Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt (42. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
kyu
  Válasz | 2002. június 07. 10:31 | Sorszám: 75
Kedves Toloba,

nem minden természetvédelmi terület volt az állam kezében. Az önkormányzatok basáskodtak sokuk felett, a mai napig.
Persze a szoci önkormányzatokkal eddig is le lehetett zsírozni, hogy egy rét, cserjés helyén mondjuk golfpálya épüljön, a Tétényi-fennsíkon meg lakópark ( a la megyó elvtárs).
De ha minden a Földalapba lesz vonva, akkor az elvi problémák is megszünnek.
Persze, te biztos nem látod ilyen sötéten a helyzetet, hiszen az elvtársaid becsületességéhez nem férhet kétség. Ugye?

toloba
  Válasz | 2002. június 07. 09:05 | Sorszám: 74
És kinek a kezében van egy természetvédelmi terület? Egy kézben, az államéban. A kezelése van más kézben. Nem csűrni-csavarni akarom, de a természetvédelmi terület is termőföld, legfeljebb nem mezőgazdasági művelésű. De terem. Viszont ha az készül amire gondolsz az nem helyes és tégy ellene, talán még segítek is. De várd meg amíg kézzelfoghatóbb jelei lesznek a dolognak. Viszont más vetülete is lehet a dolognak: egy kézben vannak, egy szempár lát rá az egészre, egységesebb lehet a földdel kapcsolatos munka.
kyu
  Válasz | 2002. június 07. 08:45 | Sorszám: 73
Hogy egy kézben legyen az összes állami tulajdonban lévő termőföld. Amivel az állam azt csinál, amit akar. Ha akarja a gazdáknak adja, ha akarja a multiknak. A bibi ott van, hogy kedves miniszter elvtársunk kijelentette: szerinte a természetvédelmi területek is termőföldnek minősülnek.
Mit szólsz ehhez?
És megyó elvtárs már dózeroltatott le területet lakópark céljából, ahol szigorúan védett növények garmada élt. Ugye...
toloba
  Válasz | 2002. június 07. 08:33 | Sorszám: 72
Szerinted miért jött létre a Nemzeti Földalap?
kyu
  Válasz | 2002. június 07. 08:23 | Sorszám: 71
Na, most kéne igazán egy ütőképes Zöld Párt!
A tetves maszop, akarom mondani, szeretett kormányunk, bevonta a Nemzeti Földalapba a természetvédelmi területeket.
Kérdéseim:
- vajon mi a céljuk ezzel? (Eladni, és plázát építeni rájuk?)
- mit tehetünk ellene?

Csúnya dolog ugyan prejudikálni, de jelzem, hogy ha hozzá mernek nyúlni a természetvédelmi területekhez, akkor én zöldterrorista leszek.

András
  Válasz | 2002. május 24. 12:04 | Sorszám: 70
Küldtem neked egy emailt.
kyu
  Válasz | 2002. május 24. 12:04 | Sorszám: 69
OK, hozzál össze vele.
Köszi.
András
  Válasz | 2002. május 24. 12:02 | Sorszám: 68
Nem, most már egyszerű képviselő. Amúgy a Fidesz tagja.
kyu
  Válasz | 2002. május 24. 12:00 | Sorszám: 67
"Tudok segíteni abban, hohgy Illés Zoltánnal összehozzalak. "

Épp kérni akartam...
Ő a környezetvédelmi államtitkár, ugye? Fidesz-tag?

András
  Válasz | 2002. május 24. 11:55 | Sorszám: 66
kyu! Engem ilyen direktben nem tud lekötni a dolog. De például a kezdetben elég nagy szimpátiával szemlélném, ha néhány fiatal látványos környezetvédelmi akció szervezne (olyan Grrenpeace módra). Ha valóban van benned elszántság, 1 dolgot tudnék neked javasolni: kersd meg Illés Zoltánt. Nála nagyonn környezetvédelmi fanatikust a politikusok körében nem ismerek. Ha van elképzelésed, talán segíteni is tudna, ha másban nem, hozzád hasonló gondolkodású emberek megismerésében.

Tudok segíteni abban, hohgy Illés Zoltánnal összehozzalak.

kyu
  Válasz | 2002. május 24. 11:20 | Sorszám: 65
Kedves olv.társak,

akkor feltennék egy direkt kérdést.
Ki lenne hajlandó beszállni egy zöld-mozgalomba/pártba, minek a céljait, funkcióját nagyjából részleteztük az eddigiekben?

onogur
  Válasz | 2002. május 23. 14:36 | Sorszám: 64
Nem kell hozzá semmi.
Csak tíz alapító tag, még illetékmentes is a bejegyzés.
Persze valami alapító okiratot meg kell fogalmazni, hogy miért alakult a párt (mozgalom, szövetség, fórum, etc), mik a céljai, és így tovább.
Mallow
  Válasz | 2002. május 23. 12:01 | Sorszám: 63
Veszélyes összehasonlítás. Azt gondolom, egy zöld párt inkább hasonló helyzetben lenne programjának megvalósítását tekintve, mint a Miép, ha koalázna a Fidesszel. Felületes eredmények, fordulat - valódi eredmény - nélkül.
Mallow
  Válasz | 2002. május 23. 11:56 | Sorszám: 62
A mai helyzetben eredménynek számít. De szerintem kevés.
Mallow
  Válasz | 2002. május 23. 11:54 | Sorszám: 61
"Lenne"
Például?
frog
  Válasz | 2002. május 23. 11:51 | Sorszám: 60
> Gondolod, hogy egyedül is be tudnának jutni?
Ez szerintem rengeteg tényezőtől függ. Nekem is vannak kétségeim, de lehetséges, hogy kisebb veszteség lenne, ha pl. csak 8 év múlva kerülnének be független szervezetként, és nem 4 év múlva, beolvadva az egyik nagy pártba.

A díjat köszi Igyekeznünk kell, mert sok a hiéna...

kyu
  Válasz | 2002. május 23. 11:17 | Sorszám: 59
"Nem gondolom, hogy a zöldeknek bármelyik nagy politikai erővel közös listát kellene állítaniuk. "

Gondolod, hogy egyedül is be tudnának jutni? Én nem vagyok ilyen optimista...

"bármennyire szimpatikusak is, gondolkodás nélkül felhasználnák a zöldeket a saját céljaikra. "

Lehet. Persze, ők sem szentek. Lásd: Pepónak hagyták a környezetvédelmi tárcát...

"A lényeg, hogy szerintem független mozgalomra/pártra van szükség, amelyik nagyon keményen képviseli a saját értékeit."

Jó, én benne vagyok. Minden szinten, a megalakításban is gondolkozhatunk. Jogi dolgokhoz nem sokat értek, a szakmai részéhez viszont már kicsit többet.

"Amikor elindult ez a topic, az volt az első gondolatom, hogy "nagyon kellene egy ilyen párt, csak nehogy a Kupa hozza létre..." "


Neked adományozom a "hónap Gondolás beszólásáért" díjat.

toloba
  Válasz | 2002. május 23. 11:10 | Sorszám: 58
Szerintem Kupa már dolgozik rajta.
frog
  Válasz | 2002. május 23. 10:57 | Sorszám: 57
Nem gondolom, hogy a zöldeknek bármelyik nagy politikai erővel közös listát kellene állítaniuk. Az egy dolog, hogy a két nagy közül a jobboldal vállalja fel a valódi értékeken alapuló politizálást, az meg egy másik, hogy bármennyire szimpatikusak is, gondolkodás nélkül felhasználnák a zöldeket a saját céljaikra. Aztán, hogy ezek a célok milyenek, az már megint másik kérdés. A lényeg, hogy szerintem független mozgalomra/pártra van szükség, amelyik nagyon keményen képviseli a saját értékeit. Amikor elindult ez a topic, az volt az első gondolatom, hogy "nagyon kellene egy ilyen párt, csak nehogy a Kupa hozza létre..."
András
  Válasz | 2002. május 23. 09:15 | Sorszám: 56
Ha jól látom, például a jelenlegi mérleg nyelve azt etet meg a nagytestvérrel, amit akar. Tehát egy zöld mérleg nyelve is tudna eredményeket elérni.
András
  Válasz | 2002. május 23. 09:14 | Sorszám: 55
De ez nem kevés.
kyu
  Válasz | 2002. május 23. 07:34 | Sorszám: 54
Lenne.
Egy erős érdekképviselet sok mindent el tud érni, nem kell ahhoz abszolút többség.
Mallow
  Válasz | 2002. május 22. 19:37 | Sorszám: 53
"de mérleg nyelve már voltak. Azért ez ütőképes eredmény"

Lehet, hogy ütőképes eredmény, de a zöldségek beteljesítéséhez kissé kevés. Vagy lenne ország, amelyik így billent zölpályára?

Mallow
  Válasz | 2002. május 22. 19:33 | Sorszám: 52
"már akkor is ütőképesnek tartanám, ha bent lenne a parlamentben"

Sokkal többre nem is képesek.

kyu
  Válasz | 2002. május 22. 16:08 | Sorszám: 51
Hát majd közös listát állítunk a Fidesszel, oszt a dolog el van intézve!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola