Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Az Istenkeresők Globális Egyháza (34. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az Istenkeresők Globális Egyháza
Ishmael
  Válasz | 2009. május 15. 23:33 | Sorszám: 1047
""Tesla nem energiatermelő macsinát talált fel... hanem energia nélkül működőt !""


Oszt ugyan mi a különbség?

Békáscity
  Válasz | 2009. május 15. 23:03 | Sorszám: 1046
Tesla nem energiatermelő macsinát talált fel... hanem energia nélkül működőt ! Szóval ami magának csinál energiát mint a csészealjak. Valami mágneses kölcsönhatás vagy mi - nem értek hozzá. Kérdezd meg Egelyt.
mpd
  Válasz | 2009. május 15. 22:50 | Sorszám: 1045
Vagy lehet, titkosírással írta.
mpd
  Válasz | 2009. május 15. 22:50 | Sorszám: 1044
Ne izéjj mán. Nekik aztán tökmindegy, miből csinálnak pénzt. Egy energiatermelő berendezéssel a világ urai lehetnének.
mpd
  Válasz | 2009. május 15. 22:49 | Sorszám: 1043
Vagy lehet, titkosírással írta.
john batky
  Válasz | 2009. május 15. 22:44 | Sorszám: 1042
De Tesla elektromos arc volt. Tudod, aki Tromos, az mindig Elek.
Békáscity
  Válasz | 2009. május 15. 22:43 | Sorszám: 1041
Azok tüntették el, akiknek még ma sem érdeke pl. a nem benzin-meghajtású autók használata...
john batky
  Válasz | 2009. május 15. 22:43 | Sorszám: 1040
Késleltetés. Retardációs technika. Ellopták, de nem értik. Pöcsösök. Pedig állítólag az FB-I-ben vannak.
mpd
  Válasz | 2009. május 15. 22:41 | Sorszám: 1039
Affrancba! És miért tüntették el? Én inkább lenyúltam volna az eredményeit.
john batky
  Válasz | 2009. május 15. 22:33 | Sorszám: 1038
Tesla iratait az Egyház ellenségei tüntették el! Erre oda se figyelsz??
mpd
  Válasz | 2009. május 15. 22:28 | Sorszám: 1037
""Az egyház tényként fogadja el Istennek, azaz a Folyamatosan Változó Szellemi Valónak a létét,""

Hinnye. Ez mán komoly!

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 15. 22:26 | Sorszám: 1036
Az Istenkeresők Globális Egyházának az elképzelése a jelen korunk problémáinak a megoldási szükségességeként született meg. Az egyház tényként fogadja el Istennek, azaz a Folyamatosan Változó Szellemi Valónak a létét, ami nem egy természetfölötti valami, mint ahogyan azt előszeretettel az eddigi egyes vallások állították, hanem az anyagi mozgásokból adódó hatások összessége a véleményem szerint. Ezek közül a hatások közül az átlagember számára a legszemléletesebb pl. a Nap sugárzásának a szerepe a bolygónk élővilágában. A Hold szintén nagyon lényeges a természet alakításában, feltehetően e nélkül élet se alakulhatott volna ki a Földünkön.

Nagy valószínűséggel a Földünkkel kapcsolatos kozmikus eredetű zavarokat leginkább az égitestek mágneses teréből adódó és ezeknek a Földünkre ható zavarásában érdemes keresni. A Földünk egy dinamóként termeli ki maga körül a saját mágneses terét (geomágneses tér). A külső ráhatások minden esetben vissza kell hassanak magára a "dinamóra". Egy ideig foglalkoztam földrengések, vulkánkitörések, komolyabb viharok vizsgálatával bizonyos égitestkonstellációk tükrében, és több esetben kimutatható volt az összefüggés. Ugyanezzel kapcsolatosan végzett kutatásokat tudtommal Nikola Tesla is, akinek a halálakor az összes kutatási eredményei eltűntek a lakásából...

A folyamatosan Változó Szellemi Valót nem lehet fizikai képletekkel definiálni, mivel egy állandóan változásban lévő rendkívül komlex hatásról van szó, ami a földi életet megteremtette, fenntartja és egyben pusztítja is... Az emberi élet is ennek jegyében zajlik: születés, létezés, halál (elmúlás). Ez minden élőlényre érvényes, azaz a természet törvénye, ami Isten törvénye. A lélek se kivétel ez alól

Az ember már ősidők óta nem akart ebbe a ténybe belenyugodni, ezért ezt leleményes vallásalapítók ügyesen meg is tudták lovagolni... Kiderítették, hogy az emberi életnek se vége, se hossza, a lélek az halhatatlan. Már csak az a kérdés, hogy mi értelme lenne a lélek halhatatlanságának a test nélkül?
A valóság sajnos máshogy fest: az emberi élet egyszeri és megismételhetetlen. A születésünkkor leképeződött lelkünk, ami az Folyamatosan Változó Szellemi Való akkori pillantnyi "képére" formálódik, testhez kötött, születés nélkül lélek se keletkezik. Az emberi lélek nem azonos a Folyamatosan Változó Szellemi Valóval, hanem annak csak az akkori "tükörképe". Egy magnetofonszallagra felvett zeneanyag és az eredeti élő zene közé se lehet egyenlőségjelet tenni... Ha ez a szallag megsemmisül, úgy a tárolt információknak is végük, azaz nem fog vissza tudni alakulni az élő zenévé... Ugyanez a helyzet az emberi lélekkel is a halál után, tehát nem képes értelemszerűen isteni szellemi hatássá visszaváltozni.

Az elmondottakból adódóan se a lélek halhatatlanságának, se pedig a reinkarnációnak sincsen szerintem semmi alapja...

Ezeket miért fontos tudni? Az eddigi vallások ezekre a soha be nem tartható túlvilági ígéretekre alapozták meg a hívő tömegeik hitét, ami bizony sántít a meglátásom szerint...

Nem állítható az, hogy a szerepük a történelemben kifejezetten káros lett volna, de számtalan háborúnak, szenvedésnek, üldöztetésnek és kizsákmányolásnak voltak az okozói. Elég ha csak arra gondolunk, hogy mi folyik a közel-keleten. Egy szép antik városért, Jeruzsálem birtoklásáért képesek az érintett vallások akár embermilliárdok életét is veszélybe sodorni, pedig ez a város bizonyítottan csak Jézus keresztre feszítésével hozható kapcsolatba...

Közel 10 évvel a "holtak feltámadása" és "Jézus második eljövetele" után nem illene végre ébredeznie az emberiségnek?

És egyesek nagy hévvel az Istenkeresők Globális Egyházát igyekszenek "álegyháznak" beállítani, ami kizárólagosan a KÖZJÓ-ért szeretne tevékenykedni a szebb, boldogabb, békésebb és igazságos közös jövő reményében.


Istenkeresők Globális Egyháza (I. G. E.)

Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 15. 12:51 | Sorszám: 1035
http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=300
Feltámadhatott-e Jézus?

261. Istenkereső - Klaus Matefi - 2009-05-15 07:13:57 - Válasz: 260. (samuel123)

Idézet:
samuel123 írta:
pedig ezt véltem kicsengeni.

Nem volt rá semmi okod...

Idézet:
samuel123 írta:
magam is kételkedek a lepel jelentőségében. egy bálványozható kegytárgy emelkedéséhez aszisztáljunk?

A megnyilvánulásod alapján az ószövetségi legendákban hihetsz, de legfeljebb a Jehova Tanúi szektának lehetsz az oszlopos tagja...
A Folyamatosan Változó Szellemi Valónak, ami az anyagi mozgásokból adódó hatások összessége, teljesen mindegy, hogy imádják-e, vagy sem, vagy hogy milyen módon... Aki ezt imádja, arra eleve ráfogható, hogy "bálványimádó"...
Az Ezsdráséktól származó "bálványtalanítási" ötlet egy jó motiváció volt bizonyos célok elérésében, semmi több, amit a Katolikus Egyház hajtott végre a "szeretet Istenének" az ürügyén...

Idézet:
samuel123 írta:
miért várna el Isten kiegészítést, toldást-foltozást

Isten a többi elképzelést se várja el, amit neki tulajdonítottak a bibliai legendák...

Idézet:
samuel123 írta:
jól mondom-kedves klaus?

Majdnem...


Jézus feltámadása, Pál találmánya...

Jézus feltámadása, Pál találmánya...II.

john batky
  Válasz | 2009. május 15. 11:14 | Sorszám: 1034
Sehonnan a tanulmányaimból. A Klaus-szan által közölteket próbálom csak értelmezni és abból következtetni a továbbiakra. Túl sokat benyeltem innen-onnan ahhoz, hogy ezt elhiggyem

Ismered? http://universe-review.ca/

Matek: http://www.wolfram.com/ http://eqworld.ipmnet.ru/index.htm
Majdnem matek...: http://www.martindalecenter.com/Calculators4_9_FluD.html

honfi
  Válasz | 2009. május 14. 22:34 | Sorszám: 1033
Könyvem nincs, de ha jártál már a müncheni technikai múzeumban ( zseniális hely ), ott talász egy 3D ábrázolását sok csillagképnek. ( Nem bolygóknak, de mindegy. ) Érdekes megnézni öket OLDALRÓL.
Honnan veszed, hogy a bolygók "fénye" lenne a hatásközvetítö?
Bár, a Hold balatoni ezüsthídja volt már rám is komoly hatással.
SenKyse
  Válasz | 2009. május 14. 22:18 | Sorszám: 1032
Eredetileg én soha nem akartam más fórumokra
hat folgendes geschriebenezni,
de ez a rózsaszín szalagos, illatos levél most csak úgy, lett.

„Ha nemeslelkű haragosod ki akarod engesztelni, kérj tőle szívességet”
- tartja a mondás.

Kérlek, Klaus, továbbítsd, köszönöm.

*

SenKyse
  Válasz | 2009. május 14. 22:13 | Sorszám: 1031
Kedves samuel123!

Csak a Klaus Matefi fedőnevű interminábilis interglobálfórumozó –
fórumglobálozó jóvoltából ismerlek, pár sorodon keresztül.
De légy üdvöz!
Az már e rövid ismeretségből is kitűnik- Te, kedves samuel 123 –
(ugyan) olyan síkhülye vagy, mint senkyse (más)
Szinte megdöbbentő a hasonlóság! Nem vagy Te én?
Ha én nem vagyok Te, akkor Te még lehetsz én?
Na mindegy. Elkapartál Te is a Klaus fedőnevű isten előtt.
Nem tudtál jó lóra tenni. G20 – ra, meg ilyesmikre, jól felfogott érdekedből.
Nem voltál képes a világ összes eddig élt összes bölcsét lecserélni
egypár praktikus rabbira és Ezsdrásékra, hogy a kedvetlen Klausról már ne is beszéljünk.

Evilágban végünk van.
Várlak az alfaLyra-n, észak felé, 26 fényévnyire, a számítógépedtől.
Ott borocska mellett, majd nézzük, mit is tesznek a Föld nevű bolygón,
ahonnan száműzték a Teremtő Úristent, a Legfőbb jót, ami elgondolható,
ahol elmaterializálódott, ellelketlenedett pénzuralom lett,
ahol nincs már hit, csak „jól felfogott érdekből - jó lóra tevés”,
nincs művészet, költészet, szépség, dal, csak praktikus ügyvezetés,
már csak a géhuszak, a bankárok és rokonaik, üzletfeleik, ügynökeik,
pribékjeik és talpnyalóik vegetálnak. És démonikus-(Lilith tipusú) nőstényeik.
Ugye, kedves samuel 123, itt már nem akarsz Te sem lenni.
Eredetileg Klaust hívtam, de ő nem akart megérteni. De hát ezeket nem is lehet,
bal agyféltekervénnyel való váladékozással, akarom mondani, józanésszel,
vagy hogy is hívják (nekem ilyen nincs egy szál se, nem tudom).
És megcsalt mindenféle Ilonákokkal.
És gúzsba van kötve, nagyon- nagyon nem szabad a szellemisége.
Szívfájdalom tapasztalni a szenvedését.

Majd Vergilius-t olvasunk- anyanyelvünkön, hála az ihletett, művészi erejű költő-fordítóknak, ízlelgetjük a szavakat, kifejezéseket, a zenélő sorokat- mert „nem csak kenyérrel él az ember”-
és halálosan szomorúan gondolunk azokra,
akik megtagadták anyanyelvüket.

Üdvözlettel: Eurydiké (avagy Senkyse)


Még csak ez este maradj velem, itt nálam lepihenhetsz,
Zöld levelekből ím itt van az ágy, nézd, itt van az alma,
Van puha gesztenye itt, van sajtom is épp elegendő.
Nézd, a közelben hogy gomolyog föl a füst a tanyákról
És a tanyákra a hegyről szállnak alá nagyobb árnyak.


(Vergilius / Első ekloga/ részlet /Vas István fordítása. )

~ ~ ~

john batky
  Válasz | 2009. május 14. 21:49 | Sorszám: 1030
(Ez az egész ügy geocentrikus, ezért lokális.)
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 14. 21:25 | Sorszám: 1029
Idézet:
Ha neked az igazság attól igazság, hogy a főrabbik is hirdetik - akkor hajlandó vagyok az ellened felhozott vádaskodásoknak hitelt adni, miszerint nem az a célod, mint amit deklarálsz.

Én ha neked válaszolok, akkor nem vagyok arra figyelemmel, hogy te ateista vagy-e, vagy bármi... Az legyen a te "problémád"... Az emberi lélek a születésünk pillanatában képeződik le a Folyamatosan Változó Szellemi Való által, amit az ősi asztrológiai is alátámaszt empirikus úton. A vallások is temészetesen innen merítik az ilyen irányú információikat. A két főrabbit példának hoztam fel, mert egyes olvasó számára lehet, hogy ez jelent valamit...

Idézet:
A kozmoszt magát próbálod istenként eladni, mindenféle misztérium nélkül. ( Ez a lélekkufárság max. ismeretlen, de te se állítod, hogy természetfölötti. )

Mivel a Folyamatosan Változó Szellemi Való nem egy öreg szakálas bácsika, se nem háromság, hanem az anyagi mozgásokból adódó hatások összessége és az "égi mechanika" függvénye, így irreleváns a véleményed ezzel kapcsolatosan. Isten egyértelműen nem természetfölötti...

Idézet:
Kinek jó ez? Mint már mondtam, a köznek nem lesz jó.

Szerintem kedves honfi ne keverjed össze a szezont a fazonnal...

john batky
  Válasz | 2009. május 14. 17:58 | Sorszám: 1028
(Van valami megbízható könyved arról, hogy a Barnard-csillag bolygóin milyen asztrológiát érdemes használni? Vagy kérdezzem a NASA-t? Szerinted ha más csillaghoz más asztrológia tartozik, elvileg másfajta állandóan változó szellemi istennek is kellene hozzá tartoznia vagy a fényforrás ugyanaz, csak a bolygók más sugarakat takarnak ki?)
honfi
  Válasz | 2009. május 14. 17:12 | Sorszám: 1027
Ha neked az igazság attól igazság, hogy a főrabbik is hirdetik - akkor hajlandó vagyok az ellened felhozott vádaskodásoknak hitelt adni, miszerint nem az a célod, mint amit deklarálsz.
Nekem - egy materialistának - akarod a főrabbikat tanúságként megidézni?
Két szék között ülsz a földre. A kozmoszt magát próbálod istenként eladni, mindenféle misztérium nélkül. ( Ez a lélekkufárság max. ismeretlen, de te se állítod, hogy természetfölötti. )
Kinek jó ez? Mint már mondtam, a köznek nem lesz jó.
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 14. 14:01 | Sorszám: 1026
http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=291
Istenkeresők Globális Egyháza

1243. samuel123 - 2009-05-14 12:54:50 - Válasz: 1242. (Istenkeres)

Idézet:
Klaus Matefi írta:
Az emberi lelket valóban a Folyamatosan Változó Szellemi Való képezi le a gyermek születésekor a saját pillanatnyi "szellemi állapotának" megfelelően... Ez kapcsolatba hozható az ősi asztrológiának a felfogásával, mely empirikus úton keletkezett.

blablabla....nincs pillanatnyi meg egy kis empírika-só-bors-fűszer! stb.
isten nem változik sem pillanatnyi lelkületben. sem egy óráig tartóban. sem kéthetesben.
hova futkosol a szavak mögé klaus? "A" lélek ott van a genézisben". szükséges bablevest kevergetni?
ez "A" "MŰ"!
mint elmondotta- a maga megtapasztalásából- az egyik kedves fórumozó társ.
igen meglepett dentitás tudata-hite.
szép. olllyan erővel bírt. hiszen, itt "ég" bennem. erre nem kell pld-gatni. bizonygatni. sütögetni a serbliben. nem szagos. nem áraszt rothadást.
illata van.
(((elmész egy kis orrspréért))-((tisztogatás végett))


1245. Istenkereső - Klaus Matefi - 2009-05-14 13:42:48 - Válasz: 1243. (samuel123)

Idézet:
samuel123 írta:
isten nem változik sem pillanatnyi lelkületben. sem egy óráig tartóban.

Így nyilatkozik egy laikus ember, de most félre a tréfával és a komolytalankodással...
Minden mozgásban van a Folyamatosan Változó Szellemi Való hatására. Ha nem így lenne, akkor beszélhetnén egy "állandó, azaz változatlan Istenről", ami a véget jelentené, a leállást...

Sajnos a tévtanok szószólói hajlamosak néha még a feketét is fehérnek titulálni, de lehetséges, hogy erről fogalmuk sincsen... Ez onnan eredhet, hogy soha nem volt érdeküknek a vallásoknak a beavatatlan hívő tömegeiket a valóságról kellőképpen tájékoztatni... Azt hiszem, hogy ez nem újdonság senki számára... Ezeken a nyilvános fórumokon tapasztalható elkeseredett ellenállás a valóság megismertetésével szemben pedig egy várható és érthető reakció az érintettek részéről közel 10 évvel a "holtak feltámadása" és Jézus második eljövetele" után...


1246. Istenkereső - Klaus Matefi - 2009-05-14 13:48:45 - Válasz: 1245. (Istenkeres)
A humoros és érthetetlen esetleg csak az néha, ha olyanok igyekeznek téves vallási tanításokat védelmükbe venni, akik nincsennek erre kellőképpen felkészülve...

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 14. 10:10 | Sorszám: 1025
Ezt az igazságot kedves honfi nemcsak az ószövetségi legendák, de maguk a főrabbik is hirdetik, csak nem nevezik nevén a "gyermeket":

Idézet:
Mózes I.
1,27 Megteremtette Isten az embert a maga képmására, Isten képmására teremtette, férfivá és nővé teremtette őket.

9,6 Aki ember vérét ontja, annak vérét ember ontja. Mert Isten a maga képmására alkotta az embert.

http://regi.zsido.com/rebbe/02szuletes.htm http://zsido.com/konyvek/egyseg_29____1997__junius/140/1931
A születés: a küldetés kezdete
Mikor keletkezik a lélek?
A lélek születéskor hatol a testbe s teremt ezáltal életet, önálló embert.
A magzat természetesen működő aggyal, szívvel és tagokkal rendelkező, eleven szervezet. Mindazonáltal bár eleven, csupán az anyaság része. Tartalmaz ugyan életet, de nem önálló, nem önmaga erejéből fenntartott életet.

Születésünk pillanata földi küldetésünk kezdete, amelynek lényege, hogy anyagi világunkat a lélek kifejeződési formájává az Örökkévalótól eredő szellemiség hordozójává formáljuk. Az élet folyamata sokkal több, mint egyszerű biológia jelenség: növekedés, fejlődés és a bennünk rejlő képességek kibontakoztatása is egyben. Teljes életet csak az él, aki ráhangolódik lelke magasztosabb céljaira, aki megérti küldetését.

Miért olyan különleges esemény a születés?
A születés azonban nem pusztán az anyag egyik formájának másikká történő alakítása, hanem egy végtelenül titokzatos esemény, olyan folyamat, amelyben semmiből teremtünk valami kézzelfoghatót. A technikai fejlettség bármilyen magas fokára jutottunk is, sem a legokosabb férfi, sem a legokosabb nő nem tudja megmagyarázni a születés misztériumát.

A születés az Örökkévaló adománya.

http://www.nai-israel.com/aktuelles.asp (sajnos már nem elérhető!)
16.März.2001 (Fr.) - 21.Adar.5761
Geburt nicht vorlegen
Der sefardische Oberrabbiner Elijahu Bakschi-Doron bestimmte, daß es verboten ist die Geburt eines Kindes auf einen früheren Zeitpunkt zu verlegen, wenn nicht ärztliche Beweggründe es erfordern. Bei der Geburt, so der Rabbiner, würden das Schicksal und die Persönlichkeit des Menschen geformt und daher dürfe man nicht in den Naturprozeß eingreifen. Diese Gezetz befindet sich in einer neuen Gesetzessammlung, die diese Woche herauskam.
--A szülést nem előrehozni
Elijahu Bakschi-Doron szefárd főrabbi úgy határozott, hogy tilos egy gyermek szülését egy korábbi időpontra helyezni, ha nem orvosi indíték követeli meg. A szülésnél, így a rabbi, lesz az ember sorsa és személyisége kialakítva és ezért nem szabad az embernek a természeti folyamatba beleavatkoznia.

Ez a törvény egy új törvénygyüjteményben található, ami ezen a héten jött ki.--


honfi
  Válasz | 2009. május 14. 09:56 | Sorszám: 1024
Klaus, ne butítsd a népet.
"a Folyamatosan Változó Szellemi Való képezi le a pillanatnyi "képére" a lelkünket"
Meghatározatlan fogalmak közötti leképezésekröl magyarázol.
Ez nem a KÖZJÓ, Klaus.
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. május 14. 08:02 | Sorszám: 1023
QUOTE] http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=291
Istenkeresők Globális Egyháza

1234. charon - 2009-05-13 20:28:42
Klausz ! Te olyan vagy mint a többi ember ))) először van véleményed,hiszel valamit vagy kételkedsz benne és EZUTÁN csoportositod,szüröd meg a valóságot hogy lehetőleg a korábbi SZENT véleményed ne sérüljön.Igy öregkorodra akkora önbizalmad lesz mint egy ház ! )))
Jézus mondta : NE SZÓLITTASSÁTOK MAGATOKAT ATYÁNAK ! Hogy szólittatják magukat a papok ? ATYÁNAK ! Most hogy jóizüen kacarásztunk egyet...kérdezek valamit :
Mit mondott Jézus az Keresztelő Jánosról ? Hát azt hogy Ő ILLÉS ,a próféta ujből eljött ! Hogy értelmezed ezt ? Ez nem az ismételt testetöltél utalása ? Hanem micsoda ?!


1235. Istenkereső - Klaus Matefi - 2009-05-13 21:50:08 - Válasz: 1234. (charon)
Már néhányszor írtam ezen a fórumon arról, hogy én is hívő katolikus voltam közel 40 éves koromig. Ezt megelőzően elkezdtem a kutatásaimat és mivel az embernek a megismerésen keresztül változhat a véleménye, így az enyém is változott. Korábban nem méricskéltem a bibliai legendák valóságtartalmát. Ha viszont az ember rájön dolgokra, ami a számára összeegyeztethetetlen az addigi hitével, hát bizony akkor normális esetben megkezdődik a kételkedés és következik a megméretés. Természetesen én is ugyanolyan ember vagyok mint bárki más, csak az ábra szerint egy speciális területre koncentráltam, amire ilyen jelleggel kevesen teszik.

Hogy mit mondott valójában Jézus, arról fogalmunk se lehet biztosan, mivel a kereszthalála után évtizedekkel lettek az újszövetségi legendák könyvei megírva és a későbbiekben is változtatásokon mentek keresztül... Annyi biztos, hogy Pál (Saul rabbi) kezdeményezésére az Ezsdrásék által készített ószövetségi legendákat is figyelembe vették a megíróik, hisz zsidó vallásúak voltak, tehát ez érthető és logikus.
A probléma abból adódik szerintem, hogy se Ábrahám, se Mózes, se pedig Éliás nem létezett, csak az Ezsdrás és beavatott társai által készített vallásos legendákban. Ha Jézus tehát ezekre hivatkozott volna, ami nyugodtan megkérdőjelezhető, akkor feltehetően az ószövetségi legendákra támaszkodva tévedett egy nagyot...

Az emberi élet szerintem egyszeri és megismételhetetlen. A testetöltés a születés, amikor a Folyamatosan Változó Szellemi Való képezi le a pillanatnyi "képére" a lelkünket. Mondhatjuk úgyis, hogy inkarnálódik. De ehhez semmi köze nincsen egy esetlegesen korábban élt és értelemszerűen meghalt egyénnek.
Minden anya szülte ember a Folyamatosan Változó Szellemi Valónak a "megtestesülése", inkarnációja... Ez alól nincsen kivétel. Aki mást propagál, az szerintem tévtanokat hirdet.

Arról se szabad megfeledkezni, hogy az újszövetségi legendák a világ népei számára készültek a véleményem szerint...


Istenkeresők Globális Egyháza (I. G. E.)

Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum[/QUOTE]

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola