Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Az Istenkeresők Globális Egyháza (29. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az Istenkeresők Globális Egyháza
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. július 06. 17:14 | Sorszám: 1172
A testi élete valóban... De ugye nem akarod elhitetni azt senkivel, hogy a megtermékenyített petesejt már lélekkel is rendelkezik?...
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. július 06. 17:10 | Sorszám: 1171
Mivel én nem egy mesés bibliai Istenben hiszek, hanem egy valóságosnak a tényében vagyok biztos, ami a természetet is alakítja, formálja, így alaptalan az aggodalmad... Korábbiakban már több helyen utaltam az Istennek (Folyamatosan Változó Szellemi Valónak] a véleményem szerinti helyes definíciójára.
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. július 06. 17:00 | Sorszám: 1170
Hinni sok mindenben lehet az embernek, de hogy azoknak van-e alapjuk, vagy realizálódnak-e, az már más kérdés...
honfi
  Válasz | 2009. július 06. 14:20 | Sorszám: 1169
Van földönkívüli is?
SenKyse
  Válasz | 2009. július 06. 09:10 | Sorszám: 1168
Az ember földi élete a fogantatás pillanatától a halál pillanatáig tart.
SenKyse
  Válasz | 2009. július 06. 09:10 | Sorszám: 1167
Az ember földi élete a fogantatás pillanatától a halál pillanatáig tart.
Madelon az eb
  Válasz | 2009. július 05. 23:08 | Sorszám: 1166
Ismertem egy embert, aki nem hitt az örökmozgó létezésében, hanem tudta azt. Az egész életét, ill. kb. 40 évét áldozta rá, de halálakor se volt annál a bizonyos már csak egyetlen apró lépésnél közelebb a bizonyításhoz, mint amikor elkezdte.
Tartok tőle, te sem jársz másképp.
Mondjuk nála legalább az örökösöknek volt némi haszna, a gépezetet a szoci viszonyokhoz képest egész szép pénzért vette meg a múzeum...
honfi
  Válasz | 2009. július 05. 18:59 | Sorszám: 1165
Ha ezt "tudod", akkor mondjad el, miben hiszel.
Amiböl aztán bizonyítani tudod a tudásodat.
honfi
  Válasz | 2009. július 05. 18:57 | Sorszám: 1164
Az 1120-ról már beszélgettünk, az nem definíció a genomon túl.
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. július 05. 15:48 | Sorszám: 1163
Én nem hiszem Isten létét, hanem tudom, hogy van... Az ember csak azt hiszi, amiben nem biztos, vagy amiről nincsen meggyőződve...
Sajnálatos módon az eddigi hamis istenképek az Istenben (Folyamatosan Változó Szellemi Valóban) hívőket téves és irreális elképzelésekkel "vértezték fel" Isten mibenlétével kapcsolatosan, így a személyes "lelki kontaktjuk" is a hamis szuggeszciók produkciói a véleményem szerint...

Hogy lehet egy személyes "lelki kapcsolatot" kialakítani egy "Jóistennel", ami nem létezik?
A válasz egyszerű: külső szuggeszció következtében elfogadott és önszuggeszció által kialakított "lelki kapcsolat" mindenféle Istennel lehetséges, legyen az az ószövetségi legendák haragos, bosszúálló és véreskezű Istene, vagy az újszövetségi legendák szeretetet és megbocsátást sugalló Istene (aki elvileg ugyanaz kellene legyen, mint az előző... ), vagy akár egy indiai Istenség...

A bibliai vallások nem ezekkel a hamis istenképekkel való "lelki kapcsolat" kialakítását tiltották és akadályozták, hanem az egyetlen és valóságos Istennek (Folyamatosan Változó Szellemi Valónak) a megismerését...

Nem szoktam elkerülni semmilyen "kényes" kérdést, te viszont elfelejtettél az én feltett kérdéseimre válaszokat adni... Nem csodálom...

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. július 05. 15:17 | Sorszám: 1162
A testi fogantatás, ami a gének átöröklését is biztosítja, nem azonos a szellemi fogantatással, ami a születés pillanata...

A lélek mibenlétét már az 1120. bejegyzésemben említettem.

Istenkeresők Globális Egyháza

Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum

Prot
  Válasz | 2009. július 04. 22:42 | Sorszám: 1161
" Als das Kind Kind war...
Mikor a gyerek gyerek volt
folyton azt kérdezte,
miért vagyok én én,
miért nem te..."
alexander
  Válasz | 2009. július 04. 18:39 | Sorszám: 1160
Az hittem világosan fogalmaztam Isten és a személyes kapcsolat vonatkozásában. Ez a hivő ember természetes kapcsaolata, amely elsőbbséget élves a vallásokkal szemben.
Az Istenhívő bizalma magasabb rendű a vallási támasszal szemben. Az interpretáció, soha nem éri el az ihletett alkotás állapotát.
Miután szokásod szerint kerülöd a kényesnek vélt választ, számomra ez is válasz, mert hát miért tagadnád meg Istened, hacsak nem kivánsz felvilágosítani, egy további kérdésemre...
Kérdéseid és az idézett passzusok nem szolgálják a megértést, válaszolhatnék, de helyette csak azt szeretném aláhúzni, egyetlen vallás sem tiltja Istennel való személyes kapcsolatot, nem kivánja szabályozni sem.
Hogy jelezzem a különbséget, amig két különböző vallásu ember többnyire bizalmatlan egymással, addig két Isten hívő, rokon lelket tételez a másikban.
SenKyse
  Válasz | 2009. július 04. 15:15 | Sorszám: 1159
http://magyar-irodalom.elte.hu/sulinet/igyjo/setup/portrek/jozsefa/karoval.htm
„örülj, itt van egy puha párna,
hajtsd le szépen a fejedet”

Klaus
írtam is nem is
hoztam is nem is
félek Tőled nem is
szeretlek is nem is
lélekmentő nem is
Ilona ment meg is
fordulj meg térj is meg
mesélek is nem is
http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=10&t=000027&m=000228


*

honfi
  Válasz | 2009. július 04. 14:47 | Sorszám: 1158
Mivel nem igazán tudjuk, milyen az a gondolkodó struktúra, ezért elég merész lenne ilyet kijelenteni.
john batky
  Válasz | 2009. július 03. 22:45 | Sorszám: 1157
Az, igen. A bizonyítás... megvan, csak kölcsönadtam. Valami eltés progmat-jegyzetben benne van.

Ha jól emlékszem, 2D-ig a bolyongás 1 valószínűséggel visszatér a kiindulópontba. 3D-ben vagy afölött ez a valószínűség 0. Ebből következhet-e olyan, hogy síkban (pl. NYÁK) nem lehet gondolkodó struktúrát létrehozni?

honfi
  Válasz | 2009. július 03. 22:28 | Sorszám: 1156
A visszatérést 2, vagy 3 dimben?
A bizonyítására nem emlékszem.
john batky
  Válasz | 2009. július 03. 22:11 | Sorszám: 1155
off A Pólya-féle bolyongási tételt ismered? on
honfi
  Válasz | 2009. július 03. 14:32 | Sorszám: 1154
Én a valóban új dolgokról beszélek, amiket a régi bölcsek nem tudhattak. Pl. a mesterséges intelligencia témakörében.
honfi
  Válasz | 2009. július 03. 14:30 | Sorszám: 1153
"az anyagi mozgásokból adódó hatások összességének) a pillanatnyi állapota függvényében képeződik le az emberi lélek, azaz az említett "alapprogram", ami ugyanúgy hozzátartozik az emberhez, mint az átöröklött gének..."

Valóban nem fejted ki tisztán - bár itt nincs szó a születés idejéröl, ami szvsz badarság -, de talán akkor elmondanád, mi képzödik le és mire.
Talán kezdjed ott, hogy mi a lélek, Szerinted.

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. július 03. 08:20 | Sorszám: 1152
A Folyamatosan Változó Szellemi Valóval minden anyaszülte ember kapcsolatban van, akarva, akaratlan születése pillanatától.
Egyes leleményes vallásalapítók (pl. Ezsdrás és Saul rabbi - Pál) a népük távlati elképzeléseiket és érdekeiket is szem előtt tartva alakították ki az általuk létrehozott vallást. A zsidó vallás és a Pál-féle kereszténység gyakran egymásnak ellentétes etikai sugallatokat hirdet, de a végcél mind a két esetben azonos, azaz az ószövetségi legendák betervezett messiásának, Immánuelnek az eljövetele, akit a keresztényekkel "Jézus második eljövetele" gyanánt várattak annak ellenére, hogy természetesen semmi köze nincsen a már közel 10 éves Immánuelnek az i.sz. 25 április elsején keresztre feszíttetett Názáreti Jézushoz...

A Korán is ugyanúgy Immánuelt váratta a hívő tömegeivel, amit feltehetőleg szintén az ószövetségi legendák beavatottjai készítettek el Mohamed halála után, aki analfabéta volt...

Mind a három vallás megkövetelte a feltétel nélküli hitet a híveitől átokkal való fenyegetőzés kíséretében:

Idézet:
Mózes V.
7,26 Átkozott, aki nem tartja meg ennek a törvénynek az igéit, és nem aszerint cselekszik! Az egész nép mondja rá: Ámen!


Pál levele a galatákhoz
1,6 Nincs más evangélium
Csodálkozom, hogy attól, aki Krisztus kegyelme által elhívott titeket, ilyen hamar más evangéliumhoz pártoltok;
1,7 pedig nincsen más. De egyesek megzavartak titeket, és el akarják ferdíteni a Krisztus evangéliumát.
1,8 Viszont ha még mi magunk, vagy egy mennyből való angyal hirdetne is nektek evangéliumot azonkívül, amit mi hirdetünk, átkozott legyen!
1,9 Amint már korábban is megmondtuk, most ismét mondom: ha valaki nektek más evangéliumot hirdet, azon kívül, amelyet elfogadtatok, átkozott legyen!


Korán (El Imran)
3,60 Ez a kinyilatkoztatás az Igazság, amely az Uradtól ered. Ne légy hát kételkedő a kételkedők között!
3,61Ha ennek okán bárki is vitába száll veled, miután Allahtól mindeme tudásra szert tettél, akkor mondd: „Jöjjetek ide és hívjuk össze a mi fiainkat és a ti fiaitokat, a mi asszonyainkat és a ti asszonyaitokat, saját magunkat és benneteket, azután kölcsönös átkot fogadjunk (Nebtehil), hogy Allah átka legyen a hazugra."

3,85 Aki nem az Iszlám, hanem más vallás után vágyakozik, attól az nem fog elfogadtatni, és a túlvilágon a kárvallottak közé fog tartozni.
3,86 Hogyan vezethet Allah az igaz útra egy olyan népet, amely újra hitetlen lett, miután már hívő volt, és miután tanúsították, hogy Allah küldötte igaz, és miután cáfolhatatlan bizonyítékokat kaptak? Allah nem mutat utat az kegyetlen népnek.
3,87 Méltó jutalmuk az lesz, hogy rájuk nehezedik Allah, az angyalok és az emberek átka mindenestől.
3,88 Örökké a Pokol tüzében égnek majd, büntetésük soha nem lesz enyhébb és nem kapnak haladékot.


Idézet:
alexander írta:
Az az érzésem, hogy Te Klaus, nem alakitottad ki az alapvető kapcsolatodat és ez a hiátus indított a saját missziódra, - a megvilágosodás azonban soha nem késő -
gondolj Saulus-Paulus példájára, aki, noha renegátként szakitott stallumával, nem volt képes Istent is negligálni.

Melyik a megvilágosodás útja?...
Szerinted melyikbe kellene megtérjek?
És ha már kiválasztottad a számomra az "igaz utat", akkor miért pont azt?...

john batky
  Válasz | 2009. július 02. 23:42 | Sorszám: 1151
... a mikrofizika történései is térben és igeidőben játszódnak... a fogalmak zúzalékain habzik-gurgulázik a ősállapotok sosem csillapodó nyelvezete...
john batky
  Válasz | 2009. július 02. 23:34 | Sorszám: 1150
Kérlek, ne neheztelj rám a múltban! Most szeress vagy ne szeress!
alexander
  Válasz | 2009. július 02. 22:41 | Sorszám: 1149
Időnként erre járva fontos kérdések és meglátások ébrednek bennem lényegiségeteket illetően...
Azt gondolom, hogy az ember és Isten személyes kapcsolata alpvetően alakítja az egyházakkal kapcsolatos értékitéleteket...is...
Az az érzésem, hogy Te Klaus, nem alakitottad ki az alapvető kapcsolatodat és ez a hiátus indított a saját missziódra, - a megvilágosodás azonban soha nem késő -
gondolj Saulus-Paulus példájára, aki, noha renegátként szakitott stallumával, nem volt képes Istent is negligálni...
Amit kijelöltél az lehetetlen és rossz út, hidd el nekem, értékeidet rossz foglalatba jeleníted meg...
( Klausz, ugye nem vagy hívő?)
SenKyse
  Válasz | 2009. július 02. 22:39 | Sorszám: 1148
Prométheusz! Bújj elő!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola