Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt (17. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2002. október 05. 11:44 | Sorszám: 700
igyekezetetekhez.

(No, meg persze, ha nem feltétel az ideírkálás. Itt már azért mégse akarok offolni. Pedig ahhoz értek ám igazán!)

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2002. október 05. 11:40 | Sorszám: 699
Az enyémet tudod. Nem biztos, hogy érdemben hozzá tudok járulni igyekezetekhez, de ki tudja. Hátha kell részletkérdésekben egy "független szagértő"?
zöldike
  Válasz | 2002. október 05. 05:19 | Sorszám: 698
Valamit mégis tennünk kellene, mert a NÉP ellehetetlenül, a kisember koldúsbotra jut, az ország elúszik már a gondoktól.Mindeközben MP kedvencei élvezik a strgázsikat, havonta 1 500 szakmunkásnak, vagy éppen 3 000 nyugdíjasnak a (keresetét), ill. juttatását teszik zsebre. Mi marad(hat) a kisembernek??

Azt hiszed, hogy új párt nélkül labdába rúghatsz?

Ezek a falánk képviselők immáron 12 éve veszik le az embereket, sőt... és lepereg róluk minden kritika.

A Parlamentben kell lenni ahhoz, hogy meghallják szavunkat!

eszbey
  Válasz | 2002. október 05. 01:13 | Sorszám: 697
minden helyi önkormányzati képviselőnek egy-egy személyes asszisztens (akár nyugdíjas!) akinek a fő dolga sétálni és meghallgatni az emebereket. Tudniillik nem minden emberfajta akar vagy képes bemenni a "hivatalba" és beszéln. De ők is léteznek, nem csak a nagypofájúak!
eszbey
  Válasz | 2002. október 05. 01:10 | Sorszám: 696
Helyes!
El kell választani a forgalams főutakat a lakóé s munkaövezeti "mellékutcáktól", utóbbiaknban radikális forgalomcsillapítás és behajtási tilalom idegeneknek.
-- parkolási rendelet: meg kell határozni,mikor lehet a boltokba szállítani és mikor tilos
eszbey
  Válasz | 2002. október 05. 01:07 | Sorszám: 695
Én anemzeti hagyománnyal foglalkozom
- helyi hagyományos településkép és táj védelme
- jó könyvtár (A fővárosi közkönyvtár csak balos dolgokat forgalmaz //szinte// az alternatív jobb hiányzik: pl.: Garaudy, nemzeti történészek, zöld szakirodalom)
helyi javítóműhelyek: felszerelve, ahol egyszerűbb javításokat az ember maga megcsinálhat, öreg szakik segítségével --- így irtjuk a dobbd-el-és-vegyél-másikat!!! ocsmány szemléletét
- iskolai oktatásba helyi plusszként helytörténet
- művelődési ház: alkohol nélkül, üzleti tanfolyamok nélkül, szabadművelődési alapon
-- adókedvezmény (építési) annak, aki a helyben szokásos módon (vagy ahhoz hasonló stílusban építkezik))
-- minden iskolás gyerek egyszer (legalább) tegyen egy utat a határokon túli magyaroknál (Felvidék, Kárpátalja, Erdély, Délvidék, Drávaszög, Muraköz, Felsőőr)
-- helyi közözsségépítés: pl.: sportcsapatok támogatása
-- helyi sajtó (újság, tévé)
-- és még sok más
eszbey
  Válasz | 2002. október 05. 00:55 | Sorszám: 694
Az építési engedélyt nem az önkormányzat adja, hanem a Polgármesteri Hivatal illetékes ügyosztálya.
Az önkormányzati testület a szabályozási tervet alkotó rendeletet alkotja meg, amely kötelező szabályokat tartalmaz bizonyos paraméterekre.
Nem mindegy.
Mallow
  Válasz | 2002. október 04. 22:13 | Sorszám: 693
Néhány aktuális probléma "kedvenc" lakhelyemről, hátha nem egyediek a problémák:

- Az erdőben található három szemétbányából lehetőleg minél többet bezárni
- Emellett az erdő fogyását megakadályozni...
- Felszámolni a közszemetelést

- A állomáson történő parkolás feizetővé tétele (budira is autóval megyünk? még mitnem....)
- A szomszédban épülő plaza lerombolása
- Az autopályák legyenek ingyenesek az aglomerációban

Apóka
  Válasz | 2002. október 04. 21:54 | Sorszám: 692
NÉHÁNY ZÖLDEK SZÁMÁRA KEDVENC
* Gyalogos sétányok és Bicikli útak létesítése a közutaktól függetlenül, hogy gyorsabban lehessen haladni a lakó-pihenő övezetekben és a városközpontokban, mint autóval.
* Sport, biciklis és természetjáró egyesület támogatása.
* Tömegközlekedés, Parkolás szabályozása.
* Szennyvíz, szemét és komposztkezelés.
* Településrendezés.
* Településtisztaság, Parkosítás.
* Kutyás egyesületek támogatása azzal a feltétellel, ha a kutyaszar eltávolításáról gondoskodnak a közterületeken.
* Alternatív energiaforrások felhasználásának támogatása.
* Interneten a település környezetvédelmi honlapoldalainak működtetése.

TI IS SOROLJÁTOK
Lehetőleg kézzel fogható közelségű programokat mondjatok, amihez a hétköznapi ember is tud csatlakozni. Ő is megérti.

Mallow
  Válasz | 2002. október 04. 21:29 | Sorszám: 691
Először is kiírt(at)ja a környezetszennyezést a környéken.
Aztán, a helyi iskolába lehet zöldségeket oktatni.

Majd pedig bizonyos helyi vállalkozásokat támogatására ösztönöz, más (esetleg multinacionális) cég számára már az építési engedélyt sem kívánja megadni.

stb.
( többminden hirtelen nem jut az eszembe )

Apóka
  Válasz | 2002. október 04. 21:19 | Sorszám: 690
Nem tudom miért beszélünk pártalakításról, ha az általam kétszer is felvetett zöld önkormányzati politikai programhoz egy árva sor nem íródott.

Pl.: állatvédelem elsősorban kis közösségek szintjén valósítható meg.

Mit csinál másként egy zöld politikus az önkormányzati testületben?

Mallow
  Válasz | 2002. október 04. 20:46 | Sorszám: 689
Milyen a "természetes" társadalom?
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 04. 20:37 | Sorszám: 688
Levlista kész már csak az e-mail címeiteket várom.
kyu
  Válasz | 2002. október 04. 09:48 | Sorszám: 687
Részemről van, én jövök. Nagyjából bármelyik szombat jó.
A levlistát VV ígérte.
eszbey
  Válasz | 2002. október 04. 01:04 | Sorszám: 686
Konkrét érdeklődés?
Ki csinál levlistát?
Apóka
  Válasz | 2002. október 03. 23:23 | Sorszám: 685
A polgári körök holdudvarként működő szervezetek a FIDESZ mint párt körül.
eszbey
  Válasz | 2002. október 03. 00:30 | Sorszám: 684
Ma szomorú vagyok.
Voltam egy össz-polgárikörös összejövetelen, ahola rendes, derék, ám naív és csoadváró budai polgárokat rendesen megvezették, mint a lovat. Végig mindenki arról beszélt, hogy a politikát/-kusokat ellenőrizni kell. stb. de talán ha öten voltunk a kétszázból, akik értették, mi történik. Egy Fideszes polgármester-jelöléséről lett a döntés. Az az egész sokat beszélő hejehuja társulatnak nem jutott eszébe, hogy már pár napja lejárt a határidő és ha nemet mondunk az alakra, akkor már nem lehet újat állítani. Lehet, hogy ezért csúszott egy hetet az összejövetel? Senki sem értett semmit.
Nekem meg iszonyatosan nem volt kedvem manipulálni a népet, pedig igen könnyű lett volna. De minek?
Sajnos, a zöldeknek (én még védem e nevet, érveim is vannak mellette, de nem mondom most, mert kutya fáradt vagyok) sok dolga lesz, ha józan politikus embereket akarnak találni, akik nem csodavárók és tudják azt is, milyen úton lehet elérni, amit akarnak.
Essünk neki.
Egy szombatra (délelött + koradélután) tudok helyet szerezni ingyen (ez 1-200 ft/koponya valójában) Pest belvárosába.
Ki jön? És mikor? Ne feledjétek, október végéhez közel a halottak napja! Akkor sokan utaznak.
Ha lesz levelezőlista, akkor szétküldök A: pontokat valamiféle "Elvi Nyilatkozathoz" B: cslekvés tervet rövid és középtávra. Ezeket javaslom vitaalapnak, részben levelezés útján, részeben pedig helyszíni vitára.
Ha tíz fő jön, itt jelez egy hét alatt és időről is egyességre jutunk: szervezem a helyet.
eszbey
Apóka
  Válasz | 2002. október 02. 22:58 | Sorszám: 683
A kutyasétáltatás, madárfütyültetés és egyéb zöldségeken túl az ÖNKORMÁNYZATI POLITIZÁLÁST hogyan képzeli egy zöld politikus?
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 02. 19:06 | Sorszám: 682
Természetesen a programjuk megvalósíthatatlan.
Máskülönben nem is lenne érdekes.

(Akkor egyelőre úgy tekintem a formálódó alakulatot hogy Balogh János Kör...)

A dohányzás egy érdekes téma szerintem az emberek többsége marha szívesen fogadja a dohányzás ellenes kampányokat meg nagyon szereti az egészségvédelmet de közbe szintén nagyon sokan dohányoznak... s közbe folyamatos bűntudatuk van.

Bonyolultabb ügy ez lélektanilag mint hisszük.

(Szerencsére én nem dohányzom.)

A TB-járulék emeléssel nem értenék ugyan egyet a dohányosok esetében - minthogy nincs monitoringra lehetőség - de visszautasítom a MaNcs szerzőjének fasizmussal való rögeszmés vagdalkozását. Tény hogy az ökológikus társadalom számos lemondással fog járni s ezt diktatúraként fogják megélni az emberek. De vajon nem épp ilyen diktatúra az hogy kötelező iskolába járni, adót fizetni, társadalomban a társadalmi normák szerint élni?

Ha válaszút elé kerül egy társadalom akkor dönt. Vagy így vagy úgy. S azután az mindenkire érvényes szabály lesz. Még ha sokaknak nem tetszik. Még akkor se ha az a többségnek nem tetszik. (Kinek tetszik hogy adót kell fizetni?)

Véleményem szerint a dohányzás nem ilyen válaszút. Még akkor se ha sokmillió életévvel rövidíti meg a magyarságot. Azt se tilthatjuk meg hogy öngyilkosok legyenek embertársaink - tehát ezt a lassú öngyilkosságnak se állhatunk agresszíven az útjába.

Viszont sokat lehetne s kellene gondolkodni azon miként tehető stresszmentesebbé, egészségesebbé a társadalomban való létezés.

Miként lenne "visszaalakítható" TERMÉSZETESSÉ a TÁRSADALOM?

VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 02. 18:48 | Sorszám: 681
...irányítani a társadalmat...

hát persze - miért Medgyessy mit csinál?

...amúgy való igaz hogy politikus nem ejti ki soha a száján hogy ő a góré - nem is az teljesen meg a tömeg utálja ha uralkodnak rajta.

A társadalom önmozgó de mégis van egy "agy" ami kormányozza... nem véletlenül van kormány meg törvényhozás... (Különösen amennyiben a társadalom élő szervezet...)

Szerintem ilyen hiperelméleti nyelvvitákba ne mélyedjünk bele mert időpocséklás.

(Juteszembe! A biblia-idézet marha tetszetősen festene a szokvány pártszórólapokon ...)

VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 02. 18:42 | Sorszám: 680
Ez egy korábbi válasz beírás volt s távlatosan támogatom a pártalakítást mert valami újra biztos szükség van a palettán (Már nevet is javasoltam...). Valljuk be van igény az MSZP-Fidesz kettősön kívül más alakulatra a politikában mert ha e két csapat a magyar politikai elit akkor fontolóra kell vennem hogy lemondok a politikai lapok olvasásáról...

Nem volt véletlen a Centrum jó szereplése ugyebár. Sokan elégedetlenek - s ez a tábor valószínű nőni fog - e kétpártisággal ami most van s beborít s elfed mindent.

Szükség van harmadik útra - s nem lehet más út a magyarság előtt csak valami harmadik. A MIÉP ennek a megvalósítását kommunikációban és így politikacsinálásban elvétette. Ez nagy bánatom nekem de ez van. (Nem tudom hogy képzelték hogy kampány és pozitív üzenetek nélkül lehet politizálni és érvényesülni...) Na de spongyát a múltra...

(Akkor úgy láttam hogy a pártalakítási témában egyet értettünk. Végül is...)

VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 02. 18:33 | Sorszám: 679
Jó akkor kérem szépen mindenki írja be az e-mailcímét aki szeretne fenn lenni a levelezőlistán.

Én vállalom hogy létrehozom a listát.

Természetesen mind Síklakyékkal, mind az Új Jobboldallal kapcsolatban van igazságtok. Ezek ideák amik legritkábban válnak valóra. Valóra próbálnak válni akkor rendszerint baj szokott lenni... (Nem véletlen hogy egyetlen új-joboldali ideológus se vezető politikus! S az sem hogy Síklakyék eredménytelenül politizálnak. De szellemi vezérfonalakra, távlati gyújtópontokra van szükség.)

AE

111
  Válasz | 2002. október 02. 12:52 | Sorszám: 678
Az egésszel - úgy, ahogy van - egyetértek.
Nehogy má' mozgalmárkodjunk és nehogy má' valamelyik párt alá tegyük a lovat. Megvan és volt ezeknek a módjuk a törvényalkotásra. Szartak rá. Ez az igazság. A mozgalom meg; KISZ, VIT ... Ugyan.
eszbey
  Válasz | 2002. október 02. 02:43 | Sorszám: 677
no legyünk operatívak, Mint Salgó a tevében.
1: pártot alapítani nem egy hónap mulva kell/lehet hanem az előkészületek végén.. Minimu 1/2 év. De el kell kezdeni.
2: én kb. 4-5 embert tudok hozni, már az elején, de nem a legelején.
3: meg kell ismernünk egymást! Csináljon valaki egy levelező listát (nem tudom hogyan kell) s azután kezdjünk bele a komolyabb előkészítésbe (én már elkezdtem a papolást, ha emlékeztek - lila elviséggel)
4: hasamra ütöttem, s úgy jött ki az okt. 28. Mikor máskor? nekem hétvége általában jó (szabadfoglalkozású vagyok) Én budai vagyok, itt talán tudok helyet szerezni egy hétvégi délelöttön.
5: címem: eszbey@freemail.hu. Aki ír nekem, annak bemutatkozom.
eszbey
  Válasz | 2002. október 02. 02:34 | Sorszám: 676
"Én jelenleg nem vagyok híve a kalandorlelkű hirtelen pártalakításoknak. S kifejteni most nincs alkalmam de amennyiben valaki művelődik kicsit az Új Jobboldal eszmeiségében fogalmat alkothat ahhoz hogy mi is az hogy irányítani a társadalmat. Mi is az hogy párt, eszme, elit? Mi az hogy vezetőnek lenni? Stb. Ezek a gondolatok úgy érzem nem lettek számításba véve az itteni gondolatsorokban pedig lényegi kérdések."
Te ellenzed a dolgot: rendben. Az Uj Jobboldalt a Demokratából ismerem, ami ott elhangzik, igen primitív bóvli (az egyszerűség kedvéért egyenes a beszédem).
A "sikeres" államok , közösségek az arisztokratikus köztársaságkoból fejlődtek ki. (Sumer helyén ma Szaddam..jó)Olvass inkább Machiavellit (de ne csak a hercegnek írott sorait: Firenze történetét, mondjuk...)

" minél szélesebb interdiszciplináris és holisztikus ismeretanyagra tesznek szert. Gondolataikkal egymást megkeresve szellemi műhelyekké,..."

A minél szélesebb a mindentudás vágya. Zsákutca. Deák: mindenből valamit, de valamiből mindent kell tudnunk. Deák a 19. sz. legsikeresebb magyar politikusa. Természetesen alig ismerik.Ő azen jót vigyorog.

"Ez lényegében a polgári körök s a polgári köri mozgalom legfőbb értéke s ezt a fórumot érzem a legjobbnak a jelenlegi keretek között." Tévedsz. A polgári kör (magam is aktívkodom itt-ott) nem más mint a pótpolitizálás maga. Miért nem lépünk be tömegsen a Fideszbe (mondjuk) és vesszük át a htalmat, ha politizálni akarunk?
Okos emberek most új tömeget (fizikai értelemben: ha tetszik: súlyos testet) akarnak, amitre fölülhetnek, mint minchausen az ágyugolyóra.
Ezért kell MOST zöld párt, mert jön a csőd. Amúgy: pártot szervezni csakugyan babrás dolog. De kell és nem eszetlenül.
Úgy látom e topikon van ész. Használjuk.

A párttá szerveződés hosszú munkát igényel s nem szabad elkapkodni.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola