Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Az Istenkeresők Globális Egyháza (41. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az Istenkeresők Globális Egyháza
john batky
  Válasz | 2009. május 06. 15:39 | Sorszám: 872
Az első bekezdésed nagy vonalakban tiszta és most a hozzáállásod sem egyértelműen fensőbbséges Ez öröm.

Kíváncsi leszek arra, hogy a kutatókat hogyan fogod meggyőzni és emögött nincs rejtett kárörvendés.

"...a bibliai legendák vallásai, sőt tiltották Isten megismerésére irányuló igyekezeteket..."

Szerinted én gnosztikusnak számítok? Ha semminek, az a legjobb A többi vallásról, modelljeikről és híveikről ne feledkezz meg...

"Remélem, hogy megértesz végre, de ezekről szerintem már korábban éppen neked beszámoltam, ha nem tévedek..."

Ezt felesleges volt leírnod a kedvező felütés után. Ez a terület, amiről beszélünk, szerintem nem egyszerű. Neked azért nem, mert benne élsz egy ideje, és ami számodra természetes, az másnak nem az. Ne légy türelmetlen. Nekem meg azért nem egyszerű, mert a tudásommal a háttérben állandóan rendezkednem kell a spekulációim között, és ez nagy cpu-időket leköt bennem - ja, mellette még dolgozom, szervezek, tehát nem megy könnyen...

Magyarán idő kell, és néha a korábbi anyagot újra át kell venni, mert csak úgy lehet egy idő után készségszinten érdemben vitázni.

Nem tanítottál soha? Én igen, elég sokat, és abból tudom, hogy a jó munka gyümölcse nem érik be azonnal...

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 06. 15:28 | Sorszám: 871
Idézet:
A Te egyházad miért keresi istent, ha már megtaláltad, ha úgy gondolod, tudod, hogyan működik? Ez valamiféle rejtvény vagy mézesmadzag a megcélzott belépőknek?

A Folyamatosan Változó Szellemi Valót teljességében megismeri lehetetlen, mivel a pillanatnyi "képe" folyamatosan változik és rendkívül komplex. Ha egy helyes istenfogalommal rendelkezünk viszont már, akkor következhet ennek az Istennek megismerése, kiismerése, ami egy folyamatos elfoglaltság, de ezzel is természetesen csak a működésének a közelítőleges mechanizmusára, illetve a megismert hatásainak a következményeire kaphatunk csak választ. Az Istenkeresők Globális Egyháza jövendőbeli tagjainak a többsége feltehetőleg átlagemberek lesznek és nem tudományos kutatók, de örömmel vennénk, ha azok is nagy számban képviseltetnék majd magukat természetesen, mivel a cél a minél jobb, minél alaposabb kiismerése Istennek.
Ehhez én a szerintem helyes istenkép felvázolásával igyekszem hozzájárulni, amivel eddig nem hozakodtak elő soha pl. a bibliai legendák vallásai, sőt tiltották Isten megismerésére irányuló igyekezeteket...

Remélem, hogy megértesz végre, de ezekről szerintem már korábban éppen neked beszámoltam, ha nem tévedek...


Istenkeresők Globális Egyháza (I. G. E.)

Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum

john batky
  Válasz | 2009. május 06. 14:46 | Sorszám: 870
Na, akkor itten súlyosbodó félreértéssel nézünk szembe. Nekem nincs egyházam, nem is törekszem rá, de ez nem gátol meg abban, hogy keressek.

A Te egyházad miért keresi istent, ha már megtaláltad, ha úgy gondolod, tudod, hogyan működik? Ez valamiféle rejtvény vagy mézesmadzag a megcélzott belépőknek?

Vitára hívod az embereket, aztán ha nem értenek Veled egyet, legyalulod, lesajnálod őket. Mondjuk ez számos egyházról alkotott képembe még belefér... sőt a Darnell-tréning is ilyen módszerrel sikeres.

Tehát először kicsit ócsárlod azokat, akik esetleg érdeklődnek, majd be akarod csalogatni áldozataidat az egyházadba és úgy gondolod, ez nyerő taktika. Nem állítom, hogy nem az, de mondjuk ha név nélkül kérnék tőled egy statisztikát, hogy mondjuk itt a gondolán az emberek hány %-át sikerült eddig beléptetned, az érdekes és beszédes lenne... már csak a statisztkai elemzéseket kedvelő utókornak is...

Jó, felfogtam, Te programnak hívod, amit mások reménynek. Szerintem projekt is lehetne a neve, részemről azért sem neheztelnék...

Bibliai hivatkozásodra ismét nem reagálok, mint említettem, engem a primer anyag, a forrás-tanítás jobban érdekel, mint az értelmezés, de hát a Te munkáidból is ez derül ki, hogy az utólagos értelmezések elfogadása veszélyeket rejt magában.

"De ez ígéret és nem bizonyíték. Az is, hogy szellemi, de nem értelmes."

Igazad van, szó szerint ezt írtam. De ez nem tény és nem az én véleményem. Azt írtam, ígéret. Nézd meg, légy szíves.

A privát isten-modellemről írtam, de azt hiszem, végig úgy, hogy lehetőségekről szól, nem tényről vagy határozott véleményemről. Nem tudom, milyen isten, ha van, hogyan néz ki és vajon cukorral vagy borssal eszi a káposztáskockát. Talán mindkettővel egyszerre, de csilis mákostésztával és töltöttkáposztával keveri. Ha nincs, akkor semmivel. Ha van, akkor meg tovább lehet játszani. Tényekkel, némi tudással, megérzéssel játszom. A lényeg: ez számomra játék, mert biztosat róla a világon egyedül Te tudsz.

Ha van isten és holisztikus, minden belefér, az is, hogy nincs jelen, az is, hogy 1 az IQ-ja, -200 vagy 6 milliárd. Értesz engem?

Felfogod, miről írok, ugye? Lehet, hogy szellemi, lehet, hogy van anyagi része, lehet, hogy tudálékos, sértődékeny vagy egyik sem...

Nincs torpedózásról szó, ne várd tőlem.

Az én szakmámban vannak sok biztosnak tekinthető dolog, de ezeknek van bizonytalansága is. Ebben az esetben, ha istenről spekulálunk, a bizonytalanság nagyon nagy is lehet.

Építsd az egyházadat, ahogy tudod, Globális Főpápa, megfigyelő vagyok csak, nem konkurrens

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 06. 14:25 | Sorszám: 869
Szerintem vagy nem olvasod át a bejegyzéseimet figyelmesen, vagy pedig nem tudod kedves john batky, hogy mit jelent az üldözési mánia... A felvetésedre reagáltam.

Idézet:
Te ugye ismered ezt a szellemi valót és meg akarod ismertetni. Egyelőre ez is ígéretnek tűnik, mert aki nem akar beszállni, annak ígérned kell, hogy meg fogja érni a csatlakozás az fvszv megismerése reményében.

Minden új beindulása egy programmal van összekötve. Ugyanez a helyzet az Istenkeresők Globális Egyházával kapcsolatosan is.

Pálék (Saul rabbiék) is egy programot készítettek, amiben megígérték, hogy a "végidőkre", azaz napjainkra a kínhalált halt Jézus vissza fog térni. Közel 2000 év távlatából nem volt nagy művészet, hisz csak mára derülhetett fény arra, hogy "Jézus második eljövetelének" semmi köze Jézushoz, viszont annál több az Ezsdrásék által betervezett messiásukhoz, Immánuelhez...

Az Istenkeresők Globális Egyházával kapcsolatosan nem fognak ilyen dolgok felmerülni se ma, se 2000 év múlva, azt garantálom.

Biztos ami biztos azért Pál (Saul rabbi) megátkozta azokat, akik mást merészelnének hirdetni...:

Pál levele a galatákhoz
1,6 Nincs más evangélium
Csodálkozom, hogy attól, aki Krisztus kegyelme által elhívott titeket, ilyen hamar más evangéliumhoz pártoltok;
1,7 pedig nincsen más. De egyesek megzavartak titeket, és el akarják ferdíteni a Krisztus evangéliumát.
1,8 Viszont ha még mi magunk, vagy egy mennyből való angyal hirdetne is nektek evangéliumot azonkívül, amit mi hirdetünk, átkozott legyen!
1,9 Amint már korábban is megmondtuk, most ismét mondom: ha valaki nektek más evangéliumot hirdet, azon kívül, amelyet elfogadtatok, átkozott legyen!

Idézet:
De ez ígéret és nem bizonyíték. Az is, hogy szellemi, de nem értelmes.

Bizonyítsad be kérlek az ellenkezőjét, amit úgyis olyan régen propagálnak pl. a bibliai egyházak... Már adott is a számodra a lehetőség, hogy az Istenkeresők Globális Egyházának az alapelveit megtorpedózzad... Remélem, hogy élni fogsz ezzel.


Istenkeresők Globális Egyháza (I. G. E.)

Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum

john batky
  Válasz | 2009. május 06. 13:52 | Sorszám: 868

Te a homoknak melyik oldalán vagy?

john batky
  Válasz | 2009. május 06. 13:38 | Sorszám: 867
"Erre eddig egyetlen bibliai vallás nem törekedett és nem helyezett hangsúlyt..."

Bibliai vallás... kb. 1 milliárd ember hébe-hóba... törpe minoritás ez a 16-20 percent... a maradék 5-6 milliárd esze meg majd megjön magától az előnyöket látva...

john batky
  Válasz | 2009. május 06. 13:34 | Sorszám: 866
?ár megint ez a fóbia, hogy aki nem csatlakozik hozzád azonnal és örömmel, az ellenséged, a közjó gyilkosa.

Ha egy pillanatra félreteszed ezt a, khm... üldözési mániát... Te ugye ismered ezt a szellemi valót és meg akarod ismertetni. Egyelőre ez is ígéretnek tűnik, mert aki nem akar beszállni, annak ígérned kell, hogy meg fogja érni a csatlakozás az fvszv megismerése reményében.

Tehát ez az anyagi módon elképzelhető szellemi való... ez a diszkógömb... ennek megismerése fogja kiváltani azt a katarzist, hogy az emberek ne az aranyborjú fényében táncoljanak, hanem a közjóért, annak hatására, hogy megismerték a gömb forgási sebességét, átmérőjét, a rajta elhelyezett kis tükrök számát, polírozásának fokát, tömegét, bepillanthassanak belsejébe mindenféle misztikus érzet nélkül, mindenfajta paraméterét megismerve.

De ez ígéret és nem bizonyíték. Az is, hogy szellemi, de nem értelmes.

Magamon meg nem vizsgálok semmit , amim van, azt a helyére rakom.

Egyébként a gúnyolódás és a tréfa is sok hívőt képes szerezni, látom, ebben nagyon is jártas vagy

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 06. 12:59 | Sorszám: 865
A Folyamatosan Változó Szellemi Való megismerése és megismertetése az egyik fő célja az Istenkeresők Globális Egyházának. Erre eddig egyetlen bibliai vallás nem törekedett és nem helyezett hangsúlyt...

Mivel az egyház célja kizárólagosan a KÖZJÓ szolgálata és Isten alaposabb megismertetése, így semmi gyanús nincsen benne... Akinek ez az, annak egy kis lelkiismeretvizsgálatra van szüksége szerintem... Vannak olyanok is biztosan...

john batky
  Válasz | 2009. május 06. 11:41 | Sorszám: 864
Ezzel az erővel sima párt is lehetne. Ha meg belekeverünk ilyen senki által nem látható valókat, akkor a Kereszténydemokrata Párt mintájára Közjókeresők Internacionalista és/vagy Kozmopolita és/vagy Materialista Pártja.

Nincs túlvilági ígéret, nincs nem látható diszkógömb-istenre való hivatkozás... minek elmisztifikálni

A Materialista Párt ellen mi kifogásod egyébként? Minden vallás gyanús és Te felveszed ezt a szükségtelen köpenyt...

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 06. 11:31 | Sorszám: 863
A misztérium az titkot, rejtélyt jelent, amit igyse-úgyse ismerhettek meg eddig a beavatatlan hívő tömegek, tehát nem mentek vele semmire, viszon ennek égisze alatt el lehetett velük hitetni alaptalan dolgokat...

Annyiban biztosan materialista egyház az Istenkeresők Globális Egyháza, hogy mellőzi a soha be nem váltható túlvilági ígéreteket, nem hivatkozik nem létező lélek halhatatlanságára és az egyetlen, valóságos Istent, a Folyamatosan Változó Szellemi Valót nem igyekszik hamis képben feltüntetni...


Istenkeresők Globális Egyháza (I. G. E.)

Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum

john batky
  Válasz | 2009. május 06. 10:45 | Sorszám: 862
Misztérium nélküli, materialista vallás a korszerű természettudományok felhasználásának igénye és az asztrológia ősi hagyományának alapján. Szebb jövőt biztosítani, szebb jövőt. Isten-modell befogása a közjó érdekében.

Jól értem, ha így fordítom?

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 06. 09:30 | Sorszám: 861
Az Istenkeresõk Globális Egyháza a KÖZJÓ-ért szándékozik fellépni és azért, hogy mindenki megismerhesse Isten (Folyamatosan Változó Szellemi Való) mibenlétét, ami számunkra a születésünk pillanatában leképezi a lelkünket a saját pillanatnyi "képének" a függvényében.

Elvetjük a soha be nem váltható túlvilági ígéretekkel való hitegetés jól bevált gyakorlatát, bármilyen jellegű nacionalista igyekezetet (politikai, vagy vallási), és hirdetjük, hogy kizárólagosan csak közös erővel tudja az emberiség nagy családja a boldogabb, igazságosabb és szebb jövőt biztosítani az eljövendő generációk számára, hogy az egyszeri és megismételhetetlen életüket emberibb módon élhessék. Bármilyen fajta megosztottság, legyen az politikai, nemzeti, vagy vallási, ezen célok realizálását teszik lehetetlenné. Azt hiszem, hogy ezt minden gondolkodó ember el kell fogadja, aki egy kicsit is jártas a történelem terén...


Istenkeresők Globális Egyháza (I. G. E.)

Istenkeresők Globális Egyháza

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 06. 09:26 | Sorszám: 860
Idézet:
SenKyse
Ami nem esik bele az érdekképviseletedbe- azt meghamisítod, átírod, meghazudtolod.
Teszed ezt évek óta, 24 órában- és csak MAGYAR fórumokon.

Itt a lehetőséged kedves SenKyse, hogy az áltam "meghamisított, átírt, meghazudtolt" újszövetségi legendák céljainak a magyarázatát korrigáljad, ha nem stimmelnének:

Azt tudjuk, hogy közvetlenül az újszövetségi legendák megírásához semmi köze nem volt annak a Názáreti Jézusnak, akit i.sz. 25 április elsején egy vallásos rituál keretében, "az első szövetség alatt elkövetett bűnök váltságáért" (Pál levele a zsidókhoz 9,15), véresáldozat (pászkabárány) gyanánt (Pál levele a zsidókhoz 9,22-24) feszíttettek keresztre a peszách ünnep előkészületi napján a szanhedrin követelésére.
A kegyetlen kínhalálát követően ~másfél évtizeddel Pálnak (Saul rabbinak) jutott az eszébe, hogy írásba kellene önteni Jézus "történetét" és tanításait, annak a Saul rabbinak, aki a szanhedrin megbízásából a legádázabb gyűlölője és üldözője volt Jézus követőinek... Éppen egy ilyen jellegű megtorló útján (Damaszkuszba tartva) "tért meg" úgymond a legendák szerint, "Saulusból Paulus lett" és csodák csodájára legalább másfél évtizeddel megelőzte az írásaival az "evangélistákat (annak ellenére, hogy soha nem találkozott Jézussal...), akikkel közben már kapcsolatban állt... Elnézhette a szanhedrin neki ezt a "pálfordulást" megtorlás nélkül? Aki ismeri az ószövetségi legendák törvényeit, az ezt nem veszi komolyan szerintem...

Az anya szülte hús-vér Jézust véresáldozatként (Pál levele a zsidókhoz 9,22-24) felfeszíttették a keresztre a szanhedrin követelésére, mert szembe mert szállni az Ezsdrásék által megalkotott etikai sugallatokkal és azok ellen nevelte a követőit. Jézus se Isten nem volt, se fel nem támadhatott (mivel ez nonszensz és természetellenes elképzelés), viszont a halála után ~másfél évtizeddel Pál (Saul rabbi) kezdeményezésére mégiscsak feltámadt papíron...

De mi értelme lett volna ennek az ötletnek, mi haszna származhatott volna belőle bárkinek is, ha ez nem történhetett meg a valóságban?

Nagyon fontos momentum, hogy a Pál-féle kereszténység célja nem volt azonos a Názáreti Jézus eredeti fellépésének a motivációjával. Jézus a saját népe vallását akarta megreformálni, ezzel szemben Pál már a világ népeinek a vallásait szándékozott eltörölni, ami mögött kizárólagosan csak az ószövetségi legenda "bálványtalanítási" igyekezete állhatott:

Idézet:
Az apostolok cselekedetei
13,46 Ekkor Pál és Barnabás bátran ezt mondta: "Először nektek kellett hirdetnünk az Isten igéjét, mivel azonban ti elutasítjátok, és nem tartjátok magatokat méltónak az örök életre, íme, a pogányokhoz fordulunk.
13,47 Mert így parancsolta meg nekünk az Úr: Pogányok világosságává teszlek, hogy üdvösségük légy a föld végső határáig."
13,48 Ennek hallatára örvendeztek a pogányok, és magasztalták az Úr igéjét, és akik az örök életre választattak, mindnyájan hívővé lettek.
13,49 Az Úr igéje pedig elterjedt az egész tartományban.

Pál (Saul rabbi) ötlete alapján Jézusból "Isten" lett, feltámadott a biológiai halála utáni harmadik napon (...), de a lényeg most következik:

az "idők végén" (azaz napjainkban) újra eljön majd azok számára, akik "őt üdvösségükre" várják, írja a zsidókhoz írt levelében:

Idézet:
Pál levele a zsidókhoz
9,27 És amint elrendeltetett, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután pedig ítélet következik,
9,28 úgy Krisztus (*Názáret Jézus) is egyszer áldoztatott fel, hogy sokak bűnét elvegye, másodszor majd a bűn hordozása nélkül fog megjelenni azoknak, akik várják őt üdvösségükre.

Nem szabad megfeledkezni arról, hogy az ószövetségi legendák Ezsdrásék által beharangozták már ~480 évvel korábban, hogy erre az időre fog megszületni a bekalkulált messiásuk kozmikus okok miatt, aki arra lesz hivatott, hogy az ószövetségi messianisztikus elképzeléseket (földi gazdagság, jólét, népek feletti uralom) realizálja:

Idézet:

Ézsaiás
7,10 Az Immánuél-jövendölés
Ezután így szólt az Úr Áházhoz:
7,11 Kérj jelt Istenedtől, az Úrtól, akár lentről a mélyből, akár fentről a magasból!
7,12 De Áház így válaszolt: Nem kérek, nem kísértem az Urat!
7,13 Akkor ezt mondta Ézsaiás: Halljátok meg, Dávid háza! Nem elég, hogy embereket fárasztotok, még Istenemet is fárasztjátok?
7,14 Ezért maga az Úr fog nektek jelt adni: Íme, egy fiatal nő teherben van, és fiút fog szülni, és Immánuélnak nevezik el.

8,5 Ítélet és ígéret
Még ezt is mondta nekem az Úr:
8,6 Mivel megvetette ez a nép a Silóah csendesen folydogáló vizét, és Recínnek, meg Remaljáhú fiának örül,
8,7 azért rájuk zúdítja az Úr az Eufrátesz hatalmas és nagy vizét, Asszíria királyát teljes hatalmával. Mindenütt kilép medréből, és hömpölyög partjai fölött.
8,8 Betör Júdába, végigzúdul rajta, és nyakig ér. De ha kiterjesztett szárnyaival széltében ellepi az országot, velünk lesz az Isten!
8,9 Tomboljatok csak népek, majd meg fogtok rettenni! Figyeljetek mind, ti messze országok! Fegyverkezzetek csak, majd meg fogtok rettenni, fegyverkezzetek csak, majd meg fogtok rettenni!
8,10 Szőjetek csak terveket, majd meghiúsulnak, tárgyaljatok csak, úgysem sikerül, mert velünk az Isten!

63,1 Ítélet a népek fölött
Ki jön ott Edómból, vérvörös ruhában Bocrából, pompás öltözetben, erőteljes léptekkel? - Én, aki igazat beszélek, és van erőm a szabadításhoz!
63,2 Miért vörös az öltözeted, miért olyan a ruhád, mint azé, aki borsajtóban tapos?
63,3 A sajtóban egyedül tapostam, a népek közül senki sem volt velem. Tapostam őket haragomban, tiportam őket felindulásomban. Levük a ruhámra fröccsent, egész öltözetemet beszennyeztem.
63,4 Mert bosszúállás napja van a szívemben, eljött a megtorlás esztendeje.

Zsoltárok
2,1 Isten és felkentje diadalmaskodik
Miért tombolnak a népek, milyen hiábavalóságot terveznek a nemzetek?
2,2 Összegyűlnek a föld királyai, a fejedelmek együtt tanácskoznak az Úr ellen és felkentje ellen:
2,3 Dobjuk le magunkról bilincseiket, tépjük le köteleiket!
2,4 A mennyben lakozó kineveti, az Úr kigúnyolja őket.
2,5 Majd így szól hozzájuk haragjában, izzó haragjában így rémíti meg őket:
2,6 Én kentem föl királyomat szent hegyemen, a Sionon!
2,7 Kihirdetem az Úr végzését. Ezt mondta nekem: Az én fiam vagy! Fiammá fogadtalak ma téged!
2,8 Kérd tőlem, és neked adom örökségül a népeket, birtokul a földkerekséget.
2,9 Összetöröd őket vasvesszővel, szétzúzod, mint a cserépedényt!


Ezt az Immánuelt váratták Pál (Saul rabbi) ötlete alapján közel 1700 éven keresztül a részben erőszakkal keresztvíz alá hajtott népekkel (sokmilliós áldozat) "Jézus második eljövetele" gyanánt, amihez természetesen semmi köze nem lehetett az 1984 éve kínhalált halt Názáreti Jézusnak...

Láthatjuk a következő idézetekből is, hogy mennyire stimmel ez az állítás:

Idézet:
http://www.nai-israel.com/israel/articel/default?asp?CatID=41&ArticleID=117
(Sajnos már nem elérhető!)
Jesus oder Immanuel?
Doch bleiben wir bei der Frage: Immanuel oder Jesus? Hat Gott im Nachhinein den Namen des Messias von Immanuel auf Jesus abgeändert?
Nein, Gott hat nichts nachgebessert, sondern diese beide Namen waren schon immer im Heilsplan Gottes verankert.
Mit diesem sanftmütigen Messias unter dem Namen Jesu kann das jüdische Volk nichts anfangen, denn es wartet auf den verheißener Messias mit Namen Immanuel, der mit eisernem Stab die Völker regieren wird (Offenbarung 12,5; 19,15).
--Jézus vagy Immánuel?
De maradjunk a kérdésnél: Immánuel vagy Jézus? Megváltoztatta Isten utólag a messiás nevét Immánuelről Jézusra?
Nem, Isten nem javított utána, hanem már mind a két név le volt horgonyozva Isten megváltástervében.
Ezzel a Jézus nevű jámbor messiással a zsidó nép nem tud mit kezdeni, hanem az Immánuel nevű megígért messiásra vár, aki vaspálcával fogja a népeket kormányozni (Jelenések könyve 12,5; 19,15).--

Jelenések könyve
2,26 Aki győz, és megtartja mindvégig az én cselekedeteimet, annak hatalmat adok a pogányok felett,
2,27 hogy legeltesse őket vasvesszővel, törje őket össze, mint a cserépedényeket;

12,5 Az asszony fiúgyermeket szült, aki vasvesszővel legeltet minden népet. A gyermek elragadtatott az Istenhez, az ő trónusához,
19,15 Szájából éles kard jött ki, hogy megverje vele a népeket: mert ő vasvesszővel fogja pásztorolni őket, és fogja taposni a mindenható Isten búsult haragjának borsajtóját.


A Jelenések könyvében ugyanaz a három kifejezés (vasvessző/cserépedény - Zsoltárok 2,9/Jelenések könyve 2,27; 12,5; 19,15 és "Isten búsult haragjának borsajtója" - Ézsaiás 63,2-3/Jelenések könyve 19,15) szerepel és a földi hatalom megszerzésére történő utalás is (Zsoltárok 2,8/Jelenések könyve 2,26).

Ebből is láthatjuk, hogy az újszövetségi legendák legendák utólsó könyve a Jelenések könyve valójában az ószövetségi legendák messianisztikus elképzeléseinek a megkoronázása, amihez semmi köze nem volt és nincsen a Názáreti Jézusnak, annál több viszont az 1999.08.11-én született Immánuelnek, akit eddig "Jézus második eljövetelekén" várattak a keresztény világgal...

Pál (Saul rabbi) akarta elhitetni a világ népeivel, hogy Jézus feltámadt, hogy az "idők végén" majdan "visszatérhessen"ítélkezni a népek felett...:

Idézet:
Pál első levele a korinthusiakhoz
15,12 Krisztus feltámadt, mi is feltámadunk
Ha pedig Krisztusról azt hirdetjük, hogy feltámadt a halottak közül, hogyan mondhatják közületek némelyek, hogy nincs halottak feltámadása?
15,13 Hiszen ha nincs a halottak feltámadása, akkor Krisztus sem támadt fel.
15,14 Ha pedig Krisztus nem támadt fel, akkor hiábavaló a mi igehirdetésünk, de hiábavaló a ti hitetek is.
15,15 Sőt Isten hamis tanúinak is bizonyulunk, mert akkor Istennel szemben arról tanúskodtunk, hogy feltámasztotta a Krisztust, akit azonban nem támasztott fel, ha csakugyan nem támadnak fel a halottak.
15,16 Mert ha a halottak nem támadnak fel, Krisztus sem támadt fel.
15,17 Ha pedig Krisztus nem támadt fel, semmit sem ér a ti hitetek, még bűneitekben vagytok.

Aki pedig ezt kétségbe merné vonni, az legyen szerinte egyszerűen átkotott...:

Idézet:
Pál levele a galatákhoz
1,6 Nincs más evangélium
Csodálkozom, hogy attól, aki Krisztus kegyelme által elhívott titeket, ilyen hamar más evangéliumhoz pártoltok;
1,7 pedig nincsen más. De egyesek megzavartak titeket, és el akarják ferdíteni a Krisztus evangéliumát.
1,8 Viszont ha még mi magunk, vagy egy mennyből való angyal hirdetne is nektek evangéliumot azonkívül, amit mi hirdetünk, átkozott legyen!
1,9 Amint már korábban is megmondtuk, most ismét mondom: ha valaki nektek más evangéliumot hirdet, azon kívül, amelyet elfogadtatok, átkozott legyen!

Röviden és dióhéjban összefoglalva ennyit az újszövetségi legendák Pál-féle "misztériumáról"...

Egy idézet Pálról (Saul rabbiról) egy vallásos forrásból:

Idézet:
http://www.cmy.on.ca/newletters/printfriendly/oct2003magyar.htm

Saul (Pál) tanúsította a legnagyobb tiszteletet a Tóra iránt. Ő sohasem vonta ki magát a Tóra alol, sőt, az Apostolok Cselekedetei 16:19-23 -ban igazolta elkötelezetségét a Bibliai Judaizmussal szemben. Filippibe való látogatása során letartóztatták, az előjáró elé hurcolták és azzal vádolták hogy zsidó és bajt kever. Ezért a bűnért megkorbácsolták, súlyossan megverték, és börtönbe vetették. Saul nagyon könnyen kijelenthette volna hogy ő egy keresztény és már nem zsidó tovább, ami által biztosíthatta volna szabadulását a fogságból és megmenekülhetett volna a korbácsolások alól és verésektől, de ő ezt nem tette. Rendületlen maradt hitéhez és hűséges a Tórához, mint bibliai zsidó.

Tévedett volna Maimonides?

Idézet:
http://www.kimizion.org/st5760.html http://www.kimizion.org/5760/zaw60.html
DAS ZENTRUM FÜR JÜDISCHE STUDIEN IN ISRAEL
Anschrift: Sderot Hame'iri 2, Kirjat Mosche
IL - 91032 Jerusalem ISRAEL Tel. +972 2 6511906
Fax +972 2 6514820 http://www.machonmeir.org.il
18. Adar-2 5760 (25.März.2000)
Das Wort zum Papstbesuch
"Rabbiner Moscheh ben Maimon ("Maimonides"), einer der
größten jüdischen Weisen aller Zeiten, erklärte in seinen
Ausführungen über das Ende des Christentums, daß die
Christen eines Tages von ihren Überzeugungen ablassen und
erkennen werden, wie sie von ihren Vorvätern und ihren
Propheten belogen wurden:"
--5760. II.Adar 18. 2000.március 25.
Gondolat (szó) a pápa látogatásához
"Moscheh ben Maimon ("Maimonides) rabbi, minden idők egyik legnagyobb zsidó bölcse elmagyarázta a levezetésében a kereszténység végét, hogy a keresztények egy napon rá fognak jönni és felismerik, hogyan lettek az ősatyáik és prófétáik által becsapva."--


Istenkeresők Globális Egyháza (I. G. E.)

Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 05. 23:42 | Sorszám: 859
Látom kedves SenKyse, hogy a fantáziád az jól működik, de ilyen közhelyekkel szerintem csak azt támasztod alá, hogy mennyire gyenge lábakon áll az az ügy, amit te olyan nagy lelkesedéssel és energiával védeni igyekszel. Amikor már kifogysz az érvekből, akkor következik a mese...

Neked se ártana már végre közel 10 évvel a "holtak feltámadása" és "Jézus második eljövetele" után (amihez természetesen semmi köze nem volt a kínhalált halt Názáreti Jézusnak) egy kicsit elgondolkozni ezeken a dolgokon. Kérdés persze, hogy mi motivál? Az igazság keresése, vagy pedig megkövesedett és idejétmúlt tévtanok védelme?

Csodálom, hogy a KÖZJÓ-t, mint a lehető legnemesebb célt páros lábbal vagy képes megpróbálni a sárba tiporni, lejáratni... És miért? Ezt neked kell tudnod...
Aki gondolkodó ember, az átlátja az ilyen igyekezetet...

Szedd össze magad, ne csak az indulataidra és az ösztöneidre hallgass, hanem a józan eszedre és te is szívesen látott tagjává válhatsz még egyszer az Istenkeresők Globális Egyházának.


Istenkeresők Globális Egyháza (I. G. E.)

Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum

SenKyse
  Válasz | 2009. május 05. 22:54 | Sorszám: 858
Kedves SZ!
"Okos, aki érti az embereket;
aki önmagát érti: ihletett.
Hatalmas, aki másokat legyõz;
aki önmagát legyõzi: erõs." - szeretettel, Lao Ce- től

Ti, Sz. és Klaus - mint két nehéz ecset*,
nem jól festetek egy festményen.
Egyik a jobb,a másik a bal sarokba.


* ecset = eset- John Lennon után szabadon

szopornyica
  Válasz | 2009. május 05. 22:40 | Sorszám: 857
Kedves S.!

Nagyon tetszenek soraid, nagyon jól megragadtad a gyökértelen emberek szomorú lényegét - én is hasonlóan látom a hasonszőrűek nyomorát.
Olyanok ezek a fiúk, lányok, lények, mintha a New York zsidóságának Da Vinci kódján szocializálódott kényszerpolgárságát gazdag jutalomért uszítanák a józan ész oltára ellen.
Persze már Csóri Sándor óta tudjuk - nem azt hozta a telekommunikáció, amit a kortárs művészek, tudósok vártak tőle.
Ezek a balfasz világpolgárok bárminek bedőlnek, ami egy kicsit más, kicsit kellemes, divatos. Én le szoktam egyszerűsíteni az izmusaikat kommünre, seggbequkira, de ezek valójában elég káros és kóros jelenségek, amelyekről vagy nincs tudomásuk (ez lenne a szerencsésebb és kevésbé büntetendő), vagy szánt szándékkal rombolnak - ezért gyilkolni fogunk.
Most néztem az Attila filmet - feltöltött.

SenKyse
  Válasz | 2009. május 05. 12:12 | Sorszám: 856
noha kezdettől fogva értem a „küldetésed” -
az meglepett, hogy tényleg ennyire mélyen nem érted.
Valóban: a kis 3 éves Klaus (Miklóska) - akiben még meg volt a teremtő látás képessége-
és a formaképző erők még működtek benne-
valóban úgy látta, ahogy látnia lehetett-
és másképp látja a kis indián fiúcska, a kis indiai …
Ha nem váltok olyanokká, mint a gyerekek…
ezt meg nem érthetitek. Akkor-és csak akkor, érthetők ezek.

Nem sokat mérgezted magad filozófiával, vallásfilozófiával(ezt a szót talán még nem is ismered), látszik, talán semmit sem olvastál ilyenről.
Ha Simone Weilt olvasnál… áá mindegy.
Ami nem esik bele az érdekképviseletedbe- azt meghamisítod, átírod, meghazudtolod.
Teszed ezt évek óta, 24 órában- és csak MAGYAR fórumokon.

Ha valóban egy Egyház alapítása lenne a célod- akkor nem foglalkoznál állandóan a keresztények hitének gyalázásával,- és a magyar nyelv megsemmisítésének ábrándjával.
(Az nem igaz, hogy avval kellene kezdeni- hogy meghazudtolod, kétségeket támasztasz,
A Tiedet kellene felépíteni- és az emberek, ha igaz, át fognak térni. De érdekeid másra determinálnak.
A kis Klausnak még nem voltak érdekei, még nem akart semmit, csak a világot szeretettel, odaadással megismerni)
Valahol elveszett ez… hol az a pont?
Minden jóvá tehető, amíg élünk…
de "jól csak a szívével lát az ember"
http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=10&t=000242&m=000598

Így - gyilkos, megsemmisítő erő van benne- Kiskapuson kiélezetten látható, hogy működik, de hazánkban is így hatna-, csak kicsit (már nem sokkal) hosszabb a folyamat, idővel megsemmisítő-
mindezt „magasztos igazságnak” és „közjónak” nevezni - gyalázat.
De sikerülni fog ez neked, szorgalmas, kitartó vagy.
Mi meg beledöglünk az árulásba.
Ha a közjó ezt kívánja…
Ugyanis a keresztény, a magyar anyanyelvű inkább a halált választja, minthogy elvegyék tőle élete értelmét. Ezt jól tudod. Ezt jobban tudod, mint más.
Nem fog „jó lóra tenni”- ehhez önnön lényegét kellene elárulni.

A különbség , hogy a többi fórumozó talán nem látja- milyen iszonyú nagy fájdalom van benned. Ugyanis a benned lévő,valahol szívtájékon lokalizálódó Valami- szól. (lelkiismeret)
Gyorsan önts rá még egy betonréteget- ide meg 100 sor lényegtelen félrebeszélést.

„szomorú, ihlet nélküli”- mondták, ezek pontosak, de én valójában tudom,
hogy ehhez mi mindent el kellett árulnod:
A szülőföldet. Anyát. Apát. Anyanyelvet.
A másik embert- lecserélve az „emberiség szeretete”- valójában kibúvó, neosztalinista szlogenjére.
Fogalmakat: Vallás (hit). Filozófia (a bölcsesség szeretete)
Keresés (egy Klaus alá gyűrt megalázott, letaposott, rapszodikus, unintelligens lényként meghatározott valamin- mit kéne keresni????? )
művészeteket- mind.
Ezek csak úgy valódiak, igazak, ha visszakötnek- oda ahova te nem tudsz (mivel tagadod)
az alapvető baj, hogy nem tudsz kötni

bár szóltál, ezeket írtad:
„nem fog sikerülni”,
„meg fogják érteni”
„ugyan miben tudnál segíteni”
bocsánat, hogy mégis mondtam ezeket
hát, igen:
sikerülni fog, belepusztulunk- a te intenzív munkád nélkül is- ez már látszik
- ez törvényszerűnek látszik- ennyi árulás után

a kegyelem és az igazság - hiányzik belőled

tudok segíteni?

*

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 05. 09:22 | Sorszám: 855
Idézet:
SenKyse írta:
Simone Weil- nek megjelent Jézus.

Ha mondjuk közép-amerikai indián lett volna, akkor Jézus helyett pl. Quetzalcoatl jelent volna meg a számára... Ez így működik kedves SenKyse. Az ember tudatalattija a fantáziájával összjátékban meg tudja tréfálni a gazdáját... Az ilyen víziók realizálódásában az egészségi és idegi állapot szokott kiemelkedő szereppel bírni. Az újszövetségi legendák írói szerint Jézusnak is csak hosszabb éhezés és nélkülözés után jelent meg az ördög a pusztában:

Idézet:
Máté evangéliuma
4,1 Jézus megkísértése
Akkor elvitte Jézust a Lélek a pusztába, hogy megkísértse az ördög.
4,2 Miután negyven nap és negyven éjjel böjtölt, végül megéhezett.
4,3 Ekkor odament hozzá a kísértő, és ezt mondta: "Ha Isten Fia vagy, mondd, hogy ezek a kövek változzanak kenyérré."
...

Idézet:
SenKyse írta:
Egyszerűen megjelent JÉZUS KRISZTUS- attól kezdve nem tudott másként tanítani, írni, élni, halni.

Így lehettek azok az indiánok is, akiknek Quetzalcoatl jelent meg esetleg... Ez egy természetes emberi reakció, mivel nem értették meg a víziójuk eredetét, lényegét...

Idézet:
SenKyse írta:
Kívánom, ezt a „szívműtétet” annak, akit érdekei a keresztények gyűlöletére indítanak,
és a kegyelemtől és az igazságtól egyre messzebb kerül emiatt.

Remélem nem rám céloztál kedves SenKyse, mivel nekem egyetlen keresztény emberrel sincsen semmi gondom. Más a helyzet a velük elhitetett tanításokkal... Ugyanez a helyzet az ószövetségi legendák tanításai és hívőivel kapcsolatosan is. Tevékenységem kizárólagosan felvilágosító jellegű, bármilyen negatív érzéstől szigorúan mentes.

Idézet:
SenKyse írta:
Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem és az igazság Jézus Krisztus által jelent meg
Jn 1.17

János itt feltehetően megfeledkezett az Ezsdrásék által létrehozott Mózes személyéhez utalt 613 micvot-ról (törvény/tiltás), amit a Mózes V. könyve tartalmaz... Néhány kötelező érvényű törvény, utasítás:

Idézet:
Mózes V.
7,16 Megsemmisíted mindazokat a népeket, amelyeket hatalmadba ad Istened, az Úr. Ne szánd őket, és ne tiszteld isteneiket, mert tőrbe ejtenek!

7,22 És lassan-lassan kiűzi az Úr, a te Istened e népeket te elõled. Nem lehet őket hirtelen kipusztítanod, hogy a mezei vadak meg ne sokasodjanak ellened!

14,21Nem szabad megennetek semmiféle döglött állatot. A lakóhelyeden levő jövevénynek odaadhatod, ő megeheti, vagy add el idegennek, mert te az Úrnak, a te Istenednek szent népe vagy!

15,6 Mert az Úr, a te Istened megáld téged, a miképen megmondotta néked; és sok népnek adsz zálogos kölcsönt, te pedig nem kérsz kölcsönt, és sok népen fogsz uralkodni, és te rajtad nem uralkodnak.

19,1 Amikor Istened, az Úr kiirtja azokat a népeket, amelyeknek a földjét neked adja Istened, az Úr, és te birtokba veszed, és letelepszel városaikban és házaikban,

20,10 Ha egy város ostromára készülsz, szólítsd fel azt békés megadásra.
20,11 Ha békés megadással válaszol, és megnyitja előtted kapuit, akkor legyen az egész benne lakó nép adófizető szolgáddá.
20,12 De ha nem fogadja el a békét, hanem harcra kel veled, akkor zárd körül!
20,13 És ha kezedbe adja Istened, az Úr, akkor hányd kardélre a benne levő férfiakat mind.
20,14 De a nőket, a gyermekeket, az állatokat és mindazt a zsákmányt, ami a városban van, vedd birtokodba, és élvezd az ellenségtől elvett zsákmányt, amit neked adott Istened, az Úr.
20,15 Így bánj mindazokkal a városokkal, amelyek igen messze esnek tőled, és nem az itt levő népek városai közül valók.

23,21 Az idegentől vehetsz kamatot, de atyádfiától ne végy kamatot! Akkor megáld téged Istened, az Úr minden vállalkozásodban azon a földön, ahová most bemégy, hogy birtokba vedd.

28,12 Megnyitja az Úr gazdag kincsesházát, az eget, és idejében ad esőt földedre, és megáldja kezed minden munkáját. Te kölcsönadsz a többi népnek, de te nem szorulsz kölcsönre.

33,27 Hajlékod az örök Isten, örökkévaló karjai tartanak. Kiűzte ellenségedet, és ezt mondotta: pusztítsd!


A Tízparancsolat etikai sugallataival maximálisan egyetértek, kivélel azok, melyek az Istennel (Folyamatosan Változó Szellemi Valóval) kapcsolatosak, mivel ezzel tulajdonképpen a bibliai legendák beavatottjai az egyetlen és valóságos Istennek a megismerését gátolták a híveik számára...


Istenkeresők Globális Egyháza (I. G. E.)

Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum

SenKyse
  Válasz | 2009. május 04. 21:22 | Sorszám: 854
Simone Weil- nek megjelent Jézus.

Attól kezdve nem volt kétsége, kinek a tanítását fogadja el, nem kellett elhinni, tudta, élte érezte Jézus tanítását.
Nem volt kétsége, hogy Moschen ben Maimon, vagy a többi rabbi, miért mondja, amit mond.
Mert a kőszívet hússzívre kellene cserélni, hogy megértse az Újszövetséget, és ez nem történt meg nála.
Ez még sok mással is megtörtént, de Simone Weil azért jó, mert nála biztos, hogy nem ”beszélte bele” senki, hogy elhiggye, semmilyen érdeke sem volt, hogy erről beszéljen.
És elmélyült írásai megvédik az aljas, tudat- és lélekromboló „látsz valamit? hallasz valamit?” jellegű támadásoktól.(ez épp nem jellemző Klausra, de van ilyen is)

Egyszerűen megjelent JÉZUS KRISZTUS- attól kezdve nem tudott másként tanítani, írni, élni, halni.
Sok elmélyült filozófiai írása tanúsítja igazát.
Utána már nem tud „jó lóra tenni” az ember, mégis így jó.

Ez11.19.-21
Akkor egyetlen szívet adok nekik és új lelket: kitépem testükből a kőszívet, és hússzívet adok nekik, hogy törvényeim szerint éljenek, tartsák szem előtt parancsaimat, és teljesítsék őket. Akkor a népem lesznek, én meg az Istenük leszek. De akiknek a szívük bálványaikhoz és szégyenletes tetteikhez tapad, azoktól számon kérem útjaikat - mondja az Úr, az Isten."

nem a rideg kőbevésett törvények,
hanem az élő, szeretettől indíttatott szív lesz ,

-új szívvel megértik az Újszövetséget, és ez jó.

Kívánom, ezt a „szívműtétet” annak, akit érdekei a keresztények gyűlöletére indítanak,
és a kegyelemtől és az igazságtól egyre messzebb kerül emiatt
.

Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem és az igazság Jézus Krisztus által jelent meg
Jn 1.17

*

SenKyse
  Válasz | 2009. május 04. 21:15 | Sorszám: 853
milyen jó lenne, Klaus, ha a találmányodat (F.VSz.V)
nem neveznéd istennek, mennyivel kevésbé lenne ördögi
(ábrándozás)
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 04. 19:39 | Sorszám: 852
http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=292
2016 évvel ezelőtt -7.02.10.-én született Jézus

218. Istenkereső - (Klaus Matefi) - 2009-05-03 16:40:29 - Válasz: 217. (jenocsaba)
Az eredeti problémafelvetés ez volt:

Idézet:
Mózes II.
20,13 Ne ölj!

Mózes III.
24,17 Ha valaki agyon üt valamely embert, halállal lakoljon.
24,21 A ki barmot üt agyon, fizesse meg azt, de a ki embert üt agyon, halállal lakoljon.
http://www.zsido.hu/vallas/tizpar.htm
A Tízparancsolat
"Ne ölj!" - A kategorikus isteni parancs nem részletez semmit, hiszen örökérvényû törvény. Mózes azonban késõbb részletesen kifejti, mi számít gyilkosságnak, mi legyen a vétlen gyilkos jogi helyzete, s hogy ne érvényesüljön a vérbosszú gyakorlata (ezért hozza létre a menedékvárosokat). A "köteles (önvédelmi) háború" során elkövetett öldöklés sem számított gyilkosságnak.


Szerintem a következő idézetben szó sincsen "köteles (önvédelmi) háborúról", hanem kifejezetten hódító háborúkról, melyek mások szolgasorba való juttatását és vagyonuk eltulajdonítását szolgálják, ami bizony egyáltalán nem nevezhető önvédelemnek...:

Idézet:
Mózes V.
20,10 Ha egy város ostromára készülsz, szólítsd fel azt békés megadásra.
20,11 Ha békés megadással válaszol, és megnyitja előtted kapuit, akkor legyen az egész benne lakó nép adófizető szolgáddá.
20,12 De ha nem fogadja el a békét, hanem harcra kel veled, akkor zárd körül!
20,13 És ha kezedbe adja Istened, az Úr, akkor hányd kardélre a benne levő férfiakat mind.
20,14 De a nőket, a gyermekeket, az állatokat és mindazt a zsákmányt, ami a városban van, vedd birtokodba, és élvezd az ellenségtől elvett zsákmányt, amit neked adott Istened, az Úr.
20,15 Így bánj mindazokkal a városokkal, amelyek igen messze esnek tőled, és nem az itt levő népek városai közül valók.

Azért mert egy távoli nép városában képesek önvédelemből ellenállni a lakók a hódítóknak, azért úgymond a férfiakat ki kell írtani mind, ha sikerül legyőzni őket?
Az ószövetségi legendák írói megfeledkeztek a Mózes II. 20,13; Mózes III. 24,17; 24,21-ben írottakról?

Mi köze ehhez az eddigi válaszaidnak?


219. jenocsaba - 2009-05-03 17:57:31 - Válasz: 218. (Istenkereső)
"nem nevezhető önvédelemnek...:"

a felhozott pld. tiszta szent evangélium.
Csak ósz. képletben.
Hadjáratot kell folytatni a bűn ellen. Minden nép ismert egy Isten képet. A magának megfelelőt. Kétlem, hogy a bűn hangsúlyosságára épűlt volna. Ami azzá tette - a fvszv. Mögöttes szervezkedése, igát- szokásokat, tradíciókat, kötelékeket vetett ki reájuk.
A két élű kard, sebet ejthet egy megbotló emberen - csoporton-népen.
Gyalázat volna -az Isteni akarat, a törvényeit megtartó emberek védelmezése?
Miről beszélünk?


220. Istenkereső - 2009-05-04 09:22:25 - Válasz: 219. (jenocsaba)
Szóval szerinted a Folyamatosan Változó Szellemi Valónak az az akarata, hogy minden nép igyekezzen a másikat legyőzni, szolgasorba hajtani, eladósítani, stb.?

Már csak az lenne a kérdésem, hogy milyen alapon szoktál Jézus (feltételezett) tanításaira hivatkozni akkor?...

"Két urat" nem illik egyszerre szolgálni ugyanúgy, mint egy fenékkel két lovat megülni...


221. jenocsaba - 2009-05-04 11:40:29 - Válasz: 220. (Istenkereső)
"Szóval szerinted a Folyamatosan Változó Szellemi Valónak az az akarata, hogy minden nép igyekezzen a másikat legyőzni, szolgasorba hajtani, eladósítani, stb.?"

Stabilan állítod a magadét.
Tedd!
Vitázz Istennel. Ő a teremtő. A Zsoltáros tengernyi helyen mutat rá. Milyen a Fenséges.

""Két urat" nem illik egyszerre szolgálni ugyanúgy, mint egy fenékkel két lovat megülni"

Igen. Osztom nézetedet. Viszont kíváncsisággal tekintenék lelked mélységeibe.
Ott, mi lehet?
Az ébredés nagy hulláma az 1926. években elérte hazánkat.
S ez a kardinális kérdés volt a "kimozdítója" egyben!
Az akkori vezetők - nézz utánna- mit tettek. Nem eléggé érintette meg a SztSz. Őket? Segédmunkássá avanzsált volna?
A Vezető, a Segítő, a Tanító.
Simán megkerülték a kegyelem Szent Újító hullámát.
A roskatag keresztényi életet, ajkaddal kiforgathatod - hasonlatosan- az akkoriakhoz?
Tedd!
És teszed!
Szabad!


222. Istenkereső - 2009-05-04 19:16:41 - Válasz: 221. (jenocsaba)
Írod:
"Stabilan állítod a magadét.
Tedd!
Vitázz Istennel. Ő a teremtő. A Zsoltáros tengernyi helyen mutat rá. Milyen a Fenséges."

Az ószövetségi legendák Istenét Ezsdrásék véreskezű, kegyetlen és bosszúálló Istennek festették le:

Idézet:
Mózes II.
12,12 Mert átvonulok ezen az éjszakán Egyiptom földjén, és megölök minden elsőszülöttet Egyiptom földjén, akár ember, akár állat az. Ítéletet tartok Egyiptom minden istene fölött - én, az Úr.

Mózes V.
13,16 irgalom nélkül hányd kardélre annak a városnak a lakóit, és irtsd ki minden benne levővel együtt, még az állatokat is hányd kardélre!

20,13 És ha kezedbe adja Istened, az Úr, akkor hányd kardélre a benne levő férfiakat mind.
20,14 De a nőket, a gyermekeket, az állatokat és mindazt a zsákmányt, ami a városban van, vedd birtokodba, és élvezd az ellenségtől elvett zsákmányt, amit neked adott Istened, az Úr.

Náhum könyve
1,2 Indulatos és bosszúálló Isten az Úr, bosszúálló az Úr és haragvó. Bosszút áll ellenfelein az Úr, és haragtartó ellenségeivel szemben


Ezzel összhangban van Jézus véleménye is JHVH-ról, akit az ördögnek tartott...:

Idézet:
János evangéliuma
8,42 Jézus így szólt hozzájuk (a zsidókhoz): "Ha az Isten volna a ti Atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentől indultam el, és tőle jövök; nem magamtól jöttem, hanem ő küldött el engem.
8,43 Miért nem értitek az én beszédemet? Mert hallani sem bírtátok az én igémet.
8,44 Ti atyátoktól, az ördögtől származtok, és atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Embergyilkos volt kezdettől fogva, és nem állt meg az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor a hazugságot szólja, a magáéból szól, mert hazug, és a hazugság atyja.

Nem véletlenül közölte azt, hogy:

Idézet:
János evangéliuma
10,7 Jézus tehát így szólt hozzájuk: "Bizony, bizony, mondom néktek: én vagyok a juhok ajtaja.
10,8 Aki énelőttem jött, mind tolvaj és rabló, de a juhok nem is hallgattak rájuk.
10,9 Én vagyok az ajtó: ha valaki rajtam át megy be, megtartatik, az bejár és kijár, és legelőre talál.
10,10 A tolvaj csak azért jön, hogy lopjon, öljön és pusztítson: én azért jöttem, hogy életük legyen, sőt bőségben éljenek."
10,11 "Én vagyok a jó pásztor. A jó pásztor életét adja a juhokért.

János I.
3,8 Aki a bűnt cselekszi, az az ördögtől van, mert az ördög cselekszi a bűnt kezdettől fogva. Azért jelent meg az Isten Fia, hogy az ördög munkáit lerontsa.
3,9 Aki az Istentől született, az nem cselekszik bűnt, mert az ő magja van benne, és nem vétkezhet, mert az Istentől született.
3,10 Erről ismerhetők meg az Isten gyermekei és az ördög gyermekei: aki nem cselekszi az igazságot, nem az Istentől van, és az sem, aki nem szereti a testvérét.


Tehát Jézus szerint a te "Fenségesed" maga az ördög...

Aki viszont a valódi és egyetlen Istent, azaz a Folyamatosan Változó Szellemi Valót ismeri, az jól tudja, hogy ez nemcsak a jónak, de a rossznak is a szellemi forrása egyaránt. Ezért se nevezhetnénk ezt az Istent szentnek, mivel az emelkedett emberi elme a gonosz forrását nem imádhatja és tisztelheti annak ellenére, hogy a jónak a forrása is egyben...
Aki tehát a negatív sugallatok végrehajtója és mások hátrányára, kárára cselekszik, az egyáltalán nem teszi azt helyesen... Ugye mindenkinek megadatott a szabad akarata... Ne igyekezzünk egy kitalált Istennel takarózni... Az emberi társadalmakat nem irányíthatják a vadon törvényei, amik valóban a Folyamatosan Változó Szellemi Való törvényei... Remélem, hogy elég világosan fejeztem ki magamat?
Ilyen egyszerű az egész kedves jenocsaba...


Istenkeresők Globális Egyháza (I. G. E.)

Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum

john batky
  Válasz | 2009. május 03. 13:18 | Sorszám: 851
Nem úgy van az. Én el szoktam különíteni a tanításokat az azokat magyarázó történelmi vagy egyéb egyházaktól és kizárólag a tanításokkal foglalkozom.

Ami ezekre épül, az már a társadalomba ágyazódott szociológiai képződmény, sok esetben tele olyan szertartásokkal, amikről gondolom, az alapítónak is meg lenne a saját véleménye.

Tehát a forrással kell foglalkozni, ez az én nézetem (mert lenne, lehetne, aki az egyház kritizálását legalább olyan súlyos tettnek érezné, mint magának az alapítónak és tanainak kritikáját...)

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 03. 12:57 | Sorszám: 850
Mivel ez egy vallásfórum, így nyugodtan fejtsed ki a véleményedet...
john batky
  Válasz | 2009. május 03. 12:29 | Sorszám: 849
Általában az egyházaknak milyen konkrét közük van Istenhez... én sejtem, de nem akarok senkit sem megsérteni...
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 03. 12:17 | Sorszám: 848
Az biztos, hogy Istennek (Folyamatosan Változó Szellemi Való) ehhez semmi köze...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola