Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Az Istenkeresők Globális Egyháza (37. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az Istenkeresők Globális Egyháza
onogur
  Válasz | 2009. május 11. 12:15 | Sorszám: 972
Nem tudom elszégyelli-e magát, de ezeket akár én is írhattam volna.
Szóval én is egy potenciális jenocsaba vagyok?!
mpd
  Válasz | 2009. május 11. 12:14 | Sorszám: 971
Na és az a sok, Jenő nevű pápa?! Pogány vót mind?!
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 11. 11:54 | Sorszám: 970
Olvasgassad a mai napi bejegyzéseidet, és biztos vagyok abban, hogy el fogod szégyelni magadat. Ha pedig nem, akkor annál rosszab...

A jó vitáink sajnos a hozzáállásod miatt megfeneklettek kedves john batky (jenocsaba)... Tudod ha valaki kimondja az "Á"-t, annak az is illene maradnia később is...

Egy újabb nick-kel leszel kényten megpróbálni velem vitába elegyedni...


Istenkeresők Globális Egyháza (I. G. E.)


Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum

john batky
  Válasz | 2009. május 11. 11:47 | Sorszám: 969
Nagyot tévedtem, eddig nem olyan embernek ismertelek, aki baromságokon lovagol.

Kalandra fel, együtt tovább!

john batky
  Válasz | 2009. május 11. 11:44 | Sorszám: 968
Ez a pótcselekvésed az általad kitalált névvel valamelyest mutatja terveid, szándékaid komolyságát. Észre sem vetted a váltást, amióta segítenélek, ha Te is segítenél. De hát a büszkeség...

Kérdéseimmel, elemzéseimmel kivertem a biztosítékodat, ez van.

Névhez, ez esetben fiktív névhez kötődsz és nem látod be, hogy buktad a partit. John bátky john batky volt es marad es lesz

A valós kérdésekre pedig nyilvánvalóan nem kívánsz visszatérni. Mi ez, ha nem beismerés?

Szóval Jézusnak mi köze volt Egyiptomhoz? Mit tartasz róla kb. 10-15 mondatban? Immánuel és a Vigasztaló viszonya? Lokális FVSzV vagy globálisan kiterjeszthető?

Klaus, ne álljunk már meg félúton, dologidő van!

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 11. 11:41 | Sorszám: 967
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 11. 11:40 | Sorszám: 966
Helyesbítés:

Idézet:
john batky írta: 2009. május 11. 11:09 | Sorszám: 958
"Hogy tudod az eddigi "pártatlanságodat" összeegyeztetni a vallásfórumon jenocsaba nick-kel folytatott tevékenységeddel?" Ki írta?
Előzmény: Klaus Matefi 2009. május 11. 11:05 | Sorszám: 957

Kedves john batky (jenocsaba)!
Ha már egyszer leégtél, akkor miért égeted magadat még jobban?...
Nem értelek?

Idézet:
john batky 2009. május 10. 21:18 Sorszám: 946
Üdv: jenocsaba

Klaus Matefi 2009. május 11. 09:41 Sorszám: 948
Hogy tudod az eddigi "pártatlanságodat" összeegyeztetni a vallásfórumon jenocsaba nick-kel folytatott tevékenységeddel?



Én a te aláírásodra reagáltam, mivel a 946. bejegyzésedet jenocsaba néven írtad alá még tegnap...

Szerintem mi befejeztük a társalgást. Az unfair hozzáállást soha nem értékeltem...

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 11. 11:35 | Sorszám: 965
Idézet:
john batky írta: 2009. május 11. 11:09 | Sorszám: 958
"Hogy tudod az eddigi "pártatlanságodat" összeegyeztetni a vallásfórumon jenocsaba nick-kel folytatott tevékenységeddel?" Ki írta?
Előzmény: Klaus Matefi 2009. május 11. 11:05 | Sorszám: 957

Kedves john batky (jenocsaba)!
Ha már egyszer leégtél, akkor miért égeted magadat még jobban?...
Nem értelek?

Idézet:

john batky 2009. május 10. 21:18 | Sorszám: 946
Üdv: jenocsaba


Klaus Matefi 2009. május 11. 09:41 | Sorszám: 948
Hogy tudod az eddigi "pártatlanságodat" összeegyeztetni a vallásfórumon jenocsaba nick-kel folytatott tevékenységeddel?[/QUOTE]

Én a te aláírásodra reagáltam, mivel a 946. bejegyzésedet jenocsaba néven írtad alá még tegnap...

[/img]

Szerintem mi befejeztük a társalgást. Az unfair hozzáállást soha nem értékeltem...

onogur
  Válasz | 2009. május 11. 11:28 | Sorszám: 964
Nem hiszem, ezek nem keresztény nevek.
mpd
  Válasz | 2009. május 11. 11:24 | Sorszám: 963
Na valld csak be, hogy Te vagy Jenőcsaba!!!!
onogur
  Válasz | 2009. május 11. 11:22 | Sorszám: 962
Vagy legalábbis a monomániásokkal nem érdemes verekedni.
Rendes Kis
  Válasz | 2009. május 11. 11:19 | Sorszám: 961
(Kedves John ... Lassan ideje lenne észrevenned, hogy Klaus-szal nem 1 szellemi súlycsoport vagytok !)
john batky
  Válasz | 2009. május 11. 11:12 | Sorszám: 960
Térjünk a tárgyra, eme kis mulatságos intermezzo után.
john batky
  Válasz | 2009. május 11. 11:11 | Sorszám: 959
Igazából Usher Henderson Pendragon Lakatos Tomkrúz vagyok. Csodálom, hogy még nem jöttél rá

És mi van a többdimenziós terekkel, az IGE mit mond róluk? Lehet ott élet, diszkógömb?

john batky
  Válasz | 2009. május 11. 11:09 | Sorszám: 958
"Hogy tudod az eddigi "pártatlanságodat" összeegyeztetni a vallásfórumon jenocsaba nick-kel folytatott tevékenységeddel?" Ki írta?

Térj a tárgyra, ravaszdi-szan, vagy ismerd el, hogy a diszkógömböt általánosítani kell!

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 11. 11:05 | Sorszám: 957
Idézet:
Veled nem lehet értelmesen tárgyalni. Te írtad, jenocsaba vagyok, én viccből odaírtam (nem keverendő a kézzel történő aláírással) jenocsaba.

Hol írtam szerinted, hogy te jenocsaba vagy?
Add meg kérlek a pontos elérhetőségét...

Egy kis emlékeztető:

john batky
  Válasz | 2009. május 11. 11:05 | Sorszám: 956
Miután Matefi-szannak a helyzet a konkrét analízis miatt kezd kényelmetlenné válni és szemlátomást csak vélt személyeskedése irányába tud visszavonulni, ezért fel sem űnik neki, hogy ezen a szinten már inkább segíthetek neki, mint árthatnék. Ez már olyan szellemi sík újra, ahol színtiszta logikai konstrukciók veszik át a szerepet.

Matefi-szan felfoghatná, hogy olyan kérdések merülnek itt fel, ahol már nincs ellenfél, nincs keresztbe tétel. Illetve lehet, hogy az utóbbi még szóba kerül.

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 11. 11:04 | Sorszám: 955
Idézet:
Veled nem lehet értelmesen tárgyalni. Te írtad, jenocsaba vagyok, én viccből odaírtam (nem keverendő a kézzel történő aláírással) jenocsaba.

Hol írtam szerinted, hogy te jenocsaba vagy?
Add meg kérlek a pontos elérhetőségét...

Egy kis emlékeztető:

john batky
  Válasz | 2009. május 11. 10:53 | Sorszám: 954
Veled nem lehet értelmesen tárgyalni. Te írtad, jenocsaba vagyok, én viccből odaírtam (nem keverendő a kézzel történő aláírással) jenocsaba. Ha ezt sem érted, hogy vicc volt, akkor menthetetlen vagy. Ha Ezsdrást, Maimonides-t és a Bibliát is így olvastad, ahogy ezt a számomra misztikus a jenocsabát, akkor hiába végeztél tiszteletreméltóan nagy munkát...

A humor és a humorérzék nem babonisztikus, se ördögtől való dolog

Biztos kezd valami égni, jobbnak találod, ha álproblémát űzöl, mintha visszatérnénk a lokális automata isten-modell láncosítására. Jó, kötekedj a jenocsával, mert velem ez árnyékboksz lesz.

A kozmosz rabjai egyszer fellázadnak és a sok lokális isten-modellt saját és a kozmosz közjójának hasznára rabigába hajtják.

onogur
  Válasz | 2009. május 11. 10:52 | Sorszám: 953
Ezt alaposan benézted.
A két nick még csak nem is hasonlít egymásra.
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 11. 10:46 | Sorszám: 952
Idézet:
Azt hittem, viccből írod, hogy jenocsaba. Nem tudom, ki az a jenocsaba, becsület szavamra. Ez a jenopcsaba nem én vagyok. Ha végignézed a fórumot... (nem fogod)... elárulom, a neveimet Szerb Antaltól kölcsönöztem. Melyik regényének a hőse ez a rámaggatott jenocsaba, nem tudod?

És ki az a Siroky István? Miféle ébredési mozgalom? Nem akarok nemhogy egyházat, de semmiféle szervezetet alapítani, értsd már meg. Semmiféle hazafias Opus Dei-t, semmiféle új szabadkőműves, vagy ébredő/alvó rózsakeresztes mozgalmat, semmi világmegváltó indulat, karizmatikus törekvés, másokat bármibe is belekényszerítő akarat nem munkál bennem.

Tehát mégegyszer: jenocsaba nem én vagyok.


Biztosan feledékeny vagy egy kicsit kedves "john batky"...
Egy kis emlékeztető:

Idézet:

john batky 2009. május 10. 21:18 | Sorszám: 946
Üdv: jenocsaba
john batky
  Válasz | 2009. május 11. 10:39 | Sorszám: 951
"Hogy tudod az eddigi "pártatlanságodat" összeegyeztetni a vallásfórumon jenocsaba nick-kel folytatott tevékenységeddel?"

Már ne is haragudj ... egyszerűen úgy, hogy nem az vagyok, két külön emberről van szó. És skizofrén sem vagyok. Látod, a legegyszerűbb megoldást sem találod meg és a legnagyobb dolgokban kutakodsz. Sajnálatos.

john batky
  Válasz | 2009. május 11. 10:35 | Sorszám: 950
(Ha már így keverni akarsz, megkérdezhetem, melyik fórumon sértett meg ez arc? Mert nekem ez az egyetlen helyem, máshová nem írok.)
john batky
  Válasz | 2009. május 11. 10:33 | Sorszám: 949
Azt hittem, viccből írod, hogy jenocsaba. Nem tudom, ki az a jenocsaba, becsület szavamra. Ez a jenopcsaba nem én vagyok. Ha végignézed a fórumot... (nem fogod)... elárulom, a neveimet Szerb Antaltól kölcsönöztem. Melyik regényének a hőse ez a rámaggatott jenocsaba, nem tudod?

És ki az a Siroky István? Miféle ébredési mozgalom? Nem akarok nemhogy egyházat, de semmiféle szervezetet alapítani, értsd már meg. Semmiféle hazafias Opus Dei-t, semmiféle új szabadkőműves, vagy ébredő/alvó rózsakeresztes mozgalmat, semmi világmegváltó indulat, karizmatikus törekvés, másokat bármibe is belekényszerítő akarat nem munkál bennem.

Tehát mégegyszer: jenocsaba nem én vagyok.

De ha kezd kellemetlenné válni, amit batky írkál, bátran jelezd! Valamiért csak előhúztad ezt a számomra felfoghatatlan jenocsabát a tarsolyodból... Jenocsaba nem Pendragon vagy másvalaki? Esetleg Macisajt vagy Edvárd?

Most hallottam a nevét először és Tőled.

Még egyszer: utasmihaly, jbatky, bátky jános, john batky, ez a vertikum, ezekből válogathatsz csak, sajnos.

Aki vitatkozik Veled, nem mindig azért teszi, mert

1. irigyel
2. rosszakaród
3. a "közjó" ellensége.

Mégegyszer: ha zavarlak, igyekszem itthagyni a blog-odat.

De ha már itt vagyok, még kérdeznék:

1. A babiloni hagyomány erősebb a zsidó-keresztény vallásban bárminél, igaz? Az egyiptomi hatás nem számottevő? Jézusnak volt-e egyiptomi kapcsolata? Hogyan összegeznéd Jézus tevékenységét, hogyan értékelnéd megjelenése fontosságát dihéjban, úgy 10-15 saját mondatban?

2. Az általad említett FVSzV tehát lokális, a Naprendszerhez rögzített automata. A történelmi vallások holisztikusak, nemcsak az intelligencia fér bele isten-képükbe, hanem a tényleges globalitás is. Isten ott is hat náluk, ahol nincs hét bolygó, az egész universum-ra kiterjed hatása. Persze nem elképzelhetetlen, hogy modelled lokális volta kiterjeszthető elvileg a teljes universum-ra, bár némiképp zavaró, hogy egyes bolygóval rendelkező csillagokat uraló lokális FVSzV-k diszjunkt láncolatáról lehet szó.

A szellemiségben részben egyetértek, bár úgy mondanám inkább, nem-anyagi.

Én a Te lokális modelleddel szemben illetve részben összhangban egy folytonosat tudok elképzelni. "Mindenhol" ott van, de csak a bolygórendszerekben hat.

Erről miként vélekedsz?

3. Még egy kérdés izgat. Mi volt az FVSzV dolga az ember kialakulása előtt. Ez ugye 2 millió év vissza az időben. Előtte van egy kisebb, kb. 13 milliárd évnyi lyuk az időben. Vagy az állatoknak is van lelke, amire hat?

A lélek anyagi vagy szellemi? Honnan jön és hová megy? Ha az anyag összjátéka, ne válaszolj.

Szerinted volt teremtés vagy nem volt? Ha volt, az FVSzV-nek lehetett-e köze hozzá?

Hová helyezed az FVSzV-t? Ha szellemi, akkor ugye nem találjuk meg soha mérőműszerekkel, és akkor valóban a hatásán keresztül lehetne csak elhitetni az emberekkel, hogy van.

Az IGE mit akar elhitetni? Jél értem, hogy csak 2-3 dolgot:

- az asztrológia működik és a megismerés egyetlen eszköze (érthetően racionális)
- létezik FVSzV, amely sosem lesz látható, tehát hinni kell benne, mert azért nem teljesen racionális
- létezik/létezni fog közjó és érdemes érte dolgozni.

Hm?

Üdvözlettel: john batky

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 11. 09:41 | Sorszám: 948
Még mielőtt folytatnánk az építő jellegű eszmecserénket kedves john batky (jenocsaba), nézzük meg, hogy te tulajdonképpen milyen "színekben" szerepelsz ezen a fórumon:

Idézet:
http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=10&t=000242
Az Istenkeresők Globális Egyháza

Klaus Matefi 2009. május 07. 09:01 | Sorszám: 881
Most nekem lenne néhány kérdésem. Mikor és hol igyekeztél ilyen nagy lelkesedéssel vizsgáztatni a meglévő bibliai legendák vallásainak koncepcióit?
Vagy esetleg úgy vagy vele, hogy azokkal szükségtelen foglalkoznod? Ha igen, akkor miért?
Előzmény: john batky 2009. május 06. 18:33 | Sorszám: 879


john batky 2009. május 07. 12:04 | Sorszám: 883
Jó kérdés, és nem is akarok kitérni a válasz elől. A legendák részben a mesék szintjén érdekelnek, másrészt sdzoktam azon gondolkodni, milyen praktikum szűrhető le belőlük.

Az életemet kellene ismerned a pontos válaszhoz. Megpróbálom körvonalazni, nehéz lesz röviden. Fiatalkoromban a természettudományok keltették fel érdeklődésemet. A döntő lökést egy kisiskolás tanárom adta (ma is nagyon szeretem), aki azt mondta, hülye vagyok az ilyen dolgokhoz és ez személyes ambíciót váltott ki belőlem. Később ezért elkezdtem egy olyan szakkörbe járni, ahol jóval az egyetem előtt sok felsőfokon tanított elvet és tudományos módszert megismertem. Érettségire már a modern fizika számos eleméről tudtam. A középiskolában tanultam pszichológiát és filozófiát is.

Aztán olyan sokkoló élmények értek, amelyekre nem ismertem semmiféle reális magyarázatot. Akkor úgy ítéltem meg, ezek misztikus megtapasztalások. Úgy véltem, ha reáliát tanulok, akkor újra visszamerészkedhetem e területekre, anélkül, hogy elmémet féltenem kellene az egység elvesztésétől.

Tehát tanultam. Továbbra is foglalkoztam filozófiával, tudománytörténettel, és a szakmához közelebb álló jelenségek vizsgálatával.

Később, amikor már jócskán dolgoztam, életem úgy alakult, hogy pszichológiával és biofizikával kezdtem foglalkozni. De a fizika továbbra is érdekelt, annak különösen a legnagyobb és legkisebb anyagdarabokkal kapcsolatos területei, a mechanika "extrémumai".

Személyes okok folytán ismét érdekelni kezdtek a teremtésmítoszok és a különböző vallások. Differenciáló világban élünk, engem az integrálás érdekelt, valahogy úgy, ahogyan Téged is (ilyen szempontból nagyon is jól értelek). A közöset kerestem a különbözőkben. Így jutottam el Hamvas Bélához is. Sokat olvastam, szeretem olvasni, de kritikusan. Amikor valakire hivatkozott... nos, beszereztem a megfelelő szent könyvet és megkerestem, tényleg arról ír-e. A Pert em Herutól a Tabula Smaragdinán át a Tibeti Halottaskönyv, a Bibliáig, a Zend Avesztáig, a Zohar-ig, a Széfer Jecirah-ig, a Tao-te-King-ig és az Upanisádokig már sok minden megvan.

Igyekeztem saját elképzelést kialakítani, ami az én tudásommal összefér. A teremtés, a lélek, a vég, a tudat... mennyi érdekes és fontos kérdés.

Sokat olvastam nagy tudósoktól és igyekeztem megérteni, mit gondolnak. Sokszor a nem matematikailag formalizált, hanem talán ismeretterjesztésre szánt szöveget nehezebb megérteni, mint a szakkönyvet... Amiről ők beszéltek (Heisenberg, Bohr, Pauli, Schrödinger, Dirac, Eisnstein, stb.) az jelzőlámpa. A valóságról, a vallásokról szóló mondásaik nagyon fontosak számomra ma is. Tehát ez nekem objektivitás.

Tehát a legenda annyira érdekel, amennyiben köze lehet a valósághoz, miért cáfolnám? Jókait sem akarom cáfolni A Négy Nemes Igazság vagy a Nyolc Boldogság... az meg úgy ül, ahogy van. Hozzátenni nehéz, elvenni belőlük értelmetlen.

Nem tudom, hogy ez a "profil" választ adott-e kérdéseidre.

Azért remélem, nem tudtam olyan érzetet kelteni, hogy okos lennék, mert cseppet sem vagyok az, csak turkálok itt-ott. Sok mindenről tudok nagyon keveseket, ami viszont a spekulációkhoz bőven elég.
Előzmény: Klaus Matefi 2009. május 07. 09:01 | Sorszám: 881


Klaus Matefi 2009. május 07. 14:38 | Sorszám: 886
john batky írta:
"Tehát a legenda annyira érdekel, amennyiben köze lehet a valósághoz, miért cáfolnám? Jókait sem akarom cáfolni
"

Ezzel azt akarod mondani, hogy ezennel nyilvánosan pálcát törtél a bibliai legendák vallásai felett?
Előzmény: john batky 2009. május 07. 12:04 | Sorszám: 883


john batky 2009. május 07. 14:57 | Sorszám: 887
A Biblia-kutatókat nem ismerem. Írtam már, hipotézisnek -részben tapasztalataim alapján- elfogadom, hogy az asztrológia a hagyomány eleme a ji-csingig a többi ősi sorselemző készülékkel együtt.

Az szokott eszembe jutni, hogy Newton titokban elszánt alkímista és misztikus volt... Ilyenek ma is vannak, sőt, állítom, hogy a legmiztikusabb emberek épp a kutatók közül kerülnek ki.

Ha isten-modelled helytálló, akkor mégis milyen területeken kutatókra számítasz, hogy kidolgozzák, kiismerjék?

Nem török én pálcát senki felett. Ha nem adok biztosat, újat, nincs jogom elvenni. Amit korrektnek és hasznosnak találok, azzal meg miért tenném. Az én feladatom nem a tisztázás a világ számára. Az én dolgom az, hogy végezzem, ami rám van mérve. Legfeljebb tudatosan haladva a sorssal, nem pedig úgy, hogy vonszol.

Az egyház egy valami, nem tartozik rám. A vallás egy másvalami, az sem tartozik rám. A vallások könyvei... na, ez már érdekesebb. A gondolkodás általában különbséget keres, de azért, hogy utána általában meglelje a közöset és abból általánosítson. Ez a legérdekesebb számomra. Megtalálni a közöset. Ha a metafizikában van, akkor abban. Ez a valóság más rétege, mint amit kérdezel, úgy érzem. A Biblia egyes részeit fontosnak tartom abban, amiben gondolkodom. Az egyéb vallások könyveiben is van fontosság. Talán olyan, mint a LEGO, ha érthető vagyok.
Előzmény: Klaus Matefi 2009. május 07. 14:38 | Sorszám: 886


john batky 2009. május 07. 15:10 | Sorszám: 888
Ebből láthatod, az, hogy én szembemenetelek egy vallással és ebben nem törekszem nyivánosságra, teljesen huszadrangú kérdés. Szívemmel és csekély de naív, eszemmel azt csinálom, amit akarok, nem köt babona, axióma, hittétel, semmi, semmi, semmi.

Nem számít, miben mit/hogyan nem hiszek és miből mit veszek komolyan. A lényeg, hogy amit főzök, számomra jóízű legyen, ha meg másoknak ínycsiklandó az illata, felemelem a fedőt, hogy lássák, mi készül. Kőleves
Előzmény: john batky 2009. május 07. 14:57 | Sorszám: 887


john batky 2009. május 08. 21:42 | Sorszám: 898
Ezzel kapcsolatban: több egyház szemérmesen vagy éppen elutasítóan vélekedik a szexualitásról. Mi az IGE álláspontja pl. óvszerhasználatról, szabad szerelemről, házasságról, válásról, többnejűségről, homoszexualitásról, pedofíliáról stb.? Lehet-e szabadon otthon szülni?

Milyen az IGE viszonya a kábítószer-előállításhoz, terjesztéshez, fogyasztáshoz? Lehet, hogy egy liberális ígérettel sok hívet tudnál szerezni...


john batky 2009. május 10. 21:18 | Sorszám: 946
"Az embereknek szüksége van a véleményem szerint hitre is és vallásra is."

Látod, ez nem biztos. Arra van szükségük, ami biológiai vonatkozású és amit beléjük neveltek otthon és az iskolában...

"Az Istenkeresők Globális Egyházának a célja az eddigi összes többit leváltani... Hogy sikerülhet-e ez, az a jövő titka, ez az embereken múlik."

Evidens, kiderült korábban, mi az IGE célja. Neked itt küldetésed van, nekem semmim...

Adni csak annak lehet, aki kér, vagy elfogadja. Erőszakkal adni: csak semmit.

Mennyivel adsz többet a tudománynál általában? Nem a többi egyháznál, mert ideológiai konstrukciók vitája a végtelennél kicsit tovább képes tartani... Hitből nincs kenyér, ahhoz már nagyon ott kell lenni...

A közjó... részben gazdasági, részben politikiai kérdés lenne, ha kevésbé lennének korruptak a döntéshozók...

A tömegek átverését én is elítélem. Az ihlet, az intuíció az átverés? Ugyenem.

Üdv: jenocsaba


Hogy tudod az eddigi "pártatlanságodat" összeegyeztetni a vallásfórumon jenocsaba nick-kel folytatott tevékenységeddel?

Idézet:
http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=291
Istenkeresők Globális Egyháza

954. jenocsaba - 2009-04-23 09:26:00 http://www.google.hu/search?sourceid=navclient&aq=h0&oq=&ie=UTF-8&rlz=1T4ADBS_enHU319HU319&q=karizmatikus+jelens%c3%a9gek


952. jenocsaba - 2009-04-23 09:18:55
Magyarországi pünkösdi-karizmatikus egyházak:

Evangéliumi Pünkösdi Közösség
Forrás Keresztény Gyülekezet
Élő Isten Gyülekezete
Agapé gyülekezet (az Evangéliumi Pünkösdi Közösség egyik budapesti gyülekezete)
Budapesti Teljes Evangéliumi Gyülekezet
Boldog Isten Gyülekezete
Négyszegletkő Apostoli Hit Nemzetközi Egyház
Őskeresztyén Apostoli Egyház
Budapesti Autonóm Gyülekezet
Új Jeruzsálem Gyülekezet
Omegagyülekezetek Hálózata
Belvárosi Omegagyülekezet
Magyarországi Késői Eső Gyülekezet

néhány közösség!
Nem gondolom, hogy hozzám hasonlóan itt a felsorolt közösségekben.
Alaptalanúl állítják magukról- sokan -a személyes megtapasztalást!


951. jenocsaba - 2009-04-23 09:13:07 http://www.karizmatikus.hu/demon.htm#6.%20A%20mágia%20és%20a%20vallás%20közötti%20különbség


901. jenocsaba - 2009-04-20 16:30:34 - Válasz: 900. (Istenkereső - Klaus Matefi)
.....mivel az alapjai szerintem nem stimmelnek, így csak azt tudom ajánlani neked, hogy foglalkozzál többet az Istenkeresők Globális Egyházának a gondolatával.
Nemes és felemelő eszméket fog hirdetni, melyek a túlnyomó többség jólfelfogott érdekét képviselik....

Az alapokat vonod kétségbe?
Nem egy gyógyulásos folyamatnak részese voltam és vagyok. Továbbá egyéb ajándékok működésének is gyakorlója.
Pld. Veled szemben alkalmazott "türelem-álhatatosság" kegyelmi ajándéka!

....Persze minden kezdet nehéz...

Berozsdásodott a szélkakas házad tetején.
Ugyan azt nyikorogja egy ideje.

Siroky István volt az első karizmatikus gyülekezet első felkent pásztora. Békés megye Békés városban.
A korai EPK vezetését hamar megosztotta a globális gondolkozás. Abban a tekintetben, hogy vissza csúszott evangélium hirdetési tervezete. A korai sikereket látva. Következetlenűl feldolgozva. A szellemiből a testibe.
Nos ebből tanúlva-elmém- felfogta. Miként lehet az Istentől való elszakadást. Reprodukálni.
Igen röviden vázoltam a képletet. Előző bejegyzéseimből sokan felismerhettek. S nem akarom fölöslegesen kitenni magam ( családom) a gyarlóságoknak. Ma itthon ülök és bámulok ki a fejemből és a harmadikról, nézegetve a pottyantó galambokat!


899. jenocsaba - 2009-04-20 13:44:02 - Válasz: 898. (Istenkereső - Klaus Matefi)
Nos, köszönöm!
Így - barátkozva. Egyszerű melós vagyok. Ich bin máler!
De, sorsomat-bensőmet megváltoztatta egy sokszor még magam által sem teljesen felismerhető Istenség!
Keze alá adott Siroky Istvánnak. Az 1926 évek körüli ébredési mozgalmak Magyar és egyik szülő Atyjának. Idős korára, házamban tartott néhány házi csoportos-karizmás összejövetelt.

Mit tudsz az ébredésről?


Ha akarsz válaszolsz, ha nem, azt is megérteném...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola