Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Az Istenkeresők Globális Egyháza (53. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az Istenkeresők Globális Egyháza
zahumi.kék
  Válasz | 2009. április 06. 21:23 | Sorszám: 572
Hacsak egy ötletet is mondasz, hogyan juthatnának a hajléktalanok itt Vérmezei aluljáróból egyszerű lakáshoz, munkához, pénzhez, és főleg hogyan szabadulnának meg depressziójuktól, alkoholizmustuktól, most ebben a szent minutumban leemelem kalapom előtted, és hű katonája leszek eme világmegmető egyháznak.
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. április 06. 21:23 | Sorszám: 571
Az I. G. E. nem csinálna velük semmit, hisz az egy egyház. A történelem folyamán már többször megéltünk államosításokat, egy világállamosítás, ami csak keveseket érintene, szerintem fájdalommentesen végrehajtható lenne, hisz a túlnyomó többséget nem érintené, viszont a túlnyomó többség érdeke a döntő és nem néhány tucat dúsgazdag emberéé...

Idézet:
Hogyan fogja jobb belátásra bírni pl a jelenlegi ENSZ tagjait, a jelenlegi múltimilliárdosokat, aki nem szeretnének osztozni a nyomorgókkal?

Mivel úgymond a demokráciában a többség érdeke érvényesül, így ez nem lehetne akadály... Csak ugye egy többség kell hozzá!

zahumi.kék
  Válasz | 2009. április 06. 21:17 | Sorszám: 570
"azokból a gazdaságukat felfejleszteni és elég munkahelyet biztosítani a számukra, hogy minden mnkaképes embernek lehetősége legyen a realis álmainak a valóraváltására."

Jó ötlet, kezdjük rögtön itthon.

HOGYAN kezdjük?

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. április 06. 21:14 | Sorszám: 569
Szerintem nem vagyonokat kellene kiosztani a gazdaságilag elmaradott országokban, hanem azokból a gazdaságukat felfejleszteni és elég munkahelyet biztosítani a számukra, hogy minden mnkaképes embernek lehetősége legyen a realis álmainak a valóraváltására.
zahumi.kék
  Válasz | 2009. április 06. 21:09 | Sorszám: 568
a multi.
zahumi.kék
  Válasz | 2009. április 06. 21:08 | Sorszám: 567
És mit tennél azokkal akik ragaszkodnak a hatalmukhoz pénzükhöz, és nem akarnak z egyház tagjai lenni, sőt egyenesen ellenségei a "közjónak" ??
Azokkal mit fog az I.G.E. csinálni?
Hogyan fogja jobb belátásra bírni pl a jelenlegi ENSZ tagjait, a jelenlegi múltimilliárdosokat, aki nem szeretnének osztozni a nyomorgókkal?
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. április 06. 21:07 | Sorszám: 566
Még szerencse, hogy az orosz nyelv már a múlté, legalábbis Magyarországon...
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. április 06. 21:02 | Sorszám: 565
Ha az I. G. E. programja megértésre találna az emberiség többségénél, úgy az egyház azon lenne, hogy az ezzel kapcsolatos indítványait elfogadtassa a felelős vezetőkkel is.
Jelenleg az ENSZ szerintem pártos és alkalmatlan egy olyan megálmodott világállam megalapozására, ami az Istenkeresők Globális Egyházának az elképzelése.
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. április 06. 20:54 | Sorszám: 564
Ha neked ez a szíved vágya, úgy tegyed, ha gondolod...
zahumi.kék
  Válasz | 2009. április 06. 20:39 | Sorszám: 563
Így tudom a gazdagok "problémáit" is

1.első lépés: kiosztom a vagyonukat az Etióp éhezők között, s ha marad cél a Szerengeti park helyrehozatala ..

john batky
  Válasz | 2009. április 06. 20:16 | Sorszám: 562
1. lépés: mindenkit vizsgálati fogságba helyezel, aki bent ül...
john batky
  Válasz | 2009. április 06. 20:11 | Sorszám: 561
"Az angol az világnyelv. Én személyesen ugyan nem beszélem ezt a nyelvet, de mivel elvileg nyelvtani szempontból is a legegyszerűbb, így szerintem ennek kellene lennie a megálmodott világállam közös nyelvének is."

Akkor ez nyilván nem kötelező lesz, hanem célszerű. Volt egy ilyen vicc:

Kismalac hazamegy első nap az iskolából, kérdi a mamája:
- Milyen óráitok voltak, kismalac?
- Három óránk volt, ólba bemenés, ólból kijövés és orosz.

zahumi.kék
  Válasz | 2009. április 06. 20:08 | Sorszám: 560
Hogyan reformálom meg az ENSZT?
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. április 06. 20:04 | Sorszám: 559
Ez kedves zahumi.kék nem a te dolgod szerintem, hanem pl. egy megreformált és átalakított ENSZ feladata lenne.
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. április 06. 19:59 | Sorszám: 558
Idézet:
ezt úgy értsem, nem mersz kiállni?
Pisztollyal.
Meg kell keresni azt az amerikait, akinek vannak pisztolyai, de kitiltották csúnya beszéd miatt.

Ne komolytalankodjál kedves SenKyse... Megkérdezhetem, hogy körülbelül hány éves vagy?

Idézet:
fölösleges tovább sértegetned
már elég, hogy kijelentetted, egy antiszociális barom vagyok.
"egy vakon hívő ember vagy, aki nem képes saját józan paraszti ésszel átgondolni azokat a tanításokat, amiket hisz"- fölösleges tovább ragozni. Értem.

Egyáltalán nem sértésnek szántam, nekem ez volt a meglátásom. Vannak olyan hívők, akik nem hajlandók bizonyos kényes témákat közelebbről tárgyilagosan megvizsgálni. Ezt részben azért teszik, mert a vallási legendák értelmiszerzői óvva intik őket ettől, részben pedig azért, mert nem is hajlandóak erre biztos ami biztos alapon, hisz ki tudja úgymond, hogy mi fog akkor rájuk várni a nem létező túlvilágon...

Idézet:
Hogy én se haljak bután, áruld már el, milyen nyelv lesz a közös nyelv szerinted. Ez még érdekel, más már nem.

Az angol az világnyelv. Én személyesen ugyan nem beszélem ezt a nyelvet, de mivel elvileg nyelvtani szempontból is a legegyszerűbb, így szerintem ennek kellene lennie a megálmodott világállam közös nyelvének is.

Idézet:
A globalisták lova fog nyerni itt ebben a világban.
Én is tudom.

Ha az emberiség boldogulása, azaz a KÖZJÓ érdekében fog történni, akkor dícséretes dolog. Sajnos a jelenlegi tendenciák nem ebbe az iránya mutatnak...

zahumi.kék
  Válasz | 2009. április 06. 19:56 | Sorszám: 557
"Az is szerintem KÖZJÓ, hogy minden embernek biztosítani kivétel nélkül az emberhez méltó életet vallási illetve nemzeti hovatartozástól függetlenül... Tévednék"

Nem tévedsz, ez világos ha a kitör egy nagyobb háború, menten be kell állnunk besugónak a S Wiesenthal központba

De addig mi van?

john batky
  Válasz | 2009. április 06. 19:43 | Sorszám: 556
Voilá:

zahumi.kék
  Válasz | 2009. április 06. 19:42 | Sorszám: 555
A Voltaire előtti utópista filozófusokról már 9 ik osztályban tanultunk, sőt a tankönyv írói már azelőtt, azok meg azelőttiektől tanulták, immár eléggé megöregedtünk mi is, régi diákok, és még mindig nem történt semmi. Ezért kénytelen vagyok újból megkérdezni, hogy ezen közjavak eléréséhez egészen pontosan MI AZ ELSŐ LÉPÉS?

Itt állok kivont karddal mint "közjó" csinálás katonája, és nem tudom hol van pontosan a háború? Nem tudom, hová kell mennem? Te tudod?

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. április 06. 19:34 | Sorszám: 554
Örülök, hogy van olyan is, amiben egyetértünk...
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. április 06. 19:29 | Sorszám: 553
Az embernek emelkedett és nemes emberi célokat kell szolgálni, nem a Folyamatosan Változó Szellemi Valót, ami nemcsak a jónak, de a rossznak is a szellemi forrása.
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. április 06. 19:26 | Sorszám: 552
Nem hinném, hogy ez lenne a módja...
KÖZJÓ például az, hogy az eljövendő generációk ne adósrabszolgaként éljenek... Ha tévednék, akkor ki lehet javítani!...

Az is KÖZJÓ, hogy az emberiség ne nacionalista indulatok és indíttatások áldozata legyen pl. egy nukleáris háború által, de különben is a nacionalizmus nem az emberiség érdekeit szolgálja... Tévednék?

Az is szerintem KÖZJÓ, hogy minden embernek biztosítani kivétel nélkül az emberhez méltó életet vallási illetve nemzeti hovatartozástól függetlenül... Tévednék?

Az is KÖZJÓ, hogy egy világkormány ne csoportok érdekeit szolgálja, hanem kizárólagosan a túlnyomó többség érdekeit... Tévednék?

Folytathatnám a listát... Itt nem egyéni kívánságokat takar a KÖZJÓ fogalma, hanem a többség érdekeit, melyek esetenként ellenkezhetnek az egyéni érdekekkel is természetesen.

Vannak esetleg telhetetlen emberek, akik nem elégnének meg egy szép magánházzal, egy nyaralóval, stb., hanem egy egész városra, vagy akár országra fájna esetleg a foguk... Ez bizony ütközik a KÖZJÓ érdekeivel, amit annak az egyénnek be kell szépen látnia... Tévednék?

SenKyse
  Válasz | 2009. április 06. 19:25 | Sorszám: 551
ezt úgy értsem, nem mersz kiállni?
Pisztollyal.

Meg kell keresni azt az amerikait, akinek vannak pisztolyai, de kitiltották csúnya beszéd miatt.

fölösleges tovább sértegetned
már elég, hogy kijelentetted, egy antiszociális barom vagyok.
"egy vakon hívő ember vagy, aki nem képes saját józan paraszti ésszel átgondolni azokat a tanításokat, amiket hisz"- fölösleges tovább ragozni. Értem.
*
Hogy ne halj meg bután, még elmondom, az a baj, nagyon is át tudom gondolni,
amit itt előadsz. Hogy én se haljak bután, áruld már el, milyen nyelv lesz a közös nyelv szerinted. Ez még érdekel, más már nem.
És te meg egy szót sem értettél abból, amit eddig írtam, valóban kár volt az időért
(vagy állandóan félreértelmezed, ahogy épp a találmányodnak megfelel, sőt félre fordítottad
* http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=10&t=000027&m=000189
* http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=10&t=000027&m=000190
*
A Szent Korona Népe- valóban nem mind magyar- pont ezt mondtam- nem lehet érteni???
Pont ezt mondtam http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=10&t=000242&m=000356
*
"de talán egyszer rá fognak jönni ők is, hogy rossz lóra tettek"

Igen. Itt olyanok vannak, akik rossz lóra tettek.
A globalisták lova fog nyerni itt ebben a világban.
Én is tudom.

mégis -- trotzdem
erre csak ezt tudják mondani, akik rossz lóra tettek
nem értenéd az indolkást, nagyon nem
*

john batky
  Válasz | 2009. április 06. 19:15 | Sorszám: 550
Készíts azért egy exit poll-t e dolgokról azoktól, akik nemlétező érzékenységemmel párhuzamosan hagyják itt a topikod

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. április 06. 19:07 | Sorszám: 549
Én a véleményeddel kapcsolatosan két dologra tudok csak gondolni kedves john batky:
- vagy nagyon érzékeny vagy
- vagy pedig bebeszéd magadba azt, amit velem kapcsolatosan felhoztál...

Senkit nem kicsinyelek, vagy nézek le, ez egy hamis beállítás részedről. Aki olvasgatja az írásaimat, az meg fogja ezt tudni állapítani. Hogy bizonyos dolgok magyarázataihoz ragaszkodom és nem engedek belőlük, az egy természetes hozzáállás a részemről, mivel meg vagyok győződve az igazságtartalmuk felől.

zahumi.kék
  Válasz | 2009. április 06. 18:38 | Sorszám: 548
De mi van akkor, ha az emberek javára szolgáló való , az változó??? Akkor meg hogyan tudjuk meg mit kell szolgálni?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola