Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Az Istenkeresők Globális Egyháza (61. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az Istenkeresők Globális Egyháza
Békáscity
  Válasz | 2009. március 28. 22:04 | Sorszám: 372
Én is magyar vagyok, és ez azt jelenti, hogy a magyar az én nációm. Semmi pejoratív beledumálás plíz !
SenKyse
  Válasz | 2009. március 28. 22:02 | Sorszám: 371
na végre, az első igaz mondatod: valóban nem vagyok reálpolitikus, sőt! semmilyen politikus
-------------------------------------

itt tartunk:
azt mondom: magyar vagyok -
és azt mondják, nacionalista vagyok

nem vagyok nacionalista, úgyhogy ez rágalom
*
mondanád ezt egy németnek?, egy franciának?
Egy románnak? Egy orosznak? stb
vagy csak nekünk kell sürgősen elveszíteni önidentitásunkat, hitünket, anyanyelvünket?
erre küldtek?- ez a feladatod? ez a küldetésed?

itt az uralkodó politika sok pénzt szán erre a feladatra.
sok-sok "műalkotás" (voltaképpen hányadék) létrehozója kapja ezért a pénzt. A pézt, ami sok helyen éltebevágóan hiányzik.
Egyetértesz velük?

*
A nemzet és nyelvellenességnek csak egy indíttatása lehet: húzza többet az igát,
a közjó nevében (?) – a pénz mohó, telhetetlen, kapzsi, ateista, materialista urainak:

„Lovak, bikák,
kiket, hogy húzzatok igát,
herélnek, rijjátok: Nagyon fáj.”

*

SenKyse
  Válasz | 2009. március 28. 21:39 | Sorszám: 370
"Miért hitegessünk hívő tömegeket túlvilági élettel és a lélek halhatatlanságával, amikor ilyen nincs"

lélek halhatatlansága
ilyen nincs:hiszed.
ilyen van: hiszi (sok-sok milliárd az idők folyamán)
*

SenKyse
  Válasz | 2009. március 28. 20:19 | Sorszám: 369
tétel:
Jézus Krisztus teljesen ember és teljesen Isten.

Aki ezt nem hiszi, nem keresztény.
Aki hiszi, keresztény.

Aki nem hiszi, ne sértegesse azt aki hiszi.
Aki hiszi, ne akarja máglyával rábírni azt, aki nem hiszi.

*
Emberek vagyunk, nem? Ennyit lehet a XXI.században.
*

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 28. 16:38 | Sorszám: 368
Én az emberiség nagy családjának drukkolok kedves Békáscity, hogy megvalósulhasson számára egy békésebb, igazságosabb és szebb jövő. Sajnos jelenleg nem kifejezetten arra tart a világ...
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 28. 16:33 | Sorszám: 367
Idézet:
Hogy te nem hiszed Jézus Krisztust- aki azt mondta „Az Atya és én egyek vagyunk”- nem hiszed, hogy teljesen Isten és teljesen ember- az egy dolog. Itt az Atya- az a metafizikai abszolutum- ami nem e világból való, és amiről nem tudsz, materialista lévén.

A Jézusnak tulajdonított magyarázatok szerint nem ismerhette valójában rendesen Isten (folyamatosan változó szellemi való) mibenlétét.
Az ószövetségi legendák Istenét, JHVH-t az ördögnek nevezte és a korábban megjelent tanítókat tolvajoknak és rablóknak:

János evangéliuma
8,42 Jézus így szólt hozzájuk (a zsidókhoz): "Ha az Isten volna a ti Atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentől indultam el, és tőle jövök; nem magamtól jöttem, hanem ő küldött el engem.
8,43 Miért nem értitek az én beszédemet? Mert hallani sem bírtátok az én igémet.
8,44 Ti atyátoktól, az ördögtől származtok, és atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Embergyilkos volt kezdettől fogva, és nem állt meg az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor a hazugságot szólja, a magáéból szól, mert hazug, és a hazugság atyja.
8,45 Mivel pedig én az igazságot mondom, nem hisztek nekem.

10,7 Jézus tehát így szólt hozzájuk: "Bizony, bizony, mondom néktek: én vagyok a juhok ajtaja.
10,8 Aki énelőttem jött, mind tolvaj és rabló, de a juhok nem is hallgattak rájuk.
10,9 Én vagyok az ajtó: ha valaki rajtam át megy be, megtartatik, az bejár és kijár, és legelőre talál.
10,10 A tolvaj csak azért jön, hogy lopjon, öljön és pusztítson: én azért jöttem, hogy életük legyen, sőt bőségben éljenek."
10,11 "Én vagyok a jó pásztor. A jó pásztor életét adja a juhokért.

Jézus ugye az ószövetségi legendák kegyetlen és nacionalista előírásai ellen lépett fel, hisz más népek kiirtására, szolgasorba süllyesztésére és eladósítására motiválnak. De ugye ezek valójában emberi ötletek...

Isten nemcsak a pozitív, de a negatív szellemi hatások kútfője is, azaz nem létezik se "Jóisten", se Sátán, hanem kizárólag a folyamatosan változó szellemi való...
A keresztények egy irreális istenképben hisznek kedves SenKyse, Pál (Saul rabbi) és társai jóvoltából...
Jézus természetesen nem volt egy az Istennel, hanem csak egy "szikrájának" a tükörképét kapta meg lélek gyanánt, ugyanúgy, mint bárki más... A különbség annyi, hogy Jézus pozitív szellemi hatás égisze alatt látta meg a napvilágot, ami aránylag ritka jelenség és az időzített keresztre feszítése pedig egy még ritkább kozmikus kereszt megjelenésekor történt, ami egyben a Shem ha Mephoras ("Isten 72 szelleme") kozmikus forrása is volt. Természetesen nem a mi bűneinkért történt, hanem egy vallásos rituál keretében, "az első szövetség alatt elkövetett bűnök váltságáért" (Pál levele a zsidókhoz 9,15), véresáldozat (pászkabárány) gyanánt (Pál levele a zsidókhoz 9,22-24) feszíttettek keresztre a peszách ünnep előkészületi napján a szanhedrin követelésére...

Idézet:
Elismerted, hogy Jézus jó volt, a”szeretet és a megbocsátás”- ez egy szint, ugyan ennél végtelenül több, amit tanít, de hát nem megy neked a megértése, akkor nem megy.
De ha szándékosan „féleérted” Jézus tanítását- akkor már egy gonosz, ártó szándék indít.

A Jézusnak tulajdonítható tanításokkal egyetértek maximálisan. A kínhalála után kitalált feltámadása viszont már Pál (Saul rabbi) ötlete volt szerintem abból a célból, hogy "Jézus második eljövetele" gyanánt várassák a világ népeivel az ószövetségi legendák messiását, Immánuelt (Pál levele a zsidókhoz 9,28.), akihez semmi köze nincsen Jézusnak, sőt az ellentéte és akinek a feladata lenne az Ezsdrásék által betervezett messianisztikus elképzeléseket (földi jólétet, gazdagságot és népek feletti hatalmat - Mózes V. 8,18; 14,2; 15,6; 20,10-15; 28,43-45) realizálni.

Az Istenkeresők Globális Egyháza az igazság keresését és a KÖZJÓ megvalósítását tűzte ki céljául.

Istenkeresők Globális Egyháza (I. G. E.)

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 28. 16:02 | Sorszám: 366
Sajnálatos módon az emberiséggel nemlétező istenképeket hitettek el kedves SenKyse. Ezek lehet, hogy müvészi, költői szinten ihletést nyújthatnak embereknek, de a valóság máshogy fest...
Én soha nem tagadtam Isten (folyamatosan változó szellemi való) tényét, hisz aki ezt vitatja, az nem tudja, hogy mit beszél... Csak körül kell nézni a természetben és tüzetesebben megvizsgálni az emberi lelket.

Miért hitegessünk hívő tömegeket túlvilági élettel és a lélek halhatatlanságával, amikor ilyen nincs?

Az Istenkeresők Globális Egyházának egyik kielmelkedő programja Isten minél alaposabb megismerése. De ugye ehhez szükségtelen imádnunk egy anyagi mozgásokból adódó hatások összességét, ami nem lény, ami az égi mechanika függvénye és nem rendelkezik szabad akarattal...

Tudod a "holtak feltámadása" és "Jézus második eljövetele" után (amihez semmi köze nem volt természetesen az i. sz. 25 április elsején kínhalált halt Jézusnak...) közel 10 évvel illik végre valakinek tiszta vizet önteni a pohárba...


Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum

Békáscity
  Válasz | 2009. március 28. 15:44 | Sorszám: 365
Kinek drukkolsz Liebe Klaus ? gyere haza !
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 28. 15:42 | Sorszám: 364
Idézet:
Mindazok, akik a magyar nyelvet beszélik, és azok, a bármilyen anyanyelvűek, akik a Kárpát medencében éltek, élnek és élni fognak, a Szent Korona népének közösségét alkotják. Akkor is ha nem tudnak róla, akkor is, ha nem értik a fogalmát, akkor is ha elárulják, akkor is ha megtagadják. Ez egy ilyen fogalom.

Egy ember által készített korona esetleg csak valaminek a szimbóluma lehet. Nagy valószínűség szerint bizonyos kozmikus ismereteknek. 1999.08.11.-én a "mennyei Jeruzsálem" a Bakonyban "landolt"...

Idézet:
A kiegyezés óta, I. Lipót óta, mást sem akarnak, mint ezt a megszentelt (akkor is, ha materialisták ezt nem hiszik), szóval ezt a megszentelt közösséget megosztani, szétverni, meggyalázni, - és az itt élőket egymásnak ugrasztani.
Aki ezt szolgálja, meg akarja az itt élők lelkét ölni. Lehet ezt bárminek nevezni, közjónak, magasztos igazságnak, a szándék mégis egyértelmű. Kegyetlen, Isten- és emberellenes.

Nem vagy reálpolitikus kedves SenKyse... A tömegpusztító fegyverek veszélyeztetettségének az árnyékában nem célszerű nacionalista eszméknek élni és hódolni, mert csak a pusztuláshoz vezethet és különben is más kárára utazik valamilyen értelemben, ami elítélendő... Ami a magyarnak jó, az esetleg nem jó a másik nemzetnek és ugyanez fordítva is fennállhat... Már pedig az emberiség jólfelfogott érdeke, hogy a jövendő generációk békében élhessenek egy szebb, igazságosabb és tartalmasabb jövő reményében, nem pedig a nagyrészük kipusztítva, vagy teljesen eladósítva...
Ezt az emberiség nagy családja csak összefogással tudja megoldani egy olyan világállam és egy világkormány által a véleményem szerint, amit felvázoltam már korábban. Lásd:

Az Istenkeresők Globális Egyházának az elvi elképzelése

Amelyik nem ilyen alapokra szándékozik épülni, az nem az emberiség nagy családjának az érdekeit szolgálja.

utasmihaly
  Válasz | 2009. március 28. 14:51 | Sorszám: 363
Végre értelmes lényeket látok a képernyőmön
vanna7
  Válasz | 2009. március 28. 14:49 | Sorszám: 362
..az a szabad meteorit esés
http://www.youtube.com/watch?v=B8sjR6oxszE&feature=related
utasmihaly
  Válasz | 2009. március 28. 14:36 | Sorszám: 361
Mi az a "freeme"?
SenKyse
  Válasz | 2009. március 28. 10:38 | Sorszám: 360
˘
vanna7
  Válasz | 2009. március 28. 10:09 | Sorszám: 359
www.freemeteo.com
SenKyse
  Válasz | 2009. március 28. 07:15 | Sorszám: 358
Azért ez – hogy az ATYA szót nem érted, félreérted- átlendít a kereszt jobboldaláról – a balra. Nem luciferi – sátáni. Blaszfémikus. Súlyosan.
Nem kéne ennyire lenézni minket. Eddig –lévén szélsőségesen materialista nézeted erős ellentétben az enyémmel, vitára indított, mert az ellentétek vonzzák egymást, - látjuk ezt a természetben mindenütt. ű
De itt most másról van szó. Blaszfémia
Hogy te nem hiszed Jézus Krisztust- aki azt mondta „Az Atya és én egyek vagyunk”- nem hiszed, hogy teljesen Isten és teljesen ember- az egy dolog. Itt az Atya- az a metafizikai abszolutum- ami nem e világból való, és amiről nem tudsz, materialista lévén.
Azért még akik hiszik nem kéne gyalázni- és hülyének nézni.
Mélységes nem értés –és ebből fakadó szeretetlenség van minden írásod mélyén.
Ez – leginkább neked rossz.

Elismerted, hogy Jézus jó volt, a”szeretet és a megbocsátás”- ez egy szint, ugyan ennél végtelenül több, amit tanít, de hát nem megy neked a megértése, akkor nem megy.
De ha szándékosan „féleérted” Jézus tanítását- akkor már egy gonosz, ártó szándék indít.

Az említett evangéliumi rész: Jézus mondja az őt támadóknak:

Jn 8, 42-46
Jézus így szólt hozzájuk: "Ha az Isten volna a ti Atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentől indultam el, és tőle jövök; nem magamtól jöttem, hanem ő küldött el engem. Miért nem értitek az én beszédemet? Mert hallani sem bírtátok az én igémet. Ti atyátoktól, az ördögtől származtok, és atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni.”

SenKyse
  Válasz | 2009. március 28. 07:08 | Sorszám: 357
* http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=10&t=000242&m=000093
*

Sajnálatos, hogy (#93) a két alkotás közül te a 2. indíttatásával értesz egyet, és ezek szerint azt választanád. A 2. „mű”- sok van ám ma nálunk ilyen- a keresztények és a magyarok megalázására, lelkének megölésére indít.
Mert Bach- Isten dicsőítésére alkotta, isteni ihletből a műveit. Bach: Istenbizonyíték.
Persze te nem hiszed-tudod ezt a szintet- ez nem a „Folytonosan változó szellemi való” találmányod-
- ez nem e világból való. Hanem a világ való ebből.
Milliárdok áldják, dicsőítik Istent naponta a Földön.
Te metafizikai vakságodban nem tudod miről van szó.
Azt áldják, amit te nem hiszel, hogy van. A metafizikai abszolútumot- amiről csak azt lehet elmondani –van.
Isten, Allah, Buddha-tudatállapot, Brahma, Tao-Örök törvény, a nevek változnak –de a hívők ugyanazt a metafizikai forrást dicsőítik benne.
Aki ezt nem hiszi, ateista.
A hívők hiszik- és biztos lehetnél, ha megpróbálnád, megérteni, hogy nem keverik össze a találmányoddal, vagy a sátánnal.

Az „emberiség szeretete”+ ateizmus ilyen mélységesen Isten – és emberellenes hozzáállást eredményez. Ezt a bolsevikterror által sújtott területeken még jobban értik – és még inkább fáj. Mindez egy jobboldali, magyar portálon – értjük.

*

SenKyse
  Válasz | 2009. március 28. 06:59 | Sorszám: 356
Mindazok, akik a magyar nyelvet beszélik, és azok, a bármilyen anyanyelvűek, akik a Kárpát medencében éltek, élnek és élni fognak, a Szent Korona népének közösségét alkotják. Akkor is ha nem tudnak róla, akkor is, ha nem értik a fogalmát, akkor is ha elárulják, akkor is ha megtagadják. Ez egy ilyen fogalom.

A kiegyezés óta, I. Lipót óta, mást sem akarnak, mint ezt a megszentelt (akkor is, ha materialisták ezt nem hiszik), szóval ezt a megszentelt közösséget megosztani, szétverni, meggyalázni, - és az itt élőket egymásnak ugrasztani.
Aki ezt szolgálja, meg akarja az itt élők lelkét ölni. Lehet ezt bárminek nevezni, közjónak, magasztos igazságnak, a szándék mégis egyértelmű. Kegyetlen, Isten- és emberellenes
.

*

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 27. 13:36 | Sorszám: 355
Ilyen közhelyekkel hatásosan sakkban lehetett eddig tartani a beavatatlan jóhiszemű hívő tömegeket...

Az igazság bizony néha fájó is tud lenni... Ilyenkor következik érthető módon a nem létező arkangyalokhoz való fohászkodás...

Békáscity
  Válasz | 2009. március 27. 12:49 | Sorszám: 354
Szent Mihály arkangyal,
védelmezz minket a küzdelemben;
a sátán gonosz kísértései ellen légy oltalmunk!
Esedezve kérjük: „Parancsoljon neki az Isten!”
Te pedig, mennyei seregek vezére,
a sátánt és a többi gonosz szellemet,
akik a lelkek vesztére körüljárnak a világban,
Isten erejével taszítsd vissza a kárhozat helyére!
Amen.

Sancte Michael Archangele, defende nos in praelio, contra nequitias et insidias diaboli esto praesidium: Imperet illi Deus, supplices deprecamur, tuque, Princeps militiae caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 27. 09:51 | Sorszám: 353
Békáscity
  Válasz | 2009. március 27. 09:07 | Sorszám: 352
Liebe Klaus ! Olyan vagy mint a pécsi kesztyű - elnyűhetetlen...
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 27. 09:05 | Sorszám: 351
Nem tartozom kedves SenKyse, a "Szentkorona" népéhez...
A bibliai legendák Atyaistene JHVH, akit Jézus ördögnek tartott (János evangéliuma 8,42-46)...
SenKyse
  Válasz | 2009. március 27. 06:52 | Sorszám: 350
Tétel:
A Szentkorona népéhez tartozó Klaus Matefit nem az Atya küldte.

*

honfi
  Válasz | 2009. március 26. 21:17 | Sorszám: 349
Én mélyen hiszek az objektív világ létében.
Egy kicsit hiszen a szabad akaratunk létezésében.
A többi csak munkahipotézis.
Bizoyos dolgokat hallottok gyermekkor óta, s nem tudtok elszakadni töle.
Nem mondtam, hogy az anyagban létezik az értelem. Az anyag hordozza az értelmet, az értelem az anyag struktúrája, vagyis rendezettsége. Ahogy a gének - az anyag rendje - hordozza az az utódra vonatkozó információkat.

Ezeket nem hiszem, hanem alapos gyanú alapján feltételezem.

A REND-hez nem kell feltétlenül rendezö értelem. Rendezö tulajdonságok s környezeti hatások kellenek.
A megértés a többi állatnál is létezik.

Mondjál példát olyan tulajdonságunkra, amivel egy robot elvileg sem rendelkezhet.

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 26. 19:21 | Sorszám: 348
Hogy miért van feltétlenül szükség a jelenleg még meglévő vallások hibáinak és hiányosságainak a feltárására?

Azért, mert ha ezeknek igaza van, akkor az Istenkeresők Globális Egyháza hirdet tévtanokat, és ugyanez fordítva is érvényes...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola