Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Az Istenkeresők Globális Egyháza (38. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az Istenkeresők Globális Egyháza
john batky
  Válasz | 2009. május 10. 21:22 | Sorszám: 947
Milyen egyszerű dolgom lenne, ha vallásrombolásra adnám a fejem... a felső réteget ekézném az összesnél, mert az védtelenebb... a csodák... hah, mind elutasítható materialista alapon - a fennmaradás eszközei - minden vallásra rá tudnám bizonyítani, hogy hazugság... de minek, amikor látok alább egy nem differenciáló réteget... És hát nem is vagyok 100%-ig materialista
john batky
  Válasz | 2009. május 10. 21:18 | Sorszám: 946
"Az embereknek szüksége van a véleményem szerint hitre is és vallásra is."

Látod, ez nem biztos. Arra van szükségük, ami biológiai vonatkozású és amit beléjük neveltek otthon és az iskolában...

"Az Istenkeresők Globális Egyházának a célja az eddigi összes többit leváltani... Hogy sikerülhet-e ez, az a jövő titka, ez az embereken múlik."

Evidens, kiderült korábban, mi az IGE célja. Neked itt küldetésed van, nekem semmim...

Adni csak annak lehet, aki kér, vagy elfogadja. Erőszakkal adni: csak semmit.

Mennyivel adsz többet a tudománynál általában? Nem a többi egyháznál, mert ideológiai konstrukciók vitája a végtelennél kicsit tovább képes tartani... Hitből nincs kenyér, ahhoz már nagyon ott kell lenni...

A közjó... részben gazdasági, részben politikiai kérdés lenne, ha kevésbé lennének korruptak a döntéshozók...

A tömegek átverését én is elítélem. Az ihlet, az intuíció az átverés? Ugyenem.

Üdv: jenocsaba

john batky
  Válasz | 2009. május 10. 21:11 | Sorszám: 945
Na, látod, ha segítesz, könnyebb beszélgetni, mert nem vagyok filológus.

Ha nem titok, miben lesz különleges ez az Immánuel nevű ember? Milyen tulajdonságaiban tér majd/most el az átlagostól?

Azt már többször leírtad, hogy az IGE nem értelmez semmiféle szentséget, ez materialista oldalról rendben is van.

A lélekről... szerinted a lélek a születéskor keletkezik, a FSzVSz a Naprendszer néhány bolygóját eszközül használva belevetít egy mintát, ami a sorsát nagyjából meghatározza, majd halálkor a lélek elpusztul. Tehát a lélek nem anyagból van, egy fodrozódás a vízen. Jól értem?
Az asztrológia nyilván a szerzett tulajdonságokról és későbbi hatásukról is számot ad, igaz?

Továbbá az FszVsz nem univerzális, mert más csillagrendszerekben nem tapasztalható az itteni bolygók hatása. Ez azt implikálja, hogy a levilágítást végző automata erőteljesen lokális jelenség a (belátható) 10^26 méter sugarú universum-ban.

Egyházad globális, az általad felfedezett isten-modell automatikus és lokális. Magad is elismerted, hogy az ó- és újszövetség gyalulása asztrológiai alapon történik (a tudomány meg experimentális-matematikai oldalról végzi kicsit lassabban ugyanezt). Az asztrológiáról egy pillanatig nem állítottam, hogy nem tudomány, de többször felsoroltam egyéb módszereket, amikkel nem foglalkozol, talán, mert ebben vagy jártas. De a többi vallás sem érdekel. Ezek mind egyfajta lokalitás jelei, hiába mondod, hogy globális. Akkor a tisztesség kedvéért ILE kellene, hogy legyen a neve, nem? Mert a bizonyíték arra nézve, hogy a kozmoszban az eljárásod nem kiterjeszthető és az emberi kultúra, filozófiai elgondolások tömegét egy füst alatt negligálod (most erősen a távol-keleti szemléletekre gondolok, amelyek számodra marginálisak), a lokalitás biztos jele.

Annyit gyorsan hozzáteszek, hogy eddig nem vettem figyelembe, hogy valamennyire kötve vagy, mert lehet, hogy hozzászólásaidat ezrek-tízezrek olvassák, én meg azt hiszem, az enyémeket jó, ha összesen 5-6 ember és jobbára szótlanok. Tehát nekem nagyom a szabadságom és a kontrollom, felelősségem jóval kisebb... remélem, ezt észben tudom majd tartani...

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 10. 20:34 | Sorszám: 944
Idézet:
Ha a Te egyházad is hasonlóra törekszik, illetve már biztos a tudása a lényegi dolgokról, miért van a nevében: "Egyház"? Nem misztifikáció ez? Vagy az adók 1%-a a kezdeteknél számít?

Az embereknek szüksége van a véleményem szerint hitre is és vallásra is. Sokan kérdezték már tőlem azt, ha a feltárásaimmal "lerombolom" az eddigi vallásokat, akkor mit tudok nyújtani az embereknek ezek helyett?

Az Istenkeresők Globális Egyházának a célja az eddigi összes többit leváltani... Hogy sikerülhet-e ez, az a jövő titka, ez az embereken múlik.
Ez az egyház nem szándékozik az emberiséget hit nélkül hagyni (mivel erre mindig szükség volt), hanem egy emberközpontú hitet szeretne számukra propagálni, ami a KÖZJÓ-t tekinti céljául és tárgyának. Lehet ennél magasztosabb eszme? Egy szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb jövőbe vetett hit!
Azt hiszem, hogy erre bizony már igen nagy szükség van...

Az Isten (Folyamatosan Változó Szellemi Való) jobb megismerése és megismertetése pedig a másik fő profilja lenne az egyháznak.

Azt szerintem nevezhetnéd kedves jenocsaba esetleg misztifikációnak, amikor pl. soha be nem váltható túlvilági ígéretekkel, esetleg kitalált történetekkel, isteni sugallatokkal motiválnak hívő tömegeket, melyek soha nem bizonyosodhatnak be természetesen...


Istenkeresők Globális Egyháza (I. G. E.)

Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 10. 19:50 | Sorszám: 943
Ézsaiás
7,10 Az Immánuél-jövendölés
Ezután így szólt az Úr Áházhoz:
7,11 Kérj jelt Istenedtől, az Úrtól, akár lentről a mélyből, akár fentről a magasból!
7,12 De Áház így válaszolt: Nem kérek, nem kísértem az Urat!
7,13 Akkor ezt mondta Ézsaiás: Halljátok meg, Dávid háza! Nem elég, hogy embereket fárasztotok, még Istenemet is fárasztjátok?
7,14 Ezért maga az Úr fog nektek jelt adni: Íme, egy fiatal nő teherben van, és fiút fog szülni, és Immánuélnak nevezik el.

8,5 Ítélet és ígéret
Még ezt is mondta nekem az Úr:
8,6 Mivel megvetette ez a nép a Silóah csendesen folydogáló vizét, és Recínnek, meg Remaljáhú fiának örül,
8,7 azért rájuk zúdítja az Úr az Eufrátesz hatalmas és nagy vizét, Asszíria királyát teljes hatalmával. Mindenütt kilép medréből, és hömpölyög partjai fölött.
8,8 Betör Júdába, végigzúdul rajta, és nyakig ér. De ha kiterjesztett szárnyaival széltében ellepi az országot, velünk lesz az Isten!
8,9 Tomboljatok csak népek, majd meg fogtok rettenni! Figyeljetek mind, ti messze országok! Fegyverkezzetek csak, majd meg fogtok rettenni, fegyverkezzetek csak, majd meg fogtok rettenni!
8,10 Szőjetek csak terveket, majd meghiúsulnak, tárgyaljatok csak, úgysem sikerül, mert velünk az Isten!

63,1 Ítélet a népek fölött
Ki jön ott Edómból, vérvörös ruhában Bocrából, pompás öltözetben, erőteljes léptekkel? - Én, aki igazat beszélek, és van erőm a szabadításhoz!
63,2 Miért vörös az öltözeted, miért olyan a ruhád, mint azé, aki borsajtóban tapos?
63,3 A sajtóban egyedül tapostam, a népek közül senki sem volt velem. Tapostam őket haragomban, tiportam őket felindulásomban. Levük a ruhámra fröccsent, egész öltözetemet beszennyeztem.
63,4 Mert bosszúállás napja van a szívemben, eljött a megtorlás esztendeje.

66,7 Jeruzsálem jövendő boldogsága
Mielőtt vajúdott, már szült is. Mielőtt rájött a fájdalom, fiút hozott a világra.
66,8 Ki hallott ilyet, ki látott ehhez foghatót? Vajon egy országért csak egy napig kell vajúdni? Születik-e nép csak úgy egyszerre? Hiszen alig vajúdott Sion, máris megszülte fiait.
66,9 Csak megindítsam, és ne vezessem le a szülést? - kérdezi az Úr. Vagy én, aki a szülést vezetem, megakadályozzam? - kérdezi Istened.
66,10 Örüljetek Jeruzsálemmel! Vigadjatok vele mindnyájan, akik szeretitek! Szívből örüljetek vele mind, akik gyászoltátok!
66,11 Mert jóllakásig szophattok vigasztalást nyújtó emlőjéből. Gyönyörködve szívhatjátok telt mellét.
66,12 Bizony, ezt mondja az Úr: Folyamként árasztom rá a békességet, mint megáradt patakot, a népek gazdagságát. Megszoptatnak, karjukon hordoznak, és térdükön ringatnak benneteket.
66,13 Ahogyan az anya vigasztalja fiát, úgy vigasztallak én titeket: Jeruzsálemben kaptok vigasztalást!

Zsoltárok
2,1 Isten és felkentje diadalmaskodik
Miért tombolnak a népek, milyen hiábavalóságot terveznek a nemzetek?
2,2 Összegyűlnek a föld királyai, a fejedelmek együtt tanácskoznak az Úr ellen és felkentje ellen:
2,3 Dobjuk le magunkról bilincseiket, tépjük le köteleiket!
2,4 A mennyben lakozó kineveti, az Úr kigúnyolja őket.
2,5 Majd így szól hozzájuk haragjában, izzó haragjában így rémíti meg őket:
2,6 Én kentem föl királyomat szent hegyemen, a Sionon!
2,7 Kihirdetem az Úr végzését. Ezt mondta nekem: Az én fiam vagy! Fiammá fogadtalak ma téged!
2,8 Kérd tőlem, és neked adom örökségül a népeket, birtokul a földkerekséget.
2,9 Összetöröd őket vasvesszővel, szétzúzod, mint a cserépedényt!

Jelenések könyve
12,5 Az asszony fiúgyermeket szült, aki vasvesszővel legeltet minden népet. A gyermek elragadtatott az Istenhez, az ő trónusához,
19,15 Szájából éles kard jött ki, hogy megverje vele a népeket: mert ő vasvesszővel fogja pásztorolni őket, és fogja taposni a mindenható Isten búsult haragjának borsajtóját.
http://www.nai-israel.com/israel/articel/default?asp?CatID=41&ArticleID=117
(Sajnos már nem elérhető!)
Jesus oder Immanuel?
Doch bleiben wir bei der Frage: Immanuel oder Jesus? Hat Gott im Nachhinein den Namen des Messias von Immanuel auf Jesus abgeändert?
Nein, Gott hat nichts nachgebessert, sondern diese beide Namen waren schon immer im Heilsplan Gottes verankert.
Mit diesem sanftmütigen Messias unter dem Namen Jesu kann das jüdische Volk nichts anfangen, denn es wartet auf den verheißener Messias mit Namen Immanuel, der mit eisernem Stab die Völker regieren wird (Offenbarung 12,5; 19,15).
--Jézus vagy Immánuel?
De maradjunk a kérdésnél: Immánuel vagy Jézus? Megváltoztatta Isten utólag a messiás nevét Immánuelről Jézusra?
Nem, Isten nem javított utána, hanem már mind a két név le volt horgonyozva Isten megváltástervében.
Ezzel a Jézus nevű jámbor messiással a zsidó nép nem tud mit kezdeni, hanem az Immánuel nevű megígért messiásra vár, aki vaspálcával fogja a népeket kormányozni (Jelenések könyve 12,5; 19,15).--

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 10. 19:33 | Sorszám: 942
Ezek az idézetek kedves john batky természetesen nem a "végidőkre", azaz napjainkra betervezett ószövetségi legendák messiására utalnak, akit eddig a keresztényekkel "Jézus második eljövetele" gyanánt várattak, hanem a "Szent Szellemre", helyesebben a Folyamatosan Változó Szellemi Valóra, aminek a pillanatnyi "képére", hatására kapja minden születendő gyermek a lelkét:

Babits Antal: Bibliai nevek és fogalmak (1988)(228. old.) Szent Szellem. A Szentháromság Isten harmadik személye; minden újonnan született emberben benne lakik (Jn 14,17)

János evangélium
14,15 "Ha szerettek engem, megtartjátok az én parancsolataimat,
14,16 én pedig kérni fogom az Atyát, és másik Pártfogót ad nektek, hogy veletek legyen mindörökké:
14,17 az igazság Lelkét, akit a világ nem kaphat meg, mert nem látja őt, nem is ismeri; ti azonban ismeritek őt, mert nálatok lakik, sőt bennetek lesz."

Vagy Jézus által, vagy Jézus nevében tévesen lett lefestve a "Szent Szellem" (Folyamatosan Változó Szellemi Való) mibenléte, azaz kizárólagosan pozitív szellemi hatásnak lett beállítva, amikor a realitás valójában máshogy fest...

A Názáreti Jézus a Folyamatosan Változó Szellemi Való pozitív szellemi hatásának a jegyében látta meg a napvilágot, a "végidőkre", azaz napjainkra betervezett Immánuel viszont a legnegatívabb szellemi hatásának az égisze alatt. Erre utalt Nostradamus is:

L'an mil neuf cens nonante neuf sept mois,
Du ciel viendra und grand roy d'effrayeur
Resusciter le grand íroi d'Angolmois,
Avant que Mars regner par bon heur.

azaz

Ezerkilencszázkilencvenkilenc hetedik havában
az égből megérkezik a rettegés nagy királya.
Feltámasztja a nagy angoulemei királyt (JHVH-kozmikus Krisztust!)

még mielőtt Mars vidám uralma megkezdődne.
(Centuriák X. 72.)

john batky
  Válasz | 2009. május 10. 17:54 | Sorszám: 941
A régi egyiptomiak szerinted mennyire voltak kompetensek asztrológiából?

Mi a véleményed Dan Brown könyvéről? Melyek az autentikus titkos társaságok?

john batky
  Válasz | 2009. május 10. 17:41 | Sorszám: 940
Az IGE-ről még.

Látom, hogy a racionalitás elsődleges ebben az egyházban, egyéb példát korábban felhoztam, az Univerzum egyházában a természettudományt kombinálják erőteljesen a vallással.

Minden vallás egyezik abban, hogy a világot holisztikusan közelíti és mindegyik biztos megoldást vél kínálni a tudomány által még feltáratlan kérdésekre.

A tudomány másként közelít, egészében véve racionálisan.

Ha a Te egyházad is hasonlóra törekszik, illetve már biztos a tudása a lényegi dolgokról, miért van a nevében: "Egyház"? Nem misztifikáció ez? Vagy az adók 1%-a a kezdeteknél számít?

Miért nem Istenkeresők Globális Tudománya? Mitől egyház? A név első első két eleme világosabb, bár Te már nyilván nem keresed istent, mert megtaláltad...

Még egy kérdés, máshonnan: mit tudsz arról, hány női illetve gyermek tanítványa lehetett Jézusnak?

john batky
  Válasz | 2009. május 10. 17:35 | Sorszám: 939
Egyszerű ember vagyok én is, és példád lapján először idézettel ágyazok meg a kifejtésnek:

"1. Jn 14,16
És én kérem az Atyát, és más vígasztalót ád néktek, hogy veletek maradjon mindörökké.
2. Jn 14,26
Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, a kit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, a miket mondottam néktek.
3. Jn 15,26
Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.
4. Jn 16,7
De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok."

Hasonlít ez Immánuelhez, vagy teljesen különbözik a tőle a leírás alapján?

Korábban kelj fel, ha kevesebbet akarsz aludni.

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 10. 15:39 | Sorszám: 938
Igazán örömmel válaszolok bárki kérdéseire kedves john batky, ha az én kérdésemre is kielégítő válaszokat kapok a másik féltől...
Volt egy korábbi (921.) kérdésem, helyesebben kettő, ami még megválaszolatlan. De kérlek, hogy ne térjél ki előle, hisz nekem, mint egyszerű kereső emberkének fogalmam se lehet, hogy ténylegesen mit takar az általad emlegetett "Vígasztaló" kifejezés...

Tudnál részletesebben írni erről az előrejelzett "Vígasztalóról"? Kinek lesz a "Vígasztalója" és miben fog ez a "vígasztalás" szerinted megnyilvánulni?

john batky
  Válasz | 2009. május 10. 14:54 | Sorszám: 937
(Nem veszek fel olyan ruhát, ami nem jó vagy nem illik rám )
john batky
  Válasz | 2009. május 10. 14:50 | Sorszám: 936
Sajnos nincs arról statisztikám, hogy a keresztény emberek többsége Jézust vagy Pált illetve tanításaikat tekinti primernek. Szeretném amúgy azt hinni, inkább az elsőt.

Vagy Pál tanítása a hit alapja? Ha szerinted csaló volt, akkor eléggé megértem aggályaidat

Modelledre, amit sokszor leírtál már, itt nem térek ki.

john batky
  Válasz | 2009. május 10. 14:47 | Sorszám: 935
Egyelőre csak erről:

"Mintha egy kicsit kilendültél volna kedves john batky a megszokott stílusodból, nyugalmadból, megfontoltságodból, tudományo színezetű hozzáállásodból. Azért csak sikerült neked is végre állástfoglalnod a kérdésben."

Teljes félreértés, pedig azt hittem, egyre jobban értjük 1mást

A Vigasztalóról szóló rész szerinted hamisítvány? Ezsdrás műve?

Nem foglaltam állást. Páltól csak a szeretethimnuszt szoktam olvasgatni, ezért ne mázold rám lsz

A hozzászólásaimnak nincs köze semmiféle hivatalos tudományhoz, legfeljebb elemeivel festek. Mielőtt valaki szóba hozna...

Jézus tanításainak nagy része könnyen abszolválható és hasznos. Ne vetítsd rá Pált, Maimonides-t, Ezsdrást vagy az egyházat mindenre... ezek mind NEM érintenek.

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 10. 14:12 | Sorszám: 934
Annyit még hozzátennék a fentiekhez, hogy eltanácsolok mindenkit a futó párkapcsolatoktól, mert nagy esélye van arra, hogy szomorú vége legyen a kalandozásainak (AIDS!)... Ezzel nemcsak a saját, de a hozzátartozói életét is veszélyezteti és azokét is, akiket fertőzöttként tovább fertőz!
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 10. 12:50 | Sorszám: 933
Idézet:
Ezzel kapcsolatban: több egyház szemérmesen vagy éppen elutasítóan vélekedik a szexualitásról. Mi az IGE álláspontja pl. óvszerhasználatról, szabad szerelemről, házasságról, válásról, többnejűségről, homoszexualitásról, pedofíliáról stb.? Lehet-e szabadon otthon szülni?

Milyen az IGE viszonya a kábítószer-előállításhoz, terjesztéshez, fogyasztáshoz? Lehet, hogy egy liberális ígérettel sok hívet tudnál szerezni...


A férfi óvszer használatával kapcsolatos ellenvélemények a számomra megmagyarázhatatlanok... Köztudott dolog, hogy egy szexuális kapcsolat célja nemcsak a szaporodás, hanem az egyéni, illetve a partner élvezeti igényeinek a rendszeres kielégítése is, ami egy csodálatos és felemelő dolog. Az biztos, hogy óvszer használata nélkül ez az élvezet lényegesen magasabb szintű a direkt kontaktusból eredően (AIDS veszély!), de a gyógyszeres fogamzásgátlás viszont egészségügyi mellékhatásokat eredményezhet, amelyek nem kívánatosak!

Ha a két fél a testi kapcsolatot sportból űzné az éppen közelében lévővel, az előbb-utóbb lelkileg érzéketlenné tenné az egyént, tehát a partner megválasztása szemponjából ajánlatos a lelkiekre hangsúlyt fektetni.

A válás egy igen szomorú dolog, ha már gyermekek is születtek a házasságban. Viszont ha két ember kapcsolata megromlik, azt tovább fenntartani vétek lenne. Ennek érdekében a családtervezés időszakában kell, hogy jobban fel legyenek világosítva a házasulandó felek, hogy felelősségteljesebben menjenek bele egy jövendő házasságba. A házasélet időtartamának a legrövidebb része a szexuáis kapcsolat, tehát csak erre kizárólag felépíteni egy közös jövőt értelmetlen, ha lelkieg nem kifejezetten passzol össze a két fél.

A többnejűség szerintem nem éppen két fél intim lelki kapcsolatán nyugvó "intézmény", így szerintem nem egyeztethető össze a család jól bevált fogalmával, ami általában utódok közös felnevelésének az "intézménye".

Homoszexualitás volt, van és lesz, szerintem magánügy, viszont enyhén túlzás lenne a család fogalmával összepárosítani... Partnerkapcsolatnak nevezhető természetesen.

A pedofíliáról már a Talmudban is több helyen olvashatunk. A Talmud egyes bölcsei szerint egy 3 éves és egy napos kislány közösülés útján megházasítható... Feltehetően ez az igen elítélendő elképzelés az ószövetségi legendából ered, mert a legenda szerint Izsák úgymond Rebekát olyan idős korában tette magáévá Rási (Rabbi Slomo Jiccháki) szerint...
Részletesen erről itt:

Hiteles Talmud-idézetek?

Mindenképpen maximálisan elítélendő és büntetendő cselekmény!

A kábítószer használatát végképpen betiltanám, az előállítókat és kereskedőket pedig igen szigorúan büntetném elrettentés gyanánt, mivel mások függőségbe hajtására irányul a tevékenységük, ami sok esetben halállal végződik, vagy erkölcsi, szellemi és lelki lesüllyedéssel...

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 10. 11:48 | Sorszám: 932
Idézet:
Az jutott eszembe Klaus, hogy annak, aki az IGE tagja, kötelező-e a körülmetélés, akár férfi, akár nő?

Miért lenne kötelező a körülmetélés? Bizonyos éghajlati területeken a tisztálkodás nehézségei miatt biztosan ésszerű, de Európában pl. teljesen szükségtelen. Akinek persze úgy kényelmesebb létezni, miért ne tegye, de természetesen csak saját jószántából.

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 10. 11:39 | Sorszám: 931
Idézet:
Jézus integrál. Engem a Bibliából a Genezis, az Evangélium és a Jelenések könyve érdekel.

De főleg a Vigasztaló... milyen "emészthető" módú reinkarnálódás lesz, Jézust inkorporálva, megélve és az azóta eltelt sok év tudását felhasználva. Érdekes lesz, biztos vagyok benne.


Szerintem nem Jézus integrál, hanem a Pál-féle kerteszténység megalkotói... Jézus hús-vér emberként született egy anya (Mária) és apa (József) gyermekeként. A szeplőtelen fogantatása pedig a születése pillanatára utalt, ami úgymond "bűntelenségben" történt meg a Folyamatosan Változó Szellemi Való akkori pillanatnyi "képének", minőségi állapotának a jegyében. A feltámadása (ami nonszensz és természetellenes ötlet) pedig nagy valószínűséggel Pál (Saul rabbi) ötleteként jelentkezett először abból a célból, hogy a "végidőkre", azaz napjainkra betervezett ószövetségi legendák messiását, Immánuelt a későbbiekben "Jézus második eljöveteleként" lehessen váratni...

A véleményem szerint a reinkarnáció hipotézise alaptalan... Az isz. 25 április elsején egy vallásos rituál keretében, "az első szövetség alatt elkövetett bűnök váltságáért" (Pál levele a zsidókhoz 9,15), véresáldozat (pászkabárány) gyanánt (Pál levele a zsidókhoz 9,22-24) a peszách ünnep előkészületi napján a szanhedrin követelésére keresztre feszíttetett Názáreti Jézusnak semmi köze nincsen az 1999.08.11-én megszületett Immánuelhez, akiről a Jelenések Könyve regél... Legfeljebb csak annyi, hogy egymás ellentétei...

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 09. 23:55 | Sorszám: 930
Helyesbítés:

tudományos színezetű

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 09. 23:45 | Sorszám: 929
Mintha egy kicsit kilendültél volna kedves john batky a megszokott stílusodból, nyugalmadból, megfontoltságodból, tudományo színezetű hozzáállásodból. Azért csak sikerült neked is végre állástfoglalnod a kérdésben.

Az én istenképem szerintem helyes, te pedig ezek szerint a bibliai legendák magyarázataihoz ragaszkodsz. Jogod van hozzá természetesen, de ha olvasgattad volna az eddigi bejegyzéseimet kellő figyelemmel, akkor szerintem nem lennél már ennyire biztos ezen a téren...

Jézus nem támadhatott fel, mert ez nonszensz és "Jézus második eljöveteléhez" semmi köze Jézusnak. Túl vagyunk 10 éve a "holtak feltámadásán" is, tehát mi marad? Immánuel fellépése, ami szerintem 2032-re várható...

Mi van akkor szerinted leírva az evangéliumokban, amit jelenleg hasznosítani tudnánk?

john batky
  Válasz | 2009. május 09. 23:31 | Sorszám: 928
Azonban kérdeznék én is. Mit látsz ezek között?:

Rosenkreutz
alkímia, arany, homunculus
Trumann-show

Továbbá: az elmúlt néhány száz év során tudsz-e olyanról bárhol, hogy valakit bizonyos feladatra felkészítettek, nem egészen fáraónak, de mondjuk, hogy a kórházban kicserélték születése után egy másik gyerekkel, hamis identitást kapott, előre kijelölt, tervezett nevelést és oktatást bizonyos nem nyilvános cél elérése érdekében, úgy változtatva körülményein, oktatási előmenetelén úgy alakítva, hogy a célt elérjék, magyarul egy programozott életpályán lökték végig?

Tudsz ilyenről, esetleg elképzelhetőnek tartasz ilyesmit, Klaus-szan, hm?

Egyelőre még nem fontos, miért.

john batky
  Válasz | 2009. május 09. 22:53 | Sorszám: 927
Nem írok. Egyszerűen azért, mert tudod, mire gondolok, az evangéliumban ott van. Lehet, hogy számodra Ézsdrás inkludálta. Szerintem lehetséges valóság a jövőben. Valaki, aki jönni fog. A többi le van írva, nem untatlak saját elképzelésemmel. "A szél onnan fúj, ahonnan akar és oda megy, ahová akar."

Ha szeretnéd, kikeresem az általad is nagyon jól ismert részeket.

john batky
  Válasz | 2009. május 09. 22:51 | Sorszám: 926
Nem kell mindig kaviár. Szabadkalapács, szabadenergia.
john batky
  Válasz | 2009. május 09. 22:50 | Sorszám: 925
Néha az ember logikai szintet vált egy-egy újabb nézőponthoz... tuningolom a szinted logikáját, bemérem az értelmezési tartományt, radar, CT, MRI

PET. Ez a kedvencem

john batky
  Válasz | 2009. május 09. 22:48 | Sorszám: 924
Minden rögzített kép faragott A diszkógömb-modell is redukál, tehát bálványimádás...

Engedd szabadon Istent... Lehet szabad Istent elképzelni és be lehet helyezni saját törvényei közé úgy, hogy korlátozott legyen. A stand-by módot azonosítod rosszként. De nem akarok a faragott képeden változtatni, mert nem vagy elég szabad egy faragatlanhoz

"Lépj ki a bérházból... apád, anyád te légy... nem less tündéri nőre és szakállas végzetre, ki rád vigyázzon... NE ÉPÍTS MAGADBAN OLYAN HÁZAT, MELYBE HÁZIÚR TELEPÜL"

Minden, ami nem zsiráf, nem azonosítható a zsiráffal. Ilyet könnyű mondani.

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 09. 20:06 | Sorszám: 923
Eddig nem voltál ilyen határozott ebben a kérdésben...

A kérdésedre egy kérdés. Hogy jutott ez most eszedbe?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola