Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Az Istenkeresők Globális Egyháza (72. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az Istenkeresők Globális Egyháza
Kukuccs
  Válasz | 2009. március 11. 11:22 | Sorszám: 97
Nem beszélni (hallgatni) sokféle okból és -képpen lehet!

Úgy érzem, a nekünk szánt nyelvet a tajgák tömegsírjaiban beszélik...

Kukuccs
  Válasz | 2009. március 11. 11:18 | Sorszám: 96
Ne engedd leállni!!!
Szólj, és fogadjunk, ha kell, mi is össze tudjuk dobni azt a pár petákot! ))))


Mert ha nem vagy itt, tehelyetted EZT senki nem fogja leírni!!!


És akkor máris "sötétebb-ben" vagyunk!

jbatky
  Válasz | 2009. március 11. 11:16 | Sorszám: 95
A közös univerzális nyelv az, amikor senki nem beszél.
Kukuccs
  Válasz | 2009. március 11. 11:13 | Sorszám: 94
Az iwiw, vagy hogy mondják?
Ivrit?
SenKyse
  Válasz | 2009. március 11. 11:10 | Sorszám: 93
*
Bizony lejáratták – a bolsevikterror járatta le. - indult a nagy francia elsötétedéssel- mikor is a ráció nevében lelökték Istent a trónról- azóta következetesen próbálják úgy táncoltatni, ahogy az egoista ráció fütyül- a politika és gazdaság tamtamjára.
A vallás azonban – lényegét tekintve más. { Tudsz kötni (stricken)? }
*
Az Istenszeretetnél nincs „magasabbrendű” szeretet
*
Az ember feloldása az emberiség.
Egy ember – mert Isten képmása, lényege, hogy látható lényében, immanensen hordozza a láthatatlant, a transzcendenst. Egy ember ezért végtelenül sok. Két ember nem tud több lenni.
*
„Könnyű szeretni az egész emberiséget, de nehéz Kovács urat a szomszédból”
(Kosztolányi, Édes Anna c. regényéből)
*
rendszeresen kisérletezem, hogy a mellettem lévő embert szeressem - valóban nehéz. Mindig meg kellene találnom - 'itt és most' intuitíve- mi az a tudati mozdulat, amivel az Ő szellemi emelkedését segítem? Ez mindig más, egyszeri, megismételhetetlen, ott teremtődő.
Nagyon nehéz - de ha intuicíóból ered- az azt jelenti, Isteni segítség van, a teremtés a Teremtőé, nem az egó ereje. Az egó -végső fokon mindig saját hasznát lesi - zsákmányszerzés céljából, noha ez igen rejtett, mert hát pontosan tudja az egó, hogy gyalázatosan viselkedik, szégyenli, eljeti -hangzatos eszmék mögé, stb.
Nagyon nehéz, és ezt jelenti Krisztus követése, aki nekem ezért a követésért semmit sem igért, csak vért és könnyeket, és megvetést.
Na, az emberiséget meg szeretem, trallalla.

*
Nem véletlen, hogy a jó, szép, logikus eszperantó nem tudott élő nyelvvé válni.
Ez mély jelentést hordoz, és más művi, emberi egóból eredő, nem isteni forrásból élővé teremtődő eszmének is sorsa. Kimondhatatlan nagy az a különbség, amit isteni forrásból merítenek, ami Isten dicsőségére jelenik meg az érzékelhető világban
vagy amit gazdasági-politikai, vagy öndicsőítés célból teremtenek meg, valamilyen haszon reményében.

*
Nem szokott Téged meghatni, tudom,
de mégis nem tudok ellenállni az érzékletes szembeállításnak:

Bach, (aki művei végére írta:Soli Deo Gloria)

Tehát
1.Bach: H-moll miséjét hallgatom
vagy
2. részt veszek, egy olyan „művészeti akción”,
aminek az a címe: Baszd meg a Karácsonyt!- (volt ilyen)
amilyenhez hasonló műalkotások szép számmal
születnek ma Hazánkban, mert hát olyan undorító a kereszténység, és a magyarság (tv-ben mindennapos projekt), ideje már a betonba döngölni.
*
Te melyik műalkotást szeretnéd átélni ? ? ?
*

( A verset meghallgattad? Hatott rád? Megnyitotta az utat a szívedig? Kirázott a hideg, a végére fogvacogásig, amint hallgattam. Miért?)

„Nagy szárnyadat borítsd ránk virrasztó éji felleg”

Éjfél van a világban, Klaus, éjfél.
A belső, isteni teremtetlen, osztatlan, örök fény nélkül sötétben bóklászunk, eltévedünk a teremtett mivoltunkban. A vallás - ez a visszakötés,
a látható visszakötése a láthatatlanhoz.
Religio:
Re- ligare - visszakötni
.


*
(egy technikai üzenet: korlátozva van az internetem, sajnos le is áll hamarost, bizonytalan mikor tudom rendezni adósságomat, és folytatni elmés-nemes
elmefuttatásomat, lehet, hogy soha, de ne búsulj,
majd valaki más)
*

jbatky
  Válasz | 2009. március 11. 11:09 | Sorszám: 92
Várj csak, Kukuccs, most már nagyon érdekel, mi lesz az az új közös nyelv...
Kukuccs
  Válasz | 2009. március 11. 10:59 | Sorszám: 91
„Mennyivel magasabbrendű szeretet az egész emberiség és az egész földünk szeretete.
Sajnos ezt az eszmét az elmúlt évtizedekben lejáratták, pedig ez lehet csak az egyedüli megoldás az emberiség nagy családja számára.
A második generáció már nem hiányolja az anyanyelvet.”

Micsoda aljas, cinikus, ártalmas, dögvészt lehelő eszme!
És micsoda tömör megfogalmazás!
Ehhez fogható valóban még soha nem volt a világtörténelemben!


MÉLTÓ ARRA, HOGY ELTAPOSTASSÉK!

MÉG CSÍRÁJÁBAN !!!

jbatky
  Válasz | 2009. március 11. 10:13 | Sorszám: 90
Sajnos az "egész emberiség szeretete" című eszme a legtöbb esetben - akár tértől és időtől függetlenül - olyan irányt vett, amely az egyes embert semmibe vette, még úgy is, hogy megmondta neki, te nem tudhatod, hogy neked mi a jó, de én/mi biztosan tudjuk. Az ilyen okosság pedig gyakran párosult jobb esetben türelmetlenséggel, inkább arroganciával, sőt vérfürdőkkel, népirtással is. Olyan sokszor előfordult ez a történelem folyamán, hogy azt mondanám, inkább szabály, mint pusztán sajnálatos kivétel. Ne csodálkozz ezért a bizalmatlanságon.
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 11. 09:55 | Sorszám: 89
Írod:
Idézet:
Nem tépheted ki virtuális thaiföldi pszisebészként
a szívekből a hitet, az Isten szeretetet,
a hazaszeretetet, anyanyelvét,
anélkül, hogy meg ne ölnéd az embert,
mert lekének tüze az, mi élteti,
életével mást se tesz,
mint láthatóvá teszi a láthatatlant,
kimondja a kimondhatatlant,
Istent.

Mennyivel magasabbrendű szeretet az egész emberiség és az egész földünk szeretete.
Sajnos ezt az eszmét az elmúlt évtizedekben lejáratták, pedig ez lehet csak az egyedüli megoldás az emberiség nagy családja számára.

A második generáció már nem hiányolja az anyanyelvet.

SenKyse
  Válasz | 2009. március 11. 08:40 | Sorszám: 88
Nem tépheted ki virtuális thaiföldi pszisebészként
a szívekből a hitet, az Isten szeretetet,
a hazaszeretetet, anyanyelvét,
anélkül, hogy meg ne ölnéd az embert,
mert lekének tüze az, mi élteti,
életével mást se tesz,
mint láthatóvá teszi a láthatatlant,
kimondja a kimondhatatlant,
Istent.

*

Radnóti Miklós: Nem tudhatom...

Nem tudhatom, hogy másnak e tájék mit jelent,
nekem szülőhazám itt e lángoktól ölelt
kis ország, messzeringó gyerekkorom világa.
Belőle nőttem én, mint fatörzsből gyönge ága
s remélem, testem is majd e földbe süpped el.
Itthon vagyok. S ha néha lábamhoz térdepel
egy-egy bokor, nevét is, virágát is tudom,
tudom, hogy merre mennek, kik mennek az uton,
s tudom, hogy mit jelenthet egy nyári alkonyon
a házfalakról csorgó, vöröslő fájdalom.
Ki gépen száll fölébe, annak térkép e táj,
s nem tudja, hol lakott itt Vörösmarty Mihály,
annak mit rejt e térkép? gyárat s vad laktanyát,
de nékem szöcskét, ökröt, tornyot, szelíd tanyát,
az gyárat lát a látcsőn és szántóföldeket,
míg én a dolgozót is, ki dolgáért remeg,
erdőt, füttyös gyümölcsöst, szöllőt és sírokat,
a sírok közt anyókát, ki halkan sírogat,
s mi föntről pusztitandó vasút, vagy gyárüzem,
az bakterház s a bakter előtte áll s üzen,
piros zászló kezében, körötte sok gyerek,
s a gyárak udvarában komondor hempereg;
és ott a park, a régi szerelmek lábnyoma,
a csókok íze számban hol méz, hol áfonya,
s az iskolába menvén, a járda peremén,
hogy ne feleljek aznap, egy kőre léptem én,
ím itt e kő, de föntről e kő se látható,
nincs műszer, mellyel mindez jól megmutatható.

Hisz bűnösök vagyunk mi, akár a többi nép,
s tudjuk miben vétkeztünk, mikor, hol és mikép,
de élnek dolgozók itt, költők is bűntelen,
és csecsszopók, akikben megnő az értelem,
világít bennük, őrzik, sötét pincékbe bújva,
míg jelt nem ír hazánkra újból a béke ujja,
s fojtott szavunkra majdan friss szóval ők felelnek.

Nagy szárnyadat borítsd ránk virrasztó éji felleg.

*
http://www.youtube.com/watch?v=V5u_zjBWI2k

*

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 11. 08:18 | Sorszám: 87
A véleményem szerint ehhez nem világforradalom kell, hanem a nemzetek vezetőinek a jobb belátásra térése, ami alulról kellene megkezdődjön. Ebben óriási szerepe lehetne egy gyökeresen megújult ENSZ-nek, ami nem néhány ország akaratát kellene érvényesítse, hanem az igazságosság szem előtt tartása mellett konzekvensen és pártatlanul a KÖZJÓ-ért fellépnie.

A jelenlegi elosztási viszonyok igazságtalanok és égbekiáltóak... Amig a túlnyomó többség keményen azért dolgozza végig az életét, hogy csak a létfenntartásukat fedezni tudják, addig pl. néhány magánbankár billió dollárokkal rendelkezhet és egyre gazdagabbá válhat az adófizető polgárok rovására... Ezen az emberiségnek a saját jólfelfogott érdekében gyökeresen változtatnia kellene szerintem, nemcsak a jelen, de az eljövendő generációk érdekeinek a figyelembevétele miatt is...

A vallási legendák misztériumai az ősi asztrológiára épültek, ami megpróbálta leképezni kisebb-nagyobb sikerrel Isten (folyamatosan változó szellemi való) tevékenységét.

Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 11. 07:56 | Sorszám: 86
Egyre több fórumon vitatható meg az Istenkeresők Globális Egyházának az elképzelései és alapelvei:

Az egyházzal kapcsolatos külső fórumok

jbatky
  Válasz | 2009. március 10. 18:49 | Sorszám: 85
Remélem, én vagyok a Földön az utolsó pesszimista ebben a kérdésben!
jbatky
  Válasz | 2009. március 10. 18:47 | Sorszám: 84
Talán nem tudom. De nem hiszek a racionális megoldások sikerében, ha azok a megoldások vagy nem látnak túl az orruk hegyénél, vagy mások üzleti haszon reményében sürgetik, főleg, ami a teljeskörűen alkalmazott genetikát illeti. A következmények nagyon súlyosak lehetnek és teljes anarchiához vezethetnek, ha sem a jog, sem az erkölcs nem képes lépést tartani velük.

Részemről, mivel beleszólni úgysem tudok, aggodalommal követem a fejleményeket. Ha Te bele tudsz szólni, akkor szurkolni fogok Neked (- feltéve, ha nem leszel mindig cinikus...)

honfi
  Válasz | 2009. március 10. 18:42 | Sorszám: 83
Tudom, hogy nem azt írtad, de ahogy mondod, másképp ki fogjuk húzni a gyufát.
Akkor mi a jobb?
honfi
  Válasz | 2009. március 10. 18:40 | Sorszám: 82
Akkor miért nem azt mondod, hogy egy demokratikus világállam felépítéséhez keresed az ideológiát?
Akkor mindjárt taglalhatjuk a világforradalom szükségességének kérdéseit. No meg a tulajdonviszonyokra teendö feltételeket.
De ennek mi köze az asztrológiához?
jbatky
  Válasz | 2009. március 10. 18:38 | Sorszám: 81
Már megbocsáss, de nem ezt írtam. Sajnos, ha a gyerek megtalálja a gyufát, ki fogja húzni. Nem baj, majd a tűzoltók eloltják a gyereket is.

Félretéve a tréfát... lesz, ami lesz, senki sem tud semmit se megállítani, talán így van jól.

honfi
  Válasz | 2009. március 10. 18:35 | Sorszám: 80
Igaz. Le a tudományokkal(is)!
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 10. 15:24 | Sorszám: 79
Feltehetően azért írtad ezt, mert még arra se vettél fáradságot, hogy belenézzél a még kidolgozás alatt lévő alapelvekbe... Ha meg megtetted, akkor a Háry Jánost játszod el itt nekünk...

Azt írod, hogy nem tudja meghaladni az Istenkeresők Globális Egyháza a többit... Ezek szerint fogalmad sincsen, hogy mit jelent az a kifejezés, hogy meghaladni...
Abban kellene meghaladjuk a többit, hogy még több soha be nem váltható túlvilági ígéretet emlegessünk? Vagy abban, hogy még rámenősebb előírásokat hozzunk létre esetleg mások kárára? Vagy abban, hogy közel 10 évvel a "holtak feltámadása" és "Jézus második eljövetele" után (amihez természetesen semmi köze nem volt a Názáreti Jézusnak), még lelkesebben várassuk az emberekkel a már megtörtént dolgokat?
Badarságokat írkálsz már ne haragudj...

Mi nem a fent említett jutalmakért szándékozunk fellépni, hanem kifejezetten emberközpontúnak szánjuk az Istenkeresők Globális Egyházát, ami a KÖZJÓ-ért kellene tevékenykedjen, Isten (folyamatosan változó szellemi való) megismerése kell a célja legyen és természetesen az eddigi vallások hibáinak és hiányosságainak a feltárása összahasonlítási alap és felvilágosítás céljából meg kell történjen.

Az egyszeri és megismételhetetlen életünket emberibbé és elviselhetőbbé szeretnénk tenni egy igazságosabb globális rendszer (világállam) elképzelése által, ami nem néhány maganbankár és olajmágnás továbbtollásodása érdekében kellene, hogy létrejöjjön, hanem a túlnyomó többség érdekeinek a védelme céljából.
Ha van ellene kifogásod, akkor nyugodtan fejtsed ki...

jbatky
  Válasz | 2009. március 10. 13:34 | Sorszám: 78
(kötve hiszem... )
SenKyse
  Válasz | 2009. március 10. 13:17 | Sorszám: 77
*
Klaus Matefi, tudsz kötni ? (stricken)

*

jbatky
  Válasz | 2009. március 10. 13:12 | Sorszám: 76
Á, nem lenne baj.

Nem értettünk a mikrofizikához sem egy száz éve. Aztán elkezdtünk hozzá érteni, a harmincas évekre felfedeztük a maghasadást is. A rakéták áramlástana is szépen fejlődött közben. Aztán megjelent az atombomba, a hidrogénbomba, a piszkos bombák... elértük a hozzáértés állapotát az atomi szinten.

Ha a genetika hasonló pályát fut be, attól kiver a víz...

honfi
  Válasz | 2009. március 10. 12:33 | Sorszám: 75
Ha értenénk hozzá, az nem lenne baj.
Az a baj, hogy hozzáértés nélkül is belepiszkálunk. Így aztán nem érhetjük el a hozzáértés állapotát.
alexander
  Válasz | 2009. március 10. 11:10 | Sorszám: 74
Azt hiszem az az új vallás, amely nem képes meghaladni a többit és csak abban jeleskedik, hogy fondorlatosan aláássa a tradiciókat, hogy maga maradjon a porondon, hogy aztán a maga érdekeit érvényesítse - hasonló a HATAlomhoz, amely a történelem során maga alágyürte az előzőt, átírva a Múltat.
A HIT gyülivel is az a bajom, hogy bűzlik az elkötelezettségtől...
Tudod, már a kezdet kezdetétől, hitelesen képviselnie kellene az igazságot a világban és most itt a jó alkalom
amikor az eget verő csalások és tolvajlások idején, a megesrendü etika nevében segítsen tisztán látni és követhető mintát adjon...

Szóval, elő a farbával...

jbatky
  Válasz | 2009. március 10. 10:11 | Sorszám: 73
Tudod mit? Ne is értsünk hozzá soha!

(Majd amikor a szomszéd kentaurral pereskedünk, mert lelőttük a kedvenc beszélő szárnyas majmát...)

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola