Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt (11. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2002. október 17. 08:26 | Sorszám: 850
A törvények és törvényjavasloatok megtalálhatóak szerintem az Országgyűlés honlapján. www.mkogy.hu
eszbey
  Válasz | 2002. október 17. 01:12 | Sorszám: 849
lxir!
nem értem, hogyan kerülsz elvetemült emeberk topicjába!
Isten hozott!

Nem nekem voltak kiváló javaslataim, hanem az Energiaklubnak. Az én dologom az "árú terítése" volt, s ezt Balsai István (Fidesz) képviselő tette meg a parlamentben. A parlamenti naplüban megtalálhatóak a javaslatok, valamint talán Az Energiaklubot megkerseve is.
Mondanom sem kel: kormányoldal (Hornék) mindent szépen leszavazott,s az akkori ellenzék (=a maival) jópár hangadója is sercintet rá.
Mindegy. Ami egyszer elhangzott, az elhangzott! Van, s az Időben létezik! Így tehát még az irántam ellenséges Lxir-nek is javaslani tudom a emgtekintést!

A lebvlezőlista a szerveződő zöld politikai csoport ajtaja.

Magyarország megmenthető: persze! A mi legfőbb energiaforrásink: az embereink esze. A magyaroké.

lxir
  Válasz | 2002. október 16. 09:59 | Sorszám: 848
Szép jó napot az Ütőképeseknek.
Hosszú oldalakat olvastam végig hosszú idő után, e közben nagyívű történelmi tájképeket is láttam, melynek bizonyára megvan a szerepe a pártideológia létrehozásában.

Most néhány partikuláris kérdésben szeretnék választ kapni.

Eszbey írta sok lappal ezelőtt, hogy őneki kiváló javaslatai voltak az 1997-től hatályos Atomtörvény akkori tárgyalásához. Ezeket szívesen megnézném, abból az alkalomból, hogy az Atomtörvényt most fogják módosítani a nemsoká a Parlament elé kerülő Gáztörvényel. (Ez nem a Boyle-Mariott...)

A levelező lista egy elitista képződmény-e, és mellette ez a topik elhal-e ?

A levelező lista egy pszichológiai síkon is elemezhető csoportképző funkció-e, és ha igen, akkor mik a motivációi ?

Szeretném felhívni szíves figyelmeteket, hogy Magyarország megmenthető topik címel energetikai szakfórum indult, olyan kérdéseket tárgyalva, amelyekkel egy majdan hatalmat gyakorló pártnak foglalkoznia kell.

Mallow
  Válasz | 2002. október 15. 20:47 | Sorszám: 847
Ezt vajon mire írtad?
Mallow
  Válasz | 2002. október 15. 20:33 | Sorszám: 846
Na most akkor a timokratikus spártai állam civilizált-e vagy sem? Vagy az „ősi” arisztokráciák?
Szóval, a civilizáltság, civilizáció szót másképp használjuk. De én nem is hiszem – persze ettől még lehet – hogy a spártaiakat az athéniak civilizálatlanoknak nevezték. Mert ha azt tették volna, akkor kapnám szvsz a civilizáltság azt a fajta értelmét, amiről beszélsz. De hagyjuk ezt a szót, hogy civilizáltság, mást értettünk alatta, ez van. Így most már kezdelek érteni, ez a lényeg.

És akkor kérdezek egy-két dolgot:

Először is, egy arisztokrácia, esetleg a spártai állam „természetes”-e, szemben a modern szemmell fejlettebbnek tartott Athénnal és táraival?

Továbbá: lényegében a kapitalista, a kereskedők és a tőkés réteg által mozgatott modern gazdaság és társadalom „csíráit”, az azokra emlékeztető elemeket tartod „nem természetes”-nek?

Nos, ha ez így van, akkor fel kell mutatni azt a gazdaságot és társadalmat, amelyik a modern kor berendezkedésével szemben más „elvek” alapján szerveződik. Vagyis amelynek nem a kapitalistaként viselkedő ember áll az élén. Na most, a hódító-harcos arisztokrácia nehezen jöhet szóba, ugyanakkor valaminek jönnie kell. Ha nem jön semmi, akkor arra kell gondoljak, hogy a modern korban elgondolt „természetes” társadalom csak „eltüntet dolgokat” és balratolódást eredményez.

Mindezeken kívül abszolút nem értem ezt:
„A globális ökológiai konfliktusa a civilizációnak ugyan csak ma jelentkezik de ennek szellemi gyökerei a "történelem" kezdeteiig nyúlnak.”

Ugyanis a természethez való hozzáállásban nem látok különbséget pl. Athén és Spárta között. Tehát ebből a szempontból „szellemileg” nem különböztek. Ha kihagyom a szellemi szót, akkor értelek, de nem feltétlenül értek egyet veled. Már csak azért sem, mert nem akarom az athéniak nyakába varrni azt, amire csak emlékeztetnek. Mert nem belőlük nőtt ki a modern világ, van köztük egy hatalmas nagy szakadék és nem igazán tudni, mi történt volna, ha ez a szakadék nincs.
Ja, és ne felejtsük el, hogy nem vagyunk Athén szellemi örökösei. Pl. Ők nem voltak keresztények, s a modern egyenlőség-eszme is csak később kezdett „fertőzni”. Ők egész mások voltak, mint mi.

Végül, kik voltak az athéni elvágyódók és hova vágyódtak?
A barbár szó negatív csengésű, de használatát egyáltalán nem tartom rossznak. Nem úgy mint a „goj”-t.

VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 14. 23:44 | Sorszám: 845
Értem. Nos ezért írtam hogy bármiben segítek...

Listacím: bjk@primlista.hu
Az erre a címre írt minden levelet megkap minden tag.

Ilyen egyszerű.

Levelet csak tag küldhet. Csatlakozási szándékot az ae003@hszk.bme.hu címen lehet jelezni.

Te már tag vagy. Eszbey is. Kyu is. 111 is. Stb.

Apóka
  Válasz | 2002. október 14. 23:29 | Sorszám: 844
OK csak nem tudom hogyan működik ez a levelezőlista.
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 14. 23:19 | Sorszám: 843
Mégegyszer: nem kéne ezt zárt körben? Elvégre ezt Droppa is olvashatja. S mi van ha a jövőben... Stb.
Apóka
  Válasz | 2002. október 14. 23:14 | Sorszám: 842
Eszbey-nek mi a vélemyénye? Ő tovább húzta az igát a Zöld Alternatívában mint én. Nekem 1994 után hamar elegem lett.
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 14. 23:04 | Sorszám: 841
Én - már elnézést - de egykét dologra választ adtam. Más viszont nem. De megjegyzem lehet nem is a nyílvánosságra tartozik mindez. Droppáék esélytelenek. Nem lehet (alá)betagozódva célt elérni. Ez olyan mintha a kispadról akarnál gólt lőni.
Apóka
  Válasz | 2002. október 14. 22:58 | Sorszám: 840
Ha visszafelé mentek a topicon, akkor találtok tőlem olyan bejegyzéseket amiket NAGYBETŰKKEL írtam. Az ott levő kérdések nem véletlenek, de reflexió senkitől nem érkezett. Ezek programpontok, de akcióterv alapoknak is tekinthetők.

Egyébként egy tisztázandó kérdés: Mi legyen Droppával és az ő pártjával?

VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 14. 18:47 | Sorszám: 839
Kupa? KOMOLY?
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 14. 18:45 | Sorszám: 838
Nem csappant meg csak mintha sok dolga lett volna az elvtársaknak...

Nos a levelezőlista kész van. Heten beléptek. Egyelőre ennyi szervezkedés történt. El kéne gondolkozni azon hogy mégis mik azok az alapelvek amik mentén szerveződünk...

Én épp ezt teszem.

eszbey
  Válasz | 2002. október 14. 01:59 | Sorszám: 837
De. Csak mintha a lelkesedés csappant volna,
Apóka
  Válasz | 2002. október 13. 00:50 | Sorszám: 836
Mire gondolsz? Droppára? Kupa a MOL igazgatótanácsába érdemesült bele a majdnem 4 %-a miatt. Új Zöld pártnak nincs akadálya. A versenytársak partvonalra kerültek. Nem?
eszbey
  Válasz | 2002. október 13. 00:46 | Sorszám: 835
Pártügyben mi van?
Apóka
  Válasz | 2002. október 11. 23:11 | Sorszám: 834
A politikai tartalmú szavak jelentése szokott változni, miképpen a holokauszt szó mai jelentéstartalma más mint a Bibliai időkben volt.

A demokrácia szó tartalma széles, de összekeverhetetlenül jól elválasztható a diktaturától az anarchiától, a monarchiától stb.

VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 10. 17:37 | Sorszám: 833
A barbár mindenképpen negatív szóhasználat volt az átlag görög-római ember szájából. Az "elvágyódók" az értelmiség köreiből kerültek ki. Egyébként az természetes hogy minden nemzet fia előbbrevalónak tartja saját véreit mint másokat. Ez rendjén van szerintem.

Egyébként az az Athén amiről Te és én beszélünk már nem az archaikus Athén. Spárta megőrizte régi arcát az a társadalom még archaikusnak tekinthető de nagyon is érezhető hogy e radikálisan jobboldali! társadalom csak csepp a balra tolódó tengerben. A bal itt az ún. démosz a bankár-kereskedő-kalmár-hajós és kalóz! tömeget illetve annak többségi uralmát jelenti. Ez az amire oly büszkék s civilizációnak hívnak. Ezek a rátegek jórlészt nem vesznek részt közvetlenül az értékteremtésben csupán - mint korunkban a szolgáltató szektort képviselik s annak mobilitását kihasználva gyűrik maguk alá a többi társadalmi réteget. Takarítják el a megfáradt immár nem is harcos-birtokos arisztokráciát. Az archaikus társadalmat ugyanis ők igazgatják. Előjogaikat kiválóságuk folytán szerzik. Míg végül ez az örökletessé lett réteg kifullad és elitképtelenné lesz. Ezután jönnek a türannoszok, királyok majd a demagóg demokrácia. Ekkora válik maghatározó ugyanis az előbb említett démosz. Mely tény s való bár szégyen a tengeri kereskedelmen szerzi extraprofitját amely tevékenységet általában kalózkodással is összekapcsolják. Nos ebben az erkölcsi fertőben fogan a démosz és a demokrácia a démosz uralma. Ez nem a méltóságteljes nép igazságosan kompromisszumokkal létrejövő fejlődő társadalma hanem a gátlástalanság - ma is ismert - civilizációja.

Azért használom a civilizáció szót mert ők maguktól így különböztetik meg a természetes műveltséget, társadalmat: civilizálatlan, primitív. E szó konnotációja ismét csak negatív jóllehet csupán elsődlegest jelent. Minthogy időben előbb jön létre mint a "modern civilizáció". Melyet az előbb jellemeztem s e jellemzést tekintsd meghatározásnak is.

Ez nem azt jelenti hogy mindent meg kell szüntetni a civilizációból - hogy is jelenthetné azt? - hisz a civilizáció szükségszerűen csakis a természetesből építkezik, annak erőforrásait, módszereit, jellegeit építi be magába. De a rendszer amit létrehoz az bizony beteg és egyensúlytalan szemben a természeti egyensúllyal.

A globális ökológiai konfliktusa a civilizációnak ugyan csak ma jelentkezik de ennek szellemi gyökerei a "történelem" kezdeteiig nyúlnak.

Bővebben Grandpierre Attila s Grandpierre K. Endre foglalkozott a témával. www.zene.net/grandpierre címen számos előadásanyag, cikk megtalálható e témában.

Mallow
  Válasz | 2002. október 10. 10:00 | Sorszám: 832
Diogenésztől és a cinikusoktól ismeritek Athént? Azt hiszem, egyedül ők akartak kivonulni a civilizációból, a „kutyák”...
Ugyanakkor Szókratész és köre, akik szintén nem voltak megelégedve Athénnal, a züllés okait nem Athén városállami, civilizált voltában keresték, hanem pl. az állam felépítésében. Más államban nem is volt oly mértékű züllés tapasztalható, mint Athénban, s ahogy ők is tették, legmutatósabb példának a szintén nagy hírű vetélytársat, a Spártai államot említem.

Köztük és a barbárok közti viszonyt a „barbár” szó mutatja, amellyel külön megkülönböztették magukat, mintegy kiemelésképp. És ez nem jelenti azt, hogy semmi jót nem véltek felfedezni bennük – ide kapcsolódik szvsz amit Hérodotosz ír, de említhetném a rómaik közül Tacitus germánokról írott művét –, hanem azt, hogy magukat még jobbaknak tekintették, még többre tartották.

A barbár szót én sem mint valami negatív, lenéző jelzőt használom.
Az Athénra vonatkozó kérdést azért követtem el, hogy megtudjam, pontosan mi az, ami a civilizációban zavaró. Konkrét példán át, a nagyon konkrét Athén segítségével, ám erre azt válaszoltad, hogy hát mi más lenne a betegség oka, mint a civilizáltság Így továbbra sem tudom, hogy az általam nagyon-nagyon kedvelt antik világ miért volt „romlott”. Talán Diogenészékkel értetek egyet?

A punkok nagy része – egyik anarchista ismerősöm elmondása szerint, aki punk is egyben – divat-anarchista, valójában azt sem tudja, mijaz az anarchia. Én az anarchiát önmagában is rossznak tartom, nem csak az önmagukat anarchistának nevezők miatt. Ja, a demokráciát is, ami most még nevetséges is, bár egyesek szerint az athénira is ráillett vóna ez a jelző, a züllés után. (pl. Diogenész szerint)

A „jó diktatúra” kifejezés elég érdekes, nekem az alsóbb tömegek által támogatott zsarnok jut eszembe róla. Aki nem normális módon keresi a tömegek kegyeit – Néró pl. vagy a komenisták –, cserébe megtartva uralmát. A monarchiákat pedig, amik alapvetően nem ilyenek, nem nevezném diktatúrának, holott az alsóbb rétegek ma bizonyosan annak neveznék őket, méghozzá „rossz diktatúrának”. Tehát, van ezeknek is egy ilyen erősen fordított olvasatja. Hogy ezt még alátámasszam valami mással is: képzeld el, hogy hatalomra jutsz, s ott nem saját meggyőződésed vezet. Elveted azt amit jónak ítélsz, semmit sem tartasz szem előtt – uralkodni hagyod a tömeget, saját magadon és az államon. Ennek semmi értelme sincs, miért lettél akkor diktátor? Ha pedig nem így teszel, van bármilyen célod – lásd Sullát – akkor eleve kizárt, hogy a tömeg „jó diktátornak” tartson.
Vannak egyéb lehetőségek is. Te inkább azokról beszéltél, én meg most ezekről.

Síklakinak hasonló tartalmú előadását már hallottam régebben. A mai formájában lévő kapitalizmust támadta, s azt, amikor valaki munkabefektetés nélkül gazdagszik, pl. hiteleket ad másoknak. Tehát tk. nem csinál semmit, csak ül a pénzén. Megoldási javaslatként a pénz értékállóságának megszüntetését említi, azt hiszem. Nos, ha a probléma valóban a hitelben lenne, akkor én inkább a hitelezést tenném állami privilégiummá, azzal (majdnem ) mindenki jól járna...
Mintha a természet elvű társadalomról is beszélt volna, ennek vonatkozásában. De már nem emlékszem jól.

„Hanem megvizsgálja az emberi viselkedést, lelket és belső indíttatásait”
Ez a módszer egyáltalán nem új, az ember természetből levezetni a hozzánk való társadalmat. Sokan próbálkoztak már ezzel. De hogy ez mennyire sikerül, az a gyakorlatban derül ki.

A világ azon rendjének, amit lentebb írtam, valami „kis” utóhatása azért maradt. Többek közt az anarchiát, kommunizmust, valamint minden szélsőségesen egyenlőségre törekvő eszmét utópisztikussá, megvalósíthatatlanná tesz.

VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 10. 07:38 | Sorszám: 831
Már elnézést de hol említettem az angolokat?

A hollandot javasoltam mint legegyszerűbb s legdemokratikusabb modellt. Amúgy mostanában az ír rendszerrel rokonszenvezek.

Ott rangsorba kell tenni a jelölteket. 1-től n-ig. És egy azt figyelembe vevő arányos rendszer működik. Szvsz kevés az hogy nálunk egy pártra leixeltem aztán vége ha nem fut be akkor elment a szavazatom s köp rám a demokrácia. Ez nem igazság!

Amúgy meg nem a demokráciával van a gond hanem a tömegdemokráciával. S egyébként az emberek nem hülyék. Ha azt kérdik mi legyen az országgal akkor egy igen jobboldali programot állítanánk elő. Benne szigorúbb bűnüldözéstől a miép-es gazdaságpolitikáig. (Valószínű.) De ha azt kérdik tőlük hogy ki vezesse az országot akkor nem tudnak választani. Azt nézik hogy néz ki mit hallottak róla.

Nem ártana ha a demokráciában nem (csak) embereket választanánk hanem irányokat. Pl. 90-ben a komcsik felelősségrevonása a pártok miatt bukott meg. A nép biztos megszavazta volna. Mintahogy az államadósságot is femondaná a nép de a bankárpártjaink nem.

Stb.

Én a minőségi demokráciának vagyok híve s nem a tömegdemokráciának.

Jó lenne egy általam már javasolt elitista ellensúly. Mondjuk a diplomások választanák saját soraikból a felső házat.

eszbey
  Válasz | 2002. október 10. 00:29 | Sorszám: 830
Holland példát érdemes megnézni és elvetni.
Olyanok mint a dánok: belefulladnak a zsírjukba.
Pedig kálvinista atyámfiai csinálták meg az országot, e mi lett belőle?
Az ért a demokráciát jól meg kell gondolni: sajnos, az értéktelenség szaporodik a világban s ez az emberekre is igaz.
Szaporodjon a buták hatalma?
Apóka
  Válasz | 2002. október 09. 23:45 | Sorszám: 829
Miért gondolod, hogy a demokráciának az angolszász modell a csúcsa? Rendkívül elavult választási modelljük van, és ráadásul ott van az orosz mintájú erőss elnöki hatalomgyakorlás. Én olyan lovat nem akarok. Van a demokráciának Európában kiforrottabb, sikeresebb tipusa is. Holland példát érdemes megnézni.
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 09. 00:42 | Sorszám: 828

Itt nem erről van szó.
Alapvetően nem érted.

Nem az én vélekedésemről van szó. Az kit érdekel?
Nem is arról hogy most ebben a pillanatban mi az irányvonal vagy a vélt irányvonal.

Igen most a nyugati demokrácia a szabványos s a kötelező s akinél nem az van az kiírtandó.

Ez mind szép és jó. De kérdem én működik az a modell amit kínálnak? Kiegyensúlyozott az amerikai társadalom? Vagy a miénk? Nem.

Messze nem.

Az hogy egy vezető hogy lesz vezetővé végül is irreleváns. A kérdés hogy jó vezető-e vagy sem. S innentől kezdődik az én mondókám.

Apóka
  Válasz | 2002. október 08. 23:30 | Sorszám: 827
A történelem nem ad igazat neked. A folyamat a demokrácia felé mutat.
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 08. 22:57 | Sorszám: 826
Hm. Szerintem a Medgyessy kormány szelei még hidegebbek mint a Hornéi. Akkor nem tudták meddig mehetnek el. Most tudják hogy bármeddig. És el is mennek. Még ha csak pár fős többségük is van. Egy fő is elég - megjegyzem.

Horn nem akarta kinyírni a Nemzetet. Medgyessyvel nem a kádári technokrata elit került képbe mint Horn idején hanem a leggátlástalanabb, rákosista, ősbolsevik klánok és dinasztiák teljes és maradéktalan visszatérte és terrorja köszöntött ránk.

A jó diktatúrája tkp. jobb mint egy jó demokrácia. Gyorsabb. Következetesebb. Lásd Béla és Mátyás király vagy talán Pinochet és Franco... Csak nincs biztosíték arra hogy ez a teljhatalom nem él vissza hatalmával.

Az viszont már nem érthető hogy miért áll érdekében a bolsevikjainknak tönkretenni Magyarországot... Hisz általában egy király érdekei mégiscsak egybeesnek országáé makro érdekeivel...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola