Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt (34. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
Apóka
  Válasz | 2002. július 29. 01:04 | Sorszám: 275
Megyek aludni.
Szia
Apóka
  Válasz | 2002. július 28. 01:40 | Sorszám: 274
Na mi van. Írj már nekem e-mailt!! Én próbáltam neked, de nem kaptad meg. Most lépj te.
Apóka
  Válasz | 2002. július 27. 16:35 | Sorszám: 273
Olvastam amit írtál. Nagyon fáradt voltam még ahhoz is, hogy gondolkodjak rajta. Csak az motozott az agyamban, hogy úgy írtál, mintha nem is olvastad volna az általam írottakat.

Az elmúlt napokban rengeteg olyan élmény gyűlt össze bennem a mai magyar hatalmi nómenklaturáról (továbbiakban hatalmi elitről), amiből a zöld párt megalakításához további következtetéseim lesznek, de még nem állt össze az agyamban igazán. Megpróbálom azért leírni.

A XX. század magyar politikája és a század első felének hatalmi elitje több évszázados folymat eredménye volt. Alakult változott, de jelentős törés nélkül. A II. világháború katasztrófális hatású volt. a szovjet birodalom teljes egészében elsőpörte a hatalmi elitet és egy vadonatújat alakított ki. Ettől az újtól abszolut lojalitást követelt meg, tehát a szovjet birodalomnak a minden áron való teljes kiszolgálását. Ennek a hatalmi elitnek az öntudata fokozatosan felébredt és látta, hogy a változások nekik jót hozhatnak, tehát az 1980-as években a változások mellé állt.

A rendszerváltás abszolut nyertesei ennek a szocialista hatalmi elitnek a tagjai lettek. Ennek a hatalmi elitnek csekély érzékenysége volt a környezetvédelemre, de igen erős tulajdonosi és hatalomgyakorlási öntudata van, továbbá bármely birodalmat vak rabszolgaként kiszolgáló képességekkel rendelkezik.

A rendszerváltás során megszületett pártok jobboldali értékrendje és a jobboldali politikai elit bizonyos mértékig másolta a régi elit hatalomgyakorlási mintáit. Szerencsére hiányzik a a birodalmi rabszolgára jellemző alázat, viszont a nemzeti szabadságot teremtő öntudat is fejletlen.

A magyar politikai építmény hiányos. A hatalom kulcspozicióit, sőt döntő többségét a régi hatlami elit tagjai töltik be, függetlenül attól, hogy jobb vagy baloldali párt kormányozza az országot. A jobboldali elit csekély pozicióval rendelkezik, azokat is időszakosan foglalja el.

Ezzel magyarázom azt, hogy a zöld értékrend nem tudott egyik oldal politikájában sem érvényesülni.

A poltikai csata a két oldal között rendkívül kiélezett és láthatóan tömeges támogatottsága van a jobboldalnak. De ebből a folyamatból a zöldek ki kell, hogy maradjanak.

Jelenlegi magyar hatalami elitben és ebben a jobb és baloldalt beleértem, nincs gyökere a környezetvédelmi vagy más néven zöld értékeknek.

Ha egy megalakuló zöld párt minden irányba támad, akkor nem tud beépülni, nem tud gyökeret verni a magyar politikai életben. ENNEK ELKERÜLÉSE ÉRDEKÉBEN NEM VALAKI ELLEN, HANEM VALAMI MELLETT KELL KIÁLLNI. Ami mellett kiállunk az minket emel. Jönni fog az információ, jönnek az emberek, és ezzel jön a lehetőség a zöld érdekek erősebb érvényesítésére.

A ZÖLD PÁRTBAN VÁRHATÓAN JELENTKEZŐ PROBLÉMÁK:
* Mozgalmi szemlélet
* Naivitás
* Csak környezetvédelemmel való foglalkozás
* Kompromisszumkézség hiánya
* Zöld előitéletek
* Politikai tapasztalat hiánya.

eszbey
  Válasz | 2002. július 27. 02:10 | Sorszám: 272
Ne süllyedjünk, he!
eszbey
  Válasz | 2002. július 26. 00:28 | Sorszám: 271
no de az ütőképes zöld párt?
nem elég már a a padlizsánszín jetegetésekből?
Akkor a teeendőkről!
Holnap. talán.
eszbey
  Válasz | 2002. július 26. 00:25 | Sorszám: 270
Miből fakad a zöld erő?
Természetesen az igazunk tudatából. Mert nekünk van igazunk. Kiteljesedő emberi élet, a világ szebbététele, a hagyományok éltetése, a Nap, a szél és a csillagok! A magyar hagyomány elsajátítása és a vele való élés. És még mindenkinek más-más Jómagam például csak annyira vagyok állatvédő, amennyire minden tisztességes ember az. Másoknak viszont cicák és kutyusok jelentik az Életet!
Fizikai rosszullét kerülget (komolyan beszélek), ha a tárgyi világ egyetemes és nemzeti örökségének pusztulását látom! Elázott öreg könyvek, szétvert házak, rozsdaette vas.
Ez az erő másik forrása: a tudat mellett a düh.
Meg persze az értékérzet: nem kell mindíg mindent megérteni, osztályozni, leírni, besorolni. Hagyni kell működni ösztöneinket, hogy biztos kézzel kivegyük a halomból a lom csillámlemezkék közül a smaragdot!
A tudat, a düh, az értékérzet: ez a három!
s persze a hit, a remény és a szeretet!
Apóka
  Válasz | 2002. július 25. 22:44 | Sorszám: 269
Most korán megyek aludni, mert reggel 5-kor kelek.
Sziasztok.
Apóka
  Válasz | 2002. július 25. 01:49 | Sorszám: 268
Azért nem reagáltam a tegnapi anyagodra, mert utálom a háborut, de a győzelmet viszont nagyon imádom. Hogy is néz ez ki? Csinálom a dolgomat és mások mondják, hogy ez jó csata volt. Én meg rácsodálkozom: Tényleg?

Az ellenséget meg szokás semmisíteni. Én ezt nem szeretem. Nekem elég, ha tudomásul veszi, hogy ezen a pályán ahol jelen vagyok, vannak olyan játékszabályok (nem mindet) amit én kérek számon a társasjáték résztvevőin, és ha ő ezeket ő betartja akkor nincs probléma.

A csatákat el lehet veszíteni, de ha nem csatázol, hanem objektív játékszabályok betartását követeled meg, akkor a felelős mindenképpen az aki nem tarja be a játékszabályokat. Tehát a felelős semmiképpen nem te vagy, hanem Ő. Igy Ő sem vesztes csak renitens. És ha nem vesztes akkor nincs mit féltenie. Ugyanakkor ha betartja a játékszabályokat akkor meg elismeri a te játékvezetésedet.

A hatalomgyakorlásnak az a lényege, hogy a hatalmon levő bizonyos körben és mértékig a társadalmi játékszabályok betartatója MINDENKI felett. Természetesen a hatalom gyakorlójának joga van játékszabályokat teremteni is.

A hatalom gyakorlójának nincs joga a társadalmat vagy annak egyes részeit ellenségnek kikiáltani és üldözni. Ezzel automatikusan veszít. Miért? Mert azokat akiket ellenségnek kikiált, azokat kizárja a játékból és igy azok felett meg is szűnik a játékvezetői joga.

Minél több ember ismeri el objektívnek és szükségesnek az általad képviselt játékszabályokat, annál nagyobb a hatalmad. És igaz ez fordítva is. Minél több embert zársz ki a játékból, annál kisebb a hatalmad. (lásd a jakobinus diktatura, Rákosi diktatura stb.)

Ha igy gondolkodsz, minden befektetésed hatékony és megtérül.

eszbey
  Válasz | 2002. július 25. 00:46 | Sorszám: 267
MOST FOLYTATOM

A leglényegesebb tehát, hogy tényleg vannak ellenségeink, akiket le kell győzni. Magunkban nem szabad mentségeket keresgélnünk nekik, hanem a puskát kell tölteni.
Ők sem tesznek mást.
Mindez egyként vonatkozik a magyarság, meg a körnezet ügyére is. Egy menetben viszont győznünk nem lehet, sőt: olyan éremosztós, dobogós győzelem nincs is!
Csak csaták, menetek, futamok: mindegyiket meg kell nyerni, ha nem lehet is!
Ez nem képzavar!
A szükséges befektetés mértékét viszont mindíg szem elött kell tartani. Nem érdemes legyőzhetetelen hegyeknek nekimenni, inkább a kisebb dombokat hordjuk el, hóditsuk meg, hogy azután emgerősödvén nekivághassunk a csúcsoknak is. De fontos: soghas törjünk teljes, százszázalékos győzelemre! A sarokba szorított patkány életveszélyes, s csak igen nagy energiabedobással készíthető ki. Nem éri meg!
Ez a lgnehezebb: bemérni a szükséges erőt!
De miből fakad az ERŐ ? A zöldek ereje, amiénk?
Holnap innen!

eszbey
  Válasz | 2002. július 24. 01:14 | Sorszám: 266
Most valamit az ELLENSÉGről.
Harc nincs ellenség/ellenfél nélkül. A jóindulat és a naivitás sok szép eszmét tönkretett és sok embert, nagyon sok embert elsöpört. Akik a túloldalon vannak a vesztünket karják. Mi sem akarhatunk mást velük. Le kell őket győzni. Legyőzni pedig úgy lehet, ha elveszed tőlük ami a legfontosabb nekik: ez a hatalom és a pénz. Rajtam nincs közvetlen hatalma a szeszfőzdéknek, meg a dohánygyáraknak mert nem iszok és nem dohányzok (ma már).
És be sem akarom tiltani a piát meg a staubot. Épppen csak korlátozni szeretném a fogyasztásukat (elsősorban egészségvédelmi és szociális megfontolásokból): Ez viszont avval járna, hogy az üzletben érdekeletek (Magyarországon ezek gyakorlatilag mind globális cégek!) kevesebb nyereséghez jutnának.
kitérő
A nyereséget szokták a naívabbak az üzleti élet motorjának tekinteni, a hazavihető pénzt. Ez tévedés, alkalmazotti gondolkodás. A hatalom gyakorlása a pénz tényleges tulajdonlása nélkül is megtehető: a pénzfolyást kell tudni irányítani! A rendelkezés a lényeg s nem a birtoklás! Példa: Magyarország azért éllovas a mobiltelefóniában mert a rengeteg kényszervállakozó és bétés az egész család telefonlgatását el tudja számolni cégköltségként. Semmi sem az enyém csak a haszon! Jól van ez így?
betérő
A pénzkormányzók ezt meg akarják akadályozni, ha kell tönkretesznek. eltaposnak. De: nem küldhetnek el nekem egy láda black label sétáló jánost (fölséges és elég drága) mert nem iszom meg, nem adom el. stb. Gyorsan más utat keresnek. Én meg arra törekszem, hogy elérjem a célomat, ami nem a népegézségügy felvirágoztatása, hanem az (itt és most)hogy visszalépésre kényszerítsem őket, mondjuk a reklám terén.
MÁRA VÉGE TECHNIKAI OKOKBÓL
eszbey
  Válasz | 2002. július 24. 00:56 | Sorszám: 265
Igaz amit mondasz, csk épen egy kicsit későbbi állapot. Most kell az a 40-50 hölgy s pasi aki elindítja a dolgot. Rossz tapasztalataim azt mondatják velem, hogy szervezésben is, mnt a politikai stratégiában, világos célokat kell kitűzni és végrehajtható feladatokat kell kiszabni.
Példa: Budapesten legyen legalább 6 régióközpont (éBuda, ÉPest, DPest, Belváros, Belbuda (brrrr de csúnya szó...). Ez minimum 30 embert jelent, akikből legalább 3nak nagyon aktívnak kell lennie! Ez egy év alatt megcsinálható! Ezeknek az embereknek önmaguknak, önként ki kell tűzniük egy személyes célt, s azt el kell érniük! Természetsen csapattámogatással. Mert úgy általában szajkózni: Legyünk zöldek mert az szép! - minden, csak nem politika, s szervezetpszchológiailag is rossz. A személyes és őszinte célorientált tevékenység, s annak támogatása a csapat által viszont összeköt.
No most ezt összehozni nehéz.
A helyi csoportoknak nagyfokú önállóság kell, de ezek ha baj van, mindíg a pártközponttól várnak bíztatást és segítséget. Ugyanakkor "ott fenn" lesz a bűnbak is. És bizony az országos szolidarítás nem egyszer hibádzik!
Továbbá: irtózatos szigor kell: ragaszkodnia kitűzött célhoz!
Megcsinálható.
Kyu! Mi van Veszprémben?
Apóka
  Válasz | 2002. július 24. 00:43 | Sorszám: 264
Egyre inkább meggyőződésem, hogy a magyar poliikai rendszert stabilizálná egy parlamenti zöld párt.

Jelenleg nagyon sarkos és konfrontálódó a helyzet. Ez az iszapbírkózás mind a két felet lefelé viszi.

Ki foglalkozik a jövővel?

Apóka
  Válasz | 2002. július 24. 00:00 | Sorszám: 263
Egyetértek, az önvédelem kötelező, arról lemondani az életről való lemondást jelenti.

Azzal is egyetértek, hoyg kell egy hivatásos állományú jól képzett honvédéség és kell olyan alkulat - nevezzük nemzetőrségnek -, amely önkéntesekből áll és az adott település, régió védelme érdekében szabad idejében állami támogatással és ellenőrzéssel rendszeresen képezi magát.

Apóka
  Válasz | 2002. július 23. 23:54 | Sorszám: 262
Igazad van, lehet hogy elég 30-40 ember, hiszen a FIDESZ sem kezdte nagyobb létszámmal. De azt is gondold végig milyen feladatok vannak és arra mindre kell ember. A 3-4000 ember az alsó küszöb ahhoz, hogy egyáltalán a közvélemény ingerküszöbét átlépjük és érezhető legyen a jelenlétünk a politikai életben. Én most még nem teszek különbséget a pártoló tag és a párttag között. Ez már egy szervezetépítési kérdés, hogy hány gyűrű veszi körül a stratégia hordozó magot.

Ha megnézed a pártokat, akkor láthatod a természetesen lalakuló gyűrűs, réteges felépítést. Van egy karizmatikus személyíség vagy nincs, de mindenképpen van egy elfogadott vezetői kör, ami nem több mint 10 fő. Ez összetartó csapat, ami magát folamatosan képzi és többé kevésbé helyettesíti egymást. Aztán van a kb 40-60 fős választmány, amely lefedi az országot. Aztán vannak a megyei és helyi szervezetek, ahol szintén több gyűrű létezik. Vannak a legkülönbözőbb funkciójú és nem feltétlenül párttagokból álló szervezetek a párt körül. A választási kampány idején a taglétszám, az alkalmazotti létszám felduzzad, megjelennnek az önként segítő szimpatizánsok, akiknek feladatot kell találni, képezni kell őket ill. toborozni az újabb tagokat.

eszbey
  Válasz | 2002. július 23. 01:20 | Sorszám: 261
Valami a BÉKEHARCRÓL!
A kommunisták - ne feledjétek: a Párt klasszikus militáris szervezet - egyik sikeres nyugatellenes akciója volt a békemozgalom. Maga a téma igen öreg, már a régi görögök is... de a 19. sz. végétől legalább is volt modern pacifizmus. Némileg idealista, ha tetszik "mágikus realista" tisztességes és jó: - csak éppen nem emberi, mert a mi természetünk része agreszzió! Nem ellen kell lenni, hanem meg kell zabolázni.
kitérő: szerintem azért kellenek egyenruhás, fegyveres szervezetek mert egy csomó ember szeret masírozni. Ha a helyén tesz ez nem baj. De ha önjáróan, közösségi kontroll nélkül: katasztrófa.
Vissza a főlapra: a békeharcosok totál leszerelést hirdettek, különösen a 60-as évektől kezdve hatékonyan. Az a SZU startégiai érdeke volt: a közeles időre várt konfliktus érdekében erkölcsileg és materiálisan gyengíteni az ellenséget. Ezért hát egyszerűen ügynököket toboroztak, akik KGB pénzen tették a dolgukat, s bujtogattáka a naivakat.
Emlékezteka Lenin békedíjra? Meg a Béke Világtanácsra? Meg a békepapi mozgalomra?
Egyszóval: lejáratódott a békeküzdelem, ma is le van járatva. Különösen hogy az erőszak hatékonynak bizonyul, s a kultúránkat mindenhol, de átjárja az agresszió. Ez néha teljesen nyilvánvaló: pl. Balkán, máshol úriemberes (Nagy-Britannia) illetve tagadott/tiltott: pl. Japán. Sajnos, a békeharcos "fellazítás" a kommunisták részéről pont a zöld politikai mozgalomban tett kárt. Onnan agresszív /!/ balosok, ügynökök és buták (is!) betüremkedtek, s dominánssá lettek a zöld pártok jeles részében
Summa: ma csínján kell bánni a békeharccal, mert nem szalonképes a fogalom. Ugyanakkor az erőszakot el kell vetni, minimálisra kell szorítani, de nem a magunk egyoldalúságával kezdve! Legyen békés konfliktus-megoldás a világban, de nem kell az amerikai világcsendőrség sem!
Még valmami: én NATO ellenes vagyok (ez ma már nem annyira éreks!) de az illúzió miatt is, hogy majd a Nagy Szövetség megvéd minket! Lóhabverőt! csak magunkban bízhatunk! Csak a kemény önvédelem az, ami számít!
eszbey
  Válasz | 2002. július 23. 01:02 | Sorszám: 260
Jókat, mondsz! Egyetértünk.
Csak egyben nem. Szerintem is 40 - 50 ember a küszöbérték apártszervezésnél, ennyinek kell igen komolyan venni a dolgot! Ez kevésnek tűnik, de állítom elég!
Mindenkinek tudnia kell a célt és a feladatot. 3000-4000 tagsága ma egyetlen pártnak sincs a Minkáspárt kivételével! VALÓDI tagságra gondolok. Viszont: sok pénz kell, igaz, de nem 100 millió! Nem lehet pénz nélkül semmit sem csinálni: de ki támogatja nagy suskával a zöldeket? Nehéz ügy, erre sajnos semmi ötletem! Bzonyos szinten Nyugaton el lehet lenni: ha van 10 000 pártoló tag, aki annyit vállal, hogy januárban kifizeti az egész évi tagdíjat, akkor oK! De ilyen idehaza 10 sincs. Az "önjáróságra" tehát részint sok, részint kevés az általad írt szám!
Amúgy: TUDOM, hogy lesz magyar nemzeti zöld párt!
eszbey
  Válasz | 2002. július 23. 00:49 | Sorszám: 259
Javulsz. Most tételesen, mert úgy látszik csak lassan tudom kifejteni, amit szükséges.
ad 1.: Igen, igazad van: ma a zöld poltikai gondolkodás hátul kullog. MOST, MA. De ha nem kezdjük el a változtatást, ezek a politikai gondolatok SOHASEM jutnak fel. Márpedi az nem jó!
ad 2.: Milyen a zöld hadsereg? kérdezed, s pont végén kiderül, hogy nem sikerült átvinnem: zöld nem= környezetvédő. A zöld az, aki többet véd a környezetből, mint az átlagpárt, ugynakkor kevesebb benne (mondjuk) a személyes pénzközpontúség és technológia-központúság hirdetése: pl.: a Fidesz tévedett, amikor jelszavában a néhgy kereket is meghirdette: azaz autót mindenkinek! Miért? Végiggondolta ezt valaki az ellenzőkön kívül? Hogy az emberek ere szavaznak? Lásd a legutóbbi választásokat. Amúgy: értékeket kell következetesen képviselni, nem érdekeket! Az eredmény megles. ÉS: a zöldek erőszakellenesek, de nem pacifiták. Ma Magyarországon nem lehet megszünetni a hadsereget, sőt: nézetem szerint egy erős hivatásos Honvédségre + félkatonai nemzetőrségre nagy szükség van. Nem akkor zöld a hadsereg, ha dupla katalizátor van a tankon...
ad 3.: mint mondtam, mást értünk zöldségen,! Az "egészséges környezet" önmagában semmi, üresség, hamis szó. Már a környezet szóval is bajom van: hiszen asz ember és a természeti világ együttélését hirdetem: pontosabban azt: az ember a természeti világ része, s így helyes élni! Ez nem dzsungeléletet jelnt, hanem...
Én pl. sült budai vagyok, nagyvárosi: és nem is akarok más lenni! A "fitness" " wellness" egyébb ness = Lochness, azaz bizarr biznisz néhány egyednek, s észpótlék a tömegnek. Mert amíg gyúrnak, addig sem kell gondolkodni!
A betűkre összevontan: szó sincs róla: már mondtam, ismétlem. azöld politikai párt NME környezetvédő párt, hanem az IS! mMondád: mindenpártban van zöldség: ja, csak nagyon hátúl! A zöldben meg igen elől!
A részletekről később!
eszbey
  Válasz | 2002. július 23. 00:29 | Sorszám: 258
Remélem Kohl neve Thacher és Reagan mellett van. Nogha egyik sem volt zöld de leginkább ők háram buktatták meg a SZut. s ez alapvető. Ugyanakkor sokat tettek a hagyomány érdekében is, s ez sem akármi. Viszont: különösen Nagy-Britanniában kínos dolgok történtek a gazdaság terrén (pl: a vasutak eladása!) ami doktriner gazasági liberalitmus volt. Így mászhatott elő a globalizációnak nevezett valami, aminek persze egyikük sem volt a híve!
Helyük, szerepük még elemzendő: én jól értkéleme! Kohlt is, noha vesztett, mint Orbán, s ezzel a személyes hatalmán felül valami többet is veszni engedett!
ÍAmúgy: a poltika sikerszakma, akit nem érdekel a hatalom, nem vérbeli politikus! (pl.: Én).
Apóka
  Válasz | 2002. július 22. 23:34 | Sorszám: 257
Halló Fiuk!

Ne haragudjatok, de én többnyire csak este tudok bekapcsolódni a csevegésbe.
A VILÁGBAN
léteznek egyházak, de senki nem keveri össze a keresztény pártokkal,
léteznek különböző szociális intézmények, de azokat sem keverik össze a szocialista pártokkal,
léteznek ugye emberjogi szervezetek, de azokat sem keverik össze a liberális pártokkal,
KÖVETKEZÉKÉPPEN
a környezetvédelmi mozgalmakat sem szabad összekeverni egy zöld párttal.

Gondolkodjunk a zöld párt ellen szóló érveken.

Mondják, "egy-ügyű" pártnak nincs értelme, mert az élet komplex. Persze, még igaznak is tekinthetném a felvetést, de a többi párt nem együgyű? Az egyik liberálisnak, a másik szociáldemokratának, a harmadik konzervatívnak vallja magát. Na és, mondják ők: az élet komplex, nem tehetünk olyat, hogy ne foglalkozzunk más ügyekkel is. Sőt úgy tűnik, néha egy konzervatív pártnak több lehetősége van szociális intézményeket erősíteni, vagy egy erősen liberális kormányzat alatt rendőrök vernek szét engedélyezett tüntetéseket. Megsértve ezzel a szabad véleménynyilvánítás jogát. De mondhatnánk ellenkező előjelű példákat is. A zöld párt sem tehet majd mást, ha pártként akar működni, a közélet minden dolgával foglalkoznia kell.

Milyen szemmel tekintenek a pártok a társadalmi problémákra?

Az abortusz a keresztény pártok szemében tünet, amely mögött összetett társadalmi problémák húzódnak.
A személyiségi jogok sérelme egy liberális párt szemében tünet, amely mögött összetett társadalmi problémák húzódnak.
A szegénység és nyomor egy szociáldemokrata párt szemében tünet, amely mögött összetett társadalmi problémák húzódnak.
ÉS VÉGÜL
A környezetszennyezés egy zöld párt szemében tünet, amely mögött összetett társadalmi problémák húzódnak.

Itt az idő vagy nincs itt?

Mondják, nincs itt az idő, nincs meg a társadalmi érzékenység. És, a szociális gondoskodásra a Bokros csomag idején milyen volt az idő? Mégis volt szocialista párt! A Duna ügye sokszázezer embert megmozgatott. Azok az emberek ma is érzékenyek a környezetükben történtekre, csak megfelelő formában nincs kifejezve az akaratuk. A tapasztalat azt mutatja, hogy a megalakuló polgári körök szintén nagyon figyelnek a környezetvédelmi problémákra.

Kell egy kis csapat, akik jól megfogalmazzák a célkitűzéseket és el kell indulni. Ha jól van felépítve az akció, akkor megszületik a párt. A párt egy bizonyos taglétszám fölött már önjáró tud lenni. Sejtésem szerint kb. 3-4000 fő fölött éri el ezt a szintet. Addig komoly szellemi és anyagi tőkére van szükség. Sejtésem szerint kb. 30-50 jó koponya és 100 millió Ft körüli pénzösszeg kell ahhoz, hogy kellő politikai aktivitással meg tudjon jelenni a közélet szinpadán.

onogur
  Válasz | 2002. július 22. 19:00 | Sorszám: 256
Nem biztos, hogy 100%-ban igazad van. Gondolj bele, például amikor a Dunáról volt szó, elég komoly tömeg ment ki az utcára.
Sokan vesszük komolyan a témát, többen, mint gondolnád.
Azonban egy ilyen "demokráciában", ahol 5%-os küszöböt állapítanak meg, valóban semmi esélyünk. Magyarország a kétpártrendszer felé halad, és az Egyesült Államok példájából láthatjuk, hogy ez a fajta berendezkedés a globális katasztrófa szakadékába lök bennünket is.
Amikor egy multinacionális cég pénzeli az Egyesült Államok elnökjelöltjét cserébe azért, hogy az ne írja alá a Kyotói Egyezményt...
Ha nem tudjuk elhitetni, hogy átlépjük az 5%-ot, ha nem tudunk a nagy tömegek szája íze szerinti nemzeti-zöld programot létrehozni, akkor felesleges a kűzdelem. De CSAK akkor.
Megpróbálni viszont nem kerül semmibe sem.
armagnac
  Válasz | 2002. július 22. 17:30 | Sorszám: 255
1. Nem a zöldmozgalmak száma, hanem a tagságuk és aktivitásuk számít. Ezzel kapcsolatban helytállóan jegyezted meg, hogy nincs tömegbázisuk és nem sok vizet zavarnak )) Ez annyit jelent, hogy senki de senki nem veszi igazán komolyan a témát. Ezt el kell fogadni kiindulási alapnak, mert nemlétező tömegbázisra nem lehet építeni sem.
2. Ezt nem a topikból veszem, hanem közlöm. Azzal, hogy mink zöldek volnánk és jóemberek, mink megmencsük a fákat, nem lehet sok szavazatot szerezni. A zöldekből meg kb. ennyit fog fel az átlagpolgár.
3. Ha a Balkán szintjén állunk, akkor mégiscsak igaz, hogy nincsnek meg a feltételek. és tényleg nincsenek. Próbáltál már szelektíven hulladékot gyűjteni? Zölden vásárolni? Vagy csak simán, egytartósítószar nélküli lekvárt?
kyu
  Válasz | 2002. július 22. 15:59 | Sorszám: 254
"1. Nem azért nincs ma Magyarországon komolyanvehjető zöld akármi, mert szétforgácsolódott, hanem mert kutyát sem érdekel."

Ngyon tévedsz.
A meglévő pici zöld mozgalmak számából épp az ellenkezője látszik. Nem igaz, hogy a kutyát sem érdekel. Csak nincs tömegbázisa.

"2. Attól öncélú, hogy nem kötöd össze egy magasabb értékkel. Nevezetesen az élehető jövővel. Mert azért senki nem fog "l'art por l'art" környezetet védeni, hogy a föld génkészlete x a valahanyadikon maradjon."

Te ilyesmit véltél kiolvasni ebből a topikból??

"3. Attól hobbi, hogy magányos jóemberként játszadozhatsz vele, 0 eredménnyel, mert semmi feltétele nem adott a komolyabb lépéseknek."

Ez sem igaz.
Ha a környezetvédelmet csak a ny-európai szintre lehetne hozni, már az is óriási eredmény lenne. Jelen pillanatban a Balkán szintjén állunk - a környezetvédelem terén is.

"És nem velem kell ordítozni azért,"

Ordítozni ÍGY KELL!!!

armagnac
  Válasz | 2002. július 22. 14:38 | Sorszám: 253
Leszámítva az elgépeléseket.
apostol
  Válasz | 2002. július 22. 13:47 | Sorszám: 252
Kedves kyu és apóka. Elemezgessétek a nemzetközi helyzetet a realitások mércéjével. A világhatalom usa megvétózik minden olyan igykezetet (Kyoto), ami gyárosainak büdös. Európában a zöld mozgalmakat nagy sikerrel "integrálták" a gazdasági tájképbe. Mégegyszer, amióta zöld mezögazdasági vezetés folyik, az egyik csibészség követi a másikat. És ti ott a kis Mo.-ban, ahol mindenkinek szava van, csak a józanságnak nem, még hisztek a mesékben? Zöldnek lenni nem jelent politikai eröt! Már nem up-to-date, hogy modern maradjak. Ez nem jelenti a kapitulálásra való felszólítást, közel sem. A megválasztott politikusoknak kellene a tyúkszemére lépni vagy öket jól megmogyorózni, ha zöld az a mogyoró, ha piros! Pártalapítás alapmozgatója a pénz. Ugyanis a tagsági bázis figyelembevételével kapják az állami támogatást az adófizetök pénzéböl, hogy a vízfej, egy-két funkcionárius jól éljen.
armagnac
  Válasz | 2002. július 22. 13:07 | Sorszám: 251
Eltévedtél egy körrel.
1. Nem azért nincs ma Magyarországon komolyanvehjető zöld akármi, mert szétforgácsolódott, hanem mert kutyát sem érdekel.
2. Attól öncélú, hogy nem kötöd össze egy magasabb értékkel. Nevezetesen az élehető jövővel. Mert azért senki nem fog "l'art por l'art" környezetet védeni, hogy a föld génkészlete x a valahanyadikon maradjon.
3. Attól hobbi, hogy magányos jóemberként játszadozhatsz vele, 0 eredménnyel, mert semmi feltétele nem adott a komolyabb lépéseknek.

És nem velem kell ordítozni azért, mert ma, itt, Magyarországon ilyen a helyzet, oké? Azt hiszem én tehetek róla a legkevésbé...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola