Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt (36. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
armagnac
  Válasz | 2002. július 18. 12:57 | Sorszám: 225
Ebből a szempontból nem kell megvitatnunk, mert az nem radikális, hanem ókonzervatív.
onogur
  Válasz | 2002. július 18. 12:16 | Sorszám: 224
Rendben van. Akkor kérlek, hogy a "Fordulat programot" vitassuk meg ebből a szempontból.
Kiváncsi vagyok a véleményedre, melyek azok a pontok, melyek megvalósulás esetén beláthatatlan következményekkel és helyrehozhatatlan hiba kockázatával járnának.
armagnac
  Válasz | 2002. július 18. 11:36 | Sorszám: 223
Még radikálisabb megoldás, hogy kihúzzuk a beteg összes fogát, esetleg likvidáljuk.
A társadalmi szabályzórendszer változtatásának meg van az a sajátossága, hogy előre nem látható pontosan, mi fog történni. Minél több elemet változtatnak egyszerre, annál kevésbé látható. Sőt, utólag jó eséllyel azt sem lehet megmondani mindenről, mi minek a hatására történt. Visszacsinálni pedig nem lehet, illetve csak nagy veszteségek árán. És akkor még mindig ott a humán tényező: lehet, hogy vmi jó lehetne a szabályozó rendszer alapján, máshol működik is, de az adott népesség nem fogadja be.
Azt akarom ezzel kifejezni, hogy sok radikálás lépés sok helyrehozhatatlan hiba kockázatával jár (lásd II. József, kommunizmus, nagy francia forradalom, stb.). Vagyis lehet, hogy 1 totál rossz fog kihúzása és 2 betömése mindent megoldana, ehelyett kihúzunk 5 fogat - ez ugye nem olyan jó.
armagnac
  Válasz | 2002. július 18. 11:23 | Sorszám: 222
Hogy az út az első lépéssel kezdődik, az az én szövegem ) Azt is hozzátenném, hogy akkorát tudunk csak lépni, amekkorát az anatómiai adottságaink megengednek. És azt is, hogy csak annyi holmit vigyünk magunkkal, amennyit elbírunk. Márpedig egy komplex társadalmi-gazdasági reformot nem bír el egy vadiúj párt. Illetve, a programot elbírja, csak az nem lesz végrehajtható.
armagnac
  Válasz | 2002. július 18. 11:19 | Sorszám: 221
Pedig így fogja csak igazán! Ha a helyi lap 1 bizonyos érdekkört képvisel, soha nem fogják megtudni a valóságot szerencsétlen választók, legalábbis az a része, amelyik nem családtagja vagy barátja az érintett ügy szereplőinek. Erre számtalan példát láthattunk már.
onogur
  Válasz | 2002. július 18. 11:09 | Sorszám: 220
Nem értem, miért rettegsz a radikalizmustól?
A gyökeréig rohadt fogat ecsetelheted, szedhetsz antibiotikumokat, borogathatod, de a legjobb mielőbb kihúzni.
És ez nem idő és akarat kérdése.
eszbey
  Válasz | 2002. július 18. 01:32 | Sorszám: 219
Folytassuk.
Mégpedig a MIÉRT? kérdésével. Vajon miért van szükség zöld politikai mozgalomra, zöld pártra - már ha szükség van! Hiszen minden tisztességes ember szereti a tisztaságot, a rendet, a friss levegőt: utálj ha agyonlövik a cinegét, ha kutyaszaros a járda, használt klozettcsészékkel dú a rengeteg! Nem alázza meg a cigányt, a négert, tiszetli a vallásos, kultúrális, nemzeti hagyományt, az eltérő úton járó agyakat. Gyűlöli és ellene mond a gonosznak. Persze van aki vegetáriánus, van aki a szalonnára szavaz. Más iszogat (módjável!), ez meg itt megyőződéses antialkoholista. Ő kultúrális értedklődésű, ez a természet neszeit figyeli, amaz technikus és biciklit konstruál.
Egyszóval rengetegen vagyunk és mind derék emberek, kivéve...
akit megszállt az ördög (valamellik a hét főördögből!) vafgy csak szemétnek született. Rendben, világos: az ördögöt ki kell űzni a testből, a sittnek meg a szemétdombon a helye, agyonveretés nincs, csak elkülönítés.
És eljön a Kánaán, a Mennyei Jeruzsálem, bétölt minden a Súnyata /! . ez vicc: a szó a buddhista ürességet fedi, mint végcélt). Van persze ami a másiknak tetszik, nekem nem: ppl.: 200at repeszt bőgő motorján, noha fejből mondja Arany Jánost; bankár, noha madarász.
Ja. Különbözőek vagyunk, különböző dolgokat szeretnénk. A létezés sok apró cserepéből magunknak rakjuk össze a tükröt, s mind más, mindeggye más! Ám lesznek látványok, amelyek hasonlítanak: összeállítójuk szellemi rokonom. Fogjunk össze, nosza! Írjuk le a közös értékrendet, s más is mellénk léphet! A demokrácia lényege: az azonos akaratú emberek közös ereje akaratuk szerintivé alakítja a világot. Közelítőleg persze, mert teljesség itt sincs, természetesen.
A zöldek azok tehát, akik a természeti és kultúrális hagyományokat megőrizni igyekeznek, s a rosszfele futó szekeret szebb árnyasabb útra terelnék. Hiába vannak e törekvésre utaló elemek más csoportok (pártok) közös tükrében, csak MI képviseljük a szükséges teljességet. CÉLSZERŰ tehát pártot alakítani, márha hiszünk a DEMOKRÁCIÁBAN!
Ezekről holnap.
Apóka
  Válasz | 2002. július 18. 00:47 | Sorszám: 218
"Mi érteleme van a közvetlen demokráciának, ha a média irányítja a voksolást?" kérdezed.

Hogy ne a média irányítsa a voksolást.

Apóka
  Válasz | 2002. július 18. 00:45 | Sorszám: 217
Az út néhány törvénye:
* Ha nem indulsz el rajta soha nem érsz a végére.
* A leghosszabb út is az első lépéssel kezdődik.

Az idő első törvénye:
* Múlik.

A radikalizmus néhány törvénye:
* A radikalizmus mikor születik? Tegnap.
* Mikor él? Ma.
* Mikor hal meg? Holnap.
* Miért hal meg? Mert akkor már konzervatív lesz.

A jelenlegi politikai berendezkedésnek a megváltoztatására minden párt törekszik, és ezért folyamatosan változik. Ebbe a változásba Magyarország fejlődése érdekében a zöldeknek is bele kell szólniuk.ÍGY VAN?

armagnac
  Válasz | 2002. július 17. 09:32 | Sorszám: 216
A franc se értékeli le a magyarokat. Annyit mondok, hogy nem érett meg rá a helyzet. Mi érteleme van a közvetlen demokráciának, ha a média irányítja a voksolást?
armagnac
  Válasz | 2002. július 17. 09:26 | Sorszám: 215
Elolvastam a topikot. Abból vontam le a következtetéseimet: a jelenlegi politikai berendezkedés megváltoztatása radikáli program, hiába nem tűnik számodra annak. És szó sincs arról, hogy mindent így kellene hagyni és ne lehetne jobban csinálni, csakhogy ehhez idő és akarat kell, nem radikalizmus.
eszbey
  Válasz | 2002. július 17. 01:53 | Sorszám: 214
Tahinger!
Ez a gyönygy, ez igen!
és még ez pofázik a nemzeti hagyományról...
eszbey
  Válasz | 2002. július 17. 01:51 | Sorszám: 213
Az Összefogásban remek emberek vannak: Síklaky, György Lajos, Éliás Ádám...Eszméik gyönygyök!
Egy jelöltet állítottak a 2002 választáson, aki ...
mondjuk? nem lett első.
eszbey
  Válasz | 2002. július 17. 01:48 | Sorszám: 212
Kedves arma!
A végéről: a mai zöld politikai mozgalmak elődei 1982 táján jöttek létre, mégpedig úgy, hogy az "ökozöldeket" lenyúlták, kiszorították, a helyüket elfoglalták neobalos figurák: békeaktivisták, naiv szalonbaloldaliak //már megint a szalony!// KGB küldte profi fellazítók, stb. Az ősfigurák a margóra kerültek vagy meghaltak. Példa: Petra Kelly és Bastian tábornok öngyilkossága: nem csak közös szerelmi drámájuk vége, hanem az igazság pillanata volt a számukra a fegyverdördülés. De megmaradtak apróbb, politikailag az általam hitt és vallot zöld eszményhez közelebb álló csoportok. Dominánsá azonban a balos változat vált, amelynek igen undorító figurája Cohn-Benedit. Fischer nem. Ő más, erről máskor. A bozótharcban és mocsárháborúban igencsak jártas harcosok sajnos jól csinálták a dolgukat: természetesen médiasegédlettel. Így mára úgy fest a zöld szín a politikai csoportképen, mint valami félkomenista hadilobogó (no, nem iszlamista!)
Ezt nem szabad megengedni. Vissza kell foglalni azt a helyet, ami persze vacak és mocskosul lassú munka, de ha nem csináljuk meg... akkor nem lesz meg. Ergo: nem lesz JÓ zöldség sem. Se nálunk, se máshol.
--- Sajnos, a zöld politikáról alig van magyar szakirodalom, az is elfogult. Egy bizonyos Szabó Bálint irogatott, érdemes átlapozni a munkáit, de hiperkritikával: csak a tények az érdekesek, az álláspont az MSZMP-é!---
A politikai zöld világ más, több mint a környezetvédelem. Aki jólnevelt, felszedi a kutyahogyishívjákot, természetesen, de lehet, hogy olyan globalista, hogy csak na! Ne feledjétek, MINDNYÁJAN liberálisok vagyunk, mert a 19. sz. politikai liberalizmusa mára napi európai gyakorlattá vált, s mondjuk a MIÉP programja igencsak teli van az ilyetén irányból jött gondolatok ápolásával!
Az nem zöld dolog, ha valaki jólnevelt és tisztességes. Ez a minimum. Az rendben van, hogy védeni és óvni kell a magyarságot (más kérdés, hogy jópár egyednek fogalma sincs mit jelent ez a szó: magyar) de kérdem én: mire?
Legyen itt 10 milla jóltáplált, egészséges, sportos, vallásos, jóindulatú de sötét agyú a világból semmit nem ismerő tömegamerikai típusú bunkó? Vagy Petőfit szavaló párizsi garázsmesterek //ki ismeri föl az idéztem szerzőt?// Vagy (és ez komoly veszély!) balkáni mentalitású magyar anyanyelvű vendégmunkások?
A cél: olyan nemzetet ALAKÍTANI , amlye mint nemzet értékeket ad a világnak, s tagjai nem a fogyasztásban, hanem az alkotásban lelik örömüket.
Ezért kell sok bicikliút és a génmanipulált növényi termékek forgalmazásának felfüggesztése. Ezért van szükség olyan adórendszerre, amely nem a pénzhartalom zsoldosat, henem mondjuk az agrármérnököket és környezetvédelmi szakértőket és néptáncosokat segíti. A tanárokat és nem az idomárokat jutalmazza, a mérnököket tiszteli és nem a menedzsereket, azokat, akik környzetbarát tárgyakat alkotnak és nem az átláthatatlan üvegzseb "innovátorait". A parasztot és nem a cselédet, a munkást és nem a melóst. Egyszóval:
Na, mi legyen az a szó?
Apóka
  Válasz | 2002. július 17. 00:09 | Sorszám: 211
A politika az politika, az értékrend az értékrend. Ezek külön dolgok.

A párt az politikát csinál, ami azt jelenti, hogy a köz ügyeivel foglalkozik és ha lehetősége van akkor annak arányában a hatalmat is gyakorolja. A zöld párt szintén ezt teszi, de a köz ügyeinek döntésénél mindig arra figyel, hogy a döntéseknél az ökológiai értékrend, (tehát a természet adta korlátokkal való egyetüttélés) mindig figyelembe legyen véve. A gyakorlat minden országban azt mutatja, hogy ezt az értékrendet egyetlen más párt sem képviseli.

Apóka
  Válasz | 2002. július 17. 00:01 | Sorszám: 210
EZ A FAJTA PROGRAM ELRIASZT.

Ezzel a programmal nem lehet a parlamentbe jutni.

Van benne igazság, de ehetetlen és így megvalósíthatatlan.

Biztos láttad a MÁTRIX című filmet. Érrez rá a film ízére és akkor bekövetkezik amit akarsz, leesnek a rád kilőtt golyók. A ZÖLD PÁRT PROGRAMJA IS ILYEN LEGYEN.

Apóka
  Válasz | 2002. július 16. 23:53 | Sorszám: 209
Te el tudnád képzelni magad a svájci demokráciában?

Miért értékeled le a magyarokat azzal, hogy képtelenek lennének lépésről lépésre megtanulni a közvetlen demokrácia elemeit.

Ha már itt tartunk. neked mi a a véleményed arról az Emberi Jogi Nyilatkozatról amit aláírt a Magyar Kormány (nyílván ratifikálta a Tisztelt Országgyűlés) és ugyanakkor minden parlamenti párt "szarik rá", ha be kéne tartani.

Apóka
  Válasz | 2002. július 16. 23:44 | Sorszám: 208
Ezt írod:
"Ennek köszönhetően sem a születésszám, sem az emberek egészségi állapota, sem a képzettsége, sem természetes és épített környezete nem olyan, mint amilyennek lennie kellene. Ráadásul a közeg sem kedvez a fejlődésnek: teljes média agymosás közepette nem nagyon alakulnak ezek a dolgok."

Mégis, miért bízom? Biblia gondolatait idézem: "Ahol a szükség ott a segítség."

a JÖVŐSZEMLÉLETET JÖVŐKÉP NÉLKÜL NEM LEHET TERJESZTENI.

Apóka
  Válasz | 2002. július 16. 23:39 | Sorszám: 207
Ha hozzájárul egy olyan zöld párt felállításához, amely a parlamentbe be tud jutni, akkor igen.

továbbra is áll az új javaslatom: ÖKOSZOCIÁLIS PÁRT

Apóka
  Válasz | 2002. július 16. 23:35 | Sorszám: 206
Javaslom olvasd el a topicot.

Ismétlem a korábban általam leírtakat:

Egy zöld párt, ha kormányra kerül valószínűleg kevésbé lesz radikális mint a Horn kormány Bokros Lajoskája volt, mert különben pillanatok alatt megbukik.

A cél pontos kitűzése mellett a pragmatizmus egy parlamenti párt sikerének a titka. Tiszteljük ma Klébeszberg Kunót (biztos helytelenül írom a nevét) aki csodálatos kultuszminiszter volt, de olvastam, hogy rendkívül okosan taktikázott és rengeteg látszólagos engedményt tett.

Apóka
  Válasz | 2002. július 16. 23:26 | Sorszám: 205
Várom az e-mailodat.
Apóka
  Válasz | 2002. július 16. 23:24 | Sorszám: 204
Egy politikai pártnak tisztába kell lenni a céljaival, de a köz (plebs) számára veszélyes dolog lenne ezt leírni, mert elriasztó hatású. (Ezt már korábban is írtam.)

Azért látom jónak az ÖKOSZOCIÁLIS PIACGAZDASÁG hangsúlyozását, mert ez közérthetővé tehető, belefér a kutyaszar szedéstől a demokratikus eszközök korszerűsítéséig (leánykori nevén közvetlen demokrácia)minden.

Újabb nevet vetek fel:

ÖKOSZOCIÁLIS PÁRT az új és tiszta Magyarországért

Apóka
  Válasz | 2002. július 16. 23:15 | Sorszám: 203
eGYETÉRTEK VELED

A MOZGALOM NEM PÁRT ÉS A PÁRT NEM MOZGALOM.

Magyarországon léteznek környezetvédelmi mozgalmak, de azok hatalomgyakorlásra alkalmatlanok és tiltakoznak is, ha őket valaki ezzel meggyanúsítja.

VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. július 16. 19:19 | Sorszám: 202
Ez egy 100%-ig értelmiségi-miép program. Értelemszerűen szinte az első betűtől az utolsóig egyet értek vele. Rendkívül rokonszenves. A politikához persze több is kell. Pl. el kell jutni a választókig. Egy honlap erre kevés. S továbbá egyértelművé szeretném tenni hogy ez nem egy híg zöld politikai program. A csak zöld politika becsapás, félrevezetés. Ezért a topiknyitó kérdés értelmetlen. Az azonban fontos hogy a Természet-központú társadalomépítés meghatározó kell legyen a jövő politikájában teljesen helyes meglátás.
onogur
  Válasz | 2002. július 16. 18:58 | Sorszám: 201
De van tovább is:

II. TÚLÉLÉS-PROGRAM

Az utóbbi idők fejleményei nyilvánvalóvá tették a szakértők által régóta hangoztatott veszélyt: a nagy, központosított elosztórendszerek könnyen sebezhetők, megbéníthatók, sőt megsemmisíthetők. Az életfontosságú szükségletek (víz, élelem, energia, tisztasági-gyógyászati anyagok iránti igény) kielégítése jelenleg ilyen rendszereken keresztül történik. Néhány nap alatt meg lehetne fosztani a magyar lakosságot az ivóvíztől, az élelemtől, fűtéstől és világítástól, gyógyszertől és tisztasági szerektől. A Magyarország lakosságát kiszolgáló nagy elosztó rendszerek javarésze már idegen tulajdonban van. Ezért ezek lebénulása akkor is bekövetkezhet, ha nem nálunk, hanem más országban történik katasztrófa (terrortámadások, természeti csapások, pénzügyi zavarok, szociális villongások, stb.) Ilyen helyzetek megelőzését szolgálja a Túlélés program.

1. Ivóvíz program Minden 200 lakos lakókörzetében, s a nagy dolgozói létszámot foglalkoztató üzemek, intézmények körzetében mély (többszáz-méteres), szennyezetlen vizet adó kutakat kell fúrni, és ezeket folyamatosan karban kell tartani. Ennek a programnak a költsége megközelítően 100 milliárd forint. (Ez töredéke a "bank-konszolidációkra" fordított összegnek, vagy a költségvetésből évente kamatra fizetett összegnek, ami - a Fennmaradás Program I/2. pontja szerint - radikálisan csökkenthető.)

2. Élelem program Egy-egy kistáj (átlagosan mintegy 20.000 lakosú falucsoport, vagy kisváros és környéke) költségvetési támogatással berendezkedik lakosságának gabonával, zöldséggel, gyümölccsel, hússal, tejjel, stb. kistáji forrásokból való ellátására. Nagyvárosokban egy-egy hasonló népességű szomszédsági körzet kapcsolódik közvetlenül "testvérterületként" egy-egy termelőcsoporthoz. A költségvetésből biztosítandó alapjuttatási és hiteligény becsült összege 50 milliárd forint.

3. Energetikai program /a/ Életmentő fűtési program: Egy év alatt minden lakásban, kórházban és iskolában meg kell teremteni a helyi tüzelőanyagokkal való minimális, az életfenntartáshoz szükséges fűtés lehetőségét. /b/ A tartós megoldás programja: Egy-egy kistáj (lásd föntebb) berendezkedik a helyi létfontosságú energiaigények (kórházak, iskolák, közművek, más közintézmények, a lakóházak fűtése, világítása, valamint létfontosságú mezőgazdasági és ipari üzemek hő- és villamosenergia-igénye) helyi forrásokból való fokozatos kielégítésére, kapcsolt (hő- és villamos energiát közös rendszerben szolgáltató) kiserőművek létesítésével. (Egy-egy ilyen kiserőmű pl. egy kórházat, vagy egy lakónegyedet szolgál ki.) A kiserőművek bemenetét helyben nyerhető (első sorban megújuló) eltüzelhető anyagok szolgáltatják. Az ilyen egységek legalább 20%-kal olcsóbban szolgáltatnak energiát a hálózatos nagyrendszereknél, egy év alatt létesíthetők, és 5 év alatt megtérülnek.

Finanszírozás: évente mintegy 200 milliárd forint költségvetési forrásból, valamint - a tartós megoldás programjának megindulása után - az előző években létesített rendszerek megtakarításának 80%-ából mindaddig, amíg az ország kistáj-energia-önellátása teljessé nem válik. (A megtakarítás 20%-át - az együttműködés ösztönzésére - a fogyasztók kapják.)

4. Tisztasági-gyógyászati program A vegyipari-gyógyszergyártó konszernek működésképtelensége esetén kiürülnek a patikák és a tisztasági cikkeket kínáló boltok. Kistájanként vagy kistáj-csoportonként fel kell készülni természetes alapanyagú tisztítószerek előállítására és a természetgyógyászat módszereivel és anyagaival való gyógyításra. (Kutatási, képzési, termesztési, feldolgozási, kereskedelmi feladatok.) Induló becslés a költségvetési források első évi terhelésére: 50 milliárd forint.

Összesítés: A Túlélés Program az első évi állami költségvetést mintegy 400 milliárd forinttal terheli. (Csupán a Postabank korrupt vezetői ennek több mint felét herdálták el!) A további években ez az összeg fokozatosan csökken. Ez az összeg egyben a hazai kis- és közép-vállalkozások számára biztosít közületi megrendelést, és így része az I/3. programpontnak is

E program megvalósítása Magyarország lakosságát a világban végbemenő katasztrófák hatásaitól, és egyben a gazdasági zsarolástól is nagy mértékben megvédi.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola