Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Az Istenkeresők Globális Egyháza (39. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az Istenkeresők Globális Egyháza
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 09. 19:59 | Sorszám: 922
Nekem úgy tűnt eddig, hogy a szabadkőművességgel kapcsolatos megállapításokra erélyesebben szoktál reagálni...
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 09. 19:53 | Sorszám: 921
Idézet:
előrejelzett Vigasztaló

Tudnál részletesebben írni erről az előrejelzett "Vígasztalóról"? Kinek lesz a "Vígasztalója" és miben fog ez a "vígasztalás" szerinted megnyilvánulni?

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 09. 19:46 | Sorszám: 920
Idézet:
A 2. mi lehet? Az elsőnél jön már a megosztottság... milyen isten? Amilyennek látod... ez emberi dolog, saját képre formálni. Van, aki szigorúnak és bosszúállónak, van, aki megengedőnek, megbocsátónak, szeretettel telinek, van, aki közömbös diszkógömbnek... És mind elfogadható egy szinten, de átjárás nem nagyon létezik.

Istent a Folyamatosan Változó Szellemi Valót, ezért láthatták esetleg néha jónak, néha rossznak. A Jóistent nem lehetne rossznak látni, se pedig egy gonosz Istent jónak...
Szerintem minden elképzelés, ami eltér a Folyamatosan Változó Szellemi Való mibenlététől, az hamis istenkép, nevezhetném képletesen "bálványimádásnak" is...

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 09. 19:38 | Sorszám: 919
Idézet:
john batky írta:
A keresztények nem beszélnek istenről, milyenségéről, hogyan nézhet ki, ezért jó nyomnak gondoltam az elején, amit felvetettél: milyen, hogy nézhet ki?

Jézus egyértelműen utal az elképzelt Atyjának a mibenlétére és szembeállítja JHVH-val:

Idézet:
János evangélium
8,42 Jézus így szólt hozzájuk (a zsidókhoz): "Ha az Isten volna a ti Atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentől indultam el, és tőle jövök; nem magamtól jöttem, hanem ő küldött el engem.
8,43 Miért nem értitek az én beszédemet? Mert hallani sem bírtátok az én igémet.
8,44 Ti atyátoktól, az ördögtől származtok, és atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Embergyilkos volt kezdettől fogva, és nem állt meg az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor a hazugságot szólja, a magáéból szól, mert hazug, és a hazugság atyja.

17,14 Én nekik adtam igédet, és a világ gyűlölte őket, mert nem a világból valók, mint ahogy én sem vagyok a világból való.


Jézus közli, hogy csak az mehet be a mennyek országába, aki Istennek, azaz a mennyei Atyjának az akarata szerint cselekszik...:

Idézet:
Máté evangéliuma
7,21 Isten akaratának cselekvése"Nem mindenki megy be a mennyek országába, aki ezt mondja nekem: Uram, Uram, hanem csak az, aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.[QUOTE]

Egy másik helyen bemutatja az Atyjának és saját maganak a feltételezett kapcsolatát:

[QUOTE]Máté evangéliuma
11,25 Jézus hálaadása és hívó szava
Abban az időben megszólalt Jézus, és ezt mondta: "Magasztallak, Atyám, menny és föld Ura, mert elrejtetted ezeket a bölcsek és értelmesek elől, és felfedted a gyermekeknek.
11,26 Igen, Atyám, mert így láttad jónak.
11,27 Az én Atyám mindent átadott nekem, és senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya, az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú, és az, akinek a Fiú akarja kijelenteni.


Az Atyját úgymond azért csak Jézus ismerte, mivel annak a lelki szülötte volt.
A kereszten elhagyta az Atyja, mivel ott a gonosz volt az úr:

Idézet:
Máté evangéliuma
27,45 Jézus halála
Tizenkét órától kezdve három óráig sötétség lett az egész földön.
27,46 Három óra tájban Jézus hangosan felkiáltott: "Éli, éli, lamá sabaktáni!" azaz: "Én Istenem, én Istenem, miért hagytál el engemet?"

Mikor lesz valaki a Magasságos fia Jézus szerint? Ha kölcsönad bárkinek és nem vár vissza érte semmit, ellentétben az ószövetségi legendáknak a szintén kölcsönadással kapcsolatos előírásaival (Mózes V. 15,6; 23,21; 28,12), mivel Jézus az Atyját irgalmasnak tekinti:

Idézet:
Lukács evangéliuma
6,35 Ti azonban szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót, és adjatok kölcsön, semmit sem várva érte: nagy lesz akkor a jutalmatok, és a Magasságos fiai lesztek, mert ő jóságos a hálátlanok és gonoszok iránt.
6,36 Legyetek irgalmasok, amint Atyátok is irgalmas."

A későbbi keresztény "Szentháromság" elképzelés (amihez semmi köze nem volt Jézusnak), ahol a Jézus Atyjának a kereszt szellemét, a bűn és a halál forrását tüntették fel és ezzel rehabilitálták az ószövetségi legendák véreskezű, haragos és bosszúálló istenképét...:
http://en.wikipedia.org/wiki/Trinity


Pécs, Miasszonyunk zárdatemplom (saját kép!)

john batky
  Válasz | 2009. május 09. 14:41 | Sorszám: 918
Még valami. Szép kép a diszkógömb is, de én inkább egy forgó kaleidoszkópot látok. Ez nem isten-modell! Az elemek most még ide-oda mozognak és semmi okom nincs feltételezni, hogy egyszer nem áll össze egy kép, minden kristály a helyére fordul

Te nem félsz a haláltól, igaz?

john batky
  Válasz | 2009. május 09. 14:38 | Sorszám: 917
Megint vicces vagy... holt anyagnak már miért lenne elevene? Nem vagyok odakötve szellemileg semmihez, de Te köteleket vizionálsz rám, ketreceket, barrikádokat, szögesdrótot... fogd fel légy szíves: csapataim nem állnak harcban - járőrverseny, sok érdekes feladattal, Mókus örs
john batky
  Válasz | 2009. május 09. 14:32 | Sorszám: 916
Bakonyi Immánuel kontra előrejelzett Vigasztaló akárhonnan is Szelíd szemlélő vagyok csupán.

Ernst: Antipápa

john batky
  Válasz | 2009. május 09. 14:30 | Sorszám: 915
A 2. mi lehet? Az elsőnél jön már a megosztottság... milyen isten? Amilyennek látod... ez emberi dolog, saját képre formálni. Van, aki szigorúnak és bosszúállónak, van, aki megengedőnek, megbocsátónak, szeretettel telinek, van, aki közömbös diszkógömbnek... És mind elfogadható egy szinten, de átjárás nem nagyon létezik.

Jézus integrál. Engem a Bibliából a Genezis, az Evangélium és a Jelenések könyve érdekel.

De főleg a Vigasztaló... milyen "emészthető" módú reinkarnálódás lesz, Jézust inkorporálva, megélve és az azóta eltelt sok év tudását felhasználva. Érdekes lesz, biztos vagyok benne.

john batky
  Válasz | 2009. május 09. 14:26 | Sorszám: 914
"Szerinted milyen másik lehetőség van erre, ami stimmel is a valóságban? Szerintem nincsen másik..."

Most csak röviden... A keresztények nem beszélnek istenről, milyenségéről, hogyan nézhet ki, ezért jó nyomnak gondoltam az elején, amit felvetettél: milyen, hogy nézhet ki?

A kereszténység összetartó ereje bennem Jézusig és példáiig megy egy. Ez egyfajta 3. lap a tarot-ban. Ha távbb mést, jön a 2. lap, a Fátyol és mögötte az 1., a Mágus, a Teremtő.

A 3. összefog...

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 09. 13:40 | Sorszám: 913
Helyesbítés:
tovább kutatva
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 09. 13:05 | Sorszám: 912
Én nem kitaposott úton járva jöttem rá a véleményem szerinti igazságra, hanem az egyes kitaposott utakat (a bibliai legendákat is beleértve) megismerve, összehasonlítva, elemezve és továbbkutatva.
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 09. 12:58 | Sorszám: 911
Idézet:
Azért nagy szerencse, hogy Szent Ferencnek nem kellett ismernie a madárszárny biokémiáját, hogy az állatokról prédikálhasson!

A legendák szerint sokat tartózkodott madarak társaságában és nekik pédikát. Én erről tudok...

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 09. 12:48 | Sorszám: 910
Látom, hogy ez a megjegyzésem "szíven talált"...
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 09. 12:46 | Sorszám: 909
Idézet:
Tudod már, hogy engem a jelen kor spekulációimban nem nagyon érdekel. Felhozod itt igen rossz példaként (nem is céloztam rá) a freemasonery-t meg a hadsereget...

Mivel a beavatásról és a mester tevékenységéről írtál, én merészeltem két találó példával a számodra megvilágítani, hogy a valóságos beavatás valójában bizony igen ritka eset...

Idézet:
A mai világ korrupt és korrupt benne minden férfi és nő (ismerek nőt és sok gyereket, aki nem az).

Olyan a világ, amilyenné alakítják... A "fejétől bűzlik mindig a hal"... Vagy egyszerűen mondhatnánk azt is, hogy a "végidőkre" ez volt bekalkulálva...

Idézet:
Ami az utat illeti: megszerzett-felépített tudásod elitistává tett. Ez jól összefér Maimonides tanaival és kvázi-materialista isten-automatával. Még azt is értem, hogy az Ószövetségi kemény/gonosz/megtorló isten és a Jézusi szelíd/megbocsátó isten-kép között így fel lehet oldani az ellentmondást. De van erre más lehetőség is, gondolkodj el rajta. Sokkal egyszerűbb gondolatmenet, mint az asztrológia és az összes természettudomány együtt... Egy egészen emberi magyarázatra gondolok. Igaz, ez nem egy leszűkített isten-kép, hanem istent is és az embert is szabadabban hagyja.

Szerinted milyen másik lehetőség van erre, ami stimmel is a valóságban? Szerintem nincsen másik...

Idézet:
Az öntudatlan, nem szerethető isten-képedhez elhiszem, hogy csak egy megoldás, egy út vezet. Egy intelligens és szerethető isten mindenkit magához enged beavatástól vagy előképzettségtől függetlenül, erre mondod, hogy hülyeség. Feleslegesen korlátozod a lehetőségeket.

Mivel a feltámadás is csak a mesék szintjén létezik sajnos, így van ez a "szerető Isten" ötletével is...

Maguk az ószövetségi legendák se annak festik le:

Ámosz
5,18 Jaj azoknak, akik az Úr napját kívánják! Minek nektek az Úr napja? Sötét lesz az, nem világos!
5,19 Olyan lesz, mint mikor valaki oroszlán elől fut, és medve támad rá, vagy bemegy a házba, kezével a falhoz támaszkodik, és kígyó marja meg.
5,20 Bizony, sötét lesz az Úr napja, nem világos, vaksötét lesz, fénysugár nélkül!

Jóel
2,10 Reszket előtte a föld, megrendül az ég. A nap és a hold elsötétül, a csillagok elvesztik fényüket.
2,11 Az Úr mennydörög serege előtt. Roppant nagy a tábora, hatalmas parancsának a végrehajtója. Nagy és igen félelmetes az Úrnak a napja! Ki bírja ki azt!?

Náhum
1,2 Indulatos és bosszúálló Isten az Úr, bosszúálló az Úr és haragvó. Bosszút áll ellenfelein az Úr, és haragtartó ellenségeivel szemben.

Azt kell az embernek eldöntenie, hogy mi a célja. Mások altatása, vagy pedig a valóságos istenkép feltárása?

Idézet:
Ha Isten-képed nem intelligens, akkor Te sem vagy kiválasztott.

Ha ez a "kiválasztottság" kritériuma, akkor szívesen lemondok róla, de maga a szó se szimpatikus eleve a számomra...

Idézet:
Egyébként Te merre keresnéd a Bakonyban?

Én már nagyon rég nem jártam arra, szerencsére


Ennek megvan az általam pontosan kikalkulát helye, amiről négy személyt értesítettem korábban:

- Joseph Ratzinger bíborost (A Katolikus Hitért Felelős Vatikáni Kongregáció vezetőjét - 2005.04.19. óta XVI. Benedek pápa)
- Prof. Dr. Peter-Hans Kolvenbachot (A Jezsuita Rend vezetőjét, Róma)
- Prof. Dr. Helmut Reinaltert ("Tudományos Bizottság a Szabadkőművesség Vizsgálatára" - Insbruck/Österreich - elnökét)
- Prof. Dr. Walter Jacob főrabbit (Az Abraham Geiger Rabbiképző Kollégium -Potsdam- elnökét)

Annyit érdekességként, hogy az Abraham Geiger Rabbiképző Kollégium alapkövének a letétele éppen 1999.08.11.-én történt...
Ha realizálódik az Istenkeresők Globális Egyháza és elfogadást nyer a széles néptömegek körében is, akkor oda szeretném a központját felépíttetni...


Istenkeresők Globális Egyháza (I. G. E.)

Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum

john batky
  Válasz | 2009. május 09. 12:22 | Sorszám: 908
"Szemmel láthatóan SenKyse egy számára mások által kitaposott utat járhatott, járhat be, ami szerintem zsákutca..."

Wow! A Te utadat nem _Maimonides és a babilóniak taposták?

"Két ember között a legrövidebb út a mosoly." Amikor ezt megérted, rájössz talán, hogy lehet: jóval SenKyse alatt kapaszkodsz görcsösen felfelé, Matefi-szan.

Nincs zsákutca, mindenkinek és mindennek megvan a helye az ég alatt. Az elitizmus nem járható út, hiába csábító.

(
Talán tanítanod kellett volna, mégis, közösségbe járnod, családban élned, sokat nevetned
)

john batky
  Válasz | 2009. május 09. 12:16 | Sorszám: 907
"Miért nem ismerkedhetett meg pl. az atom szerkezetével korábban elsőként egy pék, vagy egy teológus?"

Azért nagy szerencse, hogy Szent Ferencnek nem kellett ismernie a madárszárny biokémiáját, hogy az állatokról prédikálhasson!

john batky
  Válasz | 2009. május 09. 12:14 | Sorszám: 906
>> Ezek a "beavatási" szertartások is a többségukben vagy "nesze semmi fogd meg jól", vagy pedig csak rész beavatások.<<

Azért megnyugtató, hogy a Tiéd az egyetlen nem parciális

john batky
  Válasz | 2009. május 09. 12:13 | Sorszám: 905
Tudod már, hogy engem a jelen kor spekulációimban nem nagyon érdekel. Felhozod itt igen rossz példaként (nem is céloztam rá) a freemasonery-t meg a hadsereget...

A mai világ korrupt és korrupt benne minden férfi és nő (ismerek nőt és sok gyereket, aki nem az). Vicces, hogy félreértesz, jó, hogy komoly ember létedre nem az érettségivel jössz, mint beavatás Mondom, kis kitekintés kellene más, régebbi kultúrákra. A régi Egyiptomiak és sumérok is biztos beavatásellenesek voltak.

Ami az utat illeti: megszerzett-felépített tudásod elitistává tett. Ez jól összefér Maimonides tanaival és kvázi-materialista isten-automatával. Még azt is értem, hogy az Ószövetségi kemény/gonosz/megtorló isten és a Jézusi szelíd/megbocsátó isten-kép között így fel lehet oldani az ellentmondást. De van erre más lehetőség is, gondolkodj el rajta. Sokkal egyszerűbb gondolatmenet, mint az asztrológia és az összes természettudomány együtt... Egy egészen emberi magyarázatra gondolok. Igaz, ez nem egy leszűkített isten-kép, hanem istent is és az embert is szabadabban hagyja.

A matematikában úgy van, hogy valamely problémára megoldást keresünk. Előfordul, hogy nincs. Előfordul, hogy van. Ha van, akkor hány van? Egy? Kettő? 8? Végtelen sok? Valós? Komplex?...

Te 1-et találtál. Periodikus a gömböd. Egy trigonometrikus egyenletnek jobbára végtelen sok megoldása van, nemcsak 1.

Az öntudatlan, nem szerethető isten-képedhez elhiszem, hogy csak egy megoldás, egy út vezet. Egy intelligens és szerethető isten mindenkit magához enged beavatástól vagy előképzettségtől függetlenül, erre mondod, hogy hülyeség. Feleslegesen korlátozod a lehetőségeket.

Az Istenhez jutás nálam sosem lesz kiválasztottság dolga. Ha Isten-képed nem intelligens, akkor Te sem vagy kiválasztott.

Egyébként Te merre keresnéd a Bakonyban?

Én már nagyon rég nem jártam arra, szerencsére

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 09. 11:51 | Sorszám: 904
Helyesbítés:
többségükben
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 09. 11:47 | Sorszám: 903
Írod:
"Tehát amikor itt ilyen nagy viták folynak a járható utakról, akkor arra gondolok, hogy mondjuk SenKyse bejárt egy utat, a saját élettapasztalatával, tudásával, érzékenységével, gondolataival, sikereivel, kudarcaival, indulataival, vagy akár Te, esetleg én, ezek szükségképpen különböző utak, de mindannyian a saját szűrőinkkel, érdeklődéseinkkel külön utakon megyünk. Te úgy érzed, lényegében fenn vagy a csúcson és még azt sem tartom kizártnak, hogy a többi kapaszkodót jószándékkal, bár kissé néha türelmetlenül próbálod segíteni."

Szemmel láthatóan SenKyse egy számára mások által kitaposott utat járhatott, járhat be, ami szerintem zsákutca...
Nem vagyok türelmetlen, de elvárom mindenkitől, hogy megfelelő stílusban vitázzon, ami sajnos ezen a fórumon igen ritka jelenség, mint a fehér holló... Ha erre képtelen, akkor nem tekintem többé vitapartnernek...

Írod:
"Attól tartok, ez nem megy. Gondolom, sokféle beavatási szertartást feltérképeztél. Nekem úgy tűnt, a beavatást minden kultúrában és vallásban egy intenzív tanulási időszak (lehet több év is) kell, hogy megelőzze. Aztán megjelenik egy mester. De ő csak segít. Nem tehet mást, mert a Mester belül fog megjelenni, ha úgy alakulnak a körülmények."

Ezek a "beavatási" szertartások is a többségukben vagy "nesze semmi fogd meg jól", vagy pedig csak rész beavatások. Goldolj csak a szabadkőművesség, illetve egy hadsereg esetére. Csak a legfelső vezetés rendelkezhet teljes rálátással érthető módon... Tehát a "mesternek", nagymesternek, vagy a hadsereg vezetőjének nem kifejezett célja az, hogy az alattvalói elnyerjék a beavatást... Ezzel tisztában kell lenni.

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 09. 11:31 | Sorszám: 902
Idézet:
Ez már nem biztos. Megértem, hogy materialista megközelítésben, ami bizonyos értelemben képviselsz, ezt az utat tartod egyedül elképzelhetőnek.

Már az ősi Mezopotámiában is az asztrológia segítségével építették fel az istenképüket a csillagász papok, ami több istenre bazírozott. De ugyanez volt szerintem Kínában és Indiában is a helyzet. Én nem olyan esetekre céloztam, amikor egy vallási kultuszban pl. a fának is esetleg külön Istent tulajdonítottak...

Idézet:
Nem tudom, annak vonzataival mennyit foglalkoztál, hogy ha valaki eljut a világ lényegének felismeréséhez, az az ember mennyire tekinthető "kiválasztottnak". (Pl. egy a GUT-ot felállító tudós, vagy éppen Te). Ezen nagyon sokat gondolkodtam. Az lett egy lehetséges megoldás, hogy ha a halál valamilyen értelemben fontos és demokratikus, akkor a megismeréshez, ami legalább olyan fontos, senki előtt nem lehet elvágva az út, az utolsó indiai koldustól a Stephen Hawking-ig mindenkinek meg van adva a lehetőség. Ez azonban kizárja, hogy az ilyen "satori" előképzettséghez vagy különleges egyénre szóló élményekhez lenne kötve.

Miért nem ismerkedhetett meg pl. az atom szerkezetével korábban elsőként egy pék, vagy egy teológus? Szerintem azért, mert nem annak a megismerésére specializálta magát. Én itt nem emlegetném a "kiválasztott" kifejezést, mivel a bibliai legendákból eredően már van némi hamis színezete... Aki keres az találhat, de persze nem garancia senki számára a siker, tehát kell hozzá egy nagy adag szerencse is. Az elmúlt évszázadok folyamán sokan az életüket szentelték pl. az újszövetségi legendák kozmikus misztériumainak (Jézus születése és kereszthalála) a megfejtésére. Miért nem érhettek el eredményt? Mert elfogadták azt a céltudatos dezinformációt, ami szerint a szabadszemmel is látható Uránusz (a "beavatottak planétája") korábban ismeretlen volt...
Akik rendelkeztek ezzel az ismerettel, azok megtettek mindent annak érdekében, hogy ez ne derülhessen ki, hisz a tudás az hatalom, már pedig nem ennek a megosztása volt a céljuk...


Istenkeresők Globális Egyháza (I. G. E.)

Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum

Rendes Kis
  Válasz | 2009. május 09. 08:09 | Sorszám: 901
(félek: a megátalkodottságáról lepattan minden igyekezeted ...)
SenKyse
  Válasz | 2009. május 09. 03:47 | Sorszám: 900
zero értékű válasz-
"elkeseredetten és alantas módon igyekszel menteni a menthetőt..."-nem hiszem, hogy az Egyházaknak szüksége lenne a védelmemre. A hívő, anyanyelvüket szerető embereknek talán. Elkeserítő Te vagy.
Mi az alantas a módszeremben?????
Root! A Klaus azt mondja rám: "a módszereid alantasak" -
- mert nem hiszem, hogy a világot Ezsdrás[b]ék
tojták[/b]. http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=10&t=000242&m=000880
http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=10&t=000242&m=000890

Akkor válaszolsz a feltett kérdésekre, vagy hagyjuk?
És kitiltasz a topikból- és az egyházadból?
És gyűlölsz, mert rájöttem miről van szó?
*

SenKyse
  Válasz | 2009. május 09. 03:27 | Sorszám: 899
jó, szigorú, tudati folyamatokat ír le,
én azonban jobban szeretem René Guénon -t.

A könyörület és igazságosság nem hagyható el
- egyre inkább nem.
*
Ha Európa nem talál rá a kereszténységre,ha nem érti meg az Evangéliumok üzenetét, elállatiasodik.

Akkor csak a pénz fog diktálni- az ember alattivá süllyesztett létben. A gépies munkán kívül az ember- emberiséggé lefokozotttan, "közjó"-áleszméktől, istentelen álvallással, álfilozófiával vezérelten: eszik,iszik,coitál,ürít.
*
de majd máshol, máskor
- látom itt eltanácsolt a topikgazda - nem akar itt látni
*

john batky
  Válasz | 2009. május 08. 21:42 | Sorszám: 898
Ezzel kapcsolatban: több egyház szemérmesen vagy éppen elutasítóan vélekedik a szexualitásról. Mi az IGE álláspontja pl. óvszerhasználatról, szabad szerelemről, házasságról, válásról, többnejűségről, homoszexualitásról, pedofíliáról stb.? Lehet-e szabadon otthon szülni?

Milyen az IGE viszonya a kábítószer-előállításhoz, terjesztéshez, fogyasztáshoz? Lehet, hogy egy liberális ígérettel sok hívet tudnál szerezni...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola