winchesteredet?
Apóka
  Válasz | 2002. augusztus 16. 23:21 | Sorszám: 367
Tehát mostmár kérdésként teszem fel. Ha a tényszerű ismeretei miatt az igazi veszélyt csak a kutató ismeri, mert a politikus és a közgazdász nyílvánvalóan diletáns egy atombomba vagy egy génpiszkált rákkeltő élelmiszer hatásait illetően, akkor miért nincs felelőssége a tudósnak?

Ugye 111 ez már politika?

Apóka
  Válasz | 2002. augusztus 16. 23:12 | Sorszám: 366
Én is szeretnék a politikai kérdésekhez eljutni, de Kyu egy védőburokkal vette körbe magát és fe kell törnöm.

A kutatás szentsége nem politikai kategória, de a kutató morálja az már lehet politikiai kérdés.

A tiszelt kommunista szovjet kollaboráns akadémikusaink (Tisztelet a kivételnek!!!) 1986-ban úgy befosatták a rádioaktivitással foglalkozó kutatókat, hogy amikor Debrecenben elmentem a csernobili atomkatasztrófa idején egy kis jód tablettát kérni tőlük nem adtak. Letagadták, hogy van nekik. Pedig tudtam, hogy van. Abban az évben Április 27.-én született a lányom és ahogy illik szoptatni kellett. Szerettem volna a feleségemet feltölteni jóddal, hogy védjem egy kicsit őt és a gyermeket. Égen földön nem kaptam jód tablettát, a kutatóktól sem. Sőt, mismásolták a bajt. Én viszont éreztem és tudtam, hogy a baj a veszély óriási.

A pajzsmirigy rák előfordulása a csernobili katasztrófát követően néhány év mulva megemelkedett és jelenleg is magasan van. A balkáni háborúban alkalmazott uránlövedékek hatására a tüdőrákos halálozások aránya nőtt meg még Magyarországon is. Ezeket kórházi izotóplaborban dolgozó emberektől tudom.

Igen azt mondtam, hogy "a kutatónak kutathatnéka van", de kötelessége felhívni a veszélyre a figyelmet és mint a vekkeróra csörögni és elsőnek ébreszteni az alvókat.

Ez viszont Kyu morál és politika egyszerre.

111
  Válasz | 2002. augusztus 16. 12:28 | Sorszám: 365
Hol van itt egy moderátor?

A zöld párt szerepéről szeretnék hallani, meg a programjáról! Akár a génpiszka vonatkozásában. Pl.: legyen jogszabály arról, hogy a piszkált élelmiszereket külön meg kell jelölni az üzletekben. Lehet, hogy erről már most is kéne tájékoztatni őket? (Majd akkor a fogyasztó eldönti, hogy mit vesz, a kutató meg másfelé kutat.)

kyu
  Válasz | 2002. augusztus 16. 07:36 | Sorszám: 364
"A kutató kutat mert kutathatnéka van. "

Ez teccik. Meg is jegyzem.

"Nehezedre esik a gyónás Kyu! Pedig tanulságos politikai szempontból is. Ne légy olyan szemérmes. "

Úgy láccik mégsem értettél meg.
Szerintem nincs mit meggyónni egy kutatónak. Gyónjanak a politikusok, és a gazdasági szakászok. (No meg a katonákok.)

Apóka
  Válasz | 2002. augusztus 16. 00:30 | Sorszám: 363
Kyu!
Elfogadom, hogy a tudományos kutatás és a tudományos eredmények alkalmazása két külön világ. A kutató kutat mert kutathatnéka van.

A tudományos kutatás eredményeinek alkalmazása viszont nemcsak szakmai, közgazdasági, hanem erkölcsi kérdés is. És itt bicsaklik meg mindig az ügyek intézése.

A génmanipuláció eredményei rendkívül fontosak lehetnek, de ha felelőtlenül, kellő ellenőrzés nélkül és tapasztalat híján történik az alkalmazása, akkor a "Contergan bébi" szindróma léphet fel. Vagyis a kívánt jó hatás mellett megjelenhet egy vagy több súlyosan káros hatás is.

A MONSANTO cég által kifejlesztett és már fogalomba is kapható génmanipulált élelmiszerek patkánykísérletben például rendkívül jelentős mértékben rákot okoztak. Azt a kutatót aki ezt kimutatta a cég nyomására (magyar származású) állásából elbocsátották és tevékenységének szakszerűségét kétségbe vonták.

Állítólag a rákot az a vírus okozza, amelyiket a MONSANTO cég a génmanipuláció során a manipulácó végrehajtása érdekében alkalmaznak. Ha ez a történet igaz, akkor jól gondolkozik "111" barátunk, amikor a természetes szaporodású bírkát részesíti előnybe a bégetési és a pörkölt fronton.

Nehezedre esik a gyónás Kyu! Pedig tanulságos politikai szempontból is. Ne légy olyan szemérmes.

111
  Válasz | 2002. augusztus 15. 13:36 | Sorszám: 362
Multikulti liberó globalizációnak hívják.

Na vegyük komolyan:

Atomerőmű: élni és élni hagyni. Bár én szívesebben mondom program gyanánt, hogy az állam hozzon létre egy alapot, amibe az atomerőmű is fizet és K+F keretében szél, nap, bio, termo, stb. energia felhasználásával foglalkoznak.
Továbbá, hogy valódi és végső megoldást találunk (és nem keresünk) a radioaktív hulladékok elhelyezésére.

Ugyancsak fogalmazzunk úgy, hogy nagy erőkkel támogatjuk a bio gazdálkodást.
Vagyis, a program legyen szinte teljesen pozitív, ne a tagadásra épüljön, hanem más lehetőségeket kínáljon.
Itt jegyezném meg, hogy nem a juppikat + a cicamicákat kell meggyőzni, hanem azokat kell megtalálni, akik várják ezt. (Reméljük van 5%-nyi ilyen szavazó.) Ez VV-nek szól

kyu
  Válasz | 2002. augusztus 15. 09:24 | Sorszám: 361
"És végezetül: mit gondolsz ez most valódi élet? "

Nem, a Mátrix foglyai vagyunk.

111
  Válasz | 2002. augusztus 14. 16:57 | Sorszám: 360
Mit nem lehet ezen érteni? IGAZI bárányokat akarok, akinek van anyukája + apukája. Ez az ars poeticám.
111
  Válasz | 2002. augusztus 14. 16:53 | Sorszám: 359
köszi
111
  Válasz | 2002. augusztus 14. 16:52 | Sorszám: 358
Most kiugrasztod a nyuszit: én sem értek hozzá - nem is akarok - de enni sem akarom őket. Ha lehet.

Tulképpen igazad van, tényleg az alkalmazással van baj. Dehát mindig előkerül a sötét erő. Ezért is fontos egy tökös párt.

És végezetül: mit gondolsz ez most valódi élet?

kyu
  Válasz | 2002. augusztus 14. 15:17 | Sorszám: 357
????
apostol
  Válasz | 2002. augusztus 14. 15:08 | Sorszám: 356
Köszi, hát nem tudom, de a személyes igazolványában még nem nagyon száradt meg a pöcsét!
kyu
  Válasz | 2002. augusztus 14. 14:56 | Sorszám: 355
Dolly?
Feldobta? És hány évet élt? Mennyivel kevesebbet, mint ha rendesen született volna?
apostol
  Válasz | 2002. augusztus 14. 14:49 | Sorszám: 354
... úgy tudom, hogy az a klónozott gyapjasjószág már feldobta a pacskerokat...? Hogy is hívták?
kyu
  Válasz | 2002. augusztus 14. 13:20 | Sorszám: 353
Ez így van.
kyu
  Válasz | 2002. augusztus 14. 13:19 | Sorszám: 352
Van valamilyen bizonyítékod, hogy a génmanipulált élelmiszarok tényleg szarok? Vagy csak osztod a tömeghisztit? (Nem értek a témához, csak kérdezem...)
A klónozás pedig ma még gyerekcipőben jár, amit tudok róla (szintén nem sok) az alapján embernél én nem alkalmaznám. (Remélem figyelsz: már megint az alkalmazásnál tartunk...) De a kutatása hosszú távon nagyon hasznos lesz/lehet. Lásd: szervátültetés (ha mondjuk új májra várnál, és az életed függne attól, hogy találnak-e megfelelő donort, akkor nem szeretnéd, ha klónozással tudnának neked "növeszteni" egyet??), továbbá gyermektelen, meddő házaspárok esetén gyermekáldás.
Tehát mégegyszer: nem a tudomány a káros, hanem ha a vívmányait nem megfelelőképpen alkalmazzák.
111
  Válasz | 2002. augusztus 14. 12:49 | Sorszám: 351
Egy kicsit mennyünk vissza a pártosodáshoz.

Hogy kedves Kyu milyen pártot szeretne az két dologtól függ:
1. milyet csinál
2. mennyire vesz részt benne.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola