Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Az Istenkeresők Globális Egyháza (9. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az Istenkeresők Globális Egyháza
alexander
  Válasz | 2010. június 04. 13:54 | Sorszám: 1672
/Tudod, én kiszagolom, hogy mi, micsoda.../
Az alapvetésetek, hajaz jó Voltair eszméire, ami nem baj, de általános vallásellenességgel sereget gyűjteni, nem hiteles, mert az IGE maga nem bizonyít semmit, a szép eszmék ideje régen lejárt, akkor már inkább ragaszkodom a saját hagyományainkhoz, mielőtt a globalizmus érdekében kidobnám az ablakon.
Emlitettem már Jürgen Habermans Tizenkét dolgozatát, amely 1984-ben jelent meg magyar kiadásban, olvasd el, és akkor megérted bizalmatlanságom okát.
Személyeskedésed, sértő szándéku megjegyzáseid engem nem sértenek, de elárulja lényegedet.
Megjegyzem, hogy hozzászólásom kérdéseit elkerülöd és ez jelzés számomra, hogy bizalmatlanságom jogos, mert te vagy felkészületlen vagy komoly kommunikációkra, vagy ellenséget látsz minden kérdésemben, nemigaz?
Klaus Matefi
  Válasz | 2010. június 04. 13:36 | Sorszám: 1671
Helyesbítés:
szenvedést
Klaus Matefi
  Válasz | 2010. június 04. 13:34 | Sorszám: 1670
Sajnos valóban rengeteg halált, szennvedést és üldöztetést okoztak eddig az istenhívő vallások, mivel mindegyik azt állította magáról, hogy az egyedüli igazság birtokosa, és ennél fogva igényt formált a világi uralomra is...

Az emberiségnek hitre van szüksége, de nem hamis, kitalált istenképekbe vetett hitre, hanem az áhított szebb, boldogabb békésebb és igazságosabb közös jövőbe vetett hitre, ami nemcsak nekünk, de a későbbi generációknak is a jól felfogott érdeke. Jelenleg milyen kilátásokra számíthatnak?

Klaus Matefi
  Válasz | 2010. június 04. 13:28 | Sorszám: 1669
Idézet:
Az IGE stílusa és szellemi magja nagyon hasonlít valamire,
amit ránk akarnak dumálni, de nem a mi érdekeinket szolgálja, jó szokás szerint, hanem másét...

A KÖZJÓ ezek szerint nem a te érdeked?...
Mi lenne akkor a te érdeked?
Egy kicsit bővebben írhatnál erről...

Az eddigi vallások hamis istenképeket sugalltak szerintem, és az emberek nem mennek sokra a soha be nem váltható túlvilági ígéretekkel, amikor az eljövendő generációk esélyei egyre szomorúbb képet mutatnak.

Ne mossad össze az I. G. E.-t az illuminátusokkal. Erre már felhívtam valamelyikőtök figyelmét. Ha köze lenne hozzá, akkor a médiukok előszeretettel reklámoznák az Istenkeresők Globális Egyházának az elképzeléseit.

Milyen vallási elképzeléseket reklámoznak jelenleg előszeretettel a médiumok szerinted?

Mások alaptalan lejáratása egy jól bevált módszer... Ehhez látom értesz, ha máshoz nemis...

alexander
  Válasz | 2010. június 03. 10:37 | Sorszám: 1668
Ez a Beck - a vodafon vezér?
Mindig a lényeg, a tiszta forrás, a legfontosabb.
Annyit még én is tudok, hogy a vallásellenesség, még önmagában, nem jelent istentelenséget.
Megvallom, nem rajongok a szabadkömüvesekért, illuminátusokért, a globalizáció világkormányáért, az Új világrendért, amelynek útjában áll, Jézus, Buddha, Mohamed...
Az IGE stílusa és szellemi magja nagyon hasonlít valamire,
amit ránk akarnak dumálni, de nem a mi érdekeinket szolgálja, jó szokás szerint, hanem másét...
Szóval, ez a MOZGALOM, el akar törölni, meg akar dönteni...(vallásokat),de jól tudjuk, hogy a pénz alapu gazdaság, kiméletlenül az érdek mentén működik, és ma sem kedveli a vallásokat, ahhoz, hogy a KÖZJÓ érvényesüljön meg kell változzon a hatalmi és gazdasági struktúra. Mi realizálja ezt?
Ugye nem hihető el, hogy Amerika, legyűrve a világot, majd lemond hegemóniájáról, ami ma is botrányokat, háborukat kulminál, és/vagy elfogadja a tiszteletre méltó eszmét - az IGE alapvetését és megvalósításába fog?
Tudod Nagy Konstantin jut eszembe, aki államvallássá tette az őskereszténységet és ezzel tönkre is tette...
Hamvas, mit mond? amit meg akarsz őrizni/szerezni elveszíted azt amit megérintesz elmerül, az isteni szellem lényege nem emberi kategória...Jézus beszél erről a farizeusokkal kapcsolatban...
És befejezésül, Közjóról papolni Jézus alapvetését támadva, Saulus/paulus miatt...ez a szokásos csúsztatás,
a lényeg helyett, mellébeszélni...
mpd
  Válasz | 2010. június 03. 07:23 | Sorszám: 1667
Az én őseimet is luteránus hitük miatt zavarászták keresztül a fél (akkori) országon.
mpd
  Válasz | 2010. június 03. 07:22 | Sorszám: 1666
Pl. a negyven prédikátor.
TEFU
  Válasz | 2010. június 02. 23:46 | Sorszám: 1665
"Mennyi ember halt meg vallások miatt"

Mennyi?

alexander
  Válasz | 2010. június 02. 19:56 | Sorszám: 1664
Éppen most hallgatom az IGE programját:docler.hu
Zeitgeist Addendum - http://docler.hu/video/126213
Te milyen státusban dolgozol náluk?
Most már kiváncsi vagyok erre az USA találmányra...nahát? Azért maradtak kérdéseim...
Csatlakozz a mozgalomhoz...Beck György - cím?
Elő a farbával! Aki A-t mond, mondjon B.t is!
mpd
  Válasz | 2010. június 02. 13:14 | Sorszám: 1663
Nekem egy is sok, de tény, hogy jobb lenne egy, mint száz. Mennyi ember halt meg vallások miatt, tök fölöslegesen...
Klaus Matefi
  Válasz | 2010. június 02. 12:41 | Sorszám: 1662
Egyetlen igaz vallásra van szükség, nem pedig a többi sokszázra... Az Istenkeresők Globális Egyháza egy emberközpontú egyháznak van tervezve, ami az emberiség szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövőjéért száll síkra a KÖZJÓ-ba vetett hitet propagálva, és mellőzve a soha be nem váltható túlvilági ígéreteket.

Tehát ne ezt a magasztos kezdeményezést tartsad szükségtelennek és feleslegesnek, hanem az eddigiek meglétét...

mpd
  Válasz | 2010. június 02. 10:06 | Sorszám: 1661
Jól van békén hagylak, ha zavar a kritika.
Csak annyit mondj meg: szerinted mi szükség van egy hetvenhetedik vallásra? Enélkül is éppen sok van.
Klaus Matefi
  Válasz | 2010. június 02. 09:02 | Sorszám: 1660
Idézet:
A Názáreti Jézus születése és kínhalála
Két lehetőség közül választhatunk a fentiek alapján:

a, Jézus nem halt meg a kereszten, hanem tetszhalott volt, de ebben az esetben a feltámadása se volt valóságos feltámadás a halálból.

b, Jézus nem támadt fel semmilyen módon, csak az újszövetségi legendák megalkotói által papíron.

Nincsen harmadik lehetőség.

A valódi halál beállta után megjelenik a hullamerevség, a test sejt szinten bomlásnak indul élen az idegsejtekkel, a test kezd fokozatosan lehülni, a vastagabb erekben megalvad a vér. A vérkeringés leállása után ~3 percig még lehetőség van arra, hogy az egyént visszahozzák az életbe az egyes életfunkciók komolyabb károsodása nélkül. Ha ez az idő az 5 percet meghaladja, akkor már csak vegetatív állapotba juthat az újraélesztett test.

A tetszhalál állapotában az életfunkciók szinte észlelhetetlen módon lecsökkennek, ezért a laikus számára megtévesztő képet nyújthat.

Ha az első eset állt fenn, akkor semmi alapja nem volt Pálnak az alábbiakat propagálnia, hiszen egy tetszhalál nem egy állandósult állapot, hanem abból vissza lehet térni az élők sorába:


Mint láthatjuk, az anya szülte hús-vér Jézusnak a halottaiból történt harmadnapi feltámadását teljes biztonsággal kizárhatjuk. Ez Pálék ötlete volt feltehetőleg abból a célból, hogy "Jézus második eljövetele" gyanánt lehessen a későbbiek folyamán váratni a keresztény világgal az ószövetségi legendák ~2460 éve betervezett messiását, Immánuelt (1999.08.11-én született), akinek természetesen semmi köze nincsen az i.sz. 25 április elsején kínhalált halt Názáreti Jézushoz. Az emberi élet sajnos egyszeri és megismételhetetlen, így az emberiség nagy családjának közös összefogásra van szüksége, hogy mindenki számára elviselhetőbbé, tartalmasabbá, igazságosabbá, szebbé, boldogabbá tehessük ezt. Ennél a meggondolásnál fogva szándékozza az Istenkeresők Globális Egyháza (emberközpontú egyház) a KÖZJÓ-ba vetett hitett propagálni és elmélyíteni, tartózkodva a soha be nem váltható túlvilági ígéretek eddig jól bevált gyakorlatától.

A szegény kínhalált halt Jézust a Pál-féle kereszténység az ószövetségi legendák bosszúálló és véreskezű JHVH-jának a "Társisteneként" állította be, de mint tudjuk, egy földi halandó nem azonos az egyetlen és valóságos Istennel, azaz a Folyamatosan Változó Szellemi Valóval, ami értelemszerűen mindenfajta szellemi hatásnak a kútfője, tehát nemcsak a jónak, de a rossznak is.

Ilyen alapon nem kritizálhatjuk a rómaiak ősi vallását sem, ahol a császárt is istenítették... Mindannyian Isten gyermekei vagyunk, hiszen a lelkünket a születésünk pillanatában ez a Folyamatosan Változó Szellemi Való képezi le az akkori "minőségi állapotának" megfelelően. Két egyforma "minőségi állapota" nem létezik, ezért eleve mindannyian megismételhetetlen teremtményei vagyunk Istennek.

Az energiátokat ne meddő, üres vitákra pazaroljátok, mivel ennek se értelme nincsen, se gyakorlati haszna, hanem egy áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövő kialakítására, ami nemcsak nekünk, de az utánunk következő generációknak is a jól felfogott érdeke.

Klaus Matefi
  Válasz | 2010. június 01. 17:56 | Sorszám: 1659
Egy nyilvános fórumot mások is olvassák, nemcsak az aktív fórumozók. Ha vannak konstruktív meglátásaid, illetve kritikáid, azokat szívesen látom, de a szándékos és alaptalan kötözködést nem tudom értékelni...
mpd
  Válasz | 2010. június 01. 14:37 | Sorszám: 1658

Napok óta csak mi ketten szólunk hozzá
Ki a fenét zavar a mi polémiánk?
Klaus Matefi
  Válasz | 2010. június 01. 14:26 | Sorszám: 1657
Szemmel láthatólag te nem a konstruktív vitára törekszel ebben a topicban, hanem csak akadékoskodsz, azaz zavarod a topic menetét.
mpd
  Válasz | 2010. május 31. 14:57 | Sorszám: 1656
Mert arról az ősokról nem tudunk semmit

Ha tudnánk, akkor az nem vallás lenne, hanem érettségi tétel.

Az "égi dolgok" feltárását nem a föld alatt kell szorgalmazni...


Ez már megint afféle bombasztikus, de tökéletesen semmitmondó érv. Aki nem fogadja el, hülye, punkt um.

Klaus Matefi
  Válasz | 2010. május 31. 14:41 | Sorszám: 1655
Idézet:
Miért ne lehetne kiterjeszteni, és azonosítani mondjuk a Világegyetem Létrehozásáért És Működéséért Felelős Erő-vel? Az igen, az egy nagyon értelmes vallás lenne, ami azt tiszteli, imádat helyett.

Mert arról az ősokról nem tudunk semmit, és ráadásul nem az az ősok felelős az emberi lélek milyenségéért. Nem az az ősok alakítja a természetet és tartja fenn, hanem annak a következménye, amit én Folyamatosan Változó Szellemi Valónak nevezek jogosan. Ennek az imádata pedig szükségtelen, mivel az anyagi mozgásokból adódó hatások összességét, ami nemcsak a pozitív, de a negatív szellemi hatásoknak és az összes átmeneti hatásnak is a forrása, értelmetlenség imádni, viszont a megismerése az emberiség érdeke. Amint kiderítetted az ősok mibenlétét, azzal is érdemes lesz természetesen széles körben foglalkozni...

Idézet:
gen, és ott van mindjárt az 1634 elején, hogy emberközpontú vallás. És ez szúrja az én szemem.
Az utána fejtegetett közjó, meg jó és rossz általában, annyira antropomorf, hogy jaj. Valamikor olvastam egy klerikális egyéntől olyasmiket, hogy pl. kifejti, a banán alakja, felépítése nyilvánvalóan azért olyan amilyen, hogy az embernek kézre álljon, könnyű legyen meghámozni stb-stb.

A KÖZJÓ-ba vetett hit elmélyítése, ápolása és szorgalmazása közérdek, azaz a túlnyomó többség érdeke.

A jó és rossz eredetének szemléletes levezetéseire, bemutatására (Jézus - Aleister Crowley példái) azért van szükség, hogy megértsük azt, hogy Isten nem lehet "Jóisten". Ennek a magyarázatnak a hiányában bámit el lehet hitetni a laikusokkal.

A hasonlatod egyáltalán nem illik ide...

Idézet:
Ezek egy nyitott szemmel járkáló és élő embernek egyszerűen falsak. ANNYIRA nyilvánvaló, hogy az ember csak egy része az egésznek, méghozzá nem is különleges része, hogy egyszerűen elfogadhatatlan egy ilyen vallás.
Pedig amúgy jó az alapötlet.

Ezek csak a csukott szemmel járó emberek számára tűnhetnek fals, vagy érthetetlen magyarázatoknak. Az "égi dolgok" feltárását nem a föld alatt kell szorgalmazni...

mpd
  Válasz | 2010. május 31. 09:56 | Sorszám: 1654
Igen, és ott van mindjárt az 1634 elején, hogy emberközpontú vallás. És ez szúrja az én szemem.
Az utána fejtegetett közjó, meg jó és rossz általában, annyira antropomorf, hogy jaj. Valamikor olvastam egy klerikális egyéntől olyasmiket, hogy pl. kifejti, a banán alakja, felépítése nyilvánvalóan azért olyan amilyen, hogy az embernek kézre álljon, könnyű legyen meghámozni stb-stb.
Ezek egy nyitott szemmel járkáló és élő embernek egyszerűen falsak. ANNYIRA nyilvánvaló, hogy az ember csak egy része az egésznek, méghozzá nem is különleges része, hogy egyszerűen elfogadhatatlan egy ilyen vallás.
Pedig amúgy jó az alapötlet.
Miért ne lehetne kiterjeszteni, és azonosítani mondjuk a Világegyetem Létrehozásáért És Működéséért Felelős Erő-vel? Az igen, az egy nagyon értelmes vallás lenne, ami azt tiszteli, imádat helyett.
Klaus Matefi
  Válasz | 2010. május 31. 09:02 | Sorszám: 1653
Az 1631/1634-ben tanulmányozhatod az eddigi idők szerintem legtökéletesebb istenfogalmát. Mivel te gondolom ateista vagy, így várható módon nem fogod elfogadni, de ez legyen a te saját problémád.

A helytelen meglátásaidra nem várhatsz helyeslő válaszokra.

Hogy lehetne egy vakot arról meggyőzni, hogy milyen szép kék az ég?...

mpd
  Válasz | 2010. május 31. 07:27 | Sorszám: 1652
Nem bizony.
De jó lenne, ha valami érvvel sikerülne lemosni a véleményemet, nem olyasmivel, hogyaszongya "olvasd el figyelmesebben...". Innen csak egy lépés (igaz, jó nagy lépés), hogy akinek más véleménye van, az eretnek!
Klaus Matefi
  Válasz | 2010. május 30. 17:50 | Sorszám: 1651
Ha nem akarnám vitára bocsátani az I. G. E. elképzeléseit, akkor nem propagálnám nyilvános fórumokon... De ettől még nem szükségszerű, hogy neked legyen igazad.
mpd
  Válasz | 2010. május 29. 21:30 | Sorszám: 1650
Az elméleted semmivel se különb bármelyik szektáénál, ha nem lehet vitatkozni rajta.
Sőt, így nem is érdemes vitatkozni rajta.
Klaus Matefi
  Válasz | 2010. május 29. 14:48 | Sorszám: 1649
Mivel nyilvános fórumon vagyunk, így neked is jogod van az észrevételeidet hangoztatni, még ha azok nem is helyesek, akkor is...

Aki pedig a zavarásmentes írásaimra kíváncsi, az majd ellátogat a fórumomra:

Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum

mpd
  Válasz | 2010. május 28. 21:23 | Sorszám: 1648
(az a helyzet ugyanis, hogy véres a torka)

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola