Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt (15. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 06. 23:14 | Sorszám: 750
Ezt a globalizáció nevű varázsszót sem lenne feleslges tisztázni hogy miről van szó.

A világ egységesülése és növekvő együttműködése nagyon is üdvös lenne s elkerülhetetlen. Az a jelenség amit globalizáció néven ismerünk valójában a lokális különbségek önző és gátlástalan kihasználásával működik. S ezen sokszor a globalizáltak által nem önként vállalt különbségek fenntartásában érdekelt. Pl. hiperalacsony kínai munkabérek, pénzes nyugati fogyasztásmániákus társadalmak; itt megtermelem félpénzért, ott meg eladom s besöpröm az extraprofitot.

Ez nem jó az viszont üdvös lenne ha a világgazdaság a helyi pozitívumokat kiaknázva valósítaná meg a globális munkamegosztást s nem a negatívumok által...

Ezt egy egységes és globális gazdasági-foglalkoztatási-társadalmi szabályrendszerrel kellene s lehetne csak szavatolni.

S erre már egyetlen országban megnyerni a választásokat sem elég...

VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 06. 23:05 | Sorszám: 749
Igen a jövedelelmek differenciáltságát és a nyomort külön kell választani mindenképp.

Ezt a megjegyzést viszont nem értem: "Jó akkor másszunk vissza a fára. Az jó? Villanyra sincs szükség, autóra se, mentőszolgálatra se, a bába néne is jó. Tovább is van mondjam még?"

Elég hosszan magyaráztam hogy nem ebben gondolkodom. Nem is hiszem hogy bárki ki tudja hozni ezt az én eddigi megnyilatkozásaimból.

Megkérlek olvass újra...

Az északi pólus és a déli pólus egy korábbi érvben való említése szerintem rossz analógia. Egyáltalán nem összevethető a természetes - természetellenesség ellentétpárral.

Jellemző korunkban hogy még egyszerű szavak mint az ellentét fogalmában is bábeli a zűrzavar. A fekete nem olyan ellentéte a fehérnek mint a hideg a melegnek vagy a bűnöző az erkölcsösnek vagy az áldozatnak vagy ahogy a férfi a nőnek. Ugyebár...

A Természet az olyan ellentétek harmóniája mint a férfi és a nő de nem az olyanoké mint a betegség és az egészséges élet. A Természetben megjeneik ugyan a betegség de az sose válik urtalkodóvá. Ha úgy volna az kipusztulást jelentene és jelent is. Ma a civilizáció rákos betegnek tekinthető s a betegság uralkodik. Ez természetellenes.

Remélem sikerült rávilágítanom egy-két homályosabb pontra a gondolatmenetemben vagy a fogalomhasználatomban.

Apóka
  Válasz | 2002. október 06. 23:01 | Sorszám: 748
Hosszan írod, de a lényeg ennyi:

Az ember része a természetnek, az ideológiáink is azok. A lényegi kérdés, hogy ami születik az meg is hal, és nem mindegy, hogy az emberre mikor kerül sor ebben a nagy körforgásban. Ha jól alkalmazkodunk a természethez és egymáshoz, akkor ....

És ebben a zöldeknek a XXI. században alapvető szerepük van. Miért? Pont a globalizálódó világ miatt. Az emberi kultúra körbeért a Földön, képes elpusztítani és nemcsak helyileg (mint az ókor óta minden korszakban) a létfeltételeket. Képes az erőforrásokat felélni, és az ökológiai teret visszafordíthatatlanul tönkre tenni.

Apóka
  Válasz | 2002. október 06. 22:49 | Sorszám: 747
Én szívesen látnék már két választási ciklust átélt zöld pártot és néhány zöld minisztert.
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 06. 22:47 | Sorszám: 746
Jogos! De mit tehetek róla hogy ezt mondják magukról.
Apóka
  Válasz | 2002. október 06. 22:45 | Sorszám: 745
Mindig félek a túl sok idegen kifejezéstől. Egyetemi végzettségem és két dimlomám ellenére magyarul élek, gondolkodom. Bocsánat, de nem értem az általad írottat. Még akkor sem ha az általad írt idegen szavak bizonyos tartalmát ismerem.

"liberális"
kvázi
szocialista
centrum
konvertálás
merketingokait

Apóka
  Válasz | 2002. október 06. 22:38 | Sorszám: 744
Az ember csak egy-egy szeletét érti a Természetnek. Ebben egyetértünk. Az ember a szándékaihoz és cselekedeteihez magyarázatot alkot. A magyarázat célzatos, tehát szükebb mint a valóság egésze. Ez természetes.

Abban is egyetértünk, hogy az embert a világ körforgásából a Természet akkor szelektálja ki, amikor szükségesnek érzi.

Nem értem, mi az amit te nem értel meg az általam írottakból?

Mallow
  Válasz | 2002. október 06. 22:33 | Sorszám: 743
Kedves Edvárd!

Három „természetellenes” vonást látok a mai társadalomban. Olyan valamit, ami eddig nem volt így, tehát nem „hagyományos”, más szempontból nem is tudom értelmezni azt, hogy nem „természetes” a társadalom.

Az egyik maga a globalizáció, a másik valószínűleg a folyománya. A harmadik a (technikai?) fejlődésé.

Van egy amolyan igazságféleség, még indexes emlékeimből, ami szerint a társadalmon belüli túlélést nem követi szükségképp a társadalom túlélése. Tehát, nem hozhatunk létre mindenféle torz társadalmakat, csak mert sikerül úgy átformálnunk magunkat, hogy azokat el tudjuk viselni. Legfőképp irtózom attól, hogy olyan világba kerülök, ami változik, de megváltoztathatatlan. Amelyben az emberi akarat helyett valami más diktál. Egy olyan társadalom, amely már-már önálló életre kel, hogy aztán csúfos véget érjen.

Ezért is nem tetszik a globális kapitalizmus. Vagy itt a modernizmus kifejezés, ami egyrészt valami „játékszabályoknak” vagy „kényszereknek” való megfelelést jelent. Mert hoppá, valahonnan bejöttek ezek a globális, már-már örök érvényben „tündöklő” szabályok, amelyek ha változnak, akkor sem épp a közvetlen emberi akarat formálja őket. Hogy ma sem egy rendkívüli konzervativizmus, sem valami lényeges változás nem kivitelezhető... ez igen érdekes.

Mindez új dolognak tűnik. Nem vagyok történész vagy vmi efféle, ezért nem tudom, valóban új dologról van-e szó, vagy csak a mértéke miatt hat az újdonság erejével. Egy biztos, hogy számomra rendkívül zavaró. Számomra természetellenes és rendkívül pusztító...

Tehát, itt van ez, valamint maga a globalizáció. Nem tudom, a kettőt mennyire kellene különválasztanom. Én mindenesetre ezekre gondoltam, ezekben különbözik leglényegesebben az eddigi világ az előzőektől. Ha valami mást értesz a „természetes útról való letérésen”, akkor azt nem igazán fogom… pl. a természethez való hozzáállás nemigen változott az idők folyamán, tehát nagyjából „természettagadók” voltunk mindig (mióta kinőttünk a természetből? De akkor is csak magunkra gondoltunk), vagyis az ember áll valamilyen értelemben a központban.

Nem is ennek kellene megváltoznia, hiszen csak az ember a természet csúcsa (a Föld értelme! ), s mi más alapján alakítaná ki az „úr” saját társadalmát, mint saját igényei szerint. Csak ennél a kialakításnál figyelembe kellene vennie azt a változást (ez a harmadik hagyománytörő vonás, még erre is gondolhattál), hogy az utóbbi időben az emberiség élete már jelentős hatást gyakorol egész földi környezetünkre. Ezt a hatást nagy meggondolatlanság lenne figyelmen kívül hagynunk, elég ha csak az „indexről átvett” gondolatomra gondolok. (Elég baljós jeleket hallunk ezzel kapcsolatban, az M1-en szokott nyilatkozni egy fizikus, a nevére sajnos nem emléxem, aki a globális felmelegedés közeljövőbeli visszafordíthatatlan és elképzelhetetlen következményeiről szokott beszélni. Még mindig nehezen hiszem, hogy a veszély ekkora, s mi ilyen hülyék lennénk...)

Az azért kitalálható, hogy a természet-ember viszonyban előbbinek sokat nem engedek, a természet nálam egész addig nem kap szót, amíg komoly változások nem fenyegetik. Mert akkor a megszokás, a hagyományoshoz, a meglévőhöz való ragaszkodás, s a talán emiatt is szépnek tartott környezet, mely megszokott életterem része, ellenérzéseket ébreszt bennem a természet radikális megváltoztatásával szemben. Ezeknél a változásoknál már gondolkodóba esik az ember, ellenben az is elgondolkodtató, hol tartanánk most, ha az ember nem írt erdőket és nem kezdi művelni a Földet – mert ugye ez eléggé radikális változás – és mivel nem velünk, hanem őseinkkel történt, ezért számunkra teljesen elfogadható. Sőt, általunk szükségesnek tartott...

Na ezt itt abba is hagyom, mert belegabalyodok magamba. Mindenesetre, mint minden ember, nem állok távol a természetes környezet őrzésétől, hiszen ált. mindenki szereti a természetet, ám ennek érdekében egy filozófiai szemléletváltástól már igen. Pl. az indiánok elég primitív szinten állnak szerintem, ilyen mértékű összhangot, vagy harmóniát nem kívánok. A civilizáció és a természet ellentmondása pedig addig nem probléma, amíg mindkettő „megfelelően” létezik.

Írod:
„A jövő záloga tehát a hagyomány és a modernitás összekapcsolása. Egyik nélkül se lehetünk meg.”

Hát igen, és a mai korral és a természettel (hagyománnyal) kapcsolatban írtam mindenfélét, elég bonyolult a dolog. Nem biztos, hogy efféle reformok véghezvihetők.
Én a globalizációt fojtanám el, majd a kapitalista rendszer nem szocialista szemszögből történő átformálását tartanám helyesnek. Mindez pl. meglehetősen utópisztikusan hangzik.

Üdv,
Mallow

Apóka
  Válasz | 2002. október 06. 22:30 | Sorszám: 742
Jó akkor másszunk vissza a fára. Az jó? Villanyra sincs szükség, autóra se, mentőszolgálatra se, a bába néne is jó. Tovább is van mondjam még?
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 06. 22:30 | Sorszám: 741
A Fischer Jóskáékban legfeljebb a választási eredményük tetszik. Tetszhet...

Volt erről némi filozofálgatás már a rovatban.

Apóka
  Válasz | 2002. október 06. 22:28 | Sorszám: 740
A Sió csatornára valóban lépcsőket és tározókat kellene építeni.

A Parlamentben a Zöldek kicsit kijózanítanák a képviselőket a jelenlegi gőzös állapotból és az ország sorsának jobbra fordításáról több intézkedéy születne.

Szerintem az államigazgatási apparátus várná is a cselekvés lehetőségét.

VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 06. 22:28 | Sorszám: 739
Szerintem ezen értelmes emberek közt nincs vita.
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 06. 22:24 | Sorszám: 738
Nincs külön zöld párt meg nem zöld párt. Minden politikusnak ugyanaz a dolga. A pártközéletben én egy ilyen - általam elképzelten - zöld párt szerepének az értelmiség eddig jórészt a "liberálisokhoz" vagy a kvázi szocialistákhoz, centrumhoz húzó de valójában oldalsemleges részének szavazatának értékorientáltra konvertálásában látom. Ennek a marketingokait kifejteni kicsit hosszadalmas lenne.
Apóka
  Válasz | 2002. október 06. 22:23 | Sorszám: 737
Ugye ezt a hozzászólást nem nekem akartad címezni?
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 06. 22:15 | Sorszám: 736
Milyen módon? Miért? Én azt vettem észre hogy a piacon kapható ideológiák többsége a valóságot szélsőségesen beszűkülten befogadó és átélő elmék sokszor hiányos és még önmagában sem is mindig követkjezetes vízióiból, megkövült esetlegeségekből, rögeszméiből állnak. S legtöbbjük normakontrolljában negyon kevesen vettek részt. Ezzel szemben a Természet normakontrolljában több milliárd éve részt vesz a teljes bioszféra... Mégiscsak jobban megbízom az utóbbiban mint néhány tucat fantazma ömlengésében.
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 06. 22:09 | Sorszám: 735
Nos válasznak egy tanulmány kéne de arra nem fusssa. Legyen elég annyi: a Balaton vízszintjével semmi baj nincs. A Természet meg nem azért van hogy a német turistákból mi megéljünk... Ez van.

Vö: Alig száz éve a Velencei tóban még huszárok gyakorlatoztak...

zöldike
  Válasz | 2002. október 06. 03:13 | Sorszám: 734
Nem is kell visszatérni az őskorba ahhoz, hogy "ütőképes ZÖLD PÁRT" legyünk, hiszen itt vannak a napi gondok, melyekből egyet említhetek én is.

A víz; az ENSZ/FAO felvette a 30 államot megjelölő veszélyeztetett vízellátású országok listájára Magyarországot is, elsősorban azért, mert felszini vizeinknek 95 %-a külföldről érkezik.

Olyan szörnyű a helyzetünk, hogy azt csak a bennfentesek tudják, még sem történik semmi, mivelhogy "nincsen rá pénz"!

Ámde, kinek jó pl. az, ha akkor nincsen elegendő víz a Balatonban és a Velencei tóban amikor odautaznak a turisták?

A Balaton vízszintje még ma is 41 cm, a minimális szint (70 cm) alatt van 29 cm-el.
Tudtok e pl. arról, hogy télen és tavasszal leengednek a Balatonból 600-700 millió köbméter tóvizet a Dunába!

Amennyiben ez a vízmennyiség a Sió csatorna mentén víztározókba kerülne, nyáron 90-100 forró napon át tudná pótolni a párolgási veszteséget. (És a Sió csatorna egész évben hajózható lenne...)

Az utóbbi 50 évben hat "tanulmányterv" készült a Balaton vízpótlására, melyeknek két-két közös jellemzője van:
a.) Mindegyik a folyókból akarta a Balaton vizét pótolni!
b.) Egyikből sem lett semmi.

Lenne dolga egy "ütőképes ZÖLD PÁRTNAK" a Parlamentben??

zöldike
  Válasz | 2002. október 06. 02:42 | Sorszám: 733
Az új ZÖLD PÁRT Mo-on nagyon fontos lenne. Joska Fischer annyira vitte vele, mint előtte még senki más!

Gondolj bele, ha lett volna a legutóbbi választások előtt az általad megálmodott és általunk, (sokak által) támogatott!) Mo-i Zöld Párt, akkor nem egy ilyen koaliciós parnere lenne a "győztes" pártnak, - avagy nem ilyen "fellegekben járó" ellenzékük lenne!

zöldike
  Válasz | 2002. október 06. 02:35 | Sorszám: 732
Ne hirdess azonnali statáriumot senki ellen, csak vedd észre azt, hogy a semmiről nincs mit beszélni. A cca. 3 000 000 leszegényedett magyarról el lehet folozófálgatni, de ahhoz nem kell (egy félénk, taktikázgatásnél többre nem képes, gyámoltalan) új párt!
eszbey
  Válasz | 2002. október 06. 01:12 | Sorszám: 731
off
és szép is!
on
eszbey
  Válasz | 2002. október 06. 01:10 | Sorszám: 730
A poltika feladata megteremteni a teret a képességek érvéyesítéséhez. Ha valaki nem tud hitelhez jutni ésszerű körülmények között, akkor nem tudja érvényesíteni a képességeit.
Ha valaki nem tud normális körülmények kötzött éél, lakni, nem tugja érvényre juttatnia képességeit.
Ma Magyarországon a bankok nem érdekeltek a hitelnyújtásban (tehát alapfeladatukkkal ellentétesen működnek) állampapírokat jehgyeznek (tehát az állam elosztó szerepét hagyják érvényeslülni) és ezért (is) magasak a kamatok. Logikus: seni sem foglalkozik bizonytalan üzlettel, ha biztossal is lehet. Ebből csorog nekik a szép biztos pénz. Ugyamakkot kiválasztódik egy kockázatot nem vállaló bankárréteg, s ha megváltozik a helyzet, a fineszes pénzemberek sehol sem lesznek, mert nem nőhettek fel.
Ebből van sok pénze a bankosoknak és ez a baj. Amúgy hidegen hagy ki mennyit keres - felfele.
Lefele más a helyzet. Mondtam volt: ha rosszak a körülmények a tehetség feltörésére (éhesen nem lehet tisztán gondolkodni) akkor baj van. Most baj van. Ugyanakkor a gátlástalan bunkók erőszakkal törtetnek (az alja népség erkölcstelensége nem vagyonfüggő) és az értékeket rombolják a saját hasznuk érdekékben. Hagyomány, természet, erkölcs, hit bomlasztása történi a saját zsebek érdekében. Ez sem vagyonfüggő: atömeges adócsló túlnyomó többsége kisember.
Valamint: az emberek 800 %a szoros mintakövető, azaz azt csinálja, amit mondanak neki. Ez nem baj. Ez a valóság. Tehát:nekünk kell megmondani, zöld politikusoknak és fegyvertársainknak, hogy mit csináljon a tömeg. SAzt fogják tenni. És akor jobb lesz avilág. De nekem biztosan jobban fog tetszeni, mint most.
Apóka
  Válasz | 2002. október 06. 01:04 | Sorszám: 729
Én tehetségfüggő jövedelemszerzésről még egy szót nem írtam. Csupán a szegénység és a nyomor közötti különbséget vontam meg, továbbá kijelentettem, hogy az erőforrások kizárólagos tulajdonlását az ökoszociális politika nem fogadja el.

A társadalmi folyamatokba való beavatkozás folymat és kompromisszum eredménye. Sok recept van arra, hogy mit kell tenni, ha egy zöld párt nem akar hatalomra kerülni vagy két nap alatt meg akar bukni. Ehhez tartozik pl. ha a bankvezérek ellen azonnali statáriumot hirdetünk. OK.

zöldike
  Válasz | 2002. október 06. 00:55 | Sorszám: 728
Okos vagy Eszeby! Szerintem is ez a megoldás!
eszbey
  Válasz | 2002. október 06. 00:51 | Sorszám: 727
Pártot kell létrehozni.
Világos.
zöldike
  Válasz | 2002. október 06. 00:47 | Sorszám: 726
Tudod van egy kis hiba abban, ahogyan Te a szegénységet analizálod! Ne bántódj meg, mert nem akarlak heccelni, de kérdezem tőled, hogy miként vélekedsz arról a "családfőről", aki eltűri, hogy a bankvezetők 1 500 - 2 000 szakmunkásnak vagy éppen 3 000 - 4 000 nyugdíjasnak a havi jövedelmét (járadékát) viszik haza?

Tudod e miből? - a betétesek pénzéből, amely után leginkább max. az inflációt követő kamatot írják jóvá!
(Sok gazember még ezt is adóztatná!) Viszont a legolcsóbb hitel is ( a lakosságnak - betétesnek - állampolgárnak...) 18,43 % + kezelési ktsg.

Nos ez pl. szerinted a "tehetségfüggő" jövedelemszerzés?

üdv.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola