Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Az Istenkeresők Globális Egyháza (69. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az Istenkeresők Globális Egyháza
honfi
  Válasz | 2009. március 13. 14:35 | Sorszám: 172
Egyazon pillanatban gondolom, csak max 1 ember születik. ( Különben ugye ugyanolyan lenne a lelkük )

Azt még IGEhirdetönk se állítja, hogy ismernénk a kozmoz állapotát.
De még nem vagyok benne biztos, hogy jól értem a dolgot.

honfi
  Válasz | 2009. március 13. 14:31 | Sorszám: 171
A "véletlen" csupán emberi fogalom. A valóság egyszer történik, megismételhetetlen, így eldönthetetlen, hogy valami okkal, vagy ok nélkül történt-e pontosan úgy, ahogy történt.
A megbecsülhetöség kérdése minden ismeretlen (jelen vagy jövöbeli) állapot esetén felmerül.

Az autós példád nagyon jó. Hasonlít a bolha vizsgálatához.
( Ha minden lábát kitépjük megsüketül, mert többé parancsszóra nem ugrik.)

Békáscity
  Válasz | 2009. március 13. 14:29 | Sorszám: 170
Khmm. Szerinted hányan születnek egyazon pillanatban - emberek ? Vagy pláne órában ... Nem beszélve hogy a kozmosz pillanatnyi állapota pillanat alatt megváltozik úgy hogy a pillanati állapot talán meg sem állapítható...
Egyébként természetes, hogy mindannyian a kozmosz részei vagyunk !
honfi
  Válasz | 2009. március 13. 14:26 | Sorszám: 169
Lassan talán megvilágosodik elmémben, miröl beszélsz.
Ha jól értem, te azt mondod, a kozmosz (Isten) pillanatnyi állapota meghatározó hatással van a lélekre ( a személyiségre ) a születés pillanatában.
Ez azonban egy egészen más minöségü állítás, mint az, hogy valamiféle hatással van ránk a kozmosz. Függetlenek természetesen nem vagyunk töle, de ezt a fajta összefügést tagadom.
A sugárzások kutatása egyértelmüen magában foglalja a kozmikus sugárzások emberre gyakorolt hatásának kutatását.

Ravasz dolog, amit állítasz, mert a kozmosz pillanatnyi állapota nyilván nem ismétlödik, így aztán egy-egy értelmü leképezés valósitható meg a bonyolult "lelkekkel". Ugyanúgy, mint pl. az y=x és bármely szigorúan monoton függvény között. Csakhogy egy ilyen megfeleltésnek nincs feltétlenül köze az oksági kapcsolathoz.

jbatky
  Válasz | 2009. március 13. 12:48 | Sorszám: 168
"Az én szememben ezen a téren nincsenek véletlenek..."

Feltehetően mindennek van oka és az okoknak vannak folyományaik.

A szövegemből azért érezhetted ki a "véletlent", mert bár a trendeket, azok közbenső állapotait bizonyos mértékig a kezdeti feltételek alapján körülbelül jósolhatónak tartom, de nem lenne tisztességes, ha biztosra mennék egyes attraktorok-repellorok valóságos bekövetkeztét illetően...

Bizonyos események az én álláspontom szerint tetszőleges pontossággal legfeljebb valószínűségi alapon jósolhatók, erre gondolok.

Olyan félreértelmezésekről most nem beszélek, hogy ha füstöl az autó és nem megy, akkor mozgásképtelenségének oka az, hogy a szellem kiszállt az autóból és most nincs aki hajtsa.

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 13. 12:36 | Sorszám: 167
Idézzél kedves nádihegedű, hogy mi az, ami rád ilyen ijesztően hat? Szeretnénk veled együttérezni...
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 13. 12:32 | Sorszám: 166
Idézet:
Merre halad a világ? Van egy tölcsér amelynek pereméről egyre gyorsulva lefelé gurul egy golyó.

Nagyjából három lehetőség van: ha a golyó átmérője nagyobb a kifolyónyílásénál, átgördül rajta és a másik oldalon megy tovább felfelé. Lehet, hogy megáll a lyukon. Vagy kimegy lefelé a lyukon...

Az utolsó két lehetőség valamelyikét tartom valószínűnek.


Az én szememben ezen a téren nincsennek véletlnek... Az eljövendő generációk sorsával kapcsolatos felelősségtudat minden becsületes embert fel kell hogy ébresszen.

Az Istenkeresők Globális Egyházának a célja a jelenlegi tarthatatlan helyzetben útmutatás, hogy van remény, ki lehet akár ebből is lábalni, ha a túlnyomó többség jóakaratú ember...

Azt hiszem, hogy minden épeszű, jóérzésű embernek érdeke egy igazságosabb, tartalmasabb, boldogabb, szebb, békésebb világ létrehozása. Ez ellen csak az, vagy azok tiltakoznak kézzel-lábbal, akik nem a KÖZJÓ céljait tekintik fontosnak...


Istenkeresők Globális Egyháza (I. G. E.)

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 13. 12:20 | Sorszám: 165
Én kedves Honfi mindig azt hangoztattam, hogy az eddigi felvilágosító tevékenységem (mitólógiakutatói) célja nem az asztrológia reklámozása. Ezt a hozzáállásomat néhány korábbi bejegyzésem is alátámasztja:
Idézet:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?cmd=Article_showArticle&t=9180745
Hol a hiszékenység határa?
Klaus Matefi 2008.07.25 21:57:59 © (31)
Célom nem az asztrológia reklámozása, hanem a bibliai legendák és titkos társaságok misztériumainak a feltárása.
http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=10&t=000160&m=000462
Jézus feltámadása, Pál találmánya...
Klaus Matefi 2008. november 19. 07:37 | Sorszám: 462
Nekem nem az asztrológia reklámozása, vagy megvédése a célom, hanem annak bizonyítása, hogy a bibliai legendák és a titkos társaságok misztériumai erre bazíroznak...
http://indy.media.hu/node/4604
Klaus Matefi 2008-02-01 15:02
A fenti és az elkövetkezendő cikkek megjelentetésével nem a keresztény vallások, vagy az asztrológia reklámozása a célom, hanem a vallások misztériumainak a tényleges kozmikus kapcsolatfeltárása, és bemutatása!
http://www.vallasforum.hu/forum_old.php?id=352&oldal=2
"Isten 72 szelleme"...
KlausMate - 2007-01-06 13:47:16
Tevékenységem célja nem az asztrológia reklámozása, viszont az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a vallások misztériumai bizonyítottan az ősi asztrológiából merítették tudományukat.

Azt is sok esetben említettem, hogy a modern tudomány az asztrológiát babonaságnak tartja, de mégis erre épültek fel pl. a bibliái legendák és a titkos társaságok misztériumai.
Viszont soha nem tagadtam a makrokozmosz hatását, ami eleve balgaság lett volna. Magam részéről több dologban nem értek egyett a hagyományos asztrológia nézeteivel. Gondolok én itt pl. a házrendszerek hipotézisére, amit spekulációnak tartok...
Egy mitológiakutatói illetve egy egyházalapítói tevékenység közé már nem lehet egyenlőségjelet tenni... Más a motivációja. Viszont nagy segítségemre volt!

Én azért ismerkedtem meg az ősi asztrológiával, hogy a kutatásaimban támogatást nyújtson a vallási misztériumok feltárása folyamán, ami nélkül képtelenség eredményt elérni ezen a téren. Nyugodtan kijelenthetem, hogy van sok igazság benne, függetlenül attól, hogy ki hisz benne, vagy ki nem. Itt nem a napilapok megmolyogni való "asztrológiájára" célzom.

A mai tudományok szándékosan le lettek választva a makrokozmosz emberre történő hatásainak a vizsgálatától. Azt állítani, hogy nem létezik ilyen hatás, az egyszerűen balgaság bárki részéről is történjen az...
De ha te tudsz egy ilyen tudományágról, akkor kérlek, hogy nevezzed meg.


Istenkeresők Globális Egyháza (I. G. E.)

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 13. 12:19 | Sorszám: 164
Ha már ez a helyzet, akkor esetleg idézgethetnél az írásaimból, hogy mi váltja ki pontosan a "hidegrázásodat"...
nádihegedű
  Válasz | 2009. március 13. 11:02 | Sorszám: 163
Elborzaszt Matefi, a New Age öntelt zagyvaléka, ami ebből az új vallásalapítási utópiából sugárzik.
jbatky
  Válasz | 2009. március 13. 09:43 | Sorszám: 162
"Na de nem is lehet mást várni, ha vallást akarsz alapítani, valahol kell lennie egy természetidegen feltevésnek. Hiszon különben a tudományt akarnád vallássá tenni. Aminek persze több értelmét látnék."

Nem muszáj természetidegen feltevést bevonni. Elég a nyitott kört zárttá tenni, amely nyíltságának forrása a szubjektum. Holisztikus modell nem létezhet a világot észlelő szubjektum és annak valamely tudományos igényű leírása nélkül. De ez csak az én véleményem.

jbatky
  Válasz | 2009. március 13. 09:39 | Sorszám: 161
Merre halad a világ? Van egy tölcsér amelynek pereméről egyre gyorsulva lefelé gurul egy golyó.

Nagyjából három lehetőség van: ha a golyó átmérője nagyobb a kifolyónyílásénál, átgördül rajta és a másik oldalon megy tovább felfelé. Lehet, hogy megáll a lyukon. Vagy kimegy lefelé a lyukon...

Az utolsó két lehetőség valamelyikét tartom valószínűnek.

Többször szó volt róla, hogy a régi civilizációk közül sok kultúra is volt. A mai korban alig lelünk fel a Földön kultúrákat... ezeket bedarálta a "civilizáció". Viszont szubkultúrák még léteznek. Úgy látom, ezek közül valamelyik megerősödhet, elterjedhet, erre volt korábban már példa.

Tehát az, hogy milyen szubkultúra és mikor szökken szárba, esetleg ez fogja meghatározni a fent említett golyó törcsérbeli mozgásának paramétereit.

Nem tudom, jó-e ez a példa, mert nem vagyok társadalomtudós. Annál maradok, hogy egy elképzelés a sok közül. De a mai dekadencia kétségtelenül globális dezintegrációra, divergenciára utal, a különböző szegmensek differenciálódása még nem látható, hogyan vezet újra integrálódásra. Ha jól értelek, az elgondolásod az IGE-vel erre törekszik.

honfi
  Válasz | 2009. március 13. 00:24 | Sorszám: 160
Korábban azt mondtad, hogy te csupán az asztrológia és a vallások közötti összefüggéseket kutatod, de nem hiszel az asztrológiában.
Itt viszont pontosan azt fejted ki, hogy az új hit szerint az emberi lelket a világegyetem pillanatnyi állapota határozza meg, ami mondjuk úgy, az asztrológia kiterjesztése.
Ami ugyanúgy babonaság, mint a bolygóállások hatása.(Szerintem.)
Na de nem is lehet mást várni, ha vallást akarsz alapítani, valahol kell lennie egy természetidegen feltevésnek. Hiszon különben a tudományt akarnád vallássá tenni. Aminek persze több értelmét látnék.
Békáscity
  Válasz | 2009. március 12. 23:32 | Sorszám: 159
A hideg kiráz tőled...
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 12. 22:59 | Sorszám: 158
Szerintem kedves jbatky minden csak belátás és jóakarat kérdése. Az emberiség érdeke egy igazságos világállam létrehozása, ami végre megszüntetné a háborúkat, a nemzetiségi és vallási ellentéteket és ez szerintem a túlnyomó többség érdeke kell legyen egy emberibb és elviselhetőbb életvitel lehetőségének a biztosítása érdekében. Aki ezeket megkérdőjelezi, vagy negatívumnak tartja az vagy nem tudja, hogy mit beszél, vagy pedig az érdekei nem azonosak a KÖZJÓ-val...

Szerinted merre halad jelenleg a világ?
Nem a teljes eladósodás és a gazdasági csőd felé?

jbatky
  Válasz | 2009. március 12. 22:47 | Sorszám: 157
"... nem lennének katonai kiadások..."

Ez gyönyörűséges lenne, de nem tudom elképzelni. Az emberi kapzsiság és hatalomvágy ezt az elképzelést az utópia birodalmába száműzi. Sajnos elég, ha a nagyhatalmakra vagy Afrikára gondolok. Brrrrr...

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 12. 22:03 | Sorszám: 156
Egyeseknek se a KÖZJÓ, se pedig a soha be nem váltható túlvilági ígéretekkel kapcsolatos igazság nem tetszik...

Pedig szerintem a teozófusok által előszeretettel alkalmazott mondás nagyon találó:

"Nincs magasztosabb vallás az igazságnál!"

Egy kis emlékeztető:

Mivel az Istenkeresők Globális Egyháza a földi realitásra fordítja a figyelmét és a KÖZJÓ-ért szándékozik tevékenykedni, így érthető, hogy vannak elképzelései is egy igazságosabb és tartalmasabb, békésebb és szebb világról.
Azt hiszem, hogy az általam felvázolt rendszer minden átlagember érdekeit kielégítené:

Az Istenkeresők Globális Egyházának az elsődleges célja feltárni az eddigi vallások misztériumait, tanításait, hogy ezek hibáiból és hiányosságaiból okulva az egész emberiség számára egy reálisabb, elfogadhatóbb, az igazsághoz közelebb álló istenképpel és egy emberközeli vallással tudjon szolgálni. A véleményünk szerint egy globális világhoz egy globális vallás tartozik.

A globális világnak, azaz egy olyan világállamnak egy elképzelt létrehozása (ami megszüntethetne minden jellegű határt KIVÉTEL NÉLKÜL az ÖSSZES etnikum között és ez által az ellenségeskedést is idővel) egyre sürgetőbb érdeke az emberiségnek, aminek az élére természetesen kizárólag csak egy, a vallási, nacionalista, gazdasági érdekektől mentes világkormány kerülhetne, mely minden időkre a KÖZJÓ érdekeit lenne köteles és hivatott a szeme előtt tartani, azt következetesen és megalkuvás nélkül szolgálni. Ez a kormány nem egy elnyomószervezet kellene legyen, hanem egy magasztos szolgálat az emberiség számára! Egy ilyen elképzelt világállamban is a törvénynek és a rendnek a fenntartása érdekében kellene, hogy legyenek rendfenntartó szervezetek, de a ma még meglévő összes hadsereg teljes leszerelése válhatna valóra a tömegpusztító fegyvereikkek egyetemben...

Azt ugye tudjuk, hogy megfelelő adórendszer mellett munkából meggazdagodni lehetetlenség... Szerintem nem is lehet ez a célja egy értelmes és jóérzésű embernek. Miért lenne az nekem jobb, hogy rendelkezem egy egész városrésszel, az átlagpolgár pedig csak esetleg egy kis lakással, vagy családi házzal?
Az ideális cél tehát nem szabad az legyen, hogy egyesek akár "országokat is felvásárolhassanak" , amíg mások munkanélküliként a híd alá kényszerülnek, hanem azt kellene elérni, hogy mindenkinek legyen megfelelő és biztos állása, ami által megvalósíthat magának egy családi házat és emberhez méltó életkörülményeket, de nem ezeknek a halmozását!
Az se lehet az embernek a célja, hogy az élete nagy részét a munkahelyen töltse. Egy megfelelő munkamorál kialakítása és betartatása mellett erre szerintem nem is lenne szükség.
Az adófizető világpolgárok nem kényszerülnének egyre többet dolgozni csak azért, hogy esetleg a magánbankárok felé szisztematikusan eladósodott világállam egyre növekvő adósságterhei miatt újabb és újabb adók kivetésének és a meglévők folyamatos emelésének a következtében kompenzálni tudják ezeket a rájuk egyre jobban nehezedő terheket a megszokott életszínvonaluk fenntartása érdekében.

Egy megálmodott jövendő világállam nem adósodhatna el egy "fillér" erejéig se és főleg nem magánbankoknak ...
A világkormány kellene rendelkezzen a világ pénze felett, és az intézmények, üzemek, bankok, stb. felett is. Ezek nem kerülhetnének semmi esetre se magánkézbe, mert az már az aránytalan meggazdagodás alapjául szolgálnának egyesek számára, ami nem kívánatos jelenség szerintem.

Egy világállamban nem lennének katonai kiadások, amik az országok adófizető polgáraira komoly terhekkel rónak.
Milyen alapon kereshessen pl. egy profi focista, vagy boxoló egy átlagpolgár keresetének esetleg a többezerszeresét?
A pénz hajhászásának a negatív beidegződését nemesebb motivációk kell felváltsák, mivel ez zsákutcába, romlásba és csődbe viszi az emberiséget.

Mindenképpen új elosztási rendszerre lenne szüksége az emberiségnek. Az aránytalan nagy vagyonok következetes világállamosítása elkerülhetetlenné válna és a nagyobb üzemeké is. A magánbankokról nem is beszélve... Egy olyan igazságos adórendszert kellene kidolgozni, hogy egy kisvállakozó se tudjon elrugaszkodni az átlagtól, mivel szerintem az igazságtalan... Az országoknak a magánbankok felé felgyülemlett adósságait pedig egyszerűen eltörölni közérdekből...
Ezek a radikális intézkedések nem a túlnyomó többséget érintenék, így aránylag fájdalommentesen lehetne érvényt szerezni az elképzeléseknek.

Az emberi élet célja nem a szabadverseny kell legyen, ami a többséget a csődbe juttatja, hanem egy kiegyensúlyozottabb, tartalmasabb, boldogabb és igazságosabb életvitel, több szabadidővel és felemelőbb célok kitűzésével.


Istenkeresők Globális Egyháza (I. G. E.)

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 12. 21:57 | Sorszám: 155
Kevesebbet igyál kérlek, ha fórumozol.
Kukuccs
  Válasz | 2009. március 12. 21:47 | Sorszám: 154
Méltó vagy arra, hogy tömeggyilkosságot involváló ALJAS ESZMÉD ELTAPOSTASSÉK, még mielőtt kicsírázik!

A világ legnagyobb gazembersége, amihez képest a kommunizmus, meg a kapitalizmus esméinek eddigi tömegmészárlásai csak gyenge társasjátékok voltak.

lámpás
  Válasz | 2009. március 12. 21:42 | Sorszám: 153
Ne hagyd magad provokálni. És ne aggódj, nem fogja tudni ránk tukmálni ezeket a zűrzavaros tanokat. Mosolygok az egészen.
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 12. 21:39 | Sorszám: 152
Madarat tolláról...
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 12. 21:38 | Sorszám: 151
Ne haragudj meg érte, de nem fogok a szintedre leereszkedni, így nem is reagálok a "megjegyzéseidre". Tanuld meg, hogy itt nem a kocsmában vagy, se pedig otthon...
Békáscity
  Válasz | 2009. március 12. 21:35 | Sorszám: 150
Szívemből szóltál...
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. március 12. 21:35 | Sorszám: 149
A tagadás csak azért szükséges, mivel eddig jól bevált szokás volt realitásnak tartani... Ha erre a hipotézisre nem reagálnánk, akkor egyetértenénk vele, hisz a hallgatást beleegyezésnek is fel lehet fogni.
Kukuccs
  Válasz | 2009. március 12. 21:32 | Sorszám: 148
"Az ember a születése pillanatában válik a folyamatosan változó szellemi való inkarnálódásának az alanyává"

Te végtelenűl ostoba hókuszpók te!
Hogy van pofád ide írni egy ekkora ökörséget???

Aztán mi van annak a születési "pillanatával", akinek a szerencsétlen édesanyja esetleg napokig vajúdik?

He?


És mi van azokkal, akiket az édesanyjuk méhéből csak úgy kivágnak, horribile dictu, esetleg annak valami baleset folytán bekövetkező halála után???

Hihetetlenűl primitív, mocsok, káros, embertelen tanokat akarsz itt ránk tukmálni!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola