Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Az Istenkeresők Globális Egyháza (15. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az Istenkeresők Globális Egyháza
Klaus Matefi
  Válasz | 2010. március 07. 17:16 | Sorszám: 1522
http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=382
Esszénus egyház

39. charon - 2010-03-07 09:12:25 - Válasz: 38. (Sauvage)
Amióta közpénzhez lehet jutni....azóta gyorsan fölszaporodtak az "egyházak" ! Hogy aztán ez éppen igazi vagy hamis azt én honnan is tudnám !? Az esszénusokat nem ismerem és nem is vagyok kiváncsi rájuk ))


40. Istenkeres - 2010-03-07 09:22:14 - Válasz: 39. (charon)
Egy "igazi" egyházat említsél kedves Charon.

Mi alapján akarod ezeket minősíten és rangsorolni?
Hogy melyiknek meghatóbb a tanítása, vagy pedig hogy melyik ért el nagyobb befolyást minden téren?


42. Sauvage - 2010-03-07 10:31:50 - Válasz: 40. (Istenkeres)
Azt hiszem, nekem is egyet kell értenem. Bár nagyon könnyű a válasz arra, hogy melyik az "igazi" egyház/vallás. Az, amit éppenséggel gyakorol és hisz az adott delikvens. Aki egyébként döbbenten figyeli, hogy lehet a többi ember olyan hülye, ostoba,vak stb. (kívánt rész aláhúzandó), hogy nem érti az egyetlen való igazságot...


50. Istenkeres - 2010-03-07 16:40:59 - Válasz: 42. (Sauvage)
A probléma abból adódik, hogy Isten csak egy van, de vallás és istenkép annál több. Természetesen minden egyház esküszik a saját igazára, a többi az bálványimádó, eretnek, kiirtandó, kárvallott, átkozott, pogány és még sorolhatnám...

Felmerülhetne az új kozmikus korszak hajnalán mindenkiben a kérdés, hogy az eddigi vallások valóban az igazat sugallták-e a számukra, és ha nem, akkor miért nem?

A véleményem szerint CSAK egyetlen célja lehet az emberiség nagy családjának, éspedig egy szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövő kialakítása a KÖZJÓ figyelembevétele mellett. Minden más út hamis, hibás, káros, aminek a többség issza meg a levét előbb, vagy utóbb...

Mesés, hamis istenekben, isteni kinyilatkoztatásokban vakon hinni, és esetleg mások kárára is cselekedni, illetve várni a soha meg nem valósulható túlvilági ígéretekre és életre az evilági esetleges esélytelenség kárpótlása érdekében?
Nem hinném, hogy ezt áhítozzák a laikus és beavatatlan hívő tömegek, és hogy ebből előnyük származhatna. Ezek emberi ötletek, melyek rányomták az emberiség eddigi történelmére a bélyegüket. Vallásháborúk, kín, szenvedés, üldöztetés, mások leigázása, kifosztása, kiirtása és még sorolhatnám. Pedig csak arra lenne szükség ennek a nyomasztó helyzetnek a megváltoztatása céljából, hogy kinyíljon végre az emberek szeme és közös erővel és összefogással, kéz a kézben megvalósítsák az említett szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövőt.
Mi akadályozhatja ezt vajon?
Nacionalista igyekezetek, egyéni, vagy csoportérdekek, alaptalan ígérgetések, megtévesztések, megfélemlítések, vagy a saját magunk hitetlensége, korlátoltsága, nemtörődömsége?


Istenkeresők Globális Egyháza

Klaus Matefi
  Válasz | 2010. február 20. 12:15 | Sorszám: 1521
http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=291
Istenkeresők Globális Egyháza

2351. tramenes - 2010-02-19 23:04:07
Van ilyen randomgenerátorod, ami véletlenszerűen állít össze egy-egy hsz-t az archivált sablonokból vagy kopipészttel sikerül összehozni?


2354. Istenkeres - 2010-02-20 09:52:42 - Válasz: 2351. (tramenes)
Gondolom, hogy itt az isteni teremtés mibenlétére szándékozol rákérdezni átvitt értelemben.

Mint tudjuk, a földi élet csak fokozatosan alakult ki, tehát nem "hat nap alatt" és nem is úgy, hogy az Isten megteremtette azonnal az egyes élőlényeket, mint ahogyan azt tévesen és tudománytalanul tárja elénk a Biblia. Ennek a kutatása folyamatban van és talán egyszer egy mindenki számára elfogadható logikus választ fognak tudni erre adni a tudósok.

Aki azt állítja, hogy Isten egy személy, egy lény, az mutassa be nekünk őt...
De ne az legyen a kitérő válasza, hogy Istent még senki nem láthatta...
Látjuk vajon szabad szemmel a kozmikus, vagy elektromágneses sugárzás?
Nem, de kimutatható.
Isten tevékenysége is kimutatható természetesen, hiszen csak nyitott szemmel kell járnunk a természetben, de ez nem azt jelenti, hogy Isten egy lény lenne.

Az I. G. E. szerint Isten (Folyamatosan Változó Szellemi Való) az anyagi mozgásokból adódó hatások összessége, ami nem azonos az ősokkal, de annak a következménye és egy kifejezetten KOMPLEX hatás, ami képes volt a Földön megfelelő körülmények között létrehozni az élet csíráját.

Az embernek az a problémája, hogy azt hiszi magáról, hogy ez az Isten is hozzá hasonló gondolkodó lény kell legyen. A Folyamatosan Változó Szellemi Való részben az égi mechanika függvénye és nemcsak a jónak, de az összes létező szellemi hatásnak a forrása.

Nagy hiba a keresztény egyházak részéről Istentől leválasztani a gonoszt külön entitásként, hiszen ezzel akarva, akaratlanul kimerítik a duális istenszemlélet téves elképzelését. Gonosz szellemi hatás volt, van és lesz. Ez része a természetet alakító és fenntartó Folyamatosan Változó Szellemi Valónak.

A Földön nemcsak a "Sátán" az úr, hanem az összes létező szellemi hatása Istennek:

Idézet:
Lukács evangéliuma
4,5 Ezután felvitte az ördög, megmutatta neki egy szempillantás alatt a földkerekség minden országát,
4,6 és ezt mondta neki: "Neked adom mindezt a hatalmat és dicsőséget, mert nekem adatott, és annak adom, akinek akarom.

Tehát Lukács által írt sorokban Jézust ugyanaz a Folyamatosan Változó Szellemi Való "kísértette meg" úgymond, mint aki az életadója volt, csak abban a helyzetben nem a "Jóisten" szerepében "tetszelgett"...

Jézus születésekor a Folyamatosan Változó Szellemi Való pillanatnyi szellemi hatása "bűntelen" volt:

Jézus születése: i.e. 8. 02.10.
-7.02.10 12:11 UT +2.00 jeruzsálemi idő (3753. Adar 1.)
Nap-Hold konjunkció:20,1°Vízöntő, -Mars-Szaturnusz-Uránusz konjunkció:29,3°/27,8°/27,4°Vízöntő

Ezzel szemben a "végidők" kozmikus Krisztusának a szellemi forrása a kozmikus sárkány volt:

1999.08.11. 12:09 UT
Nap-Hold konjunkció:18,4°Oroszlán; -Uránusz oppozíció:14,7°Vízöntő; -Mars quadrat:16,9° Skorpió; -Szaturnusz oppozíció:16,9° Bika
(teljes napfogyatkozás)

Idézet:
Prof. Gunkel Hermann: Schöpfung und Chaos in Urzeit und Endzeit (1895)
(S.201) Durch den Drachensturz hat Christus die Herrschaft.
(S.272) Der Drache wird als sogenannte Teufel und Satan gedeutet.
--Prof. Gunkel Hermann:A teremtés és a káosz az ős- és a végidőkben (1895)
(201.old.) A sárkány leesése által van Krisztusnak hatalma.
(272.old.) A sárkányt mint ördögöt és sátánt ételmezik.

Pál levele a korinthusiakhoz
1,18 A kereszt (*kozmikus sárkány) igéje Isten hatalma
Mert a keresztről szóló beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek, de nekünk, akik üdvözülünk, Istennek ereje.

http://www.jelek.hu/index_.php?tid=21&fp=8
Érdekes megfigyelni, hogy az oroszlánnal együtt ez is kettős jelkép: Krisztust is és Sátánt is szimbolizálja.

Jelenések könyve
12,3 Feltűnt egy másik jel is az égen: íme, egy hatalmas tűzvörös sárkány, amelynek hét feje és tíz szarva volt, és a hét fején hét diadém;
12,9 És levettetett a hatalmas sárkány, az ősi kígyó, akit ördögnek és Sátánnak hívnak, aki megtéveszti az egész földkerekséget; levettetett a földre, és vele együtt angyalai is levettettek.
12,10 Hallottam, hogy egy hatalmas hang megszólal a mennyben: "Most lett a mi Istenünké az üdvösség, az erő és a királyság, a hatalom pedig az ő Krisztusáé, mert levettetett testvéreink vádlója, aki a mi Istenünk színe előtt éjjel és nappal vádolta őket.


Tehát láthatjuk, hogy a kozmikus Krisztus számára a hatalmat az a kozmikus sárkány biztosította, amit "ördögnek és Sátánnak hívnak"...


Az I. G. E. kifejezetten monoteista nézeteket valló egyház azzal a megjegyzéssel, hogy mi nem hisszük Isten létét, hanem tisztában vagyunk azzal.


2352. charon - 2010-02-20 08:30:21 - Válasz: 2350. (Istenkeres)
Herr Marx irta :
Folyamatosan Változó Szellemi Való, ami az anyagi mozgásokból adódó hatások összessége, nem azonos az ősokkal, de annak a következménye és nem személy. Ez a a Folyamatosan Változó Szellemi Való nemcsak a jónak, de a rossznak
-------------------------------------
Ha nem lény akkor mitől van értelme a SZELLEMI szónak )))))))


2353. Istenkeres - 2010-02-20 09:43:58 - Válasz: 2352. (charon)
Ezt már több alkalommal igyekeztem a számodra megmagyarázni kedves Charon. Én ezt a tárgyalt komplex hatást nevezem szelleminek, mivel képes teremteni és fenntartani.

Klaus Matefi
  Válasz | 2010. február 20. 12:13 | Sorszám: 1520
Az Istenkeresők Globális Egyházának az istenképe:

Az egyetlen és valóságos Isten a Folyamatosan Változó Szellemi Való, ami az anyagi mozgásokból adódó hatások összessége, nem azonos az ősokkal, de annak a következménye és nem személy. Ez a a Folyamatosan Változó Szellemi Való nemcsak a jónak, de a rossznak és még számtalan átmeneti hatásnak is a szellemi forrása, ami egy kifejezetten KOMPLEX hatás, tehát egyet kiemelni belőle a zsákutcába vezetne feltehetőleg. Ezek ÖSSZESSÉGE alkalmas teremteni és azt fenntartani.
Ez nem egy vektoriálisan összegezhető valami. A Nap melegét pl. a Hold gravitációjával, vagy az Univerzum kozmikus sugárzásaival nem lehet ilyen módom összegezni...

Az embernek megadatott a szabad akarat, a Folyamatosan Változó Szellemi Valónak viszont nem. Mint tudjuk, mindennek megvan a maga ideje, így volt ez a Názáreti Jézusnak, vagy akár Immánuelnek a születését illetően is (-7.02.10.; 1999.08.11.).
Ha ők korábban, vagy később születtek volna valamivel, akkor nem lettek volna azok, akik.

Ezekbe a hatásokba természetesen beletartoznak az Univerzum összes ilyen jellegű hatásai (beleértve a Nap melegétől, kozmikus sugárzástól, a gravitációs hatástól, a Föld mágnesességéig MINDENT, tehát egy kifejezetten KOMPLEX hatás ez.

Évekig folytattam megfigyeléseket bizonyos konstellációkkal kapcsolatosan, melyek esetenként viharok, földrengések és vulkánkitörések előidézői voltak a véleményem szerint. Tudtommal Nikola Tesla (1856-1943) is végzett kutatásokat ezekkel kapcsolatosan, de egyes források szerint a kutatási eredményeit halálakor eltüntették a titkosszolgálatok.

Egy német nyelvű napilap közölt le 2005.03.30-án egy kiadós cikket az első oldalán arról, hogy végre kezdenek felfigyelni arra, hogy az Uránusz bolygónak milyen szerepe van az említett eseményekben, ha bizonyos konstellációkban vesz részt...

Az ősi asztrológia se csak a naprendszer bolygóira bazírozott kizárólagosan, hiszen megfigyelésekre épülő tapasztalatok alapján tisztában voltak a "háttérsugárzással" is, de mivel ez a Földünkről nézve nem mutatott olyan változó hatást a számukra, mint a közeli égitestek elmozdulásaiból adódó elektromágneses sugárzásnak a változása, így ezt közelítőleg konstansnak vették. Ennek ellenére a komolyabb asztrológusok a naprendszerünk égitesteinek az állócsillagokkal alkotott konstellációit is figyelembe veszik. Az más kérdés, hogy stimmelnek-e az alkalmazott szabályzóik...

Természetesen nem eredményezhet egyetlen elmélet sem ezzel kapcsolatosan egy pontos, korrekt meghatározást, végeredményt, hisz ez lehetetlen.

Az Istenkeresők Globális Egyháza a KÖZJÓ-ban hisz és nem Istenben, sőt el is veti az Isten imádatát, hiszen miért imádnánk egy olyan Istent, ami a gonosznak is a szellemi forrása?

Viszont az I. G. E. a Folyamatosan Változó Szellemi Valónak a minél alaposabb megismerésére törekszik, mert ez a saját érdekünk, amit sajnálatos módon eddig akadályoztak az átlagember számára az egyes vallások.

A Földön az életet adott optimális feltételek mellett a külső behatások tették lehetővé a véleményem szerint. Hogy lett volna élet a Földön napsugárzás nélkül, vagy pl. a Holdnak a periódikus "mozgásából" adódó hatásai nélkül?

Az ószövetségi legendák helyesen utalnak arra, hogy Isten az ember lelkét a saját pillanatnyi képére teremti meg (Mózes I. 1,27; 9,6) a születés pillanatában.

Ha Isten csak jó lenne, akkor értelemszerűen csak jó emberek születnének, mint pl. Jézus, Sabbatáj Cví, vagy Jiddu Krishnamurti, de szó sincsen erről mint tudjuk... Így születhetett meg pl. Aleister Crowley, aki a Sátán inkarnációjának tartotta magát, vagy Immánuel, illetve mi is...
Mindannyiunk lelke egyedi produktumai a Folyamatosan Változó Szellemi Valónak. Minden mozgásban, változásban van.
Nem létezik se Jóisten, se Sátán, hanem kizárólagosan csak a Folyamatosan Változó Szellemi Való, ami nemcsak a jónak, de a gonosznak is a szellemi forrása.

Milyen alapon neveznénk pl. az ószövetségi legendák Istenét Jóistennek, amikor mások kiirtására, kifosztására motivál úgymond?
Maguk az ószövetségi legendák is haragos, bosszúálló, véreskezű Istennek titulálják (pl.: Mózes II. 12,12; Mózes V. 32,35 és 41; Náhum 1,2).
Az újszövetségi legendák istenképe tehát hamis.

Nem szabad arról megfeledkezni, hogy a Názáreti Jézus JHVH-t az ördögnek tartotta tévesen (János evangéliuma 8,42-45).

Ez csak azért történhetett meg a véleményem szerint, mert maga Jézus se lehetett ebből megítélve tisztában Istennek a tényleges mibenlétével, vagy azok tévedéséből adódot, akik Jézus személyét felhasználva megírták a Jézusnak tulajdonított magyarázatokat a kínhalála után évtizedekkel...Közel 2000 év távlatából ez már kideríthetetlen.

Ez az általam propagált istenfogalom kielégíti a tudományos szakszerűség igényét is, az eddigi vallások mesés ötleteivel ellentétben...


Vagy esetleg helyesebb lenne az alábbi istenkép?


Pécs, Miasszonyunk zárdatemplom (saját fotó)

Az következő Jézusnak tulajdonított magyarázat egyértelműen arról tanúskodik, hogy vagy Jézusnak, vagy Jánosnak fogalma nem volt az egyetlen és valóságos Istennek a mibenlétéről:

Idézet:
János evangéliuma
8,42 Jézus így szólt hozzájuk: "Ha az Isten volna a ti Atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentől indultam el, és tőle jövök; nem magamtól jöttem, hanem ő küldött el engem.

Mindenkinek a lelke Istentől, azaz a Folyamatosan Változó Szellemi Valótól származik. Legyen az a Názáreti Jézus, vagy pedig a magát "Sátán inkarnációjának" tartott Aleister Crowley...
Azért mert Jézus a Folyamatosan Változó Szellemi Való a "bűntelen minőségi állapotának" az égisze alatt született, az még nem azt jelenti, hogy Isten az Jóisten volna és a többi teremtmény pedig az ördögnek lenne a szellemi leszármazottja.

Klaus Matefi
  Válasz | 2010. február 18. 11:34 | Sorszám: 1519
http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=291
Istenkeresők Globális Egyháza

2339. Istenkeres - 2010-02-17 21:21:54 - Válasz: 2337. (tramenes)

Idézet:
tramenes írta:
A te tevékenységed meg éppenhogy a mások elérésére irányul.

Valóban az I. G. E. is térítő vallás szándékozik lenni, de nem tűzzel-vassal,



hanem a józan észre való apellálás útján. Az I. G. E. nem ilyen

jövőre áhítozik, hanem egy szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövőre.


Idézet:
tramenes írta:
Megbocsáss de te nem nyitott vagy, hanem magadat tárod rá az emberekre, ha kéri ha nem.

Akit nem érdekelnek a magyarázataim, azok elkerülhetik a topicjaimat kedves Tramenes. Ha pedig találnak benne fantáziát, akkor ezt ne sajnáljad tőlük.
Minden egyház és kutató igyekszik megismertetni másokkal az elképzeléseit illetve a kutatási eredményeit. Gondolom, hogy az esetemben ez azért lehet egyesek számára zavaróbb, mert nem átlagos témák tartoznak bele.


2340. tramenes - 2010-02-18 10:21:23 - Válasz: 2339. (Istenkeres)

Idézet:
Istenkeres írta:
Akit nem érdekelnek a magyarázataim, azok elkerülhetik a topicjaimat kedves Tramenes.

Persze, de én az előbb a te felelősségedről beszéltem. Ez téged érint, hogy mások mit csinálnak az meg őket.

Idézet:
Istenkeres írta:
Ha pedig találnak benne fantáziát, akkor ezt ne sajnáljad tőlük.

A fantázia pontosan az, ami. Szerintem senkinek sem válik hasznára ha Istennel vagy vallási kérdésekkel kapcsolatban fantáziákat találnak.

Idézet:
Istenkeres írta:
Gondolom, hogy az esetemben ez azért lehet egyesek számára zavaróbb, mert nem átlagos témák tartoznak bele.

Szerintem nem az a zavaró amivel foglalkozol, hanem az ahogy foglalkozol vele.


2341. Istenkeres - 2010-02-18 10:52:54 - Válasz: 2340. (tramenes)

Idézet:
tramenes írta:
Persze, de én az előbb a te felelősségedről beszéltem. Ez téged érint, hogy mások mit csinálnak az meg őket.

A felelősségteljes gondolkodás alapja szerintem a KÖZJÓ magasztos eszméjének az elfogadása. A soha be nem váltható túlvilági ígéretek, vagy mások kárára való igyekezetek nem tartoznak oda a véleményem szerint. Ha tévednék, akkor kérlek javítsál ki.
Az Isten (Folyamatosan Változó Szellemi Való) mibenlétének a reális megismertetése a tervezett I. G. E. feladatkörébe tartozna.

Idézet:
tramenes írta:
A fantázia pontosan az, ami. Szerintem senkinek sem válik hasznára ha Istennel vagy vallási kérdésekkel kapcsolatban fantáziákat találnak.

Írhattam volna úgyis, hogy megtalálják benne a keresett igazságot...
Ha megvizsgálod az eddigi vallások tanításait, bizony valóban színes fantáziákra utaló dolgokat fedezhetsz fel bennük, és ezért is kritizálhatóak.

Idézet:
tramenes írta:
Szerintem nem az a zavaró amivel foglalkozol, hanem az ahogy foglalkozol vele.

Hogy foglalkozom velük szerinted?
Nem nevezem őket bálványimádóknak, pogányoknak, eretnekeknek, Isten által elátkozottaknak, istenteleneknek, kiirtandóknak, leigázandóknak, mint ahogy ezt egyes vallások tanításai teszik a többi hívő tömegeivel, hanem igyekszem konzekvensen és korrekt módon feltárni a misztériumaikban, illetve az etikai tanításaikban fellelhető hibákat. Hiszen, ha nekik lenne igazuk, akkor az I. G. E. hirdet hamis tanokat, és ugyanez fennáll fordítva is kedves Tramenes.


2342. Istenkeres - 2010-02-18 11:04:00 - Válasz: 2341. (Istenkeres)
Ne feledkezzél meg arról soha kedves Tramenes, hogy a vallásszabadsághoz hozzátartozik a valláskritika szabadsága is...

Tehát a tervezett Istenkeresők Globális Egyházát is szabad és lehet kritizálni.
Sőt örömmel venném és veszem a valóban használható és meggondolandó észrevételeket.

Klaus Matefi
  Válasz | 2010. február 16. 16:17 | Sorszám: 1518
Szeretettel várjuk az olyan aktív fórumozókat, akik képesek betartani az elemi társalgási szabályokat és a tevékenységük célja a konstruktív vita. Ez a Vallás - Filozófia - Ezotéria fórumon a kereső ember számára szerintem hatalmas lehetőségeket nyújt.
Klaus Matefi
  Válasz | 2010. február 15. 12:51 | Sorszám: 1517
Kifejezetten pozitív eredménynek tudom elkönyvelni, hogy a fórumom iránt kezd az érdeklődés rohamosan nőni.

A Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum 2006.09.09-én kezdte meg a tevékenységét. 2010.02.11-ig egy időben maximálisan 13 látogatót regisztrált a fórum, február 11-én ez 28 főre emelkedett.

A tegnapi nap folyamán pedig ez majdnem megduplázódott, azaz 51 látogató volt jelen este 19:44-kor.

Remélhetőleg ez a szám is fokozatosan emelkedni fog az elmúlt napok eredményeinek az arányában.

Számos olyan témát tárgyalok itt, melyek csak ezen a Vallás - Filozófia - Ezotéria fórumon érhetőek el.

Még egyszer fel szeretném a kedves olvasók figyelmét arra hívni, hogy az Istenkeresők Globális Egyháza alfórumának az elérhetősége megváltozott:

Istenkeresők Globális Egyháza

zahumi.kék
  Válasz | 2010. február 14. 18:16 | Sorszám: 1516
Klaus Matefi
  Válasz | 2010. február 12. 21:18 | Sorszám: 1515
Helyesbítés:

Istenkeresők Globális Egyháza
(Megváltozott az elérhetősége!)

Klaus Matefi
  Válasz | 2010. február 12. 20:33 | Sorszám: 1514
Lakatos László helyesen fejezte ki magát, hogy "nincs kiválasztott nép és nincs kiválasztott törzs és nincs kiválasztott ember" Isten (Folyamatosan Változó Szellemi Való) által, de valójában mégiscsak minden ember kiválasztott arra, hogy közös erővel, kéz a kézben megvalósíthassuk a KÖZJÓ magasztos elképzelését, ami egyszer realitássá válhat, hiszen "most már minden rajtunk múlik".

És ki ne akarna egy szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövőt?

Biztos vannak olyanok is, akik ádáz ellenségei a KÖZJÓ nemes elképzelésének, de lényegesen kevesebben szerintem, mint azok, akik erre áhítoznak.

Mi motiválhatja az olyan embert, aki elveti a KÖZJÓ gondolatát?
Az önző érdekei, amik ezzel nem egyeztethetőek össze?
Vagy az ember és emberiség gyűlölete?
A nacionalista beállítottsága?
Vagy csak megtévesztett ember lenne?

Igyekezzünk őket türelemmel, szeretettel és kitartással meggyőzni arról, hogy rossz úton járnak. Helytelen a nacionalizmus, mert a következménye általában másokra hátrányos.
Helytelen ha bort iszunk és vizet prédikálunk, mert becsapjuk vele embertársainkat.
Helytelen a mások megtévesztése, alap nélküli hitegetése, mert a jóhiszeműségükkel, vagy a hiányos ismereteikkel élünk vissza.
Helytelen mások kárára való bazírozás, mert ez által jogtalanul megrövidítjük, kihasználjuk az embertársainkat.
És még sorolhatnánk.

A KÖZJÓ az az eszme és cél, ami ezeket az esetleges negatív beidegződéseinket, gyarló szokásainkat kiküszöbölni segít és igyekszik, hogy rádöbbenhessünk mindannyian arra, hogy embertársaink is anya szülte hús-vér halandók, akik szintén emberi és harmónikus körülmények között szeretnék az egyszeri és megismételhetetlen életüket leélni.

Aki ennek ellenére mégis elveti a KÖZJÓ gondolatát, attól igyekezzünk megtudakolni, hogy vajon ő hogy képzeli el az emberiségét jövőjét?
...

Törekedjünk Isten (Folyamatosan Változó Szellemi Való) minél alaposabb megismerésére, hiszen ez a saját jól felfogott érdekünk.


Istenkeresők Globális Egyháza

Klaus Matefi
  Válasz | 2010. február 10. 09:04 | Sorszám: 1513
Az új kozmikus korszak hajnalán lehet-e nemesebb és magasztosabb cél a KÖZJÓ kialakításánál?

Az emberiség nagy családja mindig egy szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövőről álmodott, amit ha a többség akarna, meg is valósulhatna.

Válasszuk inkább a tömegpusztító fegyverek fenyegetettségét és a folyamatos ellenségeskedést, vagy pedig egy olyan világállam létrehozását, amit garantáltan és örökérvénnyel a KÖZJÓ vezérelne?

Mi motiválhatja vajon azokat, akik elutasítják a KÖZJÓ gondolatát?

Magán-, vagy csoportérdekek?

Mik lehetnek azok?

A közérdek a KÖZJÓ megvalósítása.

Mit várnak azon egyének tulajdonképpen, akik "Jézus második eljövetelétől" remélik a változást?

A szegény Názáreti Jézus 1985 évvel ezelőtt kínhalált halt a keresztfán egy kozmikus kereszt égisze alatt, rá már hiába várunk, de különben is, egy fecske nem lenne képes nyarat csinálni...

Rajtunk múlik, hogy a következő generációk hogyan fogják leélni az egyszeri és megismételhetetlen életüket. Erre utalt a lubavicsi rebbe, Menachem Mendel Schneerson rabbi is:

Idézet:
http://zsido.pontez.hu/konyvek/tartalmas_elet/3/729 http://www.zsido.com/szoveg/a_rebbe_filozofiaja/46 http://regi.zsido.com/rebbe/rebbe1.htm
35. SZÁM - 1998. augusztus/5758 Elul -
Fény az alagút végén
- Az értelmes élet titka -
Megtelik a föld az Örökkévaló megismerésével, mint a tenger vízzel.
(Jesájá 11:9.)
A végső megváltás nem a távoli jövő álma, hanem közeli valóság.
(A Rebbe)
Amikor 1951-ben a Rebbe átvette a lubavicsi mozgalom vezetését, kijelentette, hogy az emberi történelem végtelen folyama végre meghozta gyümölcsét.
Ez a nemzedék lesz a száműzetés utolsó nemzedéke és a megváltás első nemzedéke - mondta - a személyes és az egyetemes megváltásé, amely a társadalom tökéletesedéséhez és egy olyan világ megvalósulásához vezet, melyet megtölt az Örökkévaló ismerete. Most már minden rajtunk múlik.


A Folyamatosan Változó Szellemi Valóra (Istenre) hiába bazírozunk, "most már minden rajtunk múlik", tehát az is, hogy a KÖZJÓ nemes elképzelését megvalósíthassuk kéz a kézben.

Aki ez ellen kétségbeesetten hadakozik, az mit tartogathat a számunkra?


Reménykedem abban kedves keresztények, hinduk, muszlimok, buddhisták, zsidók, sintók és egyéb vallásúak, hogy feleszméltek minél előbb a rátok erőltetett kábulatból és közös összefogással megvalósíthatjuk örökérvénnyel a KÖZJÓ magasztos gondolatát, ahol végre nem a kitalált istenek fognak központi szereppel bírni, hanem az emberiség nagy családjának a jól felfogott kollektív érdekei.

Gondolkodjatok el ezen!


Istenkeresők Globális Egyháza

(u.i.: Az Istenkeresők Globális Egyháza mindaddig csak egy jóakaratú és nemes elképzelés maradhat, amíg nem élvezi a többség támogatását.)

szotyiszem
  Válasz | 2010. február 09. 14:47 | Sorszám: 1512
HEURÉKA!!! ))
szotyiszem
  Válasz | 2010. február 09. 14:44 | Sorszám: 1511
Na rájöttem , mi az a "folyamatosan változó szellemi való"......

Az a (mindig valakinek szája íze szerint íródott aktuál-történelem lehet csak)...az szokta még folyton "közjó"- val etetni a népet!

Klaus Matefi
  Válasz | 2010. február 08. 11:02 | Sorszám: 1510
Túl vagyunk a bibliai legendák által beharangozott "holtak feltámadásán" és "Jézus második eljövetelén", amihez természetesen semmi köze nem volt és nem is lehetett az i.sz. 25 április elsején kínhalált szenvedett Názáreti Jézusnak.

Egy új kozmikus korszakba léptünk, amit nem ókori vallási elképzelésekre érdemes és célszerű építenünk, hanem a KÖZJÓ nemes eszméjére, ami MINDANNYIUNK érdekét figyelembe szándékozik venni egyaránt, azaz a közérdeket akarja szolgálni és megvalósítani.

Létezhet vajon ennél magasztosabb és fontosabb elképzelés?

Létezhet vajon ennél magasztosabb és fontosabb elképzelés?"


Vajon mit tartogatnak a számunkra a bibliai legendák messianisztikus ötletei?

Van közük a KÖZJÓ-hoz?

Hogy képzelik el az emberiség jövőjét?

Ezzel azért nem árt foglalkoznunk behatóbban, hiszen senki számára ez nem lehet közömbös.

A reményünk csak a túlvilági ígéretekben merülhet ki?

Vagy esetleg közös összefogással kéz a kézben megvalósíthatjuk a régóta áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövőt?

Helyettünk ezt realizálhatja vajon a Folyamatosan Változó Szellemi Való, aminek a törvénye a természet, azaz a vadon törvénye?

Klaus Matefi
  Válasz | 2010. február 08. 11:00 | Sorszám: 1509
Idézet:
Az emberiség történelme a bibliai legendák "végidejét" éli, amit Francis Fukuyama a történelem végének nevez. Ez természetesen nem az emberiség pusztulását hivatott jelezni, hanem a nemzetek végét, melyek az emberiség nagy családjának annyi szenvedést és igazságtalanságot okoztak.

Francis Fukuyama neokonzervatív történész természetesen nem a KÖZJÓ-t tekinti céljának, de az elmúlt időkben a Bush irányzatnak már hátat fordított:

Idézet:
http://www.fidesz.hu/index.php/swf/index.php?Cikk=79627
Francis Fukuyama híres neokonzervatív történész, aki 1989-ben jelentette meg nagy vitákat kiváltott könyvét, melynek címe: A történelem vége és az utolsó ember. Ebben azt fejtegeti, hogy a kommunista rezsimek összeomlásával véget érnek az ideológiák harcai, és a liberális demokrácia uralma következik be. Ezt a prófétai színezetű elméletet számos történész elutasította. Nemrég azonban újabb kötettel állt elő, Amerika válaszúton: Demokrácia, hatalom és neokonzervatív örökség címmel, melyben a Bush-kormányzatot bírálja annak 2001. szeptember 11. utáni külpolitikája miatt, és elmondja, hogy a neokonzervativizmus olyasmivé fejlődött, amit nem tud többé támogatni.

A neokonzervatívizmus egy amerikai irányzat, ami nem mentes a bibliai legendák befolyásától. Az elmúlt évek fontosabb neokonzervatív politikusai: George H. W. Bush, Paul Wolfowitz, Richard Perle, George W. Bush, Lewis Libby, John Bolton, Douglas Feith, Dick Cheney, stb.

Klaus Matefi
  Válasz | 2010. február 08. 10:57 | Sorszám: 1508
Az emberiség történelme a bibliai legendák "végidejét" éli, amit Francis Fukuyama a történelem végének nevez. Ez természetesen nem az emberiség pusztulását hivatott jelezni, hanem a nemzetek végét, melyek az emberiség nagy családjának annyi szenvedést és igazságtalanságot okoztak.

Sajnos az elmúlt évezredek népei nem arra törekedtek, hogy békében és igazságosság közepett élhesse le az egyén az egyszeri és megismételhetetlen életét, hanem az anyagi javak és a hatalom megszerzésére, ami megannyi kín, fájdalom és halál forrása volt. Azt hiszem, hogy ezeket szükségtelen részleteznem, hiszen aki egy kicsit is jártas a történelemben, az tisztában van ezzel.

A régi idők embere Isten segítségét kérte és várta ennek a megváltoztatására, de mint tudjuk, a Folyamatosan Változó Szellemi Valónak a törvénye, a természet, azaz a vadon törvénye, ahol az erősebb, ügyesebb, ravaszabb, gátlástalanabb győz és uralkodik.

Az emberiség nagy családjának tehát egy új szövetségre van szüksége, amit nevezzünk AZ EMBERISÉG ÖRÖK SZÖVETSÉGÉNEK.

Isten (Folyamatosan Változó Szellemi Való) nem fogja helyettünk az olyan régóta áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövőt kialakítani, ebben mindannyian biztosak lehetünk. Ezt nekünk kell megvalósítani kéz a kézben, mint ahogy erre a tényre helyesen utalt a lubavicsi rebbe, Menachem Mendel Schneerson rabbi is:

Idézet:
http://zsido.pontez.hu/konyvek/tartalmas_elet/3/729 http://www.zsido.com/szoveg/a_rebbe_filozofiaja/46 http://regi.zsido.com/rebbe/rebbe1.htm
35. SZÁM - 1998. augusztus/5758 Elul -
Fény az alagút végén
- Az értelmes élet titka -
Megtelik a föld az Örökkévaló megismerésével, mint a tenger vízzel.
(Jesájá 11:9.)
A végső megváltás nem a távoli jövő álma, hanem közeli valóság.
(A Rebbe)
Amikor 1951-ben a Rebbe átvette a lubavicsi mozgalom vezetését, kijelentette, hogy az emberi történelem végtelen folyama végre meghozta gyümölcsét.
Ez a nemzedék lesz a számüzetés utolsó nemzedéke és a megváltás első nemzedéke - mondta - a személyes és az egyetemes megváltásé, amely a társadalom tökéletesedéséhez és egy olyan világ megvalósulásához vezet, melyet megtölt az Örökkévaló ismerete. Most már minden rajtunk múlik.

"Most már minden rajtunk múlik", írja a rebbe, de természetesen ez így volt eddig is. Olyanná válik az emberiség élete, amilyenre MI alakítjuk közös erővel. Az eddigi bibliai szövetségeket (Ó- és Újszövetség) is emberi vágyak motiválták és a cselekvő akarat hozta őket létre, ugyanígy AZ EMBERISÉG ÖRÖK SZÖVETSÉGÉT is ez kellene hogy megvalósítsa, a saját és az eljövendő generációk jól felfogott érdekében. A nacionalizmusok ideje a véleményem szerint lejárt, melyek lényegükből adódóan mások kárára bazíroztak. Egy megreformált ENSZ-nek kellene minél előbb átvennie a tényleges vezetést az összes jelenlegi ország felett minden szempontból a KÖZJÓ kompromisszumoktól mentes és örökérvényű figyelembevétele mellett. Létezhet ennél magasztosabb cél az emberiség számára? Kétlem. Ez CSAK úgy történhet meg, ha a TÖBBSÉG is ezt akarja.

Helyesen írta a rebbe, hogy egy olyan világot kell kialakítsunk magunknak, ami az

"egyetemes megváltásé, amely a társadalom tökéletesedéséhez és egy olyan világ megvalósulásához vezet, melyet megtölt az Örökkévaló ismerete",

azaz a Folyamatosan Változó Szellemi Valónak a minél alaposabb megismerése kell a célunk legyen és egy olyan világállam kialakítása, amit a KÖZJÓ motiválna végérvényesen. Ez az álma az eddig még csak tervbe vett Istenkeresők Globális Egyházának, aminek az életre hívása kizárólag akkor történhet meg, ha kellő támogatást élvez. Ellenkező esetben egy jóindulatú és magasztos célú elképzelés marad...

Ha már a kiválasztottságról is említést tettem, azt kell állítsam, hogy MINDANNYIAN kiválasztottak vagyunk kivétel nélkül az I. G. E. elképzelése alapján a régóta áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövő realizálása céljából.


A gondolataimat az alábbi sorokkal zárnám:

Idézet:
http://epa.oszk.hu/00000/00022/00535/16675.htm
Nyugat · / · 1932 · / · 1932. 8. szám
Lakatos László: Egy gyermek játszik
Részlet egy készülõ önéletrajzból
Mert nincs kiválasztott nép és nincs kiválasztott törzs és nincs kiválasztott ember. Nincs kiválasztott nép és nincs kiválasztott ember. Minden nép kiválasztott nép és minden ember kiválasztott ember, kiválasztott azért, mert nép és kiválasztott, mert ember. Mindnyájan egyformák vagyunk, valamennyien egyformák Istenben és a földön és egyformák az életben és a halálban, egyformák a munkában és az ünnepben. Nincsenek kiválasztott népek és nincsenek kiválasztott emberek és ha e pillanatban talán mégis kiválasztott vagyok, azért vagyok kiválasztott, mert tudom, hogy nem vagyok kiválasztott. Tudom, hogy nincs kiválasztott nép és nincs kiválasztott ember. Én, ki belõle való vagyok, tudom, hogy nincs kiválasztott nép. Nincs, nincs, nincs kiválasztott nép e földön, ahol minden nép kiválasztott. Minden, minden, minden nép kiválasztott nép.


Istenkeresők Globális Egyháza http://klausmatefi.foren-city.de/forum,39,-istenkeres-337-k-glob-lis-egyh-za.html

Klaus Matefi
  Válasz | 2010. január 28. 10:39 | Sorszám: 1507
http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=291
Istenkeresők Globális Egyháza

2250. Kam - 2010-01-28 09:04:28 - Válasz: 2246. (Istenkeres)
Sajnos vannak olyan emberek, akik elfogadják az újratestesülés tanát. Ez valószínűleg annak tudható be, hogy hülyék, és retardáltak, sőt gondolkodni sem negyon tudnak, hogy képesek bevenni ekkora marhaságot. Szerintem az lenne a legjobb, hogy mivel annyira hülyék, hogy nem képesek fölfogni azt az egyszerű tényt, hogy ha elpatkolunk mindennek vége, mert valszeg félős és gyenge emberek, akkor hagyd meg őket hülyeségükben. Esetleg ha az új világrendedet veszélyeztetik, akár ki is írtathatod őket, vagy kötelezhetnéd őket éheztetéssel blőd tévtanaik elvetésére, hisz annyira hülyék, nem értik meg magasztos gondolkodásod..... Szerinted mi a jó megoldás?


2251. Istenkeres - 2010-01-28 10:23:36 - Válasz: 2250. (Kam)
Se a lélek halhatatlanságának, se pedig a reinkarnációnak nincsen semmi reális alapja kedves Kam. A hiszékelység nem hülyeség, hanem részben a realitás előli menekülés egyik lehetséges formája ebben az esetben.

Nem a nem létező túlvilági, vagy egy nem realizálódható következő életünkre kell hagyatkoznunk, hanem az egyszeri és megismételhetetlen életünket kell emberibbé tenni kollektív szinten.

Az Istenkeresők Globális Egyháza CSAK felvilágosít a KÖZJÓ érdekében, ellentétben a bibliai legendák vallásaival, melyek számos esetben kiirtással fenyegetik az embereket és a népeket a tanításaikban...

Nem az I. G. E. erőltette rá a Pál-féle kereszténységet ugye a világ népeire tűzzel-vassal, betiltva az ősi vallásaik további gyakorlását, és megkínozva, kipusztítva azokat, akik mégis meg mertek azzal próbálkozni...

Kérlek, ne igyekezzél mások bűneit az I. G. E.-re átruházni, mert kicsit visszatetsző...

A KÖZJÓ a Te érdeked is! Vagy gondolod, hogy az egyes vallások messianisztikus elképzelései az érdekedet szogálják? Ha igen, akkor szívesen venném, ha meg tudnál erről tárgyilagosan győzni.

Idézet:
Kam írta:
Szerinted mi a jó megoldás?

Az intenzív felvilágosítás és az építő jellegű nyilvános viták.

Klaus Matefi
  Válasz | 2010. január 28. 07:39 | Sorszám: 1506
http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=291
Istenkeresők Globális Egyháza

2248. maszlag - 2010-01-27 22:58:19 - Válasz: 2240. (Istenkeres)
Rosszízű a megjegyzésem: eddig is a vallásfórumon olvashattuk az origo.hu fórumon leírtakból az ilyen - olyan "üzeneteket"
most még Te is "idehozod" a beszélgetésidet az origo-ról?

Mi a célod ezzel? Új "fogantatás"?
A középszerűség megszüntetése?

Szerintem a megújulás - itt a fórumon is, - akadálya a "csordaszellem" és a beletörődés.


2249. Istenkeres - 2010-01-28 07:33:50 - Válasz: 2248. (maszlag)
A quarryor által felvetett kételyek másban is felmerülhetnek, kedves Maszlag.
Az emberiség nagy családjának a megváltása, pontosabban egy szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövője csak a KÖZJÓ iránti globális összefogással oldható meg. Kinek ne lenne ez az érdeke?

Ahol a szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövőbe vetett hitet, bigott és szándékosan megtévesztő, félrevezető módon a bűnnel igyekeznek azonosítani, ott szükség van a külső értelmes meglátások propagálására is.

Van aki a bibliai legendákból idézget (azt igaznak és szentnek beállítva), én pedig helyesnek tartom az olyan vélemények leközlését, melyek más szemszögből vizsgálják a felmerült kérdéseket.

Klaus Matefi
  Válasz | 2010. január 27. 16:42 | Sorszám: 1505
Vagy inkább várjunk türelemmel és kitartással a soha be nem váltható túlvilági ígéretek megvalósulására, esetleg a nem létező következő életeinkre?...
Klaus Matefi
  Válasz | 2010. január 27. 16:41 | Sorszám: 1504
A véleményem szerint szüksége van az emberiség nagy családjának egy globális vallásra, ami azonos etikai kódex alapján neveli fel az eljövendő generációkat.

A régóta áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövőt pedig csak egy olyan világállamban lehet realizálni, ahol a világkormány végérvényesen és visszavonhatatlanul a KÖZJÓ-nak van elkötelezve.

Lehet egy épeszű és emelkedett gondolkodású egyénnek más álma, vagy célja?

Milyen céljaik vannak a jelenleg még meglévő vallásoknak a jövőre nézve?

A KÖZJÓ?

Melyek azok a vallások?

Ha nem a KÖZJÓ, akkor miért nem az?

Klaus Matefi
  Válasz | 2010. január 27. 16:39 | Sorszám: 1503
A vak hit soha nem volt jó tanácsadó. Sajnos az emberiség tízmilliói váltak ennek áldozatáva a történelem folyamán a különböző vallási elképzelések jóvoltából.

Az emberiség érdekeit szolgálták vajon?

Vagy esetleg a nyereségvágy és a hatalom megszerzésének a reménye volt a motiváció?


Istenkeresők Globális Egyháza

mpd
  Válasz | 2010. január 27. 12:24 | Sorszám: 1502
Sőt még kisfecskét se.
Békáscity
  Válasz | 2010. január 27. 12:18 | Sorszám: 1501
Egy fecskének híg a leve - ahogy mondani szokták
Klaus Matefi
  Válasz | 2010. január 27. 11:12 | Sorszám: 1500
Egy fecske még soha nem tudott nyarat csinálni...
Klaus Matefi
  Válasz | 2010. január 27. 11:10 | Sorszám: 1499
http://forum.origo.hu/topik.jsp?id=240981
Az Istenkeresők Globális Egyháza

quarryor 2010. 01. 25. 12:59 (276.)
Szia!Látom, másik vallást akarsz összehozni.Nem gondolod, hogy cseberből-vederbe?Én nem vagyok se vallásos, se "isten-párti".Ezért valószinüleg nem csatlakoznék és gondolom (bár nem bitos) a többi (meggyőződéses)ateista sem.És botorság az a feltételezésem, hogy sok-sok emberöltőnek kell(-ene) eltelnie, ahhoz, hogy a különféle vallásokat hívő emberek le tudják vetkőzni a kötődésüket?
Szerintem biztos azért is alakult ki annyiféle vallás, mert az embereknek más az igényük.
Nem gondolod, hogy egyből kiugranának a különbözőségek?(,vagy gondolod, de nem szeretnéd?)
Üdv!


Klaus Matefi 2010. 01. 25. 15:26 (277.)
Az általam tervbe vett globális egyház nem az istenhitre épül kedves quarryor, hanem a KÖZJÓ-ba vetett hitre, amire bizony nagy szüksége lenne az emberiség nagy családjának a jelenlegi és a várható tendenciákat figyelembe véve. Az Istenkeresők Globális Egyháza nem tagadja Isten tényét, hiszen ez a véleményem szerint ostobaság lenne, de eltanácsol a Folyamatosan Változó Szellemi Való imádatától, mivel nem személy, és nemcsak a pozitív, de a negatív és a többi számtalan átmeneti szellemi hatásnak is a kútfője. Miért imádnánk a gonoszt is?

Idézet:

quarryor írta:
És botorság az a feltételezésem, hogy sok-sok emberöltőnek kell(-ene) eltelnie, ahhoz, hogy a különféle vallásokat hívő emberek le tudják vetkőzni a kötődésüket?
Szerintem biztos azért is alakult ki annyiféle vallás, mert az embereknek más az igényük.

Minden felvilágosítás kérdése. Ha egy pénzfajta vásárlóértéke megszűnik, ki az, aki elfogadja attól kezdve fizetség gyanánt?...
Így van ez a tévhitekkel is...

Ha csak a keresztény hit elterjedését veszed nagyító alá, rá fogsz jönni, hogy túlnyomó részben nem meggyőződésből történt, hanem külső erőszak, kényszer hatására.


quarryor 2010. 01. 26. 14:21 (278.)
Ne haragudj, utálom ezt írni, de tipikus hívői magatartás.Azért, mert azt szeretném, attól az még nem lesz úgy... Most a megvalósítására gondolok.Tehát, a jelenlegi legsikeresebb (ráadásul krisztusi szeretetre alapuló) vallást, csak külső erőszak, kényszer hatására tudták bevezetni és elterjeszteni;
De az új vallást, amely ezt is ,és az összest fölülírja(?)simán elfogadják, mert nem lesz választék?(belátják, hogy tévednek hitükben?!KI az?)Felvilágosítod őket, hogy tévhitben élnek?Szerinted reális?Már-már annyira utópisztikus, mint hajdanában a kommunizmus...Te ezt nem érzed?
Szép, meg jó, de megvalósítható?


Klaus Matefi 2010. 01. 26. 16:29 (279.)
Ez egy kapaszkodó az embereknek. Ha elfogadja a többség, akkor realizálódhat, ha pedig nem, akkor legyen, aminek történnie kell. Mit van tenni...


quarryor 2010. 01. 26. 16:39 (282.)
Tiszteletre méltó a kitartásod!

Klaus Matefi
  Válasz | 2010. január 26. 16:37 | Sorszám: 1498
A bigott, tudatlan elme a természeti katasztrófákat az emberi bűn következményének tartotta és tartja sok esetben...

XII. Leó pápa akár azt is képes volt állítani tudtommal 1829-ben, hogy aki aláveti magát a himlőoltásnak, az nem lehet többé Isten gyermeke, mivel a himlő Isten büntetése, tehát a védőoltás az istenkáromlás...:

Idézet:
http://de.wikipedia.org/wiki/Leo_XII.
1824 (*?) verbot Leo XII. sogar die Pockenimpfung. Ihm zugeschriebenes Zitat: „Chiunque procede alla vaccinazione cessa di essere figlio di Dio: il vaiolo è un castigo voluto da Dio, la vaccinazione è una sfida contro il Cielo.“ Übersetzung: „Wer auch immer sich der Impfung unterzieht, hört auf, ein Kind Gottes zu sein. Die Pocken sind ein Strafgericht Gottes, die Impfung ist eine Lästerung des Himmels.

Ezek szerint a pestisjárvány ellen se volt joguk az embereknek védekezniük ilyen alapon, hiszen arról is azt állította az egykori pápa (VI. Kelemen), hogy Isten büntetése volt...

Az emberi élet értéktelen lenne ilyen szemszögből nézve?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola