Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Az Istenkeresők Globális Egyháza (17. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az Istenkeresők Globális Egyháza
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. december 08. 20:06 | Sorszám: 1472
Idézet:
http://www.vallasforum.hu/forum.php
Istenkeresők Globális Egyháza

1990. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-12-08 08:36:27
Ne felejtsük el, hogy egy szál vesszőt könnyű eltörni, de sokat már nem. Kifejezhettem volna magamat úgyis, hogy egy fecske nem képes nyarat csinálni...


1995. tramenes - 2009-12-08 10:45:19 - Válasz: 1990. (Istenkeres)
Egyetlen csepp vér ellenben cápák tucatjait vonzza a bajbajutotthoz.


1997. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-12-08 10:48:08 - Válasz: 1995. (tramenes)
Milyen "bajbajutott"-ra célzol? A bibliai legendák elképzeléseire?


2014. tramenes - 2009-12-08 15:32:47 - Válasz: 1997. (Istenkeres)
Általában a nyugati keresztény egyházra céloztam. Voltak olyan szerencsétlen lépései (pl. a római típusú berendezkedés átvétele, az anyag és a lélek közti viszonylag éles különbségtétel, a "modernizálódás" és a II. Vatikáni zsinat egyes "reformjai" stb.) amelyek -amellett, hogy teológiailag is minimum vitathatóak- súlyos tévedések forrásai lehetnek. Metaforikusan ezekre a tévedésekre, illetve a tévedések következményeire (a "vérszagra") gyűlnek a cápák, amik aztán abba is bele akarnak marni ami ép, meg úgy ámblokk szét akarják cincálni az egészet.


2015. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-12-08 16:22:18 - Válasz: 2014. (tramenes)
Bevallom neked az igazat kedves Tramenes, hogy mielőtt neki kezdtem volna az ilyen irányú tevékenységemnek nagyon sokat meditáltam a kérdésen pro és kontra alapon. Az egész rokonságom katolikus vallású, magam is évtizedekig aktív hívő voltam, évekig ministráltam, stb.

Ha a kereszténység végcélja a KÖZJÓ lett volna valóban, akkor meg se próbálkoztam volna ezzel az igyekezetemmel.
Sajnos nem a KÖZJÓ a végcél, és ez joggal nyugtalaníthat bárkit... Erről persze mitsem tudnak szerintem azok a papok, szerzetesek, akik életüket áldozzák egy nemes cél reményében...

Ilyen esetben a kutató érthető módon addig boncolgatja a kutatásának a tárgyát, amíg fel nem tárja a valódi indítékokat, motivációkat.

Ezek ismeretében tartom szükségesnek az Istenkeresők Globális Egyházának a valamikori életre hívását, mivel a jövendő generációk nem azt érdemlik, amit pl. a bibliai legendák messianisztikus elképzelései szánnak nekik a véleményem szerint...


john batky
  Válasz | 2009. december 08. 19:32 | Sorszám: 1471
Most halkan megsúgom Neked: én sem tudtam, hogy a hüjeségeimet engedély nélkül máshol felhasználja PR célokra ez a filodoxus

Doxa, májá... "nagy"mestere...

vanna7
  Válasz | 2009. december 08. 18:20 | Sorszám: 1470
Ezek az Ilonák, meg Jenőcsabák,(elnézést) tudják, hogy hozzászólásaikat egyik fórumról a másikra másolgatják?????
(a kérdés költői)
http://www.youtube.com/watch?v=-Ny42Mdg5qo&feature=PlayList&p=3264633B548CECEE&index=15&playnext=15&playnext_from=PL
john batky
  Válasz | 2009. december 08. 13:54 | Sorszám: 1469
Köszönöm. Betűznéd, mert az olvasószemüvegem otthon maradt... mégis ember lett belőlem!

Betűz a Nap!

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. december 08. 12:29 | Sorszám: 1468
Helyesbítés:
( אָמֵן )
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. december 08. 12:26 | Sorszám: 1467
http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=291
Istenkeresők Globális Egyháza

1999. Ilona - 2009-12-08 10:55:29 - Válasz: 1998. (Istenkeres)
Arra utaltam, kedves fecske, hogy magadban vagy, de nem ez a csapás, amin tovább kellene mennünk - mármint ne húzd fel magad.
Az első részt is nem mindegy hogyan értjük, a lélek nyelvén, vagy a test nyelvén.
Ha arra gondolsz, hogy minél többször kell ugyanazt elmondani és ha már nem csak egy fecske, de száz is ugyanazt mondja, arra azt mondom, az attól még nem lesz igazság.
De ha a lelkiséget veszem, akkor az egyakaratnak is nagy lehet az ereje, de csakis akkor, ha igazságból születő imádságban kél útra.
Imádság=vágy, akarat.


2000. Ilona - 2009-12-08 10:58:06 - Válasz: 1999. (Ilona)
És az imádság az 1995. bejegyzés szerint, olyan módon kél útra és gyűjti össze az igazakat.
Az illat vezet.
Ahogyan a pisztrángok dalában.


2001. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-12-08 11:02:26 - Válasz: 1999. (Ilona)
Ahhoz, hogy valami ne legyen igazság, azt be kell bizonyítani, hogy nem az.

A bibliai legendák tanításainak az egy része, mesés, illetve nonszensz elképzelések, illetve negatív etikai sugallatok kedves Ilona. Te ezeket véded foggal-körömmel, de sikertelenül...

Igazság csak a KÖZJÓ lehet. Soha be nem váltható túlvilági ígéretek, vagy mások kárára irányuló igyekezet nem lehet az.
Bármennyire is szeretné akárki...


2002. Ilona - 2009-12-08 11:05:19 - Válasz: 2001. (Istenkeres)
Igen, de ha lehet, akkor arra kérnélek, hogy szigorúan csak arról írjál, amivel egyetértesz, amit megvalósítandónak vélsz.
És ne legyen olyan szavad, hogy kit hogyan tévesztettek meg, hiszen az a fontos, hogyan tovább?
Kérhetem?

Mert ugye az mutat előre, az jelent megoldást.


2003. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-12-08 11:06:25 - Válasz: 2000. (Ilona)
Kik az "igazak" és mire lesznek összegyűjtve szerinted?
A KÖZJÓ iránti feltétel nélküli igyekezetre?


2004. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-12-08 11:08:52 - Válasz: 2002. (Ilona)
Amíg egyes vallások megengedik maguknak azt a luxust, hogy a máshogy gondolkodókat bálványimádóknak, hitetleneknek, eretnekeknek, és akiknek nem lesz úgymond helyük a jövendő világban, stb.-nek titulálják, addig nem tudom sajnos ezt megígérni...

Bízom a megértésedben.


2005. Ilona - 2009-12-08 11:17:18 - Válasz: 2004. (Istenkeres)
Persze, persze, az tart küzdelemben.
Amíg a helyes ismerete és cselekedetei nem adnak akkora erőt, addig a tagadás ereje visz előre.


2006. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-12-08 11:22:51 - Válasz: 2005. (Ilona)
Én ismerem a helyes utat, azaz a KÖZJÓ-t, ellentétben veled kedves Ilona...
Egyszer talán Te is rádöbbensz arra, hogy nem volt igazad.


2007. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-12-08 11:25:31 - Válasz: 2006. (Istenkeres)
Ámen!


2008. Ilona - 2009-12-08 11:27:10 - Válasz: 2007. (Istenkeres)
Te kihez imádkozol?


2009. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-12-08 11:35:51 - Válasz: 2008. (Ilona)
Ez egy héber szó (אָמֵן kedves Ilona, ami annyit jelent kb., hogy úgy legyen. Kívánom neked, hogy kinyíljon a szemed, ezért írtam.


2010. Ilona - 2009-12-08 11:37:32 - Válasz: 2009. (Istenkeres)
Hogy látván lássak és hallván halljak?


2011. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-12-08 11:39:03 - Válasz: 2010. (Ilona)
Hogy meg tudjad a "színeket" különböztetni kedves Ilona...


2012. Ilona - 2009-12-08 11:44:41 - Válasz: 2011. (Istenkeres)
1Kor 13.12
Ma még csak tükörben, homályosan látunk, akkor majd színről színre. Most még csak töredékes a tudásom, akkor majd úgy ismerek mindent, ahogy most engem ismernek.
1Kor 13.13
Addig megmarad a hit, a remény és a szeretet, ez a három, de közülük a legnagyobb a szeretet


2013. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-12-08 11:57:29 - Válasz: 2012. (Ilona)
"Ma még csak tükörben, homályosan látunk, akkor majd színről színre"

Ezek közel 1950 évvel ezelőtti gondolatok...

Tíz évvel a "holtak feltámadása" és "Jézus második eljövetele" (amihez semmi köze nem volt Jézusnak...) után már nem lát az ember homályosan kedves Ilona... Az más kérdés, ha rossz szemüvegen keresztül szemléled a világot.
Az Istenkeresők Globális Egyháza segít neked ebben, hogy megtaláljad a megfelelő "dioptriát".
A rossz szemüveg használata egészségtelen különben is, akár mellékhatásai is lehetnek...

Istenkeresők Globális Egyháza

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. december 08. 09:00 | Sorszám: 1466
Ne felejtsük el, hogy egy szál vesszőt könnyű eltörni, de sokat már nem. Kifejezhettem volna magamat úgyis, hogy egy fecske nem képes nyarat csinálni...
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. december 08. 08:59 | Sorszám: 1465
Az Istenkeresők Globális Egyháza kifejezetten a KÖZJÓ érdekében lép fel, hogy az új kozmikus korszakban az egyszeri és megismételhetetlen életünket egy szebb, boldogabb, békésebb és igazságos közös jövő biztosíthassa. A soha be nem váltható túlvilági ígéretek elértéktelenedtek, lejárt az idejük...

Az ókori bibliai legendák messianisztikus elképzelései semmi jót nem ígérnek a világ népeinek, a KÖZJÓ viszont a túlnyomó többség érdekeit hivatott figyelembe venni és megvalósítani, a jövendő generációk jól felfogott érdekében.

Mint ahogy azt Menachem Mendel Schneerson rabbi is helyesen mondta, "Most már minden rajtunk múlik":


Idézet:
http://zsido.pontez.hu/konyvek/tartalmas_elet/3/729 http://www.zsido.com/szoveg/a_rebbe_filozofiaja/46 http://regi.zsido.com/rebbe/rebbe1.htm
35. SZÁM - 1998. augusztus/5758 Elul -
Fény az alagút végén
- Az értelmes élet titka -
Megtelik a föld az Örökkévaló megismerésével, mint a tenger vízzel.
(Jesájá 11:9.)
A végső megváltás nem a távoli jövő álma, hanem közeli valóság.
(A Rebbe)
Amikor 1951-ben a Rebbe átvette a lubavicsi mozgalom vezetését, kijelentette, hogy az emberi történelem végtelen folyama végre meghozta gyümölcsét.
Ez a nemzedék lesz a száműzetés utolsó nemzedéke és a megváltás első nemzedéke - mondta - a személyes és az egyetemes megváltásé, amely a társadalom tökéletesedéséhez és egy olyan világ megvalósulásához vezet, melyet megtölt az Örökkévaló ismerete. Most már minden rajtunk múlik.


A kérdés az, hogy mi a célunk?

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. december 08. 08:54 | Sorszám: 1464
A bibliai legendák messianisztikus elképzelései nem alkalmasak egy áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövő kialakítására. Ahhoz, hogy az eljövendő generációk tagjai az egyszeri és megismételhetetlen életüket az említett körülmények között élhessék le, ahhoz intenzív felvilágosító tevékenységre, kollektív összefogásra (minden ember), kitartó és elkötelezett igyekezetre van szükség a KÖZJÓ érdekében.


Az Istenkeresők Globális Egyházának az elvi elképzelése

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. december 08. 08:53 | Sorszám: 1463
Törekedjünk a KÖZJÓ-ra, hogy az eljövendő generációk egy szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb világban élhessék le kéz a kézben az egyszeri és megismételhetetlen életüket!

Istenkeresők Globális Egyháza

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. december 08. 08:52 | Sorszám: 1462
Az Istenkeresők Globális Egyházának az istenképe


Szerintem az egyetlen és valóságos Isten a Folyamatosan Változó Szellemi Való, ami az anyagi mozgásokból adódó hatások összessége, nem azonos az ősokkal, de annak a következménye, nem személy, és ami nemcsak a jónak, de a rossznak és még számtalan átmeneti hatásnak is a szellemi forrása. Ez egy kifejezetten KOMPLEX hatás, tehát egyet kiemelni belőle a zsákutcába vezetne feltehetőleg. Ezek ÖSSZESSÉGE alkalmas teremteni és azt fenntartani.

Rossz nyelvek úgy igyekeznek beállítani, hogy ez az istenkép egy vektoriálisan összegezhető valami.
Természetesen szó sincsen erről. A Nap melegét pl. a Hold gravitációjával, vagy az Univerzum kozmikus sugárzásaival nem lehet ilyen módom összegezni...

Az embernek adatott szabad akarat, de Istennek nem. Mint tudjuk, mindennek megvan a maga ideje, így volt ez a Názáreti Jézusnak, vagy akár Immánuelnek a születését illetően is (-7.02.10.; 1999.08.11.).
Ha ők korábban, vagy később születtek volna valamivel, akkor nem lettek volna azok, akik.

Ezekbe a hatásokba természetesen beletartoznak az Univerzum összes ilyen jellegű hatásai (beleértve a Nap melegétől, kozmikus sugárzástól, a gravitációs hatástól, a Föld mágnesességéig MINDEN, tehát egy kifejezetten KOMPLEX hatás ez.

Az ősi asztrológia se csak a naprendszer bolygóira bazírozott, hiszen megfigyelésekre épülő tapasztalatok alapján tisztában voltak a "háttérsugárzással" is, de mivel ez a Földünkről nézve nem mutatott olyan változó hatást a számukra, mint a közeli égitestek elmozdulásaiból adódó elektromágneses sugárzásnak a változása, így ezt közelítőleg konstansnak vették azt. Ennek ellenére a komolyabb asztrológusok a naprendszerünk égitesteinek az állócsillagokkal alkotott konstellációit is figyelembe veszik. Az más kérdés, hogy stimmelnek-e az alkalmazott szabályzóik...

Természetesen nem eredményezhet egyetlen elmélet se ezzel kapcsolatosan egy pontos, korrekt meghatározást, végeredményt, hisz ez lehetetlen.

Az Istenkeresők Globális Egyháza a KÖZJÓ-ban hisz és nem Istenben, sőt el is veti az Isten imádatát, hiszen miért imádnánk egy olyan Istent, ami a gonosznak is a szellemi forrása?

Viszont az I. G. E. a Folyamatosan Változó Szellemi Valónak a minél alaposabb megismerésére törekszik.

A Földön az életet adott optimális feltételek mellett a külső behatások tették lehetővé a véleményem szerint. Hogy lett volna élet a Földön napsugárzás nélkül, vagy pl. a Hold periódikus "mozgásából" adódó hatásai nélkül?

Az ószövetségi legendák helyesen említik azt, hogy Isten az ember lelkét a saját pillanatnyi képére teremti meg (Mózes I. 1,27; 9,6).

Ha Isten csak jó lenne, akkor értelemszerűen csak jó emberek születnének, mint pl. Jézus, Sabbatáj Cví, vagy Jiddu Krishnamurti, de szó sincsen erről valójában. Így születhetett meg pl. Aleister Crowley is, aki a Sátán inkarnációjának tartotta magát, vagy Immánuel, illetve te is...
Mindannyiunk lelke egyedi produktumai a Folyamatosan Változó Szellemi Valónak. Minden mozgásban, változásban van.
Nem létezik se Jóisten, se Sátán, hanem kizárólagosan csak a Folyamatosan Változó Szellemi Való, ami nemcsak a jónak, de a gonosznak is a szellemi forrása.


Istenkeresők Globális Egyháza

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. december 05. 17:46 | Sorszám: 1461
http://forum.origo.hu/topik.jsp?id=314218
Létezik-e "kiválasztott" nép?

Bolgolam 2009. 12. 05. 10:16 27.
Csak egyetlenegy Isten létezik, de olyan, mint a különböző alakú edényekbe öntött víz, - vagyis megjelenése mindig felveszi az edény formáját, az adott nép gondolkodásának megfelelően. Ő azonban mégis Egy.


Klaus Matefi 2009. 12. 05. 16:30 30.
Ez így van! Az Isten a Folyamatosan Változó Szellemi Való, ami nemcsak a jónak, de a rossznak és még számtalan átmeneti hatásnak a szellemi forrása.

A kérdést csak azért tettem fel neked, mert a keresztényekkel egy hamis istenképet (Jóisten) fogadtattak el annak ellenére, hogy úgymond azonos lenne az ószövetségi legendák Istenével, aki mások kiirtására és kifosztására motivál...

Hogy lehetne erre azt mondani, hogy Jóisten?...

Maga Jézus is az ördögnek tartotta:

Idézet:
János evangéliuma
8,42 Jézus így szólt hozzájuk (a zsidókhoz): "Ha az Isten volna a ti Atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentől indultam el, és tőle jövök; nem magamtól jöttem, hanem ő küldött el engem.
8,43 Miért nem értitek az én beszédemet? Mert hallani sem bírtátok az én igémet.
8,44 Ti atyátoktól, az ördögtől származtok, és atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Embergyilkos volt kezdettől fogva, és nem állt meg az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor a hazugságot szólja, a magáéból szól, mert hazug, és a hazugság atyja.
8,45 Mivel pedig én az igazságot mondom, nem hisztek nekem.

10,7 Jézus tehát így szólt hozzájuk: "Bizony, bizony, mondom néktek: én vagyok a juhok ajtaja.
10,8 Aki énelőttem jött, mind tolvaj és rabló, de a juhok nem is hallgattak rájuk.
10,9 Én vagyok az ajtó: ha valaki rajtam át megy be, megtartatik, az bejár és kijár, és legelőre talál.
10,10 A tolvaj csak azért jön, hogy lopjon, öljön és pusztítson: én azért jöttem, hogy életük legyen, sőt bőségben éljenek."
10,11 "Én vagyok a jó pásztor. A jó pásztor életét adja a juhokért.

János I.
3,8 Aki a bűnt cselekszi, az az ördögtől van, mert az ördög cselekszi a bűnt kezdettől fogva. Azért jelent meg az Isten Fia, hogy az ördög munkáit lerontsa.
3,9 Aki az Istentől született, az nem cselekszik bűnt, mert az ő magja van benne, és nem vétkezhet, mert az Istentől született.
3,10 Erről ismerhetők meg az Isten gyermekei és az ördög gyermekei: aki nem cselekszi az igazságot, nem az Istentől van, és az sem, aki nem szereti a testvérét.


Klaus Matefi
  Válasz | 2009. december 02. 09:34 | Sorszám: 1460
http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=291
Istenkeresők Globális Egyháza

1883. jenocsaba - 2009-12-02 08:31:49 - Válasz: 1882. (Istenkeres)
Miért kellene - elméleted szerint - nékem - jobban csinálnom bár mit is - mint Istennek!


1884. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-12-02 09:01:54 - Válasz: 1883. (jenocsaba)
Előszeretettel fested a feketét is fehérre mások előtt.
Meggyőzni pedig szinte lehetetlen, mivel érvek ellenére is hajtod kitartóan a magadét...

Ez az Isten (Folyamatosan Változó Szellemi Való) nemcsak a jónak, de a rossznak is a szellemi forrása, a törvénye a vadon törvénye.

Az emelkedett emberi léleknek felül kell kerekednie, hogy az emberiség keretein belül ne a vadon törvényei érvényesüljenek. Ezért kell neked és mindenkinek jobban csinálnia, mint Istennek kedves Jenöcsaba...

Csak a KÖZJÓ iránti kitartó és kompromisszum mentes igyekezet vezethet el az áhított boldogabb, szebb, békésebb és igazságosabb közös jövőhöz...

A bibliai legendák messianisztikus elképzelései nem erről szólnak.
Részletesebben itt:
http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=358
Messianisztikus elképzelések
51. Istenkeres - 2009-12-01 10:24:00 - Válasz: 14. (Istenkeres)

john batky
  Válasz | 2009. november 29. 20:10 | Sorszám: 1459
Az ember nem homogén lény. Aki ezt nem tudja, nem ismerheti az alkímiát
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. november 29. 15:21 | Sorszám: 1458
http://forum.origo.hu/topik.jsp?id=240981
Az Istenkeresők Globális Egyháza
Klaus Matefi 2009. 11. 29. 10:57 (216.)

Idézet:
http://forum.origo.hu/topik.jsp?id=289959
Térítő, vagy nem térítő vallás?
bórembukk 2009. 11. 28. 23:57 (45.)
A Te ISTEN képed egy akkora kapitális blődség, hogy arra nincsenek meg a megfelelelő szavak. Méghogy ISTEN a világban (mekkora kiterjedéssel?) tapasztalható mechanikai mozgások impulzus momentumai vektoriális összege legyen? akinek nincsen szabad akarata?, ekkora hülyeséget még ember nem állított, pontosabban Te állítod, és ezzel elárulod magad, súlyos rögeszméd elleni bizonyítékként adod közre agyad mániákus megszállotságát. Itt kell megkérdeznem, hogy voltál-e orvosnál már ezzel az állításoddal? Arról itt nem is beszélek, hogy tagadod Ábrahámot, Mózest, az egyiptomi eseményeket, melynek feltételezett mentoraid nem igazán fognak örülni, hadd jegyezzem meg, hogy nekem teljesen mindegy, hogy Ábrahám, Mózes léteztek-e? de ha Te tagadod ezek létezését, akkor azt bizonyítanod kellene!
Feltételezem, hogy ezek a blődségeid végső visszavonulásodat megelőző szükséges események, nos várom, hogy tűnjél el, mert épeszű ember nem tolerálhat Téged és állításaidat, téziseidet!!!

Kezdeném a végén kedves Bórembukk.. Az indulatos és alaptalan jelzőidet megspórolhatnád a saját elképzeléseid méltatására, mert azok valóban semmi reális alappal nem rendelkező dolgok, melyek egy laikus ember hozzánemértő véleményei...

Te olyan esesemények idejét igyekeztél tévesen megállapítani, melyek feltehetőleg soha meg nem történtek... Gondolok én itt pl. az egyiptomi kivonulásra és a Sínai szövetségkötésre. Az abszolút hozzánemértésed gyümölcse volt az "Várhalmi László: Ószövetségi idõfolyam hihetõség vizsgálata" címmel ellátott szerintem értéktelen műved...

Korábban itt el lehetett érni a szerintem hiábavaló munkádat, de ma már nem találom az interneten:

http://members.chello.hu/kapu/oszov.htm
Várhalmi László: ÓSZÖVETSÉGI IDŐFOLYAM HIHETŐSÉG VIZSGÁLATA-II.

A kronológiai levezetésed alapja egy alaptalan héber naptári kronológia kezdőpontja volt, amit már eleve hibásan adsz meg (Várhalmi László: "1. Pátriárkák kora: -3761…..-1506."), hisz (i.e. 3761. október 7.; -Tisré 1.) nem azonos az asztronómiai kalendárium -3761-vel, hanem -3760-at kellett volna kiindulási pontnak venni. Rendben, azért mert valaki mondjuk hallott már az asztronómiáról, azért még nem jelenti azt, hogy ért is az asztronómiai időszámításhoz... Ennek ellenére, ha egy ilyen témájú könyvet szándékozol írni, akkor minimum illene ilyen dolgokkal tisztában lenned...

A héber naptár kiindulási pontjának (i.e. 3761. október 7.; -Tisré 1.) az alaptalan mivoltát ma már elismerik az érintettek is:

Teremtés" i.e. 3761-ben?

240 év pontatlanságról beszélnek...:

Idézet:

http://www.zsido.hu/aktiv/rabbiv.php
Kérdése van? - kattintson ide
Tegye föl bátran a zsidósággal kapcsolatos kérdéseit, problémáit, és Raj Tamás forabbi ezen a nyilvános oldalon keresztül megválaszolja azt.

Kedves Csaba! Nem kéásésrõl, hanem eltérésrõl van szó. A keresztény és a zsidó világéra számítás között 240 év eltérés van, ami onnan ered, hogy amikor kb. az idõszámításunk szerinti 4. században a zsidók és a keresztények a Bibliából megpróbáltak visszaszámolni, az egyiptomi fogság idejét eltérõ módon számolták. A jóslat pedig, amelyet Ön említ nem feltétlenül errõl szól. Üdvözlettel: R.T.

Kedves Ferenc! Isten Ábrahámnak valóban 400 esztendõrõl beszél (Mózes I. könyve 15. fejezet), az egyiptomi rabság azonban ennél jóval kevesebb ideig tartott. A hagyomány szerint azért, mert Isten korábban könyörült meg a nép szenvedései miatt. Ugyancsak a zsidó hagyomány értelmezésében a szolgaság valóságos ideje 190 év volt, innen ered a zsidó és a keresztény világéra közti 240 évnyi eltérés. (430 – 190 ugyanis éppen 240 év.) Ha a témát racionálisan nézzük, azt kell mondanunk, hogy a 400, illetve 430 év valójában Ábrahám látomásának idõpontjától számolandó. (A 30 év viszont az az idõ, amikor még nyugodtan éltek a zsidók – József alkirálynak köszönhetõen – Egyiptomban.) Szívélyes üdvözlettel: R.T.

Kedves Ferenc! Ön jól sejti. Az egyiptomi fogság pontos ideje 190 esztendõ: A 430-ból 240-et le kell venni. Isten ugyanis – a zsidó hagyomány szerint - megkönyörült népének szenvedése miatt, és ezért lerövidítette szolgaságuk idejét. Üdvözlettel: R.T.

Kedves Rahel! A zsidó és a keresztény világéra közti különbség nem 166, hanem 240 év, tehát ami a zsidó idõszámításban 5765, az a keresztény világéra idõszámításban a 6005. év (pontosabban, az õszi zsidó évkezdet miatt 6004/05.), amely Jézus feltételezett születésétõl számított 2005. esztendõnek felel meg, ezt használja a polgári idõszámítás. Üdvözlettel: R.T.


Ebből máris adódna, hogy az általad eleve hibásan megadott (-3761), ami valójában -3760, azaz i.e. 3761 lett volna, nem állja meg a helyét...

Nemcsak én állítom azt, hogy Mózes és Ábrahám kitalált személyek, hanem pl. a világhírű Biblia-kutató, Julius Wellhausen, vagy a telavivi egyetem régészéti intézetének igazgatója, Israel Finkelstein professzor is...

A Tórát i.e. 445-re készítették el Ezsdrásék a babilóni száműzetés során elsajátított asztronómiai/asztrológiai és hermetikus ismeretekre bazírozva. A korábbi időkben nem volt ismert a zsidók számára a Marduk átkeresztelése által életre hívott JHVH, hanem Molokot imádták... Nemcsak a "teremtő Isten" fogalma, kozmikus titka származik az ősi Mezopotámiából, a mai Irak területéről, de az Ószövetség által átvett teremtés története (a babiloni Enuma elis), a Noé-féle legenda (ahol a sumer Gilgames eposzban szereplő Um-napisti szerepét veszi át Noé!) és természetesen a kabbalisztikus titkos ismeretek is. A héber naptár is a babilóni naptár alapján készült el...

Bővebben erről:

"Olyan rég volt, hogy sohasem volt"

Purim eredete, a Tóra keletkezése

A véleményem szerint Ezsdrásék az említett ismeretekre bazírozva létre hoztak egy visszamenőleges vallástörténelmet, ami részben valós történelmi eseményekre is támaszkodott. A nem megtörtént események közé sorolható be szerintem az egyiptomi fogság (tudtommal semmilyen írásos vagy tárgyi bizonyíték nem támasztja ezt alá az Ézsdrásék által írt ószövetségi legendákon kívül), a Sínai szövetségkötés egyértelműen, Israel Finkelstein professzor szerint pedig a Salamon nevével fémjelzett Templom építése... Az Ábrahámmal kapcsolatos dolgok pedig természetesen szintén.

Ennek ellenére Ezsdrásék megtörtént kozmikus eseményekhez utalták értelemszerűen ezeket a feltehetőleg meg nem történt eseményeket:

-1810.02.23. 16:18 UT +2.00 Jeruzsálem
Nap-Hold konjunkció:19,8°Vízöntő; -Uránusz oppozíció:19,3°Oroszlán; -Mars quadrat:24,3°Bika; -Szaturnusz oppozíció:28,1°Skorpió
-Az ószövetségi legendák szerint Ábrahám saját fiát, Izsákot akarta égő áldozatként Istennek feláldozni annak az utasítására, de ettől a tevétől az akkor kialakult kozmikus kereszt "szellemének sugallatára" elállt végül úgymond...

-1335.10.15. 23:49 UT +2.00 Jeruzsálem
Nap-Hold konjunkció:11,2°Mérleg; -Uránusz oppozíció:17,7°Kos; -Mars quadrat:10,8°Rák; -Szaturnusz oppozíció:13,4°Bak
(részleges-partiell napfogyatkozás!)
-Ezsdrásék szerint Istenétől a Sinai-hegyen a feltételezett Mózes átvette a Tízparancsolatot, és "örök szövetséget" kötött JHVH-Krisztussal...[

-927.09.06. 05:23 UT +2.00 Jeruzsálem
Nap-Hold konjunkció:4,1°Szűz; -Uránusz oppozíció:3,9°Hal; -Mars quadrat:5,8°Iker; -Szaturnusz oppozíció:27,5°Skorpió
1Kir 11.11
-"Ezért az Úr így szólt Salamonhoz: "Mivel így áll veled a dolog, hogy nem tartottad meg szövetségemet és a törvényeket, amelyeket szabtam, elveszem tőled a királyságot és szolgádnak adom"
Salomon királyhoz egy akkor kialakult kozmikus keresztből "szólt" JHVH szelleme... Most, hogy Salomon elhagyta "atyái Istenét", újra megjelent ugyanolyan formában, mint régen, de most szövetségkötés helyett büntetést hozott a birodalomra a legenda szerint...

(A korábbi időkben realizálódott keresztek esetében az ábrákon a Hold elmarad a Naptól. Ez abból adódik, hogy a program forgalomba hozatala után a NASA egy "Delta T" tényező bekalkulálása miatt változtatott a Hold pozícióján)

Ezek az égi események a Shem Ha-Mephorash ("Isten 72 szelleme") kozmikus forrásai.

Az általam felfedezett kozmikus kereszt (-1335.10.15.) időpontjához (amihez a Sínai szövetségkötés mesés elképzelése lett utólagosan utalva) legközelebb eső elképzeléssel Mahler Eduárd asztronómus, orientalista, természettudós állt elő a "Biblische Chronologie und Zeitrechnung der Hebräer" (1887 Wien) című igen alapos és figyelemreméltó művében, ami szerint az egyiptomi kivonulás i.e. 1335 tavaszán "történt" volna...

Bővebben erről itt:

Sínai szövetségkötés legendája a kereszt árnyékában

Te ugye az alábbi minden alapot nélkülöző dátumot adtad meg erre (Várhalmi László: 2. Az egyiptomi „rabság” kora: -1506….-1262.)... Ennyit a te "remekműveddel" kapcsolatosan...


Most rátérnék az Istenkeresők Globális Egyházának az istenképére:

Szerintem az egyetlen és valóságos Isten a Folyamatosan Változó Szellemi Való, ami az anyagi mozgásokból adódó hatások összessége, nem azonos az ősokkal, nem személy, és ami nemcsak a jónak, de a rossznak is a szellemi forrása. Ez egy kifejezetten KOMPLEX hatás, tehát egyet kiemelni belőle a zsákutcába vezetne feltehetőleg. Ezek ÖSSZESSÉGE alkalmas csak teremteni és azt fenntartani.

Ha megértenéd azt, hogy mit jelentenek az "anyagi mozgásokból adódó hatások", akkor nem írkálnál ilyen laikus és tudatosan kötözködő véleményt...
Szó sincs itt "vektoriális összegről", hisz hogy adnád össze vektoriálisan pl. a Nap melegét, a kozmikus sugárzással, gravitációs hatásokkal, vagy a Föld mágnesességével?

A Földön az életet az adott optimális feltételek mellett a külső behatások tették lehetővé a véleményem szerint. Hogy lett volna élet a Földön napsugárzás nélkül, vagy pl. a Hold periódikus "mozgásából" adódó hatásai nélkül?

Az ószövetségi legendák helyesen említik (Mózes I. 1,27; 9,6), hogy Isten az ember lelkét a saját pillanatnyi képére teremti meg.

Ha Isten csak jó lenne, akkor értelemszerűen csak jó emberek születnének, mint pl. Jézus, vagy Jiddu Krishnamurti, de szó sincsen erről valójában. Így születhetett meg pl. Aleister Crowley is, aki a Sátán inkarnációjának tartotta magát...
Mindannyiunk lelke egyedi produktumai a Folyamatosan Változó Szellemi Valónak. Minden mozgásban, változásban van.
Tehát nem létezik se Jóisten, se Sátán, hanem kizárólagosan csak a Folyamatosan Változó Szellemi Való, ami nemcsak a jónak, de a gonosznak is a szellemi forrása.

Az ember személyisége az a különböző testi és lelki tulajdonságok dinamikus és egységes egésze. A gyermek személyisége a születési adottságon (lélek), az átöröklött géneken és a külső körülményeken (nevelés, környezet, stb.) múlik. A géneknek tehát fontos szerepe van a személyiség kialakításában.
A gyermek a szülők génjeit örökli, melyekben a személyiségük "lenyomata" található meg.
A lélek az születési adottság, ami független az átöröklött génektől, hisz nem testfüggő, de mégis test a hordozója, tehát nincsen lélek élő test nélkül.

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. november 29. 15:07 | Sorszám: 1457
Helyesbítés:

Idézet:
http://www.zsido.hu/aktiv/rabbiv.php
Kérdése van? - kattintson ide
Tegye föl bátran a zsidósággal kapcsolatos kérdéseit, problémáit, és Raj Tamás forabbi ezen a nyilvános oldalon keresztül megválaszolja azt.

Kedves Csaba! Nem kéásésrõl, hanem eltérésrõl van szó. A keresztény és a zsidó világéra számítás között 240 év eltérés van, ami onnan ered, hogy amikor kb. az idõszámításunk szerinti 4. században a zsidók és a keresztények a Bibliából megpróbáltak visszaszámolni, az egyiptomi fogság idejét eltérõ módon számolták. A jóslat pedig, amelyet Ön említ nem feltétlenül errõl szól. Üdvözlettel: R.T.

Kedves Ferenc! Isten Ábrahámnak valóban 400 esztendõrõl beszél (Mózes I. könyve 15. fejezet), az egyiptomi rabság azonban ennél jóval kevesebb ideig tartott. A hagyomány szerint azért, mert Isten korábban könyörült meg a nép szenvedései miatt. Ugyancsak a zsidó hagyomány értelmezésében a szolgaság valóságos ideje 190 év volt, innen ered a zsidó és a keresztény világéra közti 240 évnyi eltérés. (430 – 190 ugyanis éppen 240 év.) Ha a témát racionálisan nézzük, azt kell mondanunk, hogy a 400, illetve 430 év valójában Ábrahám látomásának idõpontjától számolandó. (A 30 év viszont az az idõ, amikor még nyugodtan éltek a zsidók – József alkirálynak köszönhetõen – Egyiptomban.) Szívélyes üdvözlettel: R.T.

Kedves Ferenc! Ön jól sejti. Az egyiptomi fogság pontos ideje 190 esztendõ: A 430-ból 240-et le kell venni. Isten ugyanis – a zsidó hagyomány szerint - megkönyörült népének szenvedése miatt, és ezért lerövidítette szolgaságuk idejét. Üdvözlettel: R.T.

Kedves Rahel! A zsidó és a keresztény világéra közti különbség nem 166, hanem 240 év, tehát ami a zsidó idõszámításban 5765, az a keresztény világéra idõszámításban a 6005. év (pontosabban, az õszi zsidó évkezdet miatt 6004/05.), amely Jézus feltételezett születésétõl számított 2005. esztendõnek felel meg, ezt használja a polgári idõszámítás. Üdvözlettel: R.T.


Klaus Matefi
  Válasz | 2009. november 29. 15:05 | Sorszám: 1456
http://forum.origo.hu/topik.jsp?id=240981
Az Istenkeresők Globális Egyháza
Klaus Matefi 2009. 11. 29. 10:57 (216.)

Idézet:
http://forum.origo.hu/topik.jsp?id=289959
Térítő, vagy nem térítő vallás?
bórembukk 2009. 11. 28. 23:57 (45.)
A Te ISTEN képed egy akkora kapitális blődség, hogy arra nincsenek meg a megfelelelő szavak. Méghogy ISTEN a világban (mekkora kiterjedéssel?) tapasztalható mechanikai mozgások impulzus momentumai vektoriális összege legyen? akinek nincsen szabad akarata?, ekkora hülyeséget még ember nem állított, pontosabban Te állítod, és ezzel elárulod magad, súlyos rögeszméd elleni bizonyítékként adod közre agyad mániákus megszállotságát. Itt kell megkérdeznem, hogy voltál-e orvosnál már ezzel az állításoddal? Arról itt nem is beszélek, hogy tagadod Ábrahámot, Mózest, az egyiptomi eseményeket, melynek feltételezett mentoraid nem igazán fognak örülni, hadd jegyezzem meg, hogy nekem teljesen mindegy, hogy Ábrahám, Mózes léteztek-e? de ha Te tagadod ezek létezését, akkor azt bizonyítanod kellene!
Feltételezem, hogy ezek a blődségeid végső visszavonulásodat megelőző szükséges események, nos várom, hogy tűnjél el, mert épeszű ember nem tolerálhat Téged és állításaidat, téziseidet!!!

Kezdeném a végén kedves Bórembukk.. Az indulatos és alaptalan jelzőidet megspórolhatnád a saját elképzeléseid méltatására, mert azok valóban semmi reális alappal nem rendelkező dolgok, melyek egy laikus ember hozzánemértő véleményei...

Te olyan esesemények idejét igyekeztél tévesen megállapítani, melyek feltehetőleg soha meg nem történtek... Gondolok én itt pl. az egyiptomi kivonulásra és a Sínai szövetségkötésre. Az abszolút hozzánemértésed gyümölcse volt az "Várhalmi László: Ószövetségi idõfolyam hihetõség vizsgálata" címmel ellátott szerintem értéktelen műved...

Korábban itt el lehetett érni a szerintem hiábavaló munkádat, de ma már nem találom az interneten:
http://members.chello.hu/kapu/oszov.htm
Várhalmi László: ÓSZÖVETSÉGI IDŐFOLYAM HIHETŐSÉG VIZSGÁLATA-II.

A kronológiai levezetésed alapja egy alaptalan héber naptári kronológia kezdőpontja volt, amit már eleve hibásan adsz meg (Várhalmi László: "1. Pátriárkák kora: -3761…..-1506."), hisz (i.e. 3761. október 7.; -Tisré 1.) nem azonos az asztronómiai kalendárium -3761-vel, hanem -3760-at kellett volna kiindulási pontnak venni. Rendben, azért mert valaki mondjuk hallott már az asztronómiáról, azért még nem jelenti azt, hogy ért is az asztronómiai időszámításhoz... Ennek ellenére, ha egy ilyen témájú könyvet szándékozol írni, akkor minimum illene ilyen dolgokkal tisztában lenned...

A héber naptár kiindulási pontjának (i.e. 3761. október 7.; -Tisré 1.) az alaptalan mivoltát ma már elismerik az érintettek is:

Teremtés" i.e. 3761-ben?

240 év pontatlanságról beszélnek...:

[QUOTE] http://www.zsido.hu/aktiv/rabbiv.php
Kérdése van? - kattintson ide
Tegye föl bátran a zsidósággal kapcsolatos kérdéseit, problémáit, és Raj Tamás forabbi ezen a nyilvános oldalon keresztül megválaszolja azt.

Kedves Csaba! Nem kéásésrõl, hanem eltérésrõl van szó. A keresztény és a zsidó világéra számítás között 240 év eltérés van, ami onnan ered, hogy amikor kb. az idõszámításunk szerinti 4. században a zsidók és a keresztények a Bibliából megpróbáltak visszaszámolni, az egyiptomi fogság idejét eltérõ módon számolták. A jóslat pedig, amelyet Ön említ nem feltétlenül errõl szól. Üdvözlettel: R.T.

Kedves Ferenc! Isten Ábrahámnak valóban 400 esztendõrõl beszél (Mózes I. könyve 15. fejezet), az egyiptomi rabság azonban ennél jóval kevesebb ideig tartott. A hagyomány szerint azért, mert Isten korábban könyörült meg a nép szenvedései miatt. Ugyancsak a zsidó hagyomány értelmezésében a szolgaság valóságos ideje 190 év volt, innen ered a zsidó és a keresztény világéra közti 240 évnyi eltérés. (430 – 190 ugyanis éppen 240 év.) Ha a témát racionálisan nézzük, azt kell mondanunk, hogy a 400, illetve 430 év valójában Ábrahám látomásának idõpontjától számolandó. (A 30 év viszont az az idõ, amikor még nyugodtan éltek a zsidók – József alkirálynak köszönhetõen – Egyiptomban.) Szívélyes üdvözlettel: R.T.

Kedves Ferenc! Ön jól sejti. Az egyiptomi fogság pontos ideje 190 esztendõ: A 430-ból 240-et le kell venni. Isten ugyanis – a zsidó hagyomány szerint - megkönyörült népének szenvedése miatt, és ezért lerövidítette szolgaságuk idejét. Üdvözlettel: R.T.

Kedves Rahel! A zsidó és a keresztény világéra közti különbség nem 166, hanem 240 év, tehát ami a zsidó idõszámításban 5765, az a keresztény világéra idõszámításban a 6005. év (pontosabban, az õszi zsidó évkezdet miatt 6004/05.), amely Jézus feltételezett születésétõl számított 2005. esztendõnek felel meg, ezt használja a polgári idõszámítás. Üdvözlettel: R.T.

Ebből máris adódna, hogy az általad eleve hibásan megadott (-3761), ami valójában -3760, azaz i.e. 3761 lett volna, nem állja meg a helyét...

Nemcsak én állítom azt, hogy Mózes és Ábrahám kitalált személyek, hanem pl. a világhírű Biblia-kutató, Julius Wellhausen, vagy a telavivi egyetem régészéti intézetének igazgatója, Israel Finkelstein professzor is...

A Tórát i.e. 445-re készítették el Ezsdrásék a babilóni száműzetés során elsajátított asztronómiai/asztrológiai és hermetikus ismeretekre bazírozva. A korábbi időkben nem volt ismert a zsidók számára a Marduk átkeresztelése által életre hívott JHVH, hanem Molokot imádták... Nemcsak a "teremtő Isten" fogalma, kozmikus titka származik az ősi Mezopotámiából, a mai Irak területéről, de az Ószövetség által átvett teremtés története (a babiloni Enuma elis), a Noé-féle legenda (ahol a sumer Gilgames eposzban szereplő Um-napisti szerepét veszi át Noé!) és természetesen a kabbalisztikus titkos ismeretek is. A héber naptár is a babilóni naptár alapján készült el...

Bővebben erről:

"Olyan rég volt, hogy sohasem volt"

Purim eredete, a Tóra keletkezése

A véleményem szerint Ezsdrásék az említett ismeretekre bazírozva létre hoztak egy visszamenőleges vallástörténelmet, ami részben valós történelmi eseményekre is támaszkodott. A nem megtörtént események közé sorolható be szerintem az egyiptomi fogság (tudtommal semmilyen írásos vagy tárgyi bizonyíték nem támasztja ezt alá az Ézsdrásék által írt ószövetségi legendákon kívül), a Sínai szövetségkötés egyértelműen, Israel Finkelstein professzor szerint pedig a Salamon nevével fémjelzett Templom építése... Az Ábrahámmal kapcsolatos dolgok pedig természetesen szintén.

Ennek ellenére Ezsdrásék megtörtént kozmikus eseményekhez utalták értelemszerűen ezeket a feltehetőleg meg nem történt eseményeket:

-1810.02.23. 16:18 UT +2.00 Jeruzsálem
Nap-Hold konjunkció:19,8°Vízöntő; -Uránusz oppozíció:19,3°Oroszlán; -Mars quadrat:24,3°Bika; -Szaturnusz oppozíció:28,1°Skorpió
-Az ószövetségi legendák szerint Ábrahám saját fiát, Izsákot akarta égő áldozatként Istennek feláldozni annak az utasítására, de ettől a tevétől az akkor kialakult kozmikus kereszt "szellemének sugallatára" elállt végül úgymond...

-1335.10.15. 23:49 UT +2.00 Jeruzsálem
Nap-Hold konjunkció:11,2°Mérleg; -Uránusz oppozíció:17,7°Kos; -Mars quadrat:10,8°Rák; -Szaturnusz oppozíció:13,4°Bak
(részleges-partiell napfogyatkozás!)
-Ezsdrásék szerint Istenétől a Sinai-hegyen a feltételezett Mózes átvette a Tízparancsolatot, és "örök szövetséget" kötött JHVH-Krisztussal...

-927.09.06. 05:23 UT +2.00 Jeruzsálem
Nap-Hold konjunkció:4,1°Szűz; -Uránusz oppozíció:3,9°Hal; -Mars quadrat:5,8°Iker; -Szaturnusz oppozíció:27,5°Skorpió
1Kir 11.11
-"Ezért az Úr így szólt Salamonhoz: "Mivel így áll veled a dolog, hogy nem tartottad meg szövetségemet és a törvényeket, amelyeket szabtam, elveszem tőled a királyságot és szolgádnak adom"
Salomon királyhoz egy akkor kialakult kozmikus keresztből "szólt" JHVH szelleme... Most, hogy Salomon elhagyta "atyái Istenét", újra megjelent ugyanolyan formában, mint régen, de most szövetségkötés helyett büntetést hozott a birodalomra a legenda szerint...

(A korábbi időkben realizálódott keresztek esetében az ábrákon a Hold elmarad a Naptól. Ez abból adódik, hogy a program forgalomba hozatala után a NASA egy "Delta T" tényező bekalkulálása miatt változtatott a Hold pozícióján)

Ezek az égi események a Shem Ha-Mephorash ("Isten 72 szelleme") kozmikus forrásai.

Az általam felfedezett kozmikus kereszt (-1335.10.15.) időpontjához (amihez a Sínai szövetségkötés mesés elképzelése lett utólagosan utalva) legközelebb eső elképzeléssel Mahler Eduárd asztronómus, orientalista, természettudós állt elő a "Biblische Chronologie und Zeitrechnung der Hebräer" (1887 Wien) című igen alapos és figyelemreméltó művében, ami szerint az egyiptomi kivonulás i.e. 1335 tavaszán "történt" volna...

Bővebben erről itt:

Sínai szövetségkötés legendája a kereszt árnyékában

Te ugye az alábbi minden alapot nélkülöző dátumot adtad meg erre (Várhalmi László: 2. Az egyiptomi „rabság” kora: -1506….-1262.)... Ennyit a te "remekműveddel" kapcsolatosan...


Most rátérnék az Istenkeresők Globális Egyházának az istenképére:

Szerintem az egyetlen és valóságos Isten a Folyamatosan Változó Szellemi Való, ami az anyagi mozgásokból adódó hatások összessége, nem azonos az ősokkal, nem személy, és ami nemcsak a jónak, de a rossznak is a szellemi forrása. Ez egy kifejezetten KOMPLEX hatás, tehát egyet kiemelni belőle a zsákutcába vezetne feltehetőleg. Ezek ÖSSZESSÉGE alkalmas csak teremteni és azt fenntartani.

Ha megértenéd azt, hogy mit jelentenek az "anyagi mozgásokból adódó hatások", akkor nem írkálnál ilyen laikus és tudatosan kötözködő véleményt...
Szó sincs itt "vektoriális összegről", hisz hogy adnád össze vektoriálisan pl. a Nap melegét, a kozmikus sugárzással, gravitációs hatásokkal, vagy a Föld mágnesességével?

A Földön az életet az adott optimális feltételek mellett a külső behatások tették lehetővé a véleményem szerint. Hogy lett volna élet a Földön napsugárzás nélkül, vagy pl. a Hold periódikus "mozgásából" adódó hatásai nélkül?

Az ószövetségi legendák helyesen említik (Mózes I. 1,27; 9,6), hogy Isten az ember lelkét a saját pillanatnyi képére teremti meg.

Ha Isten csak jó lenne, akkor értelemszerűen csak jó emberek születnének, mint pl. Jézus, vagy Jiddu Krishnamurti, de szó sincsen erről valójában. Így születhetett meg pl. Aleister Crowley is, aki a Sátán inkarnációjának tartotta magát...
Mindannyiunk lelke egyedi produktumai a Folyamatosan Változó Szellemi Valónak. Minden mozgásban, változásban van.
Tehát nem létezik se Jóisten, se Sátán, hanem kizárólagosan csak a Folyamatosan Változó Szellemi Való, ami nemcsak a jónak, de a gonosznak is a szellemi forrása.

Az ember személyisége az a különböző testi és lelki tulajdonságok dinamikus és egységes egésze. A gyermek személyisége a születési adottságon (lélek), az átöröklött géneken és a külső körülményeken (nevelés, környezet, stb.) múlik. A géneknek tehát fontos szerepe van a személyiség kialakításában.
A gyermek a szülők génjeit örökli, melyekben a személyiségük "lenyomata" található meg.
A lélek az születési adottság, ami független az átöröklött génektől, hisz nem testfüggő, de mégis test a hordozója, tehát nincsen lélek élő test nélkül.

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. november 27. 13:54 | Sorszám: 1455
http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=358
Messianisztikus elképzelések

27. jenocsaba – 2009-11-27 12:40:06
Klaus!
A mai eszemmel ezt mondanám Jézusnak ha, találkoznék vele; sok mással együtt -
Rabia al-Adawiyya
ókori iraki származású szúfi szent
Bármit akartál adni nekem a földön, osszad szét ellenségeim között, bármit akartál adni a mennyben, osszad szét barátaim között, én megelégszem veled, magaddal.


28. Istenkeres(ő) – Klaus Matefi 2009-11-27 13:44:33 - Válasz: 27. (jenocsaba)
A valóban Jézusnak tulajdonítható etikai tanítások (szerintem sok ellentmodást is tartalmaznak ezzel kapcsolatosan az újszövetségi legendák) feltétlenül követendőek.

Nem vagyunk aszkéták és szerintem nem is kell ez a cél lebegjen előttünk. Viszont a mérhetetlen harácsolás, az anyagi javak korlátlan halmozása, mások kárára törekvés elítélendő, hisz az emberiség többsége addig nyomorog, éhezik, sok esetben szomjazik...

Az Istenkeresők Globális Egyháza ezeket figyelembe véve törekszik a KÖZJÓ megvalósítására a jelenleg még egyszerű és nem elég hatásos (fórumok) eszközeivel, de remélhetőleg, hogy eljön majdan annak az ideje, amikor már kéz a kézben teszi ezt a túlnyomó többség is.


Istenkeresők Globális Egyháza

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. november 20. 14:58 | Sorszám: 1454
http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=291
Istenkeresők Globális Egyháza

1815. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-11-19 12:43:15 - Válasz: 1809. (jenocsaba)
Úgy érzed, hogy a KÖZJÓ gondolata számodra hátrányos elképzelés?
Miben nyilvánul ez meg szerinted?
Próbáld kérlek logikusan és érthetően felvázolni az aggályaidat.


1816. jenocsaba - 2009-11-19 17:06:54 - Válasz: 1815. (Istenkeres)
A legnagyobb vallások a Földön

százalék arányban kifejezve;

Keresztény 33.32%
Római Katolikus 16.99%
Protestáns 5.78%
Ortodox 3.53%
Anglikán 1.25%
Muzulmán 21.01%
Hindu 13.26%
Buddhista 5.84%
Szikh 0.35%
Judaizmus 0.23%
bahá’í 0.12%
egyéb vallás 11.78%
nem vallásos 11.77%
ateista 2.32% (2007) (idézet-bemásolás)

Ez a színes paletta mutató - arányaiban - az alapvető megosztotságra.
Ebből merítve - nem szükséges alapot adnom - beláthatatlan viták és índúlatok gerjesztésére.
Hidat a történelem eddig nem talált. Átjárhatóság nem volt és nem lesz - csak háború!
Vér - és még több vér.
Erőszak szomjúhozása - generációkat temetve a bosszú és a gyűlölet lihegésétől áporodott levegőbe.
Klaus miféle jövőképet festhet ez - szemeink elé?
Gyermekeink szemei elé?

Tekints a kis táblázatra - ismét!


1817. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-11-19 18:20:30 - Válasz: 1816. (jenocsaba)
Ez egy igen eltúlzott arány, hisz ebből valójában hívő csak egy kis hányada...
Mint ahogy az 1989-ben megkezdődött átalakulást is véghez lehett vinni háborúk nélkül, úgy egy intenzív felvilágosítás következményéből eredő hamis istenképeket imádó vallások fokozatos háttérbeszorulását is el lehet ugyanígy érni kedves Jenöcsaba. Az emberiségnek fel kell ébrednie végre!
A vallási sokszínűség az eddigi emberi szenvedések egyik kútfője. És hogy ez mennyire így van és aktuális, arra feltehetőleg az előttünk álló közel-keleti események rá fognak világítani sajnos...

Ne az ember legyen a vallásért és az államért, hanem ezek legyenek az emberért... Ez a titka az áhított szebb, boldogabb, igazságosabb és békésebb közös jövőnek és a következetes KÖZJÓ-ra való törekvés.


1818. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-11-19 19:22:45 - Válasz: 1816. (jenocsaba)
Különben mi a véleményed pl. az alábbi ""evangéliumi" örömhírekről", ha már annyira derogál a számodra a KÖZJÓ elképzelése?


Idézet:
http://www.zsido.com/konyvek/mozes_ot_konyve_%E2%80%93_a_haszid_folklor_tukreben/51/1204 http://regi.zsido.com/books/mozes/51nicavim.htm
Mózes, amikor az idők végét említi, valójában a messiási időről szól, amikor majd a zsidók megtérnek és visszatérnek országukba - a zsidóságukhoz. "Teljes szívvel és teljes lélekkel" mondja, de azt nem, hogy "minden erőddel", vagyis anyagi lehetőségeiddel (ahogy ez a "Smá Jiszráél" imában van). Ugyanis a Talmud azt állítja, hogy "Dávid fia (a Messiás) mindaddig nem jön, míg a garas ki nem fogy a zsebből", azaz mindenki koldusszegény nem lesz.

http://www.or-zse.hu/kraus/naft190.htm
Országos Rabbiképző Zsidó Egyetem
2009.09.06.
"A MESSIÁS JÖVETELE ELŐTT A VILÁGGAZDASÁG ÖSSZEOMLIK"
A Nathanjai Cánz-Klajzenburgi haszid közösségben idézik az alapító rebbe, a kolozsvári Jekutiél Jehuda Halberstamm rabbi- rebbe, mondását, mi szerint egyik jele annak, hogy a "Messiás már úton van és közeledik", a nagy krízis lesz, ami a világgazdaságát körülveszi.

http://www.cmy.on.ca/Monthly_Newsletter/2003/april2003magyar.htm

Tehát bármely szorgalmas Biblia kutató diák (hívő) számára nyilvánvaló kell hogy legyen, hogy a Messiás visszajövetelét megelőző időszakban háborúk és gyötrelmek lesznek. Mérlegelve a tényt hogy tudunk a Messiás visszajövetelét megelőző háborúkról és gyötrelmekről, milyen magatartást kell tanúsítanunk a világ és különössen a közép-kelet jelen eseményei iránt?

Senki sem akar háborút, és biztos vagyok benne hogy senkit sem fogsz találni-legfeljebb egy pszichopatát-aki ártatlan emberek; férfiak, nők, és gyermekek szükségtelen megölését akarja látni.

Azonban a biblia világossan kijelenti hogy háborúk fognak történni a Messiás visszajövetele előtt. A háború magába foglalja a halált, ami sajnálatossan polgári egyének halálát is tartalmazza.

Tehát ha valóban akarod vissza a Messiást most, akkor az Úr igéje szerint fell kell készülnöd háborúkra, gyilkosságra, fájdalomra, vesztességre, probákra, üldöztetésekre, és szenvedésekre; mert az előzőt nem kaphatod meg az utóbbiak nélkül.



1821. jenocsaba - 2009-11-19 21:51:26 - Válasz: 1818. (Istenkeres)
No, igen..!
Ha, már szépen kikérdezel...! ( mi lesz az én sorsom?)
Fel is vetetted- amit előző hsz- ből kifelejtettem.
Igen. És magyarázat minden kérdésre.
IGEN. Egyetlen vallás fog érvényesűlni. Az egyetlen vezetőt elfogadó vallás! A Talmud nem macskakaparás. Ill. mint általában - egy nagy gyűjtő kalapnak tekinthetjük- hibalehetőségeivel.
Már csak, az a neuralgikus pont - KI Ő?
Ő messianisztikus személy lesz. Karizmatikus egyén - vonzó - hasonlatosan - JÉZUS KRISZTUSHOZ.
Kezében összefogva a "garasokat" - a megoldásokat és a kötelező- törvényszerűen fellépő - megkötéseket.
A vallások felhígulása nem mai napi tendencia. A küszöb szintet átlépte tulképpen a rövid apostoli korszak felbomlásával.
Mindent egybe vetve - mérlegelve és a bölcsesség talajáról nem nagyon elrugaszkodva.
Kimondhatjuk - nehéz időszak következik az emberiségre.
A kettőssége - feltűnően kiábrázolódik,
konszolidáltságát -a búrkoltan- benne rejlő "messiás" szimbólikus jelensége fogja garantálni.
Garancia?
Józansággal miféle garancia ez?
A KÖZJÓ volna?


1822. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-11-19 22:00:07 - Válasz: 1821. (jenocsaba)
Csak két kérdésem lenne kedves Jenöcsaba:

Ismered a Talmudot és a birtokodban vannak ezek a könyvek?

Honnan szeded azt, hogy Jézushoz hasonlatos személy lesz az ószövetségi legendák betervezett messiása, aki már lassan 11 éves lesz?

Én már eleget írtam erről, de Te biztosan jobban ismered a kérdést ezek szerint... Kérlek, hogy világosítsál fel ezen a téren...


1823. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-11-20 07:57:01 - Válasz: 1821. (jenocsaba)

Idézet:
jenocsaba írta:
Ő messianisztikus személy lesz. Karizmatikus egyén - vonzó - hasonlatosan - JÉZUS KRISZTUSHOZ.
Kezében összefogva a "garasokat" - a megoldásokat és a kötelező- törvényszerűen fellépő - megkötéseket

Gondolom, hogy ezzel az alábbi két idézetre reagáltál:

Idézet:
http://www.zsido.com/konyvek/mozes_ot_konyve_%E2%80%93_a_haszid_folklor_tukreben/51/1204 http://regi.zsido.com/books/mozes/51nicavim.htm
Mózes, amikor az idők végét említi, valójában a messiási időről szól, amikor majd a zsidók megtérnek és visszatérnek országukba - a zsidóságukhoz. "Teljes szívvel és teljes lélekkel" mondja, de azt nem, hogy "minden erőddel", vagyis anyagi lehetőségeiddel (ahogy ez a "Smá Jiszráél" imában van). Ugyanis a Talmud azt állítja, hogy "Dávid fia (a Messiás) mindaddig nem jön, míg a garas ki nem fogy a zsebből", azaz mindenki koldusszegény nem lesz.
http://www.or-zse.hu/kraus/naft190.htm
Országos Rabbiképző Zsidó Egyetem
2009.09.06.
"A MESSIÁS JÖVETELE ELŐTT A VILÁGGAZDASÁG ÖSSZEOMLIK"
A Nathanjai Cánz-Klajzenburgi haszid közösségben idézik az alapító rebbe, a kolozsvári Jekutiél Jehuda Halberstamm rabbi- rebbe, mondását, mi szerint egyik jele annak, hogy a "Messiás már úton van és közeledik", a nagy krízis lesz, ami a világgazdaságát körülveszi.

Mit írnak ezzel kapcsolatosan a bibliai legendák?
Kit fog megváltani ez a messiás a tervek szerint és miben kellene ez megnyilvánuljon?
Mit hoz ez a világ népei számára? Javítani fog az anyagi és szociális helyzetükön?
A KÖZJÓ szempontjából hogy értékelhetőek ezek a messianisztikus elképzelések?

Neked, mint szakértőnek (a soraid azt szándékozzák sugallni...) illene erről egy kicsit részletesebben és nyiltabban tárgyalnod... Nevezed ezeket gyakran ""evangéliumi" örömhíreknek"...
Kinek lesz ez "örömhír" szerinted?

Az anyag ugye nem vész el, csak átalakul. Így van ez az anyagi javakkal kapcsolatban is Jakob Mayer Rothschild híres mondása szerint:

Idézet:
http://www.geldanlage2.de/spekulation.htm
Ihr Geld ist nicht weg, mein Freund. Es hat nur ein anderer.
J. M. de Rothschild, Bankier (1792–1886)
--A ti pénzetek nem tűnik el barátom, ezt csak más birtokolja.--

Ha ugye a fenti talmudi idézet szerint ""Dávid fia (a Messiás) mindaddig nem jön, míg a garas ki nem fogy a zsebből", azaz mindenki koldusszegény nem lesz.", akkor hova kellene vándoroljanak az említett garasok az emberek zsebéből?
A "Teremtő" zsebébe, vagy hova?

Ezek ugye kifejezetten vallási elképzelésekkel kapcsolatos dolgok, amik feltehetőleg sokakat érintenek, és gondolom, hogy mindenki kíváncsi is ezekre, ha már ennek az Ezsdrásék által betervezett messiásnak ("Karizmatikus egyén - vonzó - hasonlatosan - JÉZUS KRISZTUSHOZ"...) a közelgő fellépése előtt állunk, ami szerinted "kötelező- törvényszerűen fellépő - megkötéseket" kell majd hozzon...

john batky
  Válasz | 2009. november 20. 12:51 | Sorszám: 1453
Válaszd az életet.
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. november 19. 08:47 | Sorszám: 1452
http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=357
Létezik-e "kiválasztott" nép?

120. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-11-18 16:23:08 - Válasz: 118. (Bekandze)
Rendületlenül és töretlenül hajtod a magad faztazmagóriát kedves Bekandze, amit megindokolni, bizonyítani soha nem fogsz tudni (meg se próbálod), mivel valójában semmi alapja, de nem csüggedsz ennek ellenére.

Amihez nem értesz, az csacskaság és nem is vagy hajlandó figyelembe venni. Most jössz az ego-val, csak azt felejted el, hogy a mi vitánk hogy kezdődött:

Idézet:
Bekandze írta:
65. Bekandze - 2009-11-18 08:18:29 - Válasz: 60. (Istenkeres)
Az általad mutatott linkek egyikén ez van:

Istenkeres írta:
A vallások lényegében az asztrológiára épülnek

Nos ez nem igaz. Ez csak összefüggés, de nem végső rend.


Én azóta ezt szándékozom bizonyítani neked, hogy a bibliai legendák misztériumai kozmikus misztériumok, az volt Jézus élete (születése és kereszthalála) is és Jézust kifejezetten kozmikus okokból áldozták fel véresáldozat gyanánt "az első szövetség alatt elkövetett bűnök váltságáért" (Pál levele a zsidókhoz 9,15)...

Az ember személyisége (ego-ja) az a különböző testi és lelki tulajdonságok dinamikus és egységes egésze. A gyermek személyisége a születési adottságon (lélek), az átöröklött géneken és a külső körülményeken (nevelés, környezet, stb.) múlik. A lélek az születési adottság, ami független az átöröklött génektől, hisz nem testfüggő, de mégis test a hordozója, tehát nincsen lélek élő test nélkül.

Tehát valójában nem az ego-ról kellene vitatkozzál, ha már annyira akarsz, hanem az emberi lélekről, ami a Folyamatosan Változó Szellemi Való adománya, és a Folyamatosan Változó Szellemi Valóról magáról...

124. Bekandze - 2009-11-18 16:48:21 - Válasz: 120. (Istenkeres)
A Bibliai történések kozmikusak, de nem csupán a bolygók anyagias értelmében. Mert a bolygók még csak evilág, sőt még a finomanyagi világok is!


Idézet:
Istenkeres írta:
Az ember személyisége (ego-ja) az a különböző testi és lelki tulajdonságok dinamikus és egységes egésze. A gyermek személyisége a születési adottságon (lélek), az átöröklött géneken és a külső körülményeken (nevelés, környezet, stb.) múlik. A lélek az születési adottság, ami független az átöröklött génektől, hisz nem testfüggő, de mégis test a hordozója, tehát nincsen lélek élő test nélkül.

Na pont ezeket hiszik a materialisták. Ezek materialista elméletek csupán.

Rengetegen tapasztalták már hogy, létezünk testünk nélkül. Te ezek szerint nem tapasztaltad. Erről azokat akik tapasztalták már nem fogod tudni meggyőzni.

Nagyon azt hiszed csak az van amit te is megtapasztaltál.

129. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-11-18 21:42:33 - Válasz: 124. (Bekandze)

Idézet:
Bekandze írta:
Na pont ezeket hiszik a materialisták. Ezek materialista elméletek csupán.

Szerinted hisznek a materialisták az Isten által leképezett lélek létében?

Idézet:
Bekandze írta:
Rengetegen tapasztalták már hogy, létezünk testünk nélkül. Te ezek szerint nem tapasztaltad. Erről azokat akik tapasztalták már nem fogod tudni meggyőzni.

Korábban már jeleztem neked, hogy ne légy annyira hiszékeny. A lélek élve született test nélkül nem képeződik le a Folyamatosan Változó Szellemi Való jóvoltából. Az, hogy te álmodban, vagy gondolatban elkalandozol valahova, az még nem jelenti azt, hogy a tested nélkül létezhetnél kedves Bekandze...

130. Bekandze - 2009-11-19 04:29:44 - Válasz: 129. (Istenkeres)
Szemléletmódod materialista alapsémával rendelkezik. Kicsit megnéztem a fórumodat, meg itt is találkoztam már a hsz-eiddel. A fórumodon van:

Idézet:
Istenkeres írta:
Istenkeresők Globális Egyháza

Célunk: Isten keresése, megismerése, vagy elutasítása, melyek minden lehetséges módszer igénybevételére támaszkodhatna a törvényes kereteken belül.


Ez az alap is mutatja a materialista, ráadásul pont a mai média és államrendszerek által sugallt nézetet. Miszerint keresheted Istent vagy elutasíthatod. Ez az egyik lényegi elv ami tipikusan a mai modern társadalom sugallata. Vagyis kifejezi ezzel hogy, keresheted vagy elutasíthatod, mert "úgy sem számít", "mert mi nem hiszünk benne, de ha te akarod jogod van hozzá". Nem szó szerint de sémájában.

Ez az elv amit az idézetben mondasz pont a materialista tudományok és jogrendszer sémája. Pont így gondolkodik alapsémájában egy gondolkodó materialista tudós.

Szóval ez nem vallás. Ez filozófia. A vallás lényege sosem a gondolkodás általi keresés eredménye.

134. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-11-19 08:05:53 - Válasz: 130. (Bekandze)
Az Egyetlen kérdésemre elfelejtettél választ adni...

Az Istenkeresők Globális Egyháza nem szándékozik ráerőszakolni az emberekre az istenhitet, mivel Isten létéről meg van győződve, tehát nem hisz Istenben, hanem biztos a létében. Ennek ellenére nem írjuk elő senki számámára ezt tudomásul venni, hanem arra serkentjük, hogy saját maga igyekezzen erről meggyőződni. Ebből az következik, hogy aki tagja ennek az egyháznak az azért lett a tagja, hogy Isten valóságos mibenlétének a megismerésére törekedjen. Ennek ellenére megadatik mindenki számára a szabadság azzal kapcsolatban, ha arra a végkövetkeztetésre jutna, hogy nincs Isten (ami szerintünk nem állhat fenn), hogy azt tagadja, de csak abban az esetben, ha valóban törekedett előtte minden igyekezetével a megismerésére. Ezzel tehát motiválva van arra, hogy keresse Istent, nem hiába az egyház neve is Istenkeresők Globális Egyháza...
Elfelejtetted a többi utalást ezzel kapcsolatosan idézni, gondolom nem akaratlanul...:

Idézet:
Istenkeres írta:
Nem alapfeltétel tehát az, hogy a jelentkező istenhittel rendelkezzen, szabadon tagadhatja is azt, hisz amit tagad, azzal normális esetben foglalkozik, tehát keresi az igazságot... Az persze még nem jelenti azt, hogy meg is találta azt... Ugyanez fennáll a jelenleg még működő vallások hívei közül jelentkezők esetében is. Azért mert hisz valaki az egyes vallások által felvázolt valamelyik istenképben, az még nem garancia arra, hogy birtokolja is az ezzel kapcsolatos igazságot ez által...

A véleményünk az, hogy Isten létezését balgaság lenne kétségbe vonni, hisz aki nyitott szemmel járja a világot, annak erről meg kell tudnia győződnie. Ez nem azt jelenti, hogy mi elő akarnánk írni bárki számára egy megváltoztathatatlan elképzelést.

Ezzel kapcsolatosan csak EGYETLEN igazság létezhet, amit szerintünk nem oldott meg eddig egy vallás sem. Feltehetőleg nem is ez volt a céljuk, hisz többségük akár halálbüntetés terhe mellett is tiltotta a hívő tőmegei számára a misztériumaik és Isten mibenléte utáni kíváncsi igyekezetet.

A létező vallások egy része a "végidőkre", azaz napjainkra jelezték előre a "holtak feltámadását", aminek az időpontján bizony már tíz éve túl vagyunk... Erről persze csak az tudhat, aki behatóbban ismeri ezen vallások kozmikus misztériumait.

Mint tudjuk, a jelenleg még létező vallások előszeretettel igyekeznek az "egyetlen és igaz vallás" köntösében tetszelegni a beavatatlan tömegek előtt... Magyarázataik egy része nemcsak egymással, de sok esetben saját magukkal szemben is ellentmondásokat tartalmaznak...

Az Istenkeresők Globális Egyházának az elsődleges célja feltárni az eddigi vallások misztériumait, tanításaik esetleges helytelen mivoltát, hogy ezek hibáiból és hiányosságaiból okulva az egész emberiség számára egy reálisabb, elfogadhatóbb, az igazsághoz közelebb álló istenképpel és egy emberközeli vallással tudjon szolgálni. A véleményünk szerint egy globális világhoz egy globális vallás tartozik.


Visszatetszőnek tartjuk, hogy pl. egy "szent könyv" keretén belül egyesek mások kiirtására, kifosztására, a gazdagság és a földi hatalom megszerzésére vannak motiválva Isten nevében (Mózes V. könyve - 613 micvot), ha pedig ezt nem tartanák be, akkor úgymond Isten előtt utálatos dolgot cselekszenek, másokkal pedig ugyanezt az Istent a szeretet Isteneként fogadtatták el sok esetben tűzzel-vassal, hogy kizárólagosan a jócselekedetekre, szeretetre, megbocsátásra és a nem létező mennyei javak gyűjtésére törekedjenek...

Ennyire madárnak nézni az emberiséget, hát..., én ezt egyenesen már megalázónak tartom...

Mind a két vallási irányzat egyetértett abban, hogy a hívek számára "megbocsáthatatlan bűn" Isten valódi megismerésére való törekvés, amivel ezen vallások értelmiszerzői természetesen tisztában kellett legyenek...

Az Istenkeresők Globális Egyháza meg van győződve arról, hogy az áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövőt CSAK egy mindenkire érvényes KÖZÖS etikai kódexre lehet építeni.

Idézet:
Bekandze írta:
Szóval ez nem vallás. Ez filozófia. A vallás lényege sosem a gondolkodás általi keresés eredménye.

Istenkeresők Globális Egyháza a KÖZJÓ-ban hisz, amit szorosan összakapcsol Isten megismerésére való törekvéssel kedves Bekandze...


Vallás - Filozófia - Ezotéria fórum

Istenkeresők Globális Egyháza

onogur
  Válasz | 2009. november 19. 00:38 | Sorszám: 1451
Végjáték: A világ leigázásának forgatókönyve, Alex Jones: Endgame http://www.youtube.com/watch?v=aSqjBd3gipo&feature=PlayList&p=E352A7930EF1C984&playnext=1&playnext_from=PL&index=13
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. november 18. 21:49 | Sorszám: 1450
Azért az emelkedő es gyarapodó adók csak éreztetik veled is, hogy ezek nemcsak kifejezetten "bitek"?...
honfi
  Válasz | 2009. november 16. 00:27 | Sorszám: 1449
Mint tudjuk, ezek csak bitek. Addott esetben lenullázák.
A kérdés a jelenlegi tulajdonosok (maffia) hatalma. Akarnak-e másokat is odaengedni a tortához, vagy sem.
S a torta közben már penészes.
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. november 15. 18:07 | Sorszám: 1448
Itt látható az USA elképesztő eladósodásának egy igazán optimista prognózisa, amit korábbi adatok ismeretében készítettek el, de már lényegesen rosszab az előre jelzett fennálló helyzet:
http://www.sgipt.org/politpsy/finanz/schuldp/usa/usa0.htm

Mint tudjuk a lejtőn nincsen megállás... Ezzel ugye a pénzügyi szakemberek is tisztában kellett legyenek minden olyan esetben, ahol egy ország jövőjét magánbankároktól felvett bankkölcsönökre építették fel...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola